Chemnitz Hbf til Leipzig Hbf Tog Køreplan
Tirsdag den 2. juli 2024 kl. 07.00
Chemnitz, Hauptbahnhof Döbeln, Hauptbahnhof Leipzig, Hauptbahnhof
Chemnitz, Hauptbahnhof | 08:09 | 09:09 |
Mittweida, Bahnhof | 08:23 | 09:23 |
Erlau, Bahnhof | 08:26 | 09:26 |
Schweikershain, Bahnhof | 08:29 | 09:29 |
Waldheim, Bahnhof | 08:35 | 09:35 |
Steina, Bahnhof | 08:39 | 09:39 |
Limmritz (Sachs), Bahnhof | 08:42 | 09:42 |
Döbeln, Hauptbahnhof | 08:45 | 09:45 |
Linje | RB45 | RB45 |
Skift | ||
Döbeln, Hauptbahnhof | 08:50 | 09:50 |
Westewitz-Hochweitzschen, Bahnhof | 08:54 | 09:54 |
Klosterbuch, Bahnhof | 08:57 | 09:57 |
Leisnig, Bahnhof | 09:02 | 10:02 |
Tanndorf, Bahnhof | 09:09 | 10:09 |
Großbothen, Bahnhof | 09:17 | 10:17 |
Grimma, Bahnhof | 09:26 | 10:26 |
Großsteinberg, Bahnhof | 09:34 | 10:34 |
Naunhof, Bahnhof | 09:38 | 10:38 |
Beucha, Bahnhof | 09:43 | 10:43 |
Borsdorf, Bahnhof | 09:47 | 10:47 |
Leipzig-Engelsdorf | 09:51 | 10:51 |
Leipzig, S-Bf. Paunsdorf | 09:54 | 10:54 |
Leipzig, S-Bahnhof Sellerhausen | 09:56 | 10:56 |
Leipzig, Hauptbahnhof | 10:00 | 11:00 |
Linje | RB110 | RB110 |
Rejsetid | 1:51 | 1:51 |
Chemnitz, Hauptbahnhof Glauchau, Bahnhof Gößnitz Leipzig, Hauptbahnhof
Chemnitz, Hauptbahnhof | 07:30 |
Chemnitz, Südbahnhof | 07:33 |
Chemnitz, Bf Mitte | 07:35 |
Chemnitz, Bahnhof Schönau | 07:38 |
Chemnitz, Bahnhof Siegmar | 07:41 |
Grüna, HP Grüna | 07:44 |
Wüstenbrand, Bahnhof | 07:48 |
Hohenstein-Ernstthal, Bahnhof | 07:51 |
St. Egidien, Bahnhof | 07:57 |
Glauchau, Bahnhof | 08:01 |
Linje | RB30 |
Skift | |
Glauchau, Bahnhof | 08:07 |
Meerane, Bahnhof | 08:17 |
Gößnitz | 08:21 |
Linje | RE1 |
Skift | |
Gößnitz | 08:33 |
Altenburg | 08:44 |
Böhlen, Bahnhof | 09:00 |
Markkleeberg, S-Bahnhof | 09:06 |
Markkleeberg, S-Bahnhof Nord | 09:08 |
S-Bahnhof Connewitz | 09:11 |
Leipzig, S-Bahnhof MDR | 09:14 |
Leipzig, Bayerischer Bahnhof | 09:16 |
Leipzig, Wilhelm-Leuschner-Platz | 09:18 |
Leipzig, Markt | 09:20 |
Leipzig, Hauptbahnhof | 09:21 |
Linje | S5X |
Rejsetid | 1:51 |
Onsdag den 3. juli 2024 kl. 07.00
Chemnitz, Hauptbahnhof Döbeln, Hauptbahnhof Leipzig, Hauptbahnhof
Chemnitz, Hauptbahnhof | 08:09 | 09:09 |
Mittweida, Bahnhof | 08:23 | 09:23 |
Erlau, Bahnhof | 08:26 | 09:26 |
Schweikershain, Bahnhof | 08:29 | 09:29 |
Waldheim, Bahnhof | 08:35 | 09:35 |
Steina, Bahnhof | 08:39 | 09:39 |
Limmritz (Sachs), Bahnhof | 08:42 | 09:42 |
Döbeln, Hauptbahnhof | 08:45 | 09:45 |
Linje | RB45 | RB45 |
Skift | ||
Döbeln, Hauptbahnhof | 08:50 | 09:50 |
Westewitz-Hochweitzschen, Bahnhof | 08:54 | 09:54 |
Klosterbuch, Bahnhof | 08:57 | 09:57 |
Leisnig, Bahnhof | 09:02 | 10:02 |
Tanndorf, Bahnhof | 09:09 | 10:09 |
Großbothen, Bahnhof | 09:17 | 10:17 |
Grimma, Bahnhof | 09:26 | 10:26 |
Großsteinberg, Bahnhof | 09:34 | 10:34 |
Naunhof, Bahnhof | 09:38 | 10:38 |
Beucha, Bahnhof | 09:43 | 10:43 |
Borsdorf, Bahnhof | 09:47 | 10:47 |
Leipzig-Engelsdorf | 09:51 | 10:51 |
Leipzig, S-Bf. Paunsdorf | 09:54 | 10:54 |
Leipzig, S-Bahnhof Sellerhausen | 09:56 | 10:56 |
Leipzig, Hauptbahnhof | 10:00 | 11:00 |
Linje | RB110 | RB110 |
Rejsetid | 1:51 | 1:51 |
Chemnitz, Hauptbahnhof Glauchau, Bahnhof Gößnitz Leipzig, Hauptbahnhof
Chemnitz, Hauptbahnhof | 07:30 |
Chemnitz, Südbahnhof | 07:33 |
Chemnitz, Bf Mitte | 07:35 |
Chemnitz, Bahnhof Schönau | 07:38 |
Chemnitz, Bahnhof Siegmar | 07:41 |
Grüna, HP Grüna | 07:44 |
Wüstenbrand, Bahnhof | 07:48 |
Hohenstein-Ernstthal, Bahnhof | 07:51 |
St. Egidien, Bahnhof | 07:57 |
Glauchau, Bahnhof | 08:01 |
Linje | RB30 |
Skift | |
Glauchau, Bahnhof | 08:07 |
Meerane, Bahnhof | 08:17 |
Gößnitz | 08:21 |
Linje | RE1 |
Skift | |
Gößnitz | 08:33 |
Altenburg | 08:44 |
Böhlen, Bahnhof | 09:00 |
Markkleeberg, S-Bahnhof | 09:06 |
Markkleeberg, S-Bahnhof Nord | 09:08 |
S-Bahnhof Connewitz | 09:11 |
Leipzig, S-Bahnhof MDR | 09:14 |
Leipzig, Bayerischer Bahnhof | 09:16 |
Leipzig, Wilhelm-Leuschner-Platz | 09:18 |
Leipzig, Markt | 09:20 |
Leipzig, Hauptbahnhof | 09:21 |
Linje | S5X |
Rejsetid | 1:51 |
Torsdag den 4. juli 2024 kl. 07.00
Chemnitz, Hauptbahnhof Döbeln, Hauptbahnhof Leipzig, Hauptbahnhof
Chemnitz, Hauptbahnhof | 08:09 | 09:09 |
Mittweida, Bahnhof | 08:23 | 09:23 |
Erlau, Bahnhof | 08:26 | 09:26 |
Schweikershain, Bahnhof | 08:29 | 09:29 |
Waldheim, Bahnhof | 08:35 | 09:35 |
Steina, Bahnhof | 08:39 | 09:39 |
Limmritz (Sachs), Bahnhof | 08:42 | 09:42 |
Döbeln, Hauptbahnhof | 08:45 | 09:45 |
Linje | RB45 | RB45 |
Skift | ||
Döbeln, Hauptbahnhof | 08:50 | 09:50 |
Westewitz-Hochweitzschen, Bahnhof | 08:54 | 09:54 |
Klosterbuch, Bahnhof | 08:57 | 09:57 |
Leisnig, Bahnhof | 09:02 | 10:02 |
Tanndorf, Bahnhof | 09:09 | 10:09 |
Großbothen, Bahnhof | 09:17 | 10:17 |
Grimma, Bahnhof | 09:26 | 10:26 |
Großsteinberg, Bahnhof | 09:34 | 10:34 |
Naunhof, Bahnhof | 09:38 | 10:38 |
Beucha, Bahnhof | 09:43 | 10:43 |
Borsdorf, Bahnhof | 09:47 | 10:47 |
Leipzig-Engelsdorf | 09:51 | 10:51 |
Leipzig, S-Bf. Paunsdorf | 09:54 | 10:54 |
Leipzig, S-Bahnhof Sellerhausen | 09:56 | 10:56 |
Leipzig, Hauptbahnhof | 10:00 | 11:00 |
Linje | RB110 | RB110 |
Rejsetid | 1:51 | 1:51 |
Chemnitz, Hauptbahnhof Glauchau, Bahnhof Gößnitz Leipzig, Hauptbahnhof
Chemnitz, Hauptbahnhof | 07:30 |
Chemnitz, Südbahnhof | 07:33 |
Chemnitz, Bf Mitte | 07:35 |
Chemnitz, Bahnhof Schönau | 07:38 |
Chemnitz, Bahnhof Siegmar | 07:41 |
Grüna, HP Grüna | 07:44 |
Wüstenbrand, Bahnhof | 07:48 |
Hohenstein-Ernstthal, Bahnhof | 07:51 |
St. Egidien, Bahnhof | 07:57 |
Glauchau, Bahnhof | 08:01 |
Linje | RB30 |
Skift | |
Glauchau, Bahnhof | 08:07 |
Meerane, Bahnhof | 08:17 |
Gößnitz | 08:21 |
Linje | RE1 |
Skift | |
Gößnitz | 08:33 |
Altenburg | 08:44 |
Böhlen, Bahnhof | 09:00 |
Markkleeberg, S-Bahnhof | 09:06 |
Markkleeberg, S-Bahnhof Nord | 09:08 |
S-Bahnhof Connewitz | 09:11 |
Leipzig, S-Bahnhof MDR | 09:14 |
Leipzig, Bayerischer Bahnhof | 09:16 |
Leipzig, Wilhelm-Leuschner-Platz | 09:18 |
Leipzig, Markt | 09:20 |
Leipzig, Hauptbahnhof | 09:21 |
Linje | S5X |
Rejsetid | 1:51 |
Fredag den 5. juli 2024 kl. 07.00
Chemnitz, Hauptbahnhof Döbeln, Hauptbahnhof Leipzig, Hauptbahnhof
Chemnitz, Hauptbahnhof | 08:09 | 09:09 |
Mittweida, Bahnhof | 08:23 | 09:23 |
Erlau, Bahnhof | 08:26 | 09:26 |
Schweikershain, Bahnhof | 08:29 | 09:29 |
Waldheim, Bahnhof | 08:35 | 09:35 |
Steina, Bahnhof | 08:39 | 09:39 |
Limmritz (Sachs), Bahnhof | 08:42 | 09:42 |
Döbeln, Hauptbahnhof | 08:45 | 09:45 |
Linje | RB45 | RB45 |
Skift | ||
Döbeln, Hauptbahnhof | 08:50 | 09:50 |
Westewitz-Hochweitzschen, Bahnhof | 08:54 | 09:54 |
Klosterbuch, Bahnhof | 08:57 | 09:57 |
Leisnig, Bahnhof | 09:02 | 10:02 |
Tanndorf, Bahnhof | 09:09 | 10:09 |
Großbothen, Bahnhof | 09:17 | 10:17 |
Grimma, Bahnhof | 09:26 | 10:26 |
Großsteinberg, Bahnhof | 09:34 | 10:34 |
Naunhof, Bahnhof | 09:38 | 10:38 |
Beucha, Bahnhof | 09:43 | 10:43 |
Borsdorf, Bahnhof | 09:47 | 10:47 |
Leipzig-Engelsdorf | 09:51 | 10:51 |
Leipzig, S-Bf. Paunsdorf | 09:54 | 10:54 |
Leipzig, S-Bahnhof Sellerhausen | 09:56 | 10:56 |
Leipzig, Hauptbahnhof | 10:00 | 11:00 |
Linje | RB110 | RB110 |
Rejsetid | 1:51 | 1:51 |
Chemnitz, Hauptbahnhof Glauchau, Bahnhof Gößnitz Leipzig, Hauptbahnhof
Chemnitz, Hauptbahnhof | 07:30 |
Chemnitz, Südbahnhof | 07:33 |
Chemnitz, Bf Mitte | 07:35 |
Chemnitz, Bahnhof Schönau | 07:38 |
Chemnitz, Bahnhof Siegmar | 07:41 |
Grüna, HP Grüna | 07:44 |
Wüstenbrand, Bahnhof | 07:48 |
Hohenstein-Ernstthal, Bahnhof | 07:51 |
St. Egidien, Bahnhof | 07:57 |
Glauchau, Bahnhof | 08:01 |
Linje | RB30 |
Skift | |
Glauchau, Bahnhof | 08:07 |
Meerane, Bahnhof | 08:17 |
Gößnitz | 08:21 |
Linje | RE1 |
Skift | |
Gößnitz | 08:33 |
Altenburg | 08:44 |
Böhlen, Bahnhof | 09:00 |
Markkleeberg, S-Bahnhof | 09:06 |
Markkleeberg, S-Bahnhof Nord | 09:08 |
S-Bahnhof Connewitz | 09:11 |
Leipzig, S-Bahnhof MDR | 09:14 |
Leipzig, Bayerischer Bahnhof | 09:16 |
Leipzig, Wilhelm-Leuschner-Platz | 09:18 |
Leipzig, Markt | 09:20 |
Leipzig, Hauptbahnhof | 09:21 |
Linje | S5X |
Rejsetid | 1:51 |
Lørdag den 6. juli 2024 kl. 07.00
Chemnitz, Hauptbahnhof Döbeln, Hauptbahnhof Leipzig, Hauptbahnhof
Chemnitz, Hauptbahnhof | 08:09 |
Mittweida, Bahnhof | 08:23 |
Erlau, Bahnhof | 08:26 |
Schweikershain, Bahnhof | 08:29 |
Waldheim, Bahnhof | 08:35 |
Steina, Bahnhof | 08:39 |
Limmritz (Sachs), Bahnhof | 08:42 |
Döbeln, Hauptbahnhof | 08:45 |
Linje | RB45 |
Skift | |
Döbeln, Hauptbahnhof | 08:50 |
Westewitz-Hochweitzschen, Bahnhof | 08:54 |
Klosterbuch, Bahnhof | 08:57 |
Leisnig, Bahnhof | 09:02 |
Tanndorf, Bahnhof | 09:09 |
Großbothen, Bahnhof | 09:17 |
Grimma, Bahnhof | 09:26 |
Großsteinberg, Bahnhof | 09:34 |
Naunhof, Bahnhof | 09:38 |
Beucha, Bahnhof | 09:43 |
Borsdorf, Bahnhof | 09:47 |
Leipzig-Engelsdorf | 09:51 |
Leipzig, S-Bf. Paunsdorf | 09:54 |
Leipzig, S-Bahnhof Sellerhausen | 09:56 |
Leipzig, Hauptbahnhof | 10:00 |
Linje | RB110 |
Rejsetid | 1:51 |
Chemnitz, Hauptbahnhof Riesa Busbahnhof / Bahnhof Leipzig, Hauptbahnhof
Chemnitz, Hauptbahnhof | 08:58 |
Döbeln, Hauptbahnhof | 09:27 |
Riesa Busbahnhof / Bahnhof | 09:43 |
Linje | RE17 |
Skift | |
Riesa Busbahnhof / Bahnhof | 10:06 |
Oschatz, Bahnhof | 10:14 |
Dahlen, Bahnhof | 10:20 |
Kühren, Bahnhof | 10:26 |
Wurzen, Bahnhof | 10:31 |
Borsdorf, Bahnhof | 10:40 |
Leipzig-Engelsdorf | 10:44 |
Leipzig, Hauptbahnhof | 10:50 |
Linje | RE50 |
Rejsetid | 1:52 |
Chemnitz, Hauptbahnhof Glauchau, Bahnhof Gößnitz Leipzig, Hauptbahnhof
Chemnitz, Hauptbahnhof | 07:30 |
Chemnitz, Südbahnhof | 07:33 |
Chemnitz, Bf Mitte | 07:35 |
Chemnitz, Bahnhof Schönau | 07:38 |
Chemnitz, Bahnhof Siegmar | 07:41 |
Grüna, HP Grüna | 07:44 |
Wüstenbrand, Bahnhof | 07:48 |
Hohenstein-Ernstthal, Bahnhof | 07:51 |
St. Egidien, Bahnhof | 07:57 |
Glauchau, Bahnhof | 08:01 |
Linje | RB30 |
Skift | |
Glauchau, Bahnhof | 08:07 |
Meerane, Bahnhof | 08:17 |
Gößnitz | 08:21 |
Linje | RE1 |
Skift | |
Gößnitz | 08:33 |
Altenburg | 08:44 |
Böhlen, Bahnhof | 09:00 |
Markkleeberg, S-Bahnhof | 09:06 |
Markkleeberg, S-Bahnhof Nord | 09:08 |
S-Bahnhof Connewitz | 09:11 |
Leipzig, S-Bahnhof MDR | 09:14 |
Leipzig, Bayerischer Bahnhof | 09:16 |
Leipzig, Wilhelm-Leuschner-Platz | 09:18 |
Leipzig, Markt | 09:20 |
Leipzig, Hauptbahnhof | 09:21 |
Linje | S5X |
Rejsetid | 1:51 |
Søndag den 7. juli 2024 kl. 07.00
Chemnitz, Hauptbahnhof Döbeln, Hauptbahnhof Leipzig, Hauptbahnhof
Chemnitz, Hauptbahnhof | 08:09 |
Mittweida, Bahnhof | 08:23 |
Erlau, Bahnhof | 08:26 |
Schweikershain, Bahnhof | 08:29 |
Waldheim, Bahnhof | 08:35 |
Steina, Bahnhof | 08:39 |
Limmritz (Sachs), Bahnhof | 08:42 |
Döbeln, Hauptbahnhof | 08:45 |
Linje | RB45 |
Skift | |
Döbeln, Hauptbahnhof | 08:50 |
Westewitz-Hochweitzschen, Bahnhof | 08:54 |
Klosterbuch, Bahnhof | 08:57 |
Leisnig, Bahnhof | 09:02 |
Tanndorf, Bahnhof | 09:09 |
Großbothen, Bahnhof | 09:17 |
Grimma, Bahnhof | 09:26 |
Großsteinberg, Bahnhof | 09:34 |
Naunhof, Bahnhof | 09:38 |
Beucha, Bahnhof | 09:43 |
Borsdorf, Bahnhof | 09:47 |
Leipzig-Engelsdorf | 09:51 |
Leipzig, S-Bf. Paunsdorf | 09:54 |
Leipzig, S-Bahnhof Sellerhausen | 09:56 |
Leipzig, Hauptbahnhof | 10:00 |
Linje | RB110 |
Rejsetid | 1:51 |
Chemnitz, Hauptbahnhof Glauchau, Bahnhof Gößnitz Leipzig, Hauptbahnhof
Chemnitz, Hauptbahnhof | 07:30 | 09:30 |
Chemnitz, Südbahnhof | 07:33 | 09:33 |
Chemnitz, Bf Mitte | 07:35 | 09:35 |
Chemnitz, Bahnhof Schönau | 07:38 | 09:38 |
Chemnitz, Bahnhof Siegmar | 07:41 | 09:41 |
Grüna, HP Grüna | 07:44 | 09:44 |
Wüstenbrand, Bahnhof | 07:48 | 09:48 |
Hohenstein-Ernstthal, Bahnhof | 07:51 | 09:51 |
St. Egidien, Bahnhof | 07:57 | 09:57 |
Glauchau, Bahnhof | 08:01 | 10:01 |
Linje | RB30 | RB30 |
Skift | ||
Glauchau, Bahnhof | 08:07 | 10:07 |
Meerane, Bahnhof | 08:17 | 10:17 |
Gößnitz | 08:21 | 10:21 |
Linje | RE1 | RE1 |
Skift | ||
Gößnitz | 08:33 | 10:33 |
Altenburg | 08:44 | 10:44 |
Böhlen, Bahnhof | 09:00 | 11:00 |
Markkleeberg, S-Bahnhof | 09:06 | 11:06 |
Markkleeberg, S-Bahnhof Nord | 09:08 | 11:08 |
S-Bahnhof Connewitz | 09:11 | 11:11 |
Leipzig, S-Bahnhof MDR | 09:14 | 11:14 |
Leipzig, Bayerischer Bahnhof | 09:16 | 11:16 |
Leipzig, Wilhelm-Leuschner-Platz | 09:18 | 11:18 |
Leipzig, Markt | 09:20 | 11:20 |
Leipzig, Hauptbahnhof | 09:21 | 11:21 |
Linje | S5X | S5X |
Rejsetid | 1:51 | 1:51 |
Mandag den 8. juli 2024 kl. 07.00
Chemnitz, Hauptbahnhof Döbeln, Hauptbahnhof Leipzig, Hauptbahnhof
Chemnitz, Hauptbahnhof | 08:09 | 09:09 |
Mittweida, Bahnhof | 08:23 | 09:23 |
Erlau, Bahnhof | 08:26 | 09:26 |
Schweikershain, Bahnhof | 08:29 | 09:29 |
Waldheim, Bahnhof | 08:35 | 09:35 |
Steina, Bahnhof | 08:39 | 09:39 |
Limmritz (Sachs), Bahnhof | 08:42 | 09:42 |
Döbeln, Hauptbahnhof | 08:45 | 09:45 |
Linje | RB45 | RB45 |
Skift | ||
Döbeln, Hauptbahnhof | 08:50 | 09:50 |
Westewitz-Hochweitzschen, Bahnhof | 08:54 | 09:54 |
Klosterbuch, Bahnhof | 08:57 | 09:57 |
Leisnig, Bahnhof | 09:02 | 10:02 |
Tanndorf, Bahnhof | 09:09 | 10:09 |
Großbothen, Bahnhof | 09:17 | 10:17 |
Grimma, Bahnhof | 09:26 | 10:26 |
Großsteinberg, Bahnhof | 09:34 | 10:34 |
Naunhof, Bahnhof | 09:38 | 10:38 |
Beucha, Bahnhof | 09:43 | 10:43 |
Borsdorf, Bahnhof | 09:47 | 10:47 |
Leipzig-Engelsdorf | 09:51 | 10:51 |
Leipzig, S-Bf. Paunsdorf | 09:54 | 10:54 |
Leipzig, S-Bahnhof Sellerhausen | 09:56 | 10:56 |
Leipzig, Hauptbahnhof | 10:00 | 11:00 |
Linje | RB110 | RB110 |
Rejsetid | 1:51 | 1:51 |
Chemnitz, Hauptbahnhof Riesa Busbahnhof / Bahnhof Leipzig, Hauptbahnhof
Chemnitz, Hauptbahnhof | 07:09 | 07:09 |
Chemnitz, Hp Kinderwaldstätte | 07:14 | 07:14 |
Oberlichtenau, Bf | 07:17 | 07:17 |
Ottendorf, Bf | 07:20 | 07:20 |
Altmittweida, Bahnhof | 07:24 | 07:24 |
Mittweida, Bahnhof | 07:26 | 07:26 |
Erlau, Bahnhof | 07:29 | 07:29 |
Schweikershain, Bahnhof | 07:33 | 07:33 |
Waldheim, Bahnhof | 07:38 | 07:38 |
Steina, Bahnhof | 07:42 | 07:42 |
Limmritz (Sachs), Bahnhof | 07:45 | 07:45 |
Döbeln, Hauptbahnhof | 07:49 | 07:49 |
Zschaitz, Bahnhof | 07:54 | 07:54 |
Ostrau, Bahnhof | 07:57 | 07:57 |
Stauchitz Bahnhof | 08:02 | 08:02 |
Seerhausen Bahnhof | 08:05 | 08:05 |
Riesa Busbahnhof / Bahnhof | 08:10 | 08:10 |
Linje | RB45 | RB45 |
Skift | ||
Riesa Busbahnhof / Bahnhof | 08:52 | 09:06 |
Oschatz, Bahnhof | - | 09:14 |
Dahlen, Bahnhof | - | 09:20 |
Kühren, Bahnhof | - | 09:26 |
Wurzen, Bahnhof | - | 09:31 |
Borsdorf, Bahnhof | - | 09:40 |
Leipzig-Engelsdorf | - | 09:44 |
Leipzig, Hauptbahnhof | 09:26 | 09:50 |
Linje | ICE 1652 InterCityExpress | RE50 |
Rejsetid | 2:17 | 2:41 |