Andermatt til Rapperswil Tog Køreplan
Mandag den 9. september 2024 kl. 07.00
Andermatt Göschenen Arth-Goldau Rapperswil Sg
Andermatt | 07:29 | 08:50 | 09:50 |
Göschenen | 07:44 | 09:06 | 10:06 |
Tognummer | 44 | 44 | 44 |
R | R | R | |
Skift | |||
Göschenen | 08:09 | 09:09 | 10:09 |
Erstfeld | 08:34 | 09:34 | 10:34 |
Flüelen | 08:44 | 09:44 | 10:44 |
Brunnen | 08:55 | 09:55 | 10:55 |
Schwyz | 08:59 | 09:59 | 10:59 |
Arth-Goldau | 09:07 | 10:07 | 11:07 |
Linje | IR46 | IR26 | IR46 |
Skift | |||
Arth-Goldau | 09:16 | 10:16 | 11:16 |
Rapperswil Sg | 10:02 | 11:02 | 12:02 |
Tognummer | VAE | VAE | VAE |
IR | IR | IR | |
Rejsetid | 2:33 | 2:12 | 2:12 |
Andermatt Disentis/Mustér Chur Pfäffikon Sz Rapperswil Sg
Andermatt | 10:28 |
Oberalppass | 10:50 |
Disentis/Mustér | 11:39 |
Tognummer | 45 |
R | |
Skift | |
Disentis/Mustér | 11:44 |
Rabius-Surrein | 11:57 |
Trun | 12:02 |
Tavanasa-Breil/Brigels | 12:09 |
Ilanz | 12:24 |
Versam-Safien | 12:38 |
Domat/Ems | 12:54 |
Chur | 13:02 |
Tognummer | 7 |
RE | |
Skift | |
Chur | 13:16 |
Landquart | 13:25 |
Walenstadt | 13:44 |
Ziegelbrücke | 14:00 |
Siebnen-Wangen | 14:10 |
Pfäffikon Sz | 14:17 |
Linje | IR35 |
Skift | |
Pfäffikon Sz | 14:22 |
Rapperswil Sg | 14:27 |
Tognummer | 102778 |
Linje | S5 |
Rejsetid | 3:59 |
Andermatt Disentis/Mustér Chur Sargans Rapperswil Sg
Andermatt | 10:54 |
Disentis/Mustér | 11:56 |
Tognummer | GEX |
PE | |
Skift | |
Disentis/Mustér | 12:19 |
Chur | 13:25 |
Tognummer | GEX |
PE | |
Skift | |
Chur | 13:31 |
Sargans | 13:51 |
Tognummer | 102778 |
Linje | S12 |
Skift | |
Sargans | 14:02 |
Walenstadt | 14:13 |
Unterterzen | 14:18 |
Ziegelbrücke | 14:32 |
Rapperswil Sg | 14:57 |
Tognummer | 102778 |
Linje | S17 |
Rejsetid | 4:03 |
Tirsdag den 10. september 2024 kl. 07.00
Andermatt Göschenen Arth-Goldau Rapperswil Sg
Andermatt | 07:29 | 08:50 | 09:50 |
Göschenen | 07:44 | 09:06 | 10:06 |
Tognummer | 44 | 44 | 44 |
R | R | R | |
Skift | |||
Göschenen | 08:09 | 09:09 | 10:09 |
Erstfeld | 08:34 | 09:34 | 10:34 |
Flüelen | 08:44 | 09:44 | 10:44 |
Brunnen | 08:55 | 09:55 | 10:55 |
Schwyz | 08:59 | 09:59 | 10:59 |
Arth-Goldau | 09:07 | 10:07 | 11:07 |
Linje | IR46 | IR26 | IR46 |
Skift | |||
Arth-Goldau | 09:16 | 10:16 | 11:16 |
Rapperswil Sg | 10:02 | 11:02 | 12:02 |
Tognummer | VAE | VAE | VAE |
IR | IR | IR | |
Rejsetid | 2:33 | 2:12 | 2:12 |
Andermatt Disentis/Mustér Chur Pfäffikon Sz Rapperswil Sg
Andermatt | 10:28 |
Oberalppass | 10:50 |
Disentis/Mustér | 11:39 |
Tognummer | 45 |
R | |
Skift | |
Disentis/Mustér | 11:44 |
Rabius-Surrein | 11:57 |
Trun | 12:02 |
Tavanasa-Breil/Brigels | 12:09 |
Ilanz | 12:24 |
Versam-Safien | 12:38 |
Domat/Ems | 12:54 |
Chur | 13:02 |
Tognummer | 7 |
RE | |
Skift | |
Chur | 13:16 |
Landquart | 13:25 |
Walenstadt | 13:44 |
Ziegelbrücke | 14:00 |
Siebnen-Wangen | 14:10 |
Pfäffikon Sz | 14:17 |
Linje | IR35 |
Skift | |
Pfäffikon Sz | 14:22 |
Rapperswil Sg | 14:27 |
Tognummer | 102778 |
Linje | S5 |
Rejsetid | 3:59 |
Andermatt Disentis/Mustér Chur Sargans Rapperswil Sg
Andermatt | 10:54 |
Disentis/Mustér | 11:56 |
Tognummer | GEX |
PE | |
Skift | |
Disentis/Mustér | 12:19 |
Chur | 13:25 |
Tognummer | GEX |
PE | |
Skift | |
Chur | 13:31 |
Sargans | 13:51 |
Tognummer | 102778 |
Linje | S12 |
Skift | |
Sargans | 14:02 |
Walenstadt | 14:13 |
Unterterzen | 14:18 |
Ziegelbrücke | 14:32 |
Rapperswil Sg | 14:57 |
Tognummer | 102778 |
Linje | S17 |
Rejsetid | 4:03 |
Onsdag den 11. september 2024 kl. 07.00
Andermatt Göschenen Arth-Goldau Rapperswil Sg
Andermatt | 07:29 | 08:50 | 09:50 |
Göschenen | 07:44 | 09:06 | 10:06 |
Tognummer | 44 | 44 | 44 |
R | R | R | |
Skift | |||
Göschenen | 08:09 | 09:09 | 10:09 |
Erstfeld | 08:34 | 09:34 | 10:34 |
Flüelen | 08:44 | 09:44 | 10:44 |
Brunnen | 08:55 | 09:55 | 10:55 |
Schwyz | 08:59 | 09:59 | 10:59 |
Arth-Goldau | 09:07 | 10:07 | 11:07 |
Linje | IR46 | IR26 | IR46 |
Skift | |||
Arth-Goldau | 09:16 | 10:16 | 11:16 |
Rapperswil Sg | 10:02 | 11:02 | 12:02 |
Tognummer | VAE | VAE | VAE |
IR | IR | IR | |
Rejsetid | 2:33 | 2:12 | 2:12 |
Andermatt Disentis/Mustér Chur Pfäffikon Sz Rapperswil Sg
Andermatt | 10:28 |
Oberalppass | 10:50 |
Disentis/Mustér | 11:39 |
Tognummer | 45 |
R | |
Skift | |
Disentis/Mustér | 11:44 |
Rabius-Surrein | 11:57 |
Trun | 12:02 |
Tavanasa-Breil/Brigels | 12:09 |
Ilanz | 12:24 |
Versam-Safien | 12:38 |
Domat/Ems | 12:54 |
Chur | 13:02 |
Tognummer | 7 |
RE | |
Skift | |
Chur | 13:16 |
Landquart | 13:25 |
Walenstadt | 13:44 |
Ziegelbrücke | 14:00 |
Siebnen-Wangen | 14:10 |
Pfäffikon Sz | 14:17 |
Linje | IR35 |
Skift | |
Pfäffikon Sz | 14:22 |
Rapperswil Sg | 14:27 |
Tognummer | 102778 |
Linje | S5 |
Rejsetid | 3:59 |
Andermatt Disentis/Mustér Chur Sargans Rapperswil Sg
Andermatt | 10:54 |
Disentis/Mustér | 11:56 |
Tognummer | GEX |
PE | |
Skift | |
Disentis/Mustér | 12:19 |
Chur | 13:25 |
Tognummer | GEX |
PE | |
Skift | |
Chur | 13:31 |
Sargans | 13:51 |
Tognummer | 102778 |
Linje | S12 |
Skift | |
Sargans | 14:02 |
Walenstadt | 14:13 |
Unterterzen | 14:18 |
Ziegelbrücke | 14:32 |
Rapperswil Sg | 14:57 |
Tognummer | 102778 |
Linje | S17 |
Rejsetid | 4:03 |
Torsdag den 12. september 2024 kl. 07.00
Andermatt Göschenen Arth-Goldau Rapperswil Sg
Andermatt | 07:29 | 08:50 | 09:50 |
Göschenen | 07:44 | 09:06 | 10:06 |
Tognummer | 44 | 44 | 44 |
R | R | R | |
Skift | |||
Göschenen | 08:09 | 09:09 | 10:09 |
Erstfeld | 08:34 | 09:34 | 10:34 |
Flüelen | 08:44 | 09:44 | 10:44 |
Brunnen | 08:55 | 09:55 | 10:55 |
Schwyz | 08:59 | 09:59 | 10:59 |
Arth-Goldau | 09:07 | 10:07 | 11:07 |
Linje | IR46 | IR26 | IR46 |
Skift | |||
Arth-Goldau | 09:16 | 10:16 | 11:16 |
Rapperswil Sg | 10:02 | 11:02 | 12:02 |
Tognummer | VAE | VAE | VAE |
IR | IR | IR | |
Rejsetid | 2:33 | 2:12 | 2:12 |
Andermatt Disentis/Mustér Chur Pfäffikon Sz Rapperswil Sg
Andermatt | 10:28 |
Oberalppass | 10:50 |
Disentis/Mustér | 11:39 |
Tognummer | 45 |
R | |
Skift | |
Disentis/Mustér | 11:44 |
Rabius-Surrein | 11:57 |
Trun | 12:02 |
Tavanasa-Breil/Brigels | 12:09 |
Ilanz | 12:24 |
Versam-Safien | 12:38 |
Domat/Ems | 12:54 |
Chur | 13:02 |
Tognummer | 7 |
RE | |
Skift | |
Chur | 13:16 |
Landquart | 13:25 |
Walenstadt | 13:44 |
Ziegelbrücke | 14:00 |
Siebnen-Wangen | 14:10 |
Pfäffikon Sz | 14:17 |
Linje | IR35 |
Skift | |
Pfäffikon Sz | 14:22 |
Rapperswil Sg | 14:27 |
Tognummer | 102778 |
Linje | S5 |
Rejsetid | 3:59 |
Andermatt Disentis/Mustér Chur Sargans Rapperswil Sg
Andermatt | 10:54 |
Disentis/Mustér | 11:56 |
Tognummer | GEX |
PE | |
Skift | |
Disentis/Mustér | 12:19 |
Chur | 13:25 |
Tognummer | GEX |
PE | |
Skift | |
Chur | 13:31 |
Sargans | 13:51 |
Tognummer | 102778 |
Linje | S12 |
Skift | |
Sargans | 14:02 |
Walenstadt | 14:13 |
Unterterzen | 14:18 |
Ziegelbrücke | 14:32 |
Rapperswil Sg | 14:57 |
Tognummer | 102778 |
Linje | S17 |
Rejsetid | 4:03 |
Fredag den 13. september 2024 kl. 07.00
Andermatt Göschenen Arth-Goldau Rapperswil Sg
Andermatt | 07:29 | 08:50 | 09:50 |
Göschenen | 07:44 | 09:06 | 10:06 |
Tognummer | 44 | 44 | 44 |
R | R | R | |
Skift | |||
Göschenen | 08:09 | 09:09 | 10:09 |
Erstfeld | 08:34 | 09:34 | 10:34 |
Flüelen | 08:44 | 09:44 | 10:44 |
Brunnen | 08:55 | 09:55 | 10:55 |
Schwyz | 08:59 | 09:59 | 10:59 |
Arth-Goldau | 09:07 | 10:07 | 11:07 |
Linje | IR46 | IR26 | IR46 |
Skift | |||
Arth-Goldau | 09:16 | 10:16 | 11:16 |
Rapperswil Sg | 10:02 | 11:02 | 12:02 |
Tognummer | VAE | VAE | VAE |
IR | IR | IR | |
Rejsetid | 2:33 | 2:12 | 2:12 |
Andermatt Disentis/Mustér Chur Pfäffikon Sz Rapperswil Sg
Andermatt | 10:28 |
Oberalppass | 10:50 |
Disentis/Mustér | 11:39 |
Tognummer | 45 |
R | |
Skift | |
Disentis/Mustér | 11:44 |
Rabius-Surrein | 11:57 |
Trun | 12:02 |
Tavanasa-Breil/Brigels | 12:09 |
Ilanz | 12:24 |
Versam-Safien | 12:38 |
Domat/Ems | 12:54 |
Chur | 13:02 |
Tognummer | 7 |
RE | |
Skift | |
Chur | 13:16 |
Landquart | 13:25 |
Walenstadt | 13:44 |
Ziegelbrücke | 14:00 |
Siebnen-Wangen | 14:10 |
Pfäffikon Sz | 14:17 |
Linje | IR35 |
Skift | |
Pfäffikon Sz | 14:22 |
Rapperswil Sg | 14:27 |
Tognummer | 102778 |
Linje | S5 |
Rejsetid | 3:59 |
Andermatt Disentis/Mustér Chur Sargans Rapperswil Sg
Andermatt | 10:54 |
Disentis/Mustér | 11:56 |
Tognummer | GEX |
PE | |
Skift | |
Disentis/Mustér | 12:19 |
Chur | 13:25 |
Tognummer | GEX |
PE | |
Skift | |
Chur | 13:31 |
Sargans | 13:51 |
Tognummer | 102778 |
Linje | S12 |
Skift | |
Sargans | 14:02 |
Walenstadt | 14:13 |
Unterterzen | 14:18 |
Ziegelbrücke | 14:32 |
Rapperswil Sg | 14:57 |
Tognummer | 102778 |
Linje | S17 |
Rejsetid | 4:03 |
Lørdag den 14. september 2024 kl. 07.00
Andermatt Göschenen Arth-Goldau Rapperswil Sg
Andermatt | 07:29 | 08:50 | 09:50 |
Göschenen | 07:44 | 09:06 | 10:06 |
Tognummer | 44 | 44 | 44 |
R | R | R | |
Skift | |||
Göschenen | 08:09 | 09:09 | 10:09 |
Erstfeld | 08:34 | 09:34 | 10:34 |
Flüelen | 08:44 | 09:44 | 10:44 |
Brunnen | 08:55 | 09:55 | 10:55 |
Schwyz | 08:59 | 09:59 | 10:59 |
Arth-Goldau | 09:07 | 10:07 | 11:07 |
Linje | IR46 | IR26 | IR46 |
Skift | |||
Arth-Goldau | 09:16 | 10:16 | 11:16 |
Rapperswil Sg | 10:02 | 11:02 | 12:02 |
Tognummer | VAE | VAE | VAE |
IR | IR | IR | |
Rejsetid | 2:33 | 2:12 | 2:12 |
Andermatt Disentis/Mustér Chur Pfäffikon Sz Rapperswil Sg
Andermatt | 10:28 |
Oberalppass | 10:50 |
Disentis/Mustér | 11:39 |
Tognummer | 45 |
R | |
Skift | |
Disentis/Mustér | 11:44 |
Rabius-Surrein | 11:57 |
Trun | 12:02 |
Tavanasa-Breil/Brigels | 12:09 |
Ilanz | 12:24 |
Versam-Safien | 12:38 |
Domat/Ems | 12:54 |
Chur | 13:02 |
Tognummer | 7 |
RE | |
Skift | |
Chur | 13:16 |
Landquart | 13:25 |
Walenstadt | 13:44 |
Ziegelbrücke | 14:00 |
Siebnen-Wangen | 14:10 |
Pfäffikon Sz | 14:17 |
Linje | IR35 |
Skift | |
Pfäffikon Sz | 14:22 |
Rapperswil Sg | 14:27 |
Tognummer | 102778 |
Linje | S5 |
Rejsetid | 3:59 |
Andermatt Disentis/Mustér Chur Sargans Rapperswil Sg
Andermatt | 10:54 |
Disentis/Mustér | 11:56 |
Tognummer | GEX |
PE | |
Skift | |
Disentis/Mustér | 12:19 |
Chur | 13:25 |
Tognummer | GEX |
PE | |
Skift | |
Chur | 13:31 |
Sargans | 13:51 |
Tognummer | 102778 |
Linje | S12 |
Skift | |
Sargans | 14:02 |
Walenstadt | 14:13 |
Unterterzen | 14:18 |
Ziegelbrücke | 14:32 |
Rapperswil Sg | 14:57 |
Tognummer | 102778 |
Linje | S17 |
Rejsetid | 4:03 |
Søndag den 15. september 2024 kl. 07.00
Andermatt Göschenen Arth-Goldau Rapperswil Sg
Andermatt | 07:29 | 08:50 | 09:50 |
Göschenen | 07:44 | 09:06 | 10:06 |
Tognummer | 44 | 44 | 44 |
R | R | R | |
Skift | |||
Göschenen | 08:09 | 09:09 | 10:09 |
Erstfeld | 08:34 | 09:34 | 10:34 |
Flüelen | 08:44 | 09:44 | 10:44 |
Brunnen | 08:55 | 09:55 | 10:55 |
Schwyz | 08:59 | 09:59 | 10:59 |
Arth-Goldau | 09:07 | 10:07 | 11:07 |
Linje | IR46 | IR26 | IR46 |
Skift | |||
Arth-Goldau | 09:16 | 10:16 | 11:16 |
Rapperswil Sg | 10:02 | 11:02 | 12:02 |
Tognummer | VAE | VAE | VAE |
IR | IR | IR | |
Rejsetid | 2:33 | 2:12 | 2:12 |
Andermatt Disentis/Mustér Chur Pfäffikon Sz Rapperswil Sg
Andermatt | 10:28 |
Oberalppass | 10:50 |
Disentis/Mustér | 11:39 |
Tognummer | 45 |
R | |
Skift | |
Disentis/Mustér | 11:44 |
Rabius-Surrein | 11:57 |
Trun | 12:02 |
Tavanasa-Breil/Brigels | 12:09 |
Ilanz | 12:24 |
Versam-Safien | 12:38 |
Domat/Ems | 12:54 |
Chur | 13:02 |
Tognummer | 7 |
RE | |
Skift | |
Chur | 13:16 |
Landquart | 13:25 |
Walenstadt | 13:44 |
Ziegelbrücke | 14:00 |
Siebnen-Wangen | 14:10 |
Pfäffikon Sz | 14:17 |
Linje | IR35 |
Skift | |
Pfäffikon Sz | 14:22 |
Rapperswil Sg | 14:27 |
Tognummer | 102778 |
Linje | S5 |
Rejsetid | 3:59 |
Andermatt Disentis/Mustér Chur Sargans Rapperswil Sg
Andermatt | 10:54 |
Disentis/Mustér | 11:56 |
Tognummer | GEX |
PE | |
Skift | |
Disentis/Mustér | 12:19 |
Chur | 13:25 |
Tognummer | GEX |
PE | |
Skift | |
Chur | 13:31 |
Sargans | 13:51 |
Tognummer | 102778 |
Linje | S12 |
Skift | |
Sargans | 14:02 |
Walenstadt | 14:13 |
Unterterzen | 14:18 |
Ziegelbrücke | 14:32 |
Rapperswil Sg | 14:57 |
Tognummer | 102778 |
Linje | S17 |
Rejsetid | 4:03 |