Baldegg til Dieni Tog Køreplan
Søndag den 8. september 2024 kl. 07.00
Baldegg Luzern Göschenen Andermatt Dieni
Baldegg | 07:49 | 15:19 |
Hochdorf | 07:59 | 15:28 |
Eschenbach Lu | - | 15:37 |
Waldibrücke | 08:13 | 15:43 |
Luzern | 08:28 | 15:58 |
Tognummer | 102778 | 102778 |
Linje | S9 | S9 |
Skift | ||
Luzern | 09:18 | 17:18 |
Arth-Goldau | 09:54 | 17:54 |
Schwyz | 10:02 | 18:02 |
Brunnen | 10:06 | 18:06 |
Flüelen | 10:15 | 18:15 |
Altdorf Ur | 10:18 | 18:18 |
Erstfeld | 10:25 | 18:25 |
Göschenen | 10:50 | 18:50 |
Linje | IR26 | IR26 |
Skift | ||
Göschenen | 10:54 | 18:54 |
Andermatt | 11:06 | 19:06 |
Tognummer | 44 | 44 |
R | R | |
Skift | ||
Andermatt | 11:28 | 19:28 |
Oberalppass | 11:50 | 19:50 |
Dieni | 12:10 | 20:10 |
Tognummer | 45 | 45 |
R | R | |
Rejsetid | 4:21 | 4:51 |
Baldegg Lenzburg Zürich Hb Chur Disentis/Mustér Dieni
Baldegg | 15:03 |
Hitzkirch | 15:13 |
Beinwil am See | 15:27 |
Birrwil | 15:32 |
Seon | 15:46 |
Lenzburg | 15:55 |
Tognummer | 102778 |
Linje | S9 |
Skift | |
Lenzburg | 16:02 |
Zürich Hb | 16:22 |
Tognummer | 37 |
RE | |
Skift | |
Zürich Hb | 16:38 |
Sargans | 17:33 |
Landquart | 17:42 |
Chur | 17:52 |
Tognummer | 909 |
IC | |
Skift | |
Chur | 17:55 |
Domat/Ems | 18:02 |
Reichenau-Tamins | 18:06 |
Trin | 18:12 |
Castrisch | 18:28 |
Ilanz | 18:33 |
Trun | 18:54 |
Disentis/Mustér | 19:11 |
Tognummer | 7 |
RE | |
Skift | |
Disentis/Mustér | 19:14 |
Dieni | 19:36 |
Tognummer | 45 |
R | |
Rejsetid | 4:33 |
Baldegg Luzern Altdorf Ur Göschenen Andermatt Dieni
Baldegg | 07:19 |
Hochdorf | 07:28 |
Eschenbach Lu | 07:37 |
Waldibrücke | 07:43 |
Luzern | 07:58 |
Tognummer | 102778 |
Linje | S9 |
Skift | |
Luzern | 08:18 |
Arth-Goldau | 08:49 |
Altdorf Ur | 09:08 |
Linje | IC21 |
Skift | |
Altdorf Ur | 09:18 |
Erstfeld | 09:25 |
Göschenen | 09:50 |
Linje | IR46 |
Skift | |
Göschenen | 09:54 |
Andermatt | 10:06 |
Tognummer | 44 |
R | |
Skift | |
Andermatt | 10:28 |
Oberalppass | 10:50 |
Dieni | 11:10 |
Tognummer | 45 |
R | |
Rejsetid | 3:51 |
Baldegg Luzern Arth-Goldau Göschenen Andermatt Dieni
Baldegg | 14:50 |
Hochdorf | 14:59 |
Waldibrücke | 15:13 |
Luzern | 15:28 |
Tognummer | 102778 |
Linje | S9 |
Skift | |
Luzern | 15:39 |
Luzern Verkehrshaus | 15:46 |
Meggen Zentrum | 15:51 |
Küssnacht am Rigi | 16:00 |
Arth-Goldau | 16:11 |
Tognummer | VAE |
IR | |
Skift | |
Arth-Goldau | 16:54 |
Schwyz | 17:02 |
Brunnen | 17:06 |
Flüelen | 17:15 |
Altdorf Ur | 17:18 |
Erstfeld | 17:25 |
Göschenen | 17:50 |
Linje | IR46 |
Skift | |
Göschenen | 17:54 |
Andermatt | 18:06 |
Tognummer | 44 |
R | |
Skift | |
Andermatt | 18:28 |
Oberalppass | 18:50 |
Dieni | 19:10 |
Tognummer | 45 |
R | |
Rejsetid | 4:20 |
Mandag den 9. september 2024 kl. 07.00
Baldegg Luzern Göschenen Andermatt Dieni
Baldegg | 07:50 |
Hochdorf | 07:59 |
Waldibrücke | 08:13 |
Luzern | 08:28 |
Tognummer | 102778 |
Linje | S9 |
Skift | |
Luzern | 09:18 |
Arth-Goldau | 09:54 |
Schwyz | 10:02 |
Brunnen | 10:06 |
Flüelen | 10:15 |
Altdorf Ur | 10:18 |
Erstfeld | 10:25 |
Göschenen | 10:50 |
Linje | IR26 |
Skift | |
Göschenen | 10:54 |
Andermatt | 11:06 |
Tognummer | 44 |
R | |
Skift | |
Andermatt | 11:28 |
Oberalppass | 11:50 |
Dieni | 12:10 |
Tognummer | 45 |
R | |
Rejsetid | 4:20 |
Baldegg Luzern Altdorf Ur Göschenen Andermatt Dieni
Baldegg | 07:19 |
Hochdorf | 07:28 |
Eschenbach Lu | 07:37 |
Waldibrücke | 07:43 |
Luzern | 07:58 |
Tognummer | 102778 |
Linje | S9 |
Skift | |
Luzern | 08:18 |
Arth-Goldau | 08:49 |
Altdorf Ur | 09:08 |
Linje | IC21 |
Skift | |
Altdorf Ur | 09:18 |
Erstfeld | 09:25 |
Göschenen | 09:50 |
Linje | IR46 |
Skift | |
Göschenen | 09:54 |
Andermatt | 10:06 |
Tognummer | 44 |
R | |
Skift | |
Andermatt | 10:28 |
Oberalppass | 10:50 |
Dieni | 11:10 |
Tognummer | 45 |
R | |
Rejsetid | 3:51 |
Tirsdag den 10. september 2024 kl. 07.00
Baldegg Luzern Göschenen Andermatt Dieni
Baldegg | 07:50 |
Hochdorf | 07:59 |
Waldibrücke | 08:13 |
Luzern | 08:28 |
Tognummer | 102778 |
Linje | S9 |
Skift | |
Luzern | 09:18 |
Arth-Goldau | 09:54 |
Schwyz | 10:02 |
Brunnen | 10:06 |
Flüelen | 10:15 |
Altdorf Ur | 10:18 |
Erstfeld | 10:25 |
Göschenen | 10:50 |
Linje | IR26 |
Skift | |
Göschenen | 10:54 |
Andermatt | 11:06 |
Tognummer | 44 |
R | |
Skift | |
Andermatt | 11:28 |
Oberalppass | 11:50 |
Dieni | 12:10 |
Tognummer | 45 |
R | |
Rejsetid | 4:20 |
Baldegg Luzern Altdorf Ur Göschenen Andermatt Dieni
Baldegg | 07:19 |
Hochdorf | 07:28 |
Eschenbach Lu | 07:37 |
Waldibrücke | 07:43 |
Luzern | 07:58 |
Tognummer | 102778 |
Linje | S9 |
Skift | |
Luzern | 08:18 |
Arth-Goldau | 08:49 |
Altdorf Ur | 09:08 |
Linje | IC21 |
Skift | |
Altdorf Ur | 09:18 |
Erstfeld | 09:25 |
Göschenen | 09:50 |
Linje | IR46 |
Skift | |
Göschenen | 09:54 |
Andermatt | 10:06 |
Tognummer | 44 |
R | |
Skift | |
Andermatt | 10:28 |
Oberalppass | 10:50 |
Dieni | 11:10 |
Tognummer | 45 |
R | |
Rejsetid | 3:51 |
Baldegg Luzern Schwyz Göschenen Andermatt Dieni
Baldegg | 09:19 |
Hochdorf | 09:28 |
Eschenbach Lu | 09:37 |
Waldibrücke | 09:43 |
Luzern | 09:58 |
Tognummer | 102778 |
Linje | S9 |
Skift | |
Luzern | 10:06 |
Küssnacht am Rigi | 10:26 |
Immensee | 10:30 |
Arth-Goldau | 10:39 |
Schwyz | 10:48 |
Tognummer | 102778 |
Linje | S3 |
Skift | |
Schwyz | 11:02 |
Brunnen | 11:06 |
Flüelen | 11:15 |
Altdorf Ur | 11:18 |
Erstfeld | 11:25 |
Göschenen | 11:50 |
Linje | IR46 |
Skift | |
Göschenen | 11:54 |
Andermatt | 12:06 |
Tognummer | 44 |
R | |
Skift | |
Andermatt | 12:28 |
Oberalppass | 12:50 |
Dieni | 13:10 |
Tognummer | 45 |
R | |
Rejsetid | 3:51 |
Onsdag den 11. september 2024 kl. 07.00
Baldegg Luzern Göschenen Andermatt Dieni
Baldegg | 07:50 |
Hochdorf | 07:59 |
Waldibrücke | 08:13 |
Luzern | 08:28 |
Tognummer | 102778 |
Linje | S9 |
Skift | |
Luzern | 09:18 |
Arth-Goldau | 09:54 |
Schwyz | 10:02 |
Brunnen | 10:06 |
Flüelen | 10:15 |
Altdorf Ur | 10:18 |
Erstfeld | 10:25 |
Göschenen | 10:50 |
Linje | IR26 |
Skift | |
Göschenen | 10:54 |
Andermatt | 11:06 |
Tognummer | 44 |
R | |
Skift | |
Andermatt | 11:28 |
Oberalppass | 11:50 |
Dieni | 12:10 |
Tognummer | 45 |
R | |
Rejsetid | 4:20 |
Baldegg Luzern Altdorf Ur Göschenen Andermatt Dieni
Baldegg | 07:19 |
Hochdorf | 07:28 |
Eschenbach Lu | 07:37 |
Waldibrücke | 07:43 |
Luzern | 07:58 |
Tognummer | 102778 |
Linje | S9 |
Skift | |
Luzern | 08:18 |
Arth-Goldau | 08:49 |
Altdorf Ur | 09:08 |
Linje | IC21 |
Skift | |
Altdorf Ur | 09:18 |
Erstfeld | 09:25 |
Göschenen | 09:50 |
Linje | IR46 |
Skift | |
Göschenen | 09:54 |
Andermatt | 10:06 |
Tognummer | 44 |
R | |
Skift | |
Andermatt | 10:28 |
Oberalppass | 10:50 |
Dieni | 11:10 |
Tognummer | 45 |
R | |
Rejsetid | 3:51 |
Baldegg Luzern Schwyz Göschenen Andermatt Dieni
Baldegg | 09:19 |
Hochdorf | 09:28 |
Eschenbach Lu | 09:37 |
Waldibrücke | 09:43 |
Luzern | 09:58 |
Tognummer | 102778 |
Linje | S9 |
Skift | |
Luzern | 10:06 |
Küssnacht am Rigi | 10:26 |
Immensee | 10:30 |
Arth-Goldau | 10:39 |
Schwyz | 10:48 |
Tognummer | 102778 |
Linje | S3 |
Skift | |
Schwyz | 11:02 |
Brunnen | 11:06 |
Flüelen | 11:15 |
Altdorf Ur | 11:18 |
Erstfeld | 11:25 |
Göschenen | 11:50 |
Linje | IR46 |
Skift | |
Göschenen | 11:54 |
Andermatt | 12:06 |
Tognummer | 44 |
R | |
Skift | |
Andermatt | 12:28 |
Oberalppass | 12:50 |
Dieni | 13:10 |
Tognummer | 45 |
R | |
Rejsetid | 3:51 |
Torsdag den 12. september 2024 kl. 07.00
Baldegg Luzern Göschenen Andermatt Dieni
Baldegg | 07:50 |
Hochdorf | 07:59 |
Waldibrücke | 08:13 |
Luzern | 08:28 |
Tognummer | 102778 |
Linje | S9 |
Skift | |
Luzern | 09:18 |
Arth-Goldau | 09:54 |
Schwyz | 10:02 |
Brunnen | 10:06 |
Flüelen | 10:15 |
Altdorf Ur | 10:18 |
Erstfeld | 10:25 |
Göschenen | 10:50 |
Linje | IR26 |
Skift | |
Göschenen | 10:54 |
Andermatt | 11:06 |
Tognummer | 44 |
R | |
Skift | |
Andermatt | 11:28 |
Oberalppass | 11:50 |
Dieni | 12:10 |
Tognummer | 45 |
R | |
Rejsetid | 4:20 |
Baldegg Luzern Altdorf Ur Göschenen Andermatt Dieni
Baldegg | 07:19 |
Hochdorf | 07:28 |
Eschenbach Lu | 07:37 |
Waldibrücke | 07:43 |
Luzern | 07:58 |
Tognummer | 102778 |
Linje | S9 |
Skift | |
Luzern | 08:18 |
Arth-Goldau | 08:49 |
Altdorf Ur | 09:08 |
Linje | IC21 |
Skift | |
Altdorf Ur | 09:18 |
Erstfeld | 09:25 |
Göschenen | 09:50 |
Linje | IR46 |
Skift | |
Göschenen | 09:54 |
Andermatt | 10:06 |
Tognummer | 44 |
R | |
Skift | |
Andermatt | 10:28 |
Oberalppass | 10:50 |
Dieni | 11:10 |
Tognummer | 45 |
R | |
Rejsetid | 3:51 |
Fredag den 13. september 2024 kl. 07.00
Baldegg Luzern Göschenen Andermatt Dieni
Baldegg | 07:50 |
Hochdorf | 07:59 |
Waldibrücke | 08:13 |
Luzern | 08:28 |
Tognummer | 102778 |
Linje | S9 |
Skift | |
Luzern | 09:18 |
Arth-Goldau | 09:54 |
Schwyz | 10:02 |
Brunnen | 10:06 |
Flüelen | 10:15 |
Altdorf Ur | 10:18 |
Erstfeld | 10:25 |
Göschenen | 10:50 |
Linje | IR26 |
Skift | |
Göschenen | 10:54 |
Andermatt | 11:06 |
Tognummer | 44 |
R | |
Skift | |
Andermatt | 11:28 |
Oberalppass | 11:50 |
Dieni | 12:10 |
Tognummer | 45 |
R | |
Rejsetid | 4:20 |
Baldegg Luzern Altdorf Ur Göschenen Andermatt Dieni
Baldegg | 07:19 |
Hochdorf | 07:28 |
Eschenbach Lu | 07:37 |
Waldibrücke | 07:43 |
Luzern | 07:58 |
Tognummer | 102778 |
Linje | S9 |
Skift | |
Luzern | 08:18 |
Arth-Goldau | 08:49 |
Altdorf Ur | 09:08 |
Linje | IC21 |
Skift | |
Altdorf Ur | 09:18 |
Erstfeld | 09:25 |
Göschenen | 09:50 |
Linje | IR46 |
Skift | |
Göschenen | 09:54 |
Andermatt | 10:06 |
Tognummer | 44 |
R | |
Skift | |
Andermatt | 10:28 |
Oberalppass | 10:50 |
Dieni | 11:10 |
Tognummer | 45 |
R | |
Rejsetid | 3:51 |
Baldegg Luzern Schwyz Göschenen Andermatt Dieni
Baldegg | 09:19 |
Hochdorf | 09:28 |
Eschenbach Lu | 09:37 |
Waldibrücke | 09:43 |
Luzern | 09:58 |
Tognummer | 102778 |
Linje | S9 |
Skift | |
Luzern | 10:06 |
Küssnacht am Rigi | 10:26 |
Immensee | 10:30 |
Arth-Goldau | 10:39 |
Schwyz | 10:48 |
Tognummer | 102778 |
Linje | S3 |
Skift | |
Schwyz | 11:02 |
Brunnen | 11:06 |
Flüelen | 11:15 |
Altdorf Ur | 11:18 |
Erstfeld | 11:25 |
Göschenen | 11:50 |
Linje | IR46 |
Skift | |
Göschenen | 11:54 |
Andermatt | 12:06 |
Tognummer | 44 |
R | |
Skift | |
Andermatt | 12:28 |
Oberalppass | 12:50 |
Dieni | 13:10 |
Tognummer | 45 |
R | |
Rejsetid | 3:51 |
Lørdag den 14. september 2024 kl. 07.00
Baldegg Luzern Göschenen Andermatt Dieni
Baldegg | 07:49 |
Hochdorf | 07:59 |
Waldibrücke | 08:13 |
Luzern | 08:28 |
Tognummer | 102778 |
Linje | S9 |
Skift | |
Luzern | 09:18 |
Arth-Goldau | 09:54 |
Schwyz | 10:02 |
Brunnen | 10:06 |
Flüelen | 10:15 |
Altdorf Ur | 10:18 |
Erstfeld | 10:25 |
Göschenen | 10:50 |
Linje | IR26 |
Skift | |
Göschenen | 10:54 |
Andermatt | 11:06 |
Tognummer | 44 |
R | |
Skift | |
Andermatt | 11:28 |
Oberalppass | 11:50 |
Dieni | 12:10 |
Tognummer | 45 |
R | |
Rejsetid | 4:21 |
Baldegg Luzern Altdorf Ur Göschenen Andermatt Dieni
Baldegg | 07:19 |
Hochdorf | 07:28 |
Eschenbach Lu | 07:37 |
Waldibrücke | 07:43 |
Luzern | 07:58 |
Tognummer | 102778 |
Linje | S9 |
Skift | |
Luzern | 08:18 |
Arth-Goldau | 08:49 |
Altdorf Ur | 09:08 |
Linje | IC21 |
Skift | |
Altdorf Ur | 09:18 |
Erstfeld | 09:25 |
Göschenen | 09:50 |
Linje | IR46 |
Skift | |
Göschenen | 09:54 |
Andermatt | 10:06 |
Tognummer | 44 |
R | |
Skift | |
Andermatt | 10:28 |
Oberalppass | 10:50 |
Dieni | 11:10 |
Tognummer | 45 |
R | |
Rejsetid | 3:51 |
Baldegg Luzern Schwyz Göschenen Andermatt Dieni
Baldegg | 09:19 |
Hochdorf | 09:28 |
Eschenbach Lu | 09:37 |
Waldibrücke | 09:43 |
Luzern | 09:58 |
Tognummer | 102778 |
Linje | S9 |
Skift | |
Luzern | 10:06 |
Küssnacht am Rigi | 10:26 |
Immensee | 10:30 |
Arth-Goldau | 10:39 |
Schwyz | 10:48 |
Tognummer | 102778 |
Linje | S3 |
Skift | |
Schwyz | 11:02 |
Brunnen | 11:06 |
Flüelen | 11:15 |
Altdorf Ur | 11:18 |
Erstfeld | 11:25 |
Göschenen | 11:50 |
Linje | IR46 |
Skift | |
Göschenen | 11:54 |
Andermatt | 12:06 |
Tognummer | 44 |
R | |
Skift | |
Andermatt | 12:28 |
Oberalppass | 12:50 |
Dieni | 13:10 |
Tognummer | 45 |
R | |
Rejsetid | 3:51 |