Find rejse
Tog fra Rhäzüns til Areuse Les Isles Littorail Togtider 9. september 2024 kl. 23.10
05:27 Dag+1 | Rhäzüns | 3:51 3 skift 17 stop S1574 IC3 IC5 R14 Spor 1 | 3:51 | 3 skift 17 stop | S1574 IC3 IC5 R14 Spor 1 | S1574 Spor 1 | |
05:29 | Bonaduz | ||||||
05:35 | Reichenau-Tamins | ||||||
05:37 | Domat/Ems Werk | ||||||
05:40 | Domat/Ems | ||||||
05:50 | Chur | ||||||
05:55 | Haldenstein | ||||||
06:01 | Untervaz-Trimmis | ||||||
06:11 | Landquart | ||||||
06:18 Dag+1 | Landquart | IC3 Spor 3 | |||||
06:27 | Sargans | ||||||
07:22 | Zürich Hb | ||||||
07:30 Dag+1 | Zürich Hb | IC5 Spor 9 | |||||
08:02 | Olten | ||||||
08:14 | Oensingen | ||||||
08:26 | Solothurn | ||||||
08:34 | Grenchen Süd | ||||||
08:45 | Biel/Bienne | ||||||
09:01 | Neuchâtel | ||||||
09:10 Dag+1 | Neuchâtel | R14 Spor 7 | |||||
09:16 | Auvernier | ||||||
09:18 | Colombier Ne |
05:57 Dag+1 | Rhäzüns | 4:05 3 skift 20 stop S1534 IC3 IC5 R15 Spor 1 | 4:05 | 3 skift 20 stop | S1534 IC3 IC5 R15 Spor 1 | S1534 Spor 1 | |
05:59 | Bonaduz | ||||||
06:05 | Reichenau-Tamins | ||||||
06:07 | Domat/Ems Werk | ||||||
06:10 | Domat/Ems | ||||||
06:21 | Chur | ||||||
06:31 | Untervaz-Trimmis | ||||||
06:41 | Landquart | ||||||
06:48 Dag+1 | Landquart | IC3 Spor 3 | |||||
06:57 | Sargans | ||||||
07:53 | Zürich Hb | ||||||
08:04 Dag+1 | Zürich Hb | IC5 Spor 32 | |||||
08:30 | Aarau | ||||||
08:40 | Olten | ||||||
08:58 | Solothurn | ||||||
09:16 | Biel/Bienne | ||||||
09:32 | Neuchâtel | ||||||
09:48 Dag+1 | Neuchâtel Place Pury Littorail | R15 Spor 1 | |||||
09:49 | Neuchâtel Evole | ||||||
09:50 | Neuchâtel Champ-Bougin | ||||||
09:53 | Neuchâtel Port-de-Serrières | ||||||
09:57 | Auvernier Littorail | ||||||
09:58 | Colombier NE Allées Littorail | ||||||
10:00 | Colombier NE Littorail | ||||||
10:02 | Areuse Littorail |
06:32 Dag+1 | Rhäzüns | 3:46 3 skift 14 stop S1576 IC3 IC5 R14 Spor 1 | 3:46 | 3 skift 14 stop | S1576 IC3 IC5 R14 Spor 1 | S1576 Spor 1 | |
06:34 | Bonaduz | ||||||
06:44 | Domat/Ems | ||||||
06:53 | Chur | ||||||
07:01 | Untervaz-Trimmis | ||||||
07:11 | Landquart | ||||||
07:18 Dag+1 | Landquart | IC3 Spor 3 | |||||
07:27 | Sargans | ||||||
08:22 | Zürich Hb | ||||||
08:30 Dag+1 | Zürich Hb | IC5 Spor 15 | |||||
09:02 | Olten | ||||||
09:14 | Oensingen | ||||||
09:26 | Solothurn | ||||||
09:34 | Grenchen Süd | ||||||
09:45 | Biel/Bienne | ||||||
10:01 | Neuchâtel | ||||||
10:10 Dag+1 | Neuchâtel | R14 Spor 7 | |||||
10:16 | Auvernier | ||||||
10:18 | Colombier Ne |
06:45 Dag+1 | Rhäzüns | 4:17 3 skift 22 stop RE38 IR35 IC5 R15 Spor 1 | 4:17 | 3 skift 22 stop | RE38 IR35 IC5 R15 Spor 1 | RE38 Spor 1 | |
06:53 | Reichenau-Tamins | ||||||
06:58 | Domat/Ems | ||||||
07:05 | Chur | ||||||
07:16 Dag+1 | Chur | IR35 Spor 8 | |||||
07:25 | Landquart | ||||||
07:44 | Walenstadt | ||||||
08:00 | Ziegelbrücke | ||||||
08:10 | Siebnen-Wangen | ||||||
08:19 | Pfäffikon Sz | ||||||
08:29 | Wädenswil | ||||||
08:39 | Thalwil | ||||||
08:53 | Zürich Hb | ||||||
08:59 | Zürich Altstetten | ||||||
09:28 | Olten | ||||||
09:40 Dag+1 | Olten | IC5 Spor 8 | |||||
09:58 | Solothurn | ||||||
10:16 | Biel/Bienne | ||||||
10:32 | Neuchâtel | ||||||
10:48 Dag+1 | Neuchâtel Place Pury Littorail | R15 Spor 1 | |||||
10:49 | Neuchâtel Evole | ||||||
10:50 | Neuchâtel Champ-Bougin | ||||||
10:53 | Neuchâtel Port-de-Serrières | ||||||
10:57 | Auvernier Littorail | ||||||
10:58 | Colombier NE Allées Littorail | ||||||
11:00 | Colombier NE Littorail | ||||||
11:02 | Areuse Littorail |
06:57 Dag+1 | Rhäzüns | 4:21 3 skift 15 stop S1102778 IC3 IC5 R14 Spor 1 | 4:21 | 3 skift 15 stop | S1102778 IC3 IC5 R14 Spor 1 | S1102778 Spor 1 | |
07:05 | Reichenau-Tamins | ||||||
07:07 | Domat/Ems Werk | ||||||
07:10 | Domat/Ems | ||||||
07:21 | Chur | ||||||
07:31 | Untervaz-Trimmis | ||||||
07:41 | Landquart | ||||||
08:18 Dag+1 | Landquart | IC3 Spor 3 | |||||
08:27 | Sargans | ||||||
09:22 | Zürich Hb | ||||||
09:30 Dag+1 | Zürich Hb | IC5 Spor 12 | |||||
10:02 | Olten | ||||||
10:14 | Oensingen | ||||||
10:26 | Solothurn | ||||||
10:34 | Grenchen Süd | ||||||
10:45 | Biel/Bienne | ||||||
11:01 | Neuchâtel | ||||||
11:10 Dag+1 | Neuchâtel | R14 Spor 7 | |||||
11:16 | Auvernier | ||||||
11:18 | Colombier Ne |
07:32 Dag+1 | Rhäzüns | 4:30 3 skift 23 stop S2102778 IR35 IC5 R15 Spor 1 | 4:30 | 3 skift 23 stop | S2102778 IR35 IC5 R15 Spor 1 | S2102778 Spor 1 | |
07:34 | Bonaduz | ||||||
07:44 | Domat/Ems | ||||||
07:53 | Chur | ||||||
08:01 | Untervaz-Trimmis | ||||||
08:11 | Landquart | ||||||
08:25 Dag+1 | Landquart | IR35 Spor 3 | |||||
08:44 | Walenstadt | ||||||
09:00 | Ziegelbrücke | ||||||
09:10 | Siebnen-Wangen | ||||||
09:19 | Pfäffikon Sz | ||||||
09:29 | Wädenswil | ||||||
09:39 | Thalwil | ||||||
09:53 | Zürich Hb | ||||||
09:59 | Zürich Altstetten | ||||||
10:28 | Olten | ||||||
10:40 Dag+1 | Olten | IC5 Spor 8 | |||||
10:58 | Solothurn | ||||||
11:16 | Biel/Bienne | ||||||
11:32 | Neuchâtel | ||||||
11:48 Dag+1 | Neuchâtel Place Pury Littorail | R15 Spor 1 | |||||
11:49 | Neuchâtel Evole | ||||||
11:50 | Neuchâtel Champ-Bougin | ||||||
11:53 | Neuchâtel Port-de-Serrières | ||||||
11:57 | Auvernier Littorail | ||||||
11:58 | Colombier NE Allées Littorail | ||||||
12:00 | Colombier NE Littorail | ||||||
12:02 | Areuse Littorail |
07:45 Dag+1 | Rhäzüns | 4:33 3 skift 13 stop S1580 IC3 IC5 R14 Spor 1 | 4:33 | 3 skift 13 stop | S1580 IC3 IC5 R14 Spor 1 | S1580 Spor 1 | |
07:53 | Reichenau-Tamins | ||||||
07:58 | Domat/Ems | ||||||
08:05 | Chur | ||||||
08:38 Dag+1 | Chur | IC3 Spor 9 | |||||
08:48 | Landquart | ||||||
08:57 | Sargans | ||||||
09:53 | Zürich Hb | ||||||
10:30 Dag+1 | Zürich Hb | IC5 Spor 16 | |||||
11:02 | Olten | ||||||
11:14 | Oensingen | ||||||
11:26 | Solothurn | ||||||
11:34 | Grenchen Süd | ||||||
11:45 | Biel/Bienne | ||||||
12:01 | Neuchâtel | ||||||
12:10 Dag+1 | Neuchâtel | R14 Spor 7 | |||||
12:16 | Auvernier | ||||||
12:18 | Colombier Ne |
08:32 Dag+1 | Rhäzüns | 4:30 3 skift 23 stop S2102778 IR35 IC5 R15 Spor 1 | 4:30 | 3 skift 23 stop | S2102778 IR35 IC5 R15 Spor 1 | S2102778 Spor 1 | |
08:34 | Bonaduz | ||||||
08:44 | Domat/Ems | ||||||
08:53 | Chur | ||||||
09:01 | Untervaz-Trimmis | ||||||
09:11 | Landquart | ||||||
09:25 Dag+1 | Landquart | IR35 Spor 3 | |||||
09:44 | Walenstadt | ||||||
10:00 | Ziegelbrücke | ||||||
10:10 | Siebnen-Wangen | ||||||
10:19 | Pfäffikon Sz | ||||||
10:29 | Wädenswil | ||||||
10:39 | Thalwil | ||||||
10:53 | Zürich Hb | ||||||
10:59 | Zürich Altstetten | ||||||
11:28 | Olten | ||||||
11:40 Dag+1 | Olten | IC5 Spor 8 | |||||
11:58 | Solothurn | ||||||
12:16 | Biel/Bienne | ||||||
12:32 | Neuchâtel | ||||||
12:48 Dag+1 | Neuchâtel Place Pury Littorail | R15 Spor 1 | |||||
12:49 | Neuchâtel Evole | ||||||
12:50 | Neuchâtel Champ-Bougin | ||||||
12:53 | Neuchâtel Port-de-Serrières | ||||||
12:57 | Auvernier Littorail | ||||||
12:58 | Colombier NE Allées Littorail | ||||||
13:00 | Colombier NE Littorail | ||||||
13:02 | Areuse Littorail |
Rejsetid
Rejsetiden mellem Rhäzüns og Areuse Les Isles Littorail er 3:35