Karstädt til Wittenberge Tog Køreplan
Søndag den 8. september 2024 kl. 07.00
Karstädt (PR), Bahnhof Schwerin, Bahnhof Mitte Parchim, Bahnhof Plau am See, Bahnhof Pritzwalk, Bahnhof Wittenberge, Bahnhof
Karstädt (PR), Bahnhof | 09:09 | 11:09 | 13:09 |
Grabow (Mecklenburg), Bahnhof | 09:20 | 11:20 | 13:20 |
Ludwigslust, Bahnhof | 09:26 | 11:26 | 13:26 |
Lüblow(Meckl), Bahnhof | 09:33 | 11:33 | 13:33 |
Rastow, Bahnhof | 09:37 | 11:37 | 13:37 |
Sülstorf, Bahnhof | 09:43 | 11:43 | 13:43 |
Holthusen, Bahnhof | 09:47 | 11:47 | 13:47 |
Schwerin, Bahnhof Süd | 09:50 | 11:50 | 13:50 |
Schwerin, Bahnhof Mitte | 09:55 | 11:55 | 13:55 |
Linje | RE8 | RE8 | RE8 |
Skift | |||
Schwerin, Bahnhof Mitte | 10:31 | 12:31 | 14:31 |
Schwerin, Bahnhof Görries | 10:34 | 12:34 | 14:34 |
Schwerin-Wüstmark | 10:38 | 12:38 | 14:38 |
Plate(Meckl) | 10:46 | 12:46 | 14:46 |
Sukow(b Schwerin) | 10:49 | 12:49 | 14:49 |
Crivitz | 11:00 | 13:00 | 15:00 |
Ruthenbeck | 11:05 | 13:05 | 15:05 |
Friedrichsruhe(Meck) | 11:09 | 13:09 | 15:09 |
Domsühl | 11:13 | 13:13 | 15:13 |
Parchim, Bahnhof | 11:20 | 13:20 | 15:20 |
Linje | RB13 | RB13 | RB13 |
Skift | |||
Parchim, Bahnhof | 12:52 | 14:52 | 16:52 |
Lübz, Bahnhof | 13:08 | 15:08 | 17:08 |
Passow (Meckl), Bahnhof | 13:15 | 15:15 | 17:15 |
Gallin, Bahnhof | 13:21 | 15:21 | 17:21 |
Karow (Meckl), Bahnhof | 13:33 | 15:33 | 17:33 |
Plau am See, Bahnhof | 13:42 | 15:42 | 17:42 |
Linje | RB19 | RB19 | RB19 |
Skift | |||
Pritzwalk, Bahnhof | 16:17 | 20:17 | 20:17 |
Groß Pankow, Bahnhof | 16:31 | 20:31 | 20:31 |
Wittenberge, Bahnhof | 16:55 | 20:55 | 20:55 |
Linje | RE6 | RE6 | RE6 |
Rejsetid | 7:45 | 9:45 | 7:45 |
Karstädt (PR), Bahnhof Schwerin, Bahnhof Mitte Parchim, Bahnhof Plau am See, Bahnhof Pritzwalk, Bahnhof Wittenberge, Bahnhof
Karstädt (PR), Bahnhof | 09:09 | 11:09 |
Grabow (Mecklenburg), Bahnhof | 09:20 | 11:20 |
Ludwigslust, Bahnhof | 09:26 | 11:26 |
Lüblow(Meckl), Bahnhof | 09:33 | 11:33 |
Rastow, Bahnhof | 09:37 | 11:37 |
Sülstorf, Bahnhof | 09:43 | 11:43 |
Holthusen, Bahnhof | 09:47 | 11:47 |
Schwerin, Bahnhof Süd | 09:50 | 11:50 |
Schwerin, Bahnhof Mitte | 09:55 | 11:55 |
Linje | RE8 | RE8 |
Skift | ||
Schwerin, Bahnhof Mitte | 10:31 | 12:31 |
Schwerin, Bahnhof Görries | 10:34 | 12:34 |
Schwerin-Wüstmark | 10:38 | 12:38 |
Plate(Meckl) | 10:46 | 12:46 |
Sukow(b Schwerin) | 10:49 | 12:49 |
Crivitz | 11:00 | 13:00 |
Ruthenbeck | 11:05 | 13:05 |
Friedrichsruhe(Meck) | 11:09 | 13:09 |
Domsühl | 11:13 | 13:13 |
Parchim, Bahnhof | 11:20 | 13:20 |
Linje | RB13 | RB13 |
Skift | ||
Parchim, Bahnhof | 12:52 | 14:52 |
Lübz, Bahnhof | 13:08 | 15:08 |
Passow (Meckl), Bahnhof | 13:15 | 15:15 |
Gallin, Bahnhof | 13:21 | 15:21 |
Karow (Meckl), Bahnhof | 13:33 | 15:33 |
Plau am See, Bahnhof | 13:42 | 15:42 |
Linje | RB19 | RB19 |
Skift | ||
Plau am See, Bahnhof | 14:39 | 18:43 |
Wendisch Priborn | - | 19:01 |
Ganzlin (Meckl), Bahnhof | 14:51 | - |
Meyenburg, Bahnhof | 15:10 | 19:12 |
Brügge, Bahnhof | 15:18 | 19:20 |
Pritzwalk, Bahnhof | 15:34 | 19:36 |
Linje | RB74 | RB74 |
Skift | ||
Pritzwalk, Bahnhof | 16:17 | 20:17 |
Groß Pankow, Bahnhof | 16:31 | 20:31 |
Wittenberge, Bahnhof | 16:55 | 20:55 |
Linje | RE6 | RE6 |
Rejsetid | 7:45 | 9:45 |
Onsdag den 11. september 2024 kl. 07.00
Karstädt (PR), Bahnhof Bad Kleinen, Bahnhof Güstrow, Bahnhof Neustrelitz, Hauptbahnhof Berlin Hauptbahnhof Wittenberge, Bahnhof
Karstädt (PR), Bahnhof | 21:09 |
Grabow (Mecklenburg), Bahnhof | 21:20 |
Ludwigslust, Bahnhof | 21:26 |
Lüblow(Meckl), Bahnhof | 21:33 |
Rastow, Bahnhof | 21:37 |
Sülstorf, Bahnhof | 21:43 |
Holthusen, Bahnhof | 21:47 |
Schwerin, Bahnhof Süd | 21:50 |
Schwerin, Bahnhof Mitte | 21:56 |
Schwerin, Hauptbahnhof | 22:06 |
Lübstorf, Bahnhof | 22:13 |
Bad Kleinen, Bahnhof | 22:17 |
Linje | RE8 |
Skift | |
Bad Kleinen, Bahnhof | 23:04 |
Blankenberg(Meckl) | 23:18 |
Bützow | 23:33 |
Güstrow, Bahnhof | 23:42 |
Linje | RE4 |
Skift | |
Güstrow, Bahnhof | 23:56 |
Waren (Müritz), Bahnhof | 00:30 |
Neustrelitz, Hauptbahnhof | 00:52 |
Linje | RE5 |
Skift | |
Neustrelitz, Hauptbahnhof | 03:49 |
Fürstenberg (Havel), Bahnhof | 04:01 |
Löwenberg (Mark), Bahnhof | 04:23 |
Nassenheide, Bahnhof | 04:32 |
Sachsenhausen, Bahnhof | 04:37 |
S Oranienburg Bhf | 04:40 |
Gesundbrunnen Bhf (Berlin) | 05:06 |
Berlin Hauptbahnhof | 05:10 |
Linje | RE5 |
Skift | |
Berlin Hauptbahnhof | 05:19 |
Zoologischer Garten Bhf (Berlin) | 05:25 |
S Spandau Bhf (Berlin) | 05:36 |
Falkensee, Bahnhof | 05:45 |
Nauen, Bahnhof | 05:56 |
Paulinenaue, Bahnhof | 06:06 |
Friesack (Mark), Bahnhof | 06:14 |
Neustadt (Dosse), Bahnhof | 06:22 |
Breddin, Bahnhof | 06:31 |
Wittenberge, Bahnhof | 06:55 |
Linje | RE8 |
Rejsetid | 9:45 |
Fredag den 13. september 2024 kl. 07.00
Karstädt (PR), Bahnhof Bad Kleinen, Bahnhof Güstrow, Bahnhof Berlin Hauptbahnhof Wittenberge, Bahnhof
Karstädt (PR), Bahnhof | 23:09 |
Grabow (Mecklenburg), Bahnhof | 23:20 |
Ludwigslust, Bahnhof | 23:26 |
Lüblow(Meckl), Bahnhof | 23:33 |
Rastow, Bahnhof | 23:37 |
Sülstorf, Bahnhof | 23:43 |
Holthusen, Bahnhof | 23:47 |
Schwerin, Bahnhof Süd | 23:50 |
Schwerin, Bahnhof Mitte | 23:56 |
Schwerin, Hauptbahnhof | 00:06 |
Lübstorf, Bahnhof | 00:13 |
Bad Kleinen, Bahnhof | 00:17 |
Linje | RE8 |
Skift | |
Bad Kleinen, Bahnhof | 07:05 |
Ventschow | 07:12 |
Bützow | 07:33 |
Güstrow, Bahnhof | 07:42 |
Linje | RE4 |
Skift | |
Güstrow, Bahnhof | 08:56 |
Waren (Müritz), Bahnhof | 09:30 |
Neustrelitz, Hauptbahnhof | 10:00 |
Fürstenberg (Havel), Bahnhof | 10:12 |
S Oranienburg Bhf | 10:40 |
Gesundbrunnen Bhf (Berlin) | 11:06 |
Berlin Hauptbahnhof | 11:12 |
Linje | RE5 |
Skift | |
Berlin Hauptbahnhof | 11:20 |
Zoologischer Garten Bhf (Berlin) | 11:26 |
S Spandau Bhf (Berlin) | 11:38 |
Falkensee, Bahnhof | 11:45 |
Nauen, Bahnhof | 11:56 |
Paulinenaue, Bahnhof | 12:05 |
Friesack (Mark), Bahnhof | 12:13 |
Neustadt (Dosse), Bahnhof | 12:21 |
Breddin, Bahnhof | 12:30 |
Glöwen, Bahnhof | 12:37 |
Bad Wilsnack, Bahnhof | 12:45 |
Wittenberge, Bahnhof | 12:54 |
Linje | RE8 |
Rejsetid | 13:45 |
Lørdag den 14. september 2024 kl. 07.00
Karstädt (PR), Bahnhof Bad Kleinen, Bahnhof Güstrow, Bahnhof Berlin Hauptbahnhof Wittenberge, Bahnhof
Karstädt (PR), Bahnhof | 23:09 |
Grabow (Mecklenburg), Bahnhof | 23:20 |
Ludwigslust, Bahnhof | 23:26 |
Lüblow(Meckl), Bahnhof | 23:33 |
Rastow, Bahnhof | 23:37 |
Sülstorf, Bahnhof | 23:43 |
Holthusen, Bahnhof | 23:47 |
Schwerin, Bahnhof Süd | 23:50 |
Schwerin, Bahnhof Mitte | 23:56 |
Schwerin, Hauptbahnhof | 00:06 |
Lübstorf, Bahnhof | 00:13 |
Bad Kleinen, Bahnhof | 00:17 |
Linje | RE8 |
Skift | |
Bad Kleinen, Bahnhof | 07:05 |
Ventschow | 07:12 |
Bützow | 07:33 |
Güstrow, Bahnhof | 07:42 |
Linje | RE4 |
Skift | |
Güstrow, Bahnhof | 08:56 |
Waren (Müritz), Bahnhof | 09:30 |
Neustrelitz, Hauptbahnhof | 10:00 |
Fürstenberg (Havel), Bahnhof | 10:12 |
S Oranienburg Bhf | 10:40 |
Gesundbrunnen Bhf (Berlin) | 11:06 |
Berlin Hauptbahnhof | 11:12 |
Linje | RE5 |
Skift | |
Berlin Hauptbahnhof | 11:20 |
Zoologischer Garten Bhf (Berlin) | 11:26 |
S Spandau Bhf (Berlin) | 11:38 |
Falkensee, Bahnhof | 11:45 |
Nauen, Bahnhof | 11:56 |
Paulinenaue, Bahnhof | 12:05 |
Friesack (Mark), Bahnhof | 12:13 |
Neustadt (Dosse), Bahnhof | 12:21 |
Breddin, Bahnhof | 12:30 |
Glöwen, Bahnhof | 12:37 |
Bad Wilsnack, Bahnhof | 12:45 |
Wittenberge, Bahnhof | 12:54 |
Linje | RE8 |
Rejsetid | 13:45 |