Tenero til Zuoz Tog Køreplan
Søndag den 8. september 2024 kl. 07.00
Tenero Bellinzona Zürich Hb Landquart Zuoz
Tenero | 17:21 |
Bellinzona | 17:41 |
Tognummer | 102778 |
Linje | S20 |
Skift | |
Bellinzona | 17:47 |
Arth-Goldau | 18:45 |
Zug | 19:01 |
Zürich Hb | 19:27 |
Tognummer | 308 |
EC | |
Skift | |
Zürich Hb | 19:38 |
Sargans | 20:33 |
Landquart | 20:41 |
Linje | IC3 |
Skift | |
Landquart | 04:54 |
Küblis | 05:14 |
Klosters Platz | 05:30 |
Susch | 05:53 |
Zernez | 06:02 |
S-chanf | 06:19 |
Zuoz | 06:21 |
Tognummer | 3 |
RE | |
Rejsetid | 13:00 |
Tenero Bellinzona Arth-Goldau Pfäffikon Sz Landquart Zuoz
Tenero | 17:38 |
Giubiasco | 17:51 |
Bellinzona | 17:55 |
Linje | IR26 |
Skift | |
Bellinzona | 18:17 |
Arth-Goldau | 19:11 |
Linje | IC21 |
Skift | |
Arth-Goldau | 19:16 |
Pfäffikon Sz | 19:54 |
Tognummer | VAE |
IR | |
Skift | |
Pfäffikon Sz | 20:41 |
Ziegelbrücke | 21:00 |
Sargans | 21:28 |
Landquart | 21:37 |
Linje | IR35 |
Skift | |
Landquart | 04:54 |
Küblis | 05:14 |
Klosters Platz | 05:30 |
Susch | 05:53 |
Zernez | 06:02 |
S-chanf | 06:19 |
Zuoz | 06:21 |
Tognummer | 3 |
RE | |
Rejsetid | 12:43 |
Tenero Bellinzona Zürich Hb Landquart Klosters Platz Zuoz
Tenero | 07:21 | 07:51 | 08:21 |
Bellinzona | 07:41 | 08:11 | 08:41 |
Tognummer | 102778 | 102778 | 102778 |
Linje | S20 | S20 | S20 |
Skift | |||
Bellinzona | 07:47 | 08:47 | 09:17 |
Arth-Goldau | 08:45 | 09:45 | 10:15 |
Zug | 09:01 | 10:01 | 10:31 |
Zürich Hb | 09:27 | 10:27 | 10:55 |
Tognummer | 312 | ||
Linje | IC2 | IC2 | |
EC | |||
Skift | |||
Zürich Hb | 09:38 | 10:38 | 11:07 |
Sargans | 10:33 | 11:33 | 12:03 |
Landquart | 10:41 | 11:41 | 12:11 |
Linje | IC3 | IC3 | IC3 |
Skift | |||
Landquart | 10:47 | 11:47 | 12:17 |
Malans GR | 10:50 | 11:50 | 12:20 |
Schiers | 11:00 | 12:00 | 12:31 |
Küblis | 11:11 | 12:11 | 12:41 |
Klosters Platz | 11:28 | 12:28 | 12:58 |
Tognummer | 24 | 24 | 13 |
RE | RE | RE | |
Skift | |||
Klosters Platz | 12:00 | 13:00 | 14:00 |
Zernez | 12:28 | 13:28 | 14:28 |
Zuoz | 12:45 | 13:45 | 14:45 |
Tognummer | 3 | 3 | 3 |
RE | RE | RE | |
Rejsetid | 5:24 | 5:54 | 6:24 |
Mandag den 9. september 2024 kl. 07.00
Tenero Bellinzona Zürich Hb Landquart Klosters Platz Zuoz
Tenero | 07:21 | 07:51 | 08:21 |
Bellinzona | 07:41 | 08:11 | 08:41 |
Tognummer | 102778 | 102778 | 102778 |
Linje | S20 | S20 | S20 |
Skift | |||
Bellinzona | 07:47 | 08:47 | 09:17 |
Arth-Goldau | 08:45 | 09:45 | 10:15 |
Zug | 09:01 | 10:01 | 10:31 |
Zürich Hb | 09:27 | 10:27 | 10:55 |
Tognummer | 312 | ||
Linje | IC2 | IC2 | |
EC | |||
Skift | |||
Zürich Hb | 09:38 | 10:38 | 11:12 |
Pfäffikon Sz | - | - | 11:41 |
Ziegelbrücke | - | - | 12:00 |
Sargans | 10:33 | 11:33 | - |
Landquart | 10:41 | 11:41 | 12:33 |
Linje | IC3 | IC3 | IR35 |
Skift | |||
Landquart | 10:47 | 11:47 | 12:47 |
Malans GR | 10:50 | 11:50 | 12:50 |
Schiers | 11:00 | 12:00 | 13:00 |
Küblis | 11:11 | 12:11 | 13:11 |
Klosters Platz | 11:28 | 12:28 | 13:28 |
Tognummer | 24 | 24 | 24 |
RE | RE | RE | |
Skift | |||
Klosters Platz | 12:00 | 13:00 | 14:00 |
Zernez | 12:28 | 13:28 | 14:28 |
Zuoz | 12:45 | 13:45 | 14:45 |
Tognummer | 3 | 3 | 3 |
RE | RE | RE | |
Rejsetid | 5:24 | 5:54 | 6:24 |
Tirsdag den 10. september 2024 kl. 07.00
Tenero Bellinzona Arth-Goldau Zürich Hb Landquart Zuoz
Tenero | 07:38 |
Giubiasco | 07:51 |
Bellinzona | 07:55 |
Linje | IR26 |
Skift | |
Bellinzona | 08:17 |
Arth-Goldau | 09:11 |
Linje | IC21 |
Skift | |
Arth-Goldau | 09:15 |
Zug | 09:31 |
Zürich Hb | 09:55 |
Linje | IR46 |
Skift | |
Zürich Hb | 10:07 |
Sargans | 11:03 |
Landquart | 11:11 |
Tognummer | 271 |
ICE | |
Skift | |
Landquart | 04:54 |
Küblis | 05:14 |
Klosters Platz | 05:30 |
Susch | 05:53 |
Zernez | 06:02 |
S-chanf | 06:19 |
Zuoz | 06:21 |
Tognummer | 3 |
RE | |
Rejsetid | 22:43 |
Tenero Bellinzona Zürich Hb Landquart Klosters Platz Zuoz
Tenero | 07:21 |
Bellinzona | 07:41 |
Tognummer | 102778 |
Linje | S20 |
Skift | |
Bellinzona | 07:47 |
Arth-Goldau | 08:45 |
Zug | 09:01 |
Zürich Hb | 09:27 |
Linje | IC2 |
Skift | |
Zürich Hb | 09:38 |
Sargans | 10:33 |
Landquart | 10:41 |
Linje | IC3 |
Skift | |
Landquart | 10:47 |
Malans GR | 10:50 |
Schiers | 11:00 |
Küblis | 11:11 |
Klosters Platz | 11:28 |
Tognummer | 24 |
RE | |
Skift | |
Klosters Platz | 12:00 |
Zernez | 12:28 |
Zuoz | 12:45 |
Tognummer | 3 |
RE | |
Rejsetid | 5:24 |
Onsdag den 11. september 2024 kl. 07.00
Tenero Bellinzona Zürich Hb Landquart Klosters Platz Zuoz
Tenero | 07:21 | 07:51 | 08:21 |
Bellinzona | 07:41 | 08:11 | 08:41 |
Tognummer | 102778 | 102778 | 102778 |
Linje | S20 | S20 | S20 |
Skift | |||
Bellinzona | 07:47 | 08:47 | 09:17 |
Arth-Goldau | 08:45 | 09:45 | 10:15 |
Zug | 09:01 | 10:01 | 10:31 |
Zürich Hb | 09:27 | 10:27 | 10:55 |
Tognummer | 312 | ||
Linje | IC2 | IC2 | |
EC | |||
Skift | |||
Zürich Hb | 09:38 | 10:38 | 11:12 |
Pfäffikon Sz | - | - | 11:41 |
Ziegelbrücke | - | - | 12:00 |
Sargans | 10:33 | 11:33 | - |
Landquart | 10:41 | 11:41 | 12:33 |
Linje | IC3 | IC3 | IR35 |
Skift | |||
Landquart | 10:47 | 11:47 | 12:47 |
Malans GR | 10:50 | 11:50 | 12:50 |
Schiers | 11:00 | 12:00 | 13:00 |
Küblis | 11:11 | 12:11 | 13:11 |
Klosters Platz | 11:28 | 12:28 | 13:28 |
Tognummer | 24 | 24 | 24 |
RE | RE | RE | |
Skift | |||
Klosters Platz | 12:00 | 13:00 | 14:00 |
Zernez | 12:28 | 13:28 | 14:28 |
Zuoz | 12:45 | 13:45 | 14:45 |
Tognummer | 3 | 3 | 3 |
RE | RE | RE | |
Rejsetid | 5:24 | 5:54 | 6:24 |
Torsdag den 12. september 2024 kl. 07.00
Tenero Bellinzona Arth-Goldau Zürich Hb Landquart Zuoz
Tenero | 07:38 |
Giubiasco | 07:51 |
Bellinzona | 07:55 |
Linje | IR26 |
Skift | |
Bellinzona | 08:17 |
Arth-Goldau | 09:11 |
Linje | IC21 |
Skift | |
Arth-Goldau | 09:15 |
Zug | 09:31 |
Zürich Hb | 09:55 |
Linje | IR46 |
Skift | |
Zürich Hb | 10:07 |
Sargans | 11:03 |
Landquart | 11:11 |
Tognummer | 271 |
ICE | |
Skift | |
Landquart | 04:54 |
Küblis | 05:14 |
Klosters Platz | 05:30 |
Susch | 05:53 |
Zernez | 06:02 |
S-chanf | 06:19 |
Zuoz | 06:21 |
Tognummer | 3 |
RE | |
Rejsetid | 22:43 |
Tenero Bellinzona Zürich Hb Landquart Klosters Platz Zuoz
Tenero | 07:21 |
Bellinzona | 07:41 |
Tognummer | 102778 |
Linje | S20 |
Skift | |
Bellinzona | 07:47 |
Arth-Goldau | 08:45 |
Zug | 09:01 |
Zürich Hb | 09:27 |
Linje | IC2 |
Skift | |
Zürich Hb | 09:38 |
Sargans | 10:33 |
Landquart | 10:41 |
Linje | IC3 |
Skift | |
Landquart | 10:47 |
Malans GR | 10:50 |
Schiers | 11:00 |
Küblis | 11:11 |
Klosters Platz | 11:28 |
Tognummer | 24 |
RE | |
Skift | |
Klosters Platz | 12:00 |
Zernez | 12:28 |
Zuoz | 12:45 |
Tognummer | 3 |
RE | |
Rejsetid | 5:24 |
Fredag den 13. september 2024 kl. 07.00
Tenero Bellinzona Zürich Hb Landquart Klosters Platz Zuoz
Tenero | 07:21 |
Bellinzona | 07:41 |
Tognummer | 102778 |
Linje | S20 |
Skift | |
Bellinzona | 07:47 |
Arth-Goldau | 08:45 |
Zug | 09:01 |
Zürich Hb | 09:27 |
Linje | IC2 |
Skift | |
Zürich Hb | 09:38 |
Sargans | 10:33 |
Landquart | 10:41 |
Linje | IC3 |
Skift | |
Landquart | 10:47 |
Malans GR | 10:50 |
Schiers | 11:00 |
Küblis | 11:11 |
Klosters Platz | 11:28 |
Tognummer | 24 |
RE | |
Skift | |
Klosters Platz | 12:00 |
Zernez | 12:28 |
Zuoz | 12:45 |
Tognummer | 3 |
RE | |
Rejsetid | 5:24 |
Tenero Göschenen Andermatt Disentis/Mustér St. Moritz Zuoz
Tenero | 07:38 |
Giubiasco | 07:51 |
Bellinzona | 07:59 |
Biasca | 08:14 |
Faido | 08:39 |
Göschenen | 09:08 |
Linje | IR26 |
Skift | |
Göschenen | 09:14 |
Andermatt | 09:24 |
Tognummer | 44 |
R | |
Skift | |
Andermatt | 09:28 |
Oberalppass | 09:50 |
Disentis/Mustér | 10:39 |
Tognummer | 45 |
R | |
Skift | |
Disentis/Mustér | 13:11 |
Chur | 14:34 |
Tiefencastel | 15:28 |
Filisur | 15:43 |
Samedan | 16:31 |
St. Moritz | 16:37 |
Tognummer | GEX |
PE | |
Skift | |
St. Moritz | 09:47 |
Celerina | 09:52 |
Samedan | 09:58 |
Zuoz | 10:09 |
Tognummer | 3 |
RE | |
Rejsetid | 26:31 |
Lørdag den 14. september 2024 kl. 07.00
Tenero Bellinzona Zürich Hb Landquart Klosters Platz Zuoz
Tenero | 07:21 |
Bellinzona | 07:41 |
Tognummer | 102778 |
Linje | S20 |
Skift | |
Bellinzona | 07:47 |
Arth-Goldau | 08:45 |
Zug | 09:01 |
Zürich Hb | 09:27 |
Linje | IC2 |
Skift | |
Zürich Hb | 09:38 |
Sargans | 10:33 |
Landquart | 10:41 |
Linje | IC3 |
Skift | |
Landquart | 10:47 |
Malans GR | 10:50 |
Schiers | 11:00 |
Küblis | 11:11 |
Klosters Platz | 11:28 |
Tognummer | 24 |
RE | |
Skift | |
Klosters Platz | 12:00 |
Zernez | 12:28 |
Zuoz | 12:45 |
Tognummer | 3 |
RE | |
Rejsetid | 5:24 |
Tenero Göschenen Andermatt Disentis/Mustér St. Moritz Zuoz
Tenero | 09:38 |
Giubiasco | 09:51 |
Bellinzona | 09:59 |
Biasca | 10:14 |
Faido | 10:39 |
Göschenen | 11:08 |
Linje | IR26 |
Skift | |
Göschenen | 11:14 |
Andermatt | 11:24 |
Tognummer | 44 |
R | |
Skift | |
Andermatt | 11:28 |
Oberalppass | 11:50 |
Disentis/Mustér | 12:39 |
Tognummer | 45 |
R | |
Skift | |
Disentis/Mustér | 13:11 |
Chur | 14:34 |
Tiefencastel | 15:28 |
Filisur | 15:43 |
Samedan | 16:31 |
St. Moritz | 16:37 |
Tognummer | GEX |
PE | |
Skift | |
St. Moritz | 09:47 |
Celerina | 09:52 |
Samedan | 09:58 |
Zuoz | 10:09 |
Tognummer | 3 |
RE | |
Rejsetid | 24:31 |