Find rejse
Tog fra Disentis/mustér til Areuse Les Isles Littorail Togtider 9. september 2024 kl. 21.50
05:44 Dag+1 | Disentis/Mustér | 4:34 3 skift 17 stop RE7 IC3 IC5 R14 Spor 2AB | 4:34 | 3 skift 17 stop | RE7 IC3 IC5 R14 Spor 2AB | RE7 Spor 2AB | |
05:57 | Rabius-Surrein | ||||||
06:02 | Trun | ||||||
06:09 | Tavanasa-Breil/Brigels | ||||||
06:24 | Ilanz | ||||||
06:38 | Versam-Safien | ||||||
06:59 | Chur West | ||||||
07:03 | Chur | ||||||
07:08 Dag+1 | Chur | IC3 Spor 7 | |||||
07:18 | Landquart | ||||||
07:27 | Sargans | ||||||
08:22 | Zürich Hb | ||||||
08:30 Dag+1 | Zürich Hb | IC5 Spor 15 | |||||
09:02 | Olten | ||||||
09:14 | Oensingen | ||||||
09:26 | Solothurn | ||||||
09:34 | Grenchen Süd | ||||||
09:45 | Biel/Bienne | ||||||
10:01 | Neuchâtel | ||||||
10:10 Dag+1 | Neuchâtel | R14 Spor 7 | |||||
10:16 | Auvernier | ||||||
10:18 | Colombier Ne |
06:15 Dag+1 | Disentis/Mustér | 5:03 3 skift 15 stop R7 IC3 IC5 R14 Spor 1 | 5:03 | 3 skift 15 stop | R7 IC3 IC5 R14 Spor 1 | R7 Spor 1 | |
06:31 | Trun | ||||||
06:38 | Tavanasa-Breil/Brigels | ||||||
06:54 | Ilanz | ||||||
07:08 | Versam-Safien | ||||||
07:33 | Chur | ||||||
08:08 Dag+1 | Chur | IC3 Spor 9 | |||||
08:18 | Landquart | ||||||
08:27 | Sargans | ||||||
09:22 | Zürich Hb | ||||||
09:30 Dag+1 | Zürich Hb | IC5 Spor 12 | |||||
10:02 | Olten | ||||||
10:14 | Oensingen | ||||||
10:26 | Solothurn | ||||||
10:34 | Grenchen Süd | ||||||
10:45 | Biel/Bienne | ||||||
11:01 | Neuchâtel | ||||||
11:10 Dag+1 | Neuchâtel | R14 Spor 7 | |||||
11:16 | Auvernier | ||||||
11:18 | Colombier Ne |
06:44 Dag+1 | Disentis/Mustér | 5:18 3 skift 26 stop RE7 IR35 IC5 R15 Spor 3 | 5:18 | 3 skift 26 stop | RE7 IR35 IC5 R15 Spor 3 | RE7 Spor 3 | |
06:57 | Rabius-Surrein | ||||||
07:02 | Trun | ||||||
07:09 | Tavanasa-Breil/Brigels | ||||||
07:24 | Ilanz | ||||||
07:38 | Versam-Safien | ||||||
07:59 | Chur West | ||||||
08:03 | Chur | ||||||
08:16 Dag+1 | Chur | IR35 Spor 7 | |||||
08:25 | Landquart | ||||||
08:44 | Walenstadt | ||||||
09:00 | Ziegelbrücke | ||||||
09:10 | Siebnen-Wangen | ||||||
09:19 | Pfäffikon Sz | ||||||
09:29 | Wädenswil | ||||||
09:39 | Thalwil | ||||||
09:53 | Zürich Hb | ||||||
09:59 | Zürich Altstetten | ||||||
10:28 | Olten | ||||||
10:40 Dag+1 | Olten | IC5 Spor 8 | |||||
10:58 | Solothurn | ||||||
11:16 | Biel/Bienne | ||||||
11:32 | Neuchâtel | ||||||
11:48 Dag+1 | Neuchâtel Place Pury Littorail | R15 Spor 1 | |||||
11:49 | Neuchâtel Evole | ||||||
11:50 | Neuchâtel Champ-Bougin | ||||||
11:53 | Neuchâtel Port-de-Serrières | ||||||
11:57 | Auvernier Littorail | ||||||
11:58 | Colombier NE Allées Littorail | ||||||
12:00 | Colombier NE Littorail | ||||||
12:02 | Areuse Littorail |
07:44 Dag+1 | Disentis/Mustér | 4:34 3 skift 17 stop RE7 IC3 IC5 R14 Spor 3 | 4:34 | 3 skift 17 stop | RE7 IC3 IC5 R14 Spor 3 | RE7 Spor 3 | |
07:57 | Rabius-Surrein | ||||||
08:02 | Trun | ||||||
08:09 | Tavanasa-Breil/Brigels | ||||||
08:24 | Ilanz | ||||||
08:38 | Versam-Safien | ||||||
08:54 | Domat/Ems | ||||||
09:02 | Chur | ||||||
09:08 Dag+1 | Chur | IC3 Spor 9 | |||||
09:18 | Landquart | ||||||
09:27 | Sargans | ||||||
10:22 | Zürich Hb | ||||||
10:30 Dag+1 | Zürich Hb | IC5 Spor 16 | |||||
11:02 | Olten | ||||||
11:14 | Oensingen | ||||||
11:26 | Solothurn | ||||||
11:34 | Grenchen Süd | ||||||
11:45 | Biel/Bienne | ||||||
12:01 | Neuchâtel | ||||||
12:10 Dag+1 | Neuchâtel | R14 Spor 7 | |||||
12:16 | Auvernier | ||||||
12:18 | Colombier Ne |
08:44 Dag+1 | Disentis/Mustér | 4:34 3 skift 17 stop RE7 IC3 IC5 R14 Spor 3 | 4:34 | 3 skift 17 stop | RE7 IC3 IC5 R14 Spor 3 | RE7 Spor 3 | |
08:57 | Rabius-Surrein | ||||||
09:02 | Trun | ||||||
09:09 | Tavanasa-Breil/Brigels | ||||||
09:24 | Ilanz | ||||||
09:38 | Versam-Safien | ||||||
09:54 | Domat/Ems | ||||||
10:02 | Chur | ||||||
10:08 Dag+1 | Chur | IC3 Spor 9 | |||||
10:18 | Landquart | ||||||
10:27 | Sargans | ||||||
11:22 | Zürich Hb | ||||||
11:30 Dag+1 | Zürich Hb | IC5 Spor 14 | |||||
12:02 | Olten | ||||||
12:14 | Oensingen | ||||||
12:26 | Solothurn | ||||||
12:34 | Grenchen Süd | ||||||
12:45 | Biel/Bienne | ||||||
13:01 | Neuchâtel | ||||||
13:10 Dag+1 | Neuchâtel | R14 Spor 7 | |||||
13:16 | Auvernier | ||||||
13:18 | Colombier Ne |
09:44 Dag+1 | Disentis/Mustér | 4:34 3 skift 17 stop RE7 IC3 IC5 R14 Spor 3 | 4:34 | 3 skift 17 stop | RE7 IC3 IC5 R14 Spor 3 | RE7 Spor 3 | |
09:57 | Rabius-Surrein | ||||||
10:02 | Trun | ||||||
10:09 | Tavanasa-Breil/Brigels | ||||||
10:24 | Ilanz | ||||||
10:38 | Versam-Safien | ||||||
10:54 | Domat/Ems | ||||||
11:02 | Chur | ||||||
11:08 Dag+1 | Chur | IC3 Spor 9 | |||||
11:18 | Landquart | ||||||
11:27 | Sargans | ||||||
12:22 | Zürich Hb | ||||||
12:30 Dag+1 | Zürich Hb | IC5 Spor 18 | |||||
13:02 | Olten | ||||||
13:14 | Oensingen | ||||||
13:26 | Solothurn | ||||||
13:34 | Grenchen Süd | ||||||
13:45 | Biel/Bienne | ||||||
14:01 | Neuchâtel | ||||||
14:10 Dag+1 | Neuchâtel | R14 Spor 6 | |||||
14:16 | Auvernier | ||||||
14:18 | Colombier Ne |
10:44 Dag+1 | Disentis/Mustér | 4:34 3 skift 17 stop RE7 IC3 IC5 R14 Spor 3 | 4:34 | 3 skift 17 stop | RE7 IC3 IC5 R14 Spor 3 | RE7 Spor 3 | |
10:57 | Rabius-Surrein | ||||||
11:02 | Trun | ||||||
11:09 | Tavanasa-Breil/Brigels | ||||||
11:24 | Ilanz | ||||||
11:38 | Versam-Safien | ||||||
11:54 | Domat/Ems | ||||||
12:02 | Chur | ||||||
12:08 Dag+1 | Chur | IC3 Spor 9 | |||||
12:18 | Landquart | ||||||
12:27 | Sargans | ||||||
13:22 | Zürich Hb | ||||||
13:30 Dag+1 | Zürich Hb | IC5 Spor 15 | |||||
14:02 | Olten | ||||||
14:14 | Oensingen | ||||||
14:26 | Solothurn | ||||||
14:34 | Grenchen Süd | ||||||
14:45 | Biel/Bienne | ||||||
15:01 | Neuchâtel | ||||||
15:10 Dag+1 | Neuchâtel | R14 Spor 7 | |||||
15:16 | Auvernier | ||||||
15:18 | Colombier Ne |
11:44 Dag+1 | Disentis/Mustér | 4:48 3 skift 22 stop RE7 IC3 IC5 R15 Spor 3 | 4:48 | 3 skift 22 stop | RE7 IC3 IC5 R15 Spor 3 | RE7 Spor 3 | |
11:57 | Rabius-Surrein | ||||||
12:02 | Trun | ||||||
12:09 | Tavanasa-Breil/Brigels | ||||||
12:24 | Ilanz | ||||||
12:38 | Versam-Safien | ||||||
12:54 | Domat/Ems | ||||||
13:02 | Chur | ||||||
13:08 Dag+1 | Chur | IC3 Spor 9 | |||||
13:18 | Landquart | ||||||
13:27 | Sargans | ||||||
14:22 | Zürich Hb | ||||||
14:30 Dag+1 | Zürich Hb | IC5 Spor 14 | |||||
15:02 | Olten | ||||||
15:14 | Oensingen | ||||||
15:26 | Solothurn | ||||||
15:34 | Grenchen Süd | ||||||
15:45 | Biel/Bienne | ||||||
16:01 | Neuchâtel | ||||||
16:16 Dag+1 | Neuchâtel Place Pury Littorail | R15 Spor 1 | |||||
16:17 | Neuchâtel Evole | ||||||
16:18 | Neuchâtel Champ-Bougin | ||||||
16:21 | Neuchâtel Port-de-Serrières | ||||||
16:25 | Auvernier Littorail | ||||||
16:26 | Colombier NE Allées Littorail | ||||||
16:29 | Colombier NE Littorail | ||||||
16:32 | Areuse Littorail |
Rejsetid
Rejsetiden mellem Disentis/mustér og Areuse Les Isles Littorail er 4:32