Raguhn til Aachen Hbf Tog Køreplan
Mandag den 9. september 2024 kl. 07.00
Raguhn Leipzig, Hauptbahnhof Frankfurt (Main) Hauptbahnhof Aachen, Hauptbahnhof
Raguhn | 07:31 | 09:31 |
Jeßnitz(Anh) | 07:34 | 09:34 |
Wolfen(Bitterfeld) | 07:37 | 09:37 |
Greppin | 07:39 | 09:39 |
Bitterfeld | 07:45 | 09:45 |
Petersroda | 07:49 | 09:49 |
Delitzsch, Unterer Bahnhof | 07:54 | 09:54 |
Zschortau, Bahnhof | 07:58 | 09:58 |
Rackwitz, Bahnhof | 08:01 | 10:01 |
Leipzig, Bf. Messe | 08:05 | 10:05 |
Leipzig Essener Straße | 08:08 | 10:08 |
Leipzig, Nord | 08:10 | 10:10 |
Leipzig, Hauptbahnhof | 08:13 | 10:13 |
Linje | S2 | S2 |
Skift | ||
Leipzig, Hauptbahnhof | 08:48 | 10:48 |
Erfurt Hbf | 09:30 | 11:30 |
Eisenach | 09:56 | 11:55 |
Fulda Bahnhof | 10:50 | 12:50 |
Frankfurt (Main) Hauptbahnhof | 11:44 | 13:44 |
Linje | ICE 73 InterCityExpress | ICE 75 InterCityExpress |
Skift | ||
Frankfurt (Main) Hauptbahnhof | 12:14 | 14:14 |
Frankfurt (Main) Flughafen Fernbahnhof | 12:30 | 14:30 |
Köln Ehrenfeld Bf Ehrenfeld | - | 15:47 |
Siegburg Bf | 13:23 | - |
Köln Hbf | 13:42 | - |
Aachen, Hauptbahnhof | 14:16 | 16:17 |
Linje | ICE 314 ICE International | ICE 14 ICE International |
Rejsetid | 6:45 | 6:46 |
Raguhn Bitterfeld Hannover Hauptbahnhof Köln Hbf Aachen, Hauptbahnhof
Raguhn | 08:31 |
Jeßnitz(Anh) | 08:34 |
Wolfen(Bitterfeld) | 08:37 |
Greppin | 08:39 |
Bitterfeld | 08:42 |
Linje | S8 |
Skift | |
Bitterfeld | 09:05 |
Dessau Hbf | 09:19 |
Magdeburg Hbf | 10:03 |
Braunschweig, Hauptbahnhof | 10:49 |
Hannover Hauptbahnhof | 11:23 |
Linje | IC 2046 InterCity |
Skift | |
Hannover Hauptbahnhof | 11:31 |
Bielefeld Hbf | 12:22 |
Hamm (Westf.) Hbf | 12:54 |
Hagen Hbf | 13:23 |
Wuppertal Hbf | 13:40 |
Köln Hbf | 14:09 |
Linje | ICE 952 InterCityExpress |
Skift | |
Köln Hbf | 14:15 |
Köln Ehrenfeld Bf Ehrenfeld | 14:21 |
Kerpen Horrem Bf | 14:30 |
Düren, Bf | 14:41 |
Langerwehe, Bf | 14:48 |
Eschweiler, Hbf | 14:54 |
Stolberg, Hbf | 14:58 |
Aachen, Rothe Erde Bf | 15:04 |
Aachen, Hauptbahnhof | 15:07 |
Linje | RE1 (RRX) |
Rejsetid | 6:36 |
Raguhn Wolfen(Bitterfeld) Halle(Saale)Hbf Frankfurt (Main) Südbahnhof Frankfurt (Main) Flughafen Fernbahnhof Köln Hbf Aachen, Hauptbahnhof
Raguhn | 07:31 |
Jeßnitz(Anh) | 07:34 |
Wolfen(Bitterfeld) | 07:36 |
Linje | S2 |
Skift | |
Wolfen(Bitterfeld) | 08:01 |
Greppin | 08:04 |
Bitterfeld | 08:16 |
Roitzsch(Bitterf) | 08:21 |
Brehna | 08:24 |
Landsberg(b. Halle/Saale) | 08:28 |
Hohenthurm | 08:31 |
Halle(Saale)Hbf | 08:37 |
Linje | S8 |
Skift | |
Halle(Saale)Hbf | 08:44 |
Erfurt Hbf | 09:20 |
Eisenach | 09:52 |
Fulda Bahnhof | 10:42 |
Frankfurt (Main) Südbahnhof | 11:33 |
Linje | FLX 1241 FlixTrain |
Skift | |
Frankfurt (Main) Südbahnhof | 11:45 |
Frankfurt (Main) Flughafen Fernbahnhof | 11:55 |
Linje | ICE 928 InterCityExpress |
Skift | |
Frankfurt (Main) Flughafen Fernbahnhof | 12:09 |
Köln Hbf | 13:04 |
Linje | ICE 2410 InterCityExpress |
Skift | |
Köln Hbf | 13:15 |
Köln Ehrenfeld Bf Ehrenfeld | 13:21 |
Kerpen Horrem Bf | 13:30 |
Düren, Bf | 13:41 |
Langerwehe, Bf | 13:48 |
Eschweiler, Hbf | 13:54 |
Stolberg, Hbf | 13:58 |
Aachen, Rothe Erde Bf | 14:04 |
Aachen, Hauptbahnhof | 14:07 |
Linje | RE1 (RRX) |
Rejsetid | 6:36 |
Tirsdag den 10. september 2024 kl. 07.00
Raguhn Leipzig, Hauptbahnhof Frankfurt (Main) Hauptbahnhof Aachen, Hauptbahnhof
Raguhn | 07:31 | 09:31 |
Jeßnitz(Anh) | 07:34 | 09:34 |
Wolfen(Bitterfeld) | 07:37 | 09:37 |
Greppin | 07:39 | 09:39 |
Bitterfeld | 07:45 | 09:45 |
Petersroda | 07:49 | 09:49 |
Delitzsch, Unterer Bahnhof | 07:54 | 09:54 |
Zschortau, Bahnhof | 07:58 | 09:58 |
Rackwitz, Bahnhof | 08:01 | 10:01 |
Leipzig, Bf. Messe | 08:05 | 10:05 |
Leipzig Essener Straße | 08:08 | 10:08 |
Leipzig, Nord | 08:10 | 10:10 |
Leipzig, Hauptbahnhof | 08:13 | 10:13 |
Linje | S2 | S2 |
Skift | ||
Leipzig, Hauptbahnhof | 08:48 | 10:48 |
Erfurt Hbf | 09:30 | 11:30 |
Eisenach | 09:56 | 11:55 |
Fulda Bahnhof | 10:50 | 12:50 |
Frankfurt (Main) Hauptbahnhof | 11:44 | 13:44 |
Linje | ICE 73 InterCityExpress | ICE 75 InterCityExpress |
Skift | ||
Frankfurt (Main) Hauptbahnhof | 12:14 | 14:14 |
Frankfurt (Main) Flughafen Fernbahnhof | 12:30 | 14:30 |
Köln Ehrenfeld Bf Ehrenfeld | - | 15:47 |
Siegburg Bf | 13:23 | - |
Köln Hbf | 13:42 | - |
Aachen, Hauptbahnhof | 14:16 | 16:17 |
Linje | ICE 314 ICE International | ICE 14 ICE International |
Rejsetid | 6:45 | 6:46 |
Raguhn Bitterfeld Hannover Hauptbahnhof Köln Hbf Aachen, Hauptbahnhof
Raguhn | 08:31 |
Jeßnitz(Anh) | 08:34 |
Wolfen(Bitterfeld) | 08:37 |
Greppin | 08:39 |
Bitterfeld | 08:42 |
Linje | S8 |
Skift | |
Bitterfeld | 09:05 |
Dessau Hbf | 09:19 |
Magdeburg Hbf | 10:03 |
Braunschweig, Hauptbahnhof | 10:49 |
Hannover Hauptbahnhof | 11:23 |
Linje | IC 2046 InterCity |
Skift | |
Hannover Hauptbahnhof | 11:31 |
Bielefeld Hbf | 12:22 |
Hamm (Westf.) Hbf | 12:54 |
Hagen Hbf | 13:23 |
Wuppertal Hbf | 13:40 |
Köln Hbf | 14:09 |
Linje | ICE 952 InterCityExpress |
Skift | |
Köln Hbf | 14:15 |
Köln Ehrenfeld Bf Ehrenfeld | 14:21 |
Kerpen Horrem Bf | 14:30 |
Düren, Bf | 14:41 |
Langerwehe, Bf | 14:48 |
Eschweiler, Hbf | 14:54 |
Stolberg, Hbf | 14:58 |
Aachen, Rothe Erde Bf | 15:04 |
Aachen, Hauptbahnhof | 15:07 |
Linje | RE1 (RRX) |
Rejsetid | 6:36 |
Onsdag den 11. september 2024 kl. 07.00
Raguhn Leipzig, Hauptbahnhof Frankfurt (Main) Hauptbahnhof Aachen, Hauptbahnhof
Raguhn | 07:31 | 09:31 |
Jeßnitz(Anh) | 07:34 | 09:34 |
Wolfen(Bitterfeld) | 07:37 | 09:37 |
Greppin | 07:39 | 09:39 |
Bitterfeld | 07:45 | 09:45 |
Petersroda | 07:49 | 09:49 |
Delitzsch, Unterer Bahnhof | 07:54 | 09:54 |
Zschortau, Bahnhof | 07:58 | 09:58 |
Rackwitz, Bahnhof | 08:01 | 10:01 |
Leipzig, Bf. Messe | 08:05 | 10:05 |
Leipzig Essener Straße | 08:08 | 10:08 |
Leipzig, Nord | 08:10 | 10:10 |
Leipzig, Hauptbahnhof | 08:13 | 10:13 |
Linje | S2 | S2 |
Skift | ||
Leipzig, Hauptbahnhof | 08:48 | 10:48 |
Erfurt Hbf | 09:30 | 11:30 |
Eisenach | 09:56 | 11:55 |
Fulda Bahnhof | 10:50 | 12:50 |
Frankfurt (Main) Hauptbahnhof | 11:44 | 13:44 |
Linje | ICE 73 InterCityExpress | ICE 75 InterCityExpress |
Skift | ||
Frankfurt (Main) Hauptbahnhof | 12:14 | 14:14 |
Frankfurt (Main) Flughafen Fernbahnhof | 12:30 | 14:30 |
Köln Ehrenfeld Bf Ehrenfeld | - | 15:47 |
Siegburg Bf | 13:23 | - |
Köln Hbf | 13:42 | - |
Aachen, Hauptbahnhof | 14:16 | 16:17 |
Linje | ICE 314 ICE International | ICE 14 ICE International |
Rejsetid | 6:45 | 6:46 |
Raguhn Bitterfeld Hannover Hauptbahnhof Köln Hbf Aachen, Hauptbahnhof
Raguhn | 08:31 |
Jeßnitz(Anh) | 08:34 |
Wolfen(Bitterfeld) | 08:37 |
Greppin | 08:39 |
Bitterfeld | 08:42 |
Linje | S8 |
Skift | |
Bitterfeld | 09:05 |
Dessau Hbf | 09:19 |
Magdeburg Hbf | 10:03 |
Braunschweig, Hauptbahnhof | 10:49 |
Hannover Hauptbahnhof | 11:23 |
Linje | IC 2046 InterCity |
Skift | |
Hannover Hauptbahnhof | 11:31 |
Bielefeld Hbf | 12:22 |
Hamm (Westf.) Hbf | 12:54 |
Hagen Hbf | 13:23 |
Wuppertal Hbf | 13:40 |
Köln Hbf | 14:09 |
Linje | ICE 952 InterCityExpress |
Skift | |
Köln Hbf | 14:15 |
Köln Ehrenfeld Bf Ehrenfeld | 14:21 |
Kerpen Horrem Bf | 14:30 |
Düren, Bf | 14:41 |
Langerwehe, Bf | 14:48 |
Eschweiler, Hbf | 14:54 |
Stolberg, Hbf | 14:58 |
Aachen, Rothe Erde Bf | 15:04 |
Aachen, Hauptbahnhof | 15:07 |
Linje | RE1 (RRX) |
Rejsetid | 6:36 |
Torsdag den 12. september 2024 kl. 07.00
Raguhn Leipzig, Hauptbahnhof Frankfurt (Main) Hauptbahnhof Aachen, Hauptbahnhof
Raguhn | 07:31 | 09:31 |
Jeßnitz(Anh) | 07:34 | 09:34 |
Wolfen(Bitterfeld) | 07:37 | 09:37 |
Greppin | 07:39 | 09:39 |
Bitterfeld | 07:45 | 09:45 |
Petersroda | 07:49 | 09:49 |
Delitzsch, Unterer Bahnhof | 07:54 | 09:54 |
Zschortau, Bahnhof | 07:58 | 09:58 |
Rackwitz, Bahnhof | 08:01 | 10:01 |
Leipzig, Bf. Messe | 08:05 | 10:05 |
Leipzig Essener Straße | 08:08 | 10:08 |
Leipzig, Nord | 08:10 | 10:10 |
Leipzig, Hauptbahnhof | 08:13 | 10:13 |
Linje | S2 | S2 |
Skift | ||
Leipzig, Hauptbahnhof | 08:48 | 10:48 |
Erfurt Hbf | 09:30 | 11:30 |
Eisenach | 09:56 | 11:55 |
Fulda Bahnhof | 10:50 | 12:50 |
Frankfurt (Main) Hauptbahnhof | 11:44 | 13:44 |
Linje | ICE 73 InterCityExpress | ICE 75 InterCityExpress |
Skift | ||
Frankfurt (Main) Hauptbahnhof | 12:14 | 14:14 |
Frankfurt (Main) Flughafen Fernbahnhof | 12:30 | 14:30 |
Köln Ehrenfeld Bf Ehrenfeld | - | 15:47 |
Siegburg Bf | 13:23 | - |
Köln Hbf | 13:42 | - |
Aachen, Hauptbahnhof | 14:16 | 16:17 |
Linje | ICE 314 ICE International | ICE 14 ICE International |
Rejsetid | 6:45 | 6:46 |
Raguhn Bitterfeld Hannover Hauptbahnhof Köln Hbf Aachen, Hauptbahnhof
Raguhn | 08:31 |
Jeßnitz(Anh) | 08:34 |
Wolfen(Bitterfeld) | 08:37 |
Greppin | 08:39 |
Bitterfeld | 08:42 |
Linje | S8 |
Skift | |
Bitterfeld | 09:05 |
Dessau Hbf | 09:19 |
Magdeburg Hbf | 10:03 |
Braunschweig, Hauptbahnhof | 10:49 |
Hannover Hauptbahnhof | 11:23 |
Linje | IC 2046 InterCity |
Skift | |
Hannover Hauptbahnhof | 11:31 |
Bielefeld Hbf | 12:22 |
Hamm (Westf.) Hbf | 12:54 |
Hagen Hbf | 13:23 |
Wuppertal Hbf | 13:40 |
Köln Hbf | 14:09 |
Linje | ICE 952 InterCityExpress |
Skift | |
Köln Hbf | 14:15 |
Köln Ehrenfeld Bf Ehrenfeld | 14:21 |
Kerpen Horrem Bf | 14:30 |
Düren, Bf | 14:41 |
Langerwehe, Bf | 14:48 |
Eschweiler, Hbf | 14:54 |
Stolberg, Hbf | 14:58 |
Aachen, Rothe Erde Bf | 15:04 |
Aachen, Hauptbahnhof | 15:07 |
Linje | RE1 (RRX) |
Rejsetid | 6:36 |
Raguhn Wolfen(Bitterfeld) Halle(Saale)Hbf Frankfurt (Main) Südbahnhof Frankfurt (Main) Flughafen Fernbahnhof Köln Hbf Aachen, Hauptbahnhof
Raguhn | 07:31 |
Jeßnitz(Anh) | 07:34 |
Wolfen(Bitterfeld) | 07:36 |
Linje | S2 |
Skift | |
Wolfen(Bitterfeld) | 08:01 |
Greppin | 08:04 |
Bitterfeld | 08:16 |
Roitzsch(Bitterf) | 08:21 |
Brehna | 08:24 |
Landsberg(b. Halle/Saale) | 08:28 |
Hohenthurm | 08:31 |
Halle(Saale)Hbf | 08:37 |
Linje | S8 |
Skift | |
Halle(Saale)Hbf | 08:44 |
Erfurt Hbf | 09:20 |
Eisenach | 09:51 |
Fulda Bahnhof | 10:42 |
Frankfurt (Main) Südbahnhof | 11:33 |
Linje | FLX 1241 FlixTrain |
Skift | |
Frankfurt (Main) Südbahnhof | 11:45 |
Frankfurt (Main) Flughafen Fernbahnhof | 11:55 |
Linje | ICE 928 InterCityExpress |
Skift | |
Frankfurt (Main) Flughafen Fernbahnhof | 12:09 |
Köln Hbf | 13:04 |
Linje | ICE 2410 InterCityExpress |
Skift | |
Köln Hbf | 13:15 |
Köln Ehrenfeld Bf Ehrenfeld | 13:21 |
Kerpen Horrem Bf | 13:30 |
Düren, Bf | 13:41 |
Langerwehe, Bf | 13:48 |
Eschweiler, Hbf | 13:54 |
Stolberg, Hbf | 13:58 |
Aachen, Rothe Erde Bf | 14:04 |
Aachen, Hauptbahnhof | 14:07 |
Linje | RE1 (RRX) |
Rejsetid | 6:36 |
Fredag den 13. september 2024 kl. 07.00
Raguhn Leipzig, Hauptbahnhof Frankfurt (Main) Hauptbahnhof Aachen, Hauptbahnhof
Raguhn | 07:31 | 09:31 |
Jeßnitz(Anh) | 07:34 | 09:34 |
Wolfen(Bitterfeld) | 07:37 | 09:37 |
Greppin | 07:39 | 09:39 |
Bitterfeld | 07:45 | 09:45 |
Petersroda | 07:49 | 09:49 |
Delitzsch, Unterer Bahnhof | 07:54 | 09:54 |
Zschortau, Bahnhof | 07:58 | 09:58 |
Rackwitz, Bahnhof | 08:01 | 10:01 |
Leipzig, Bf. Messe | 08:05 | 10:05 |
Leipzig Essener Straße | 08:08 | 10:08 |
Leipzig, Nord | 08:10 | 10:10 |
Leipzig, Hauptbahnhof | 08:13 | 10:13 |
Linje | S2 | S2 |
Skift | ||
Leipzig, Hauptbahnhof | 08:48 | 10:48 |
Erfurt Hbf | 09:30 | 11:30 |
Eisenach | 09:56 | 11:55 |
Fulda Bahnhof | 10:50 | 12:50 |
Frankfurt (Main) Hauptbahnhof | 11:44 | 13:44 |
Linje | ICE 73 InterCityExpress | ICE 75 InterCityExpress |
Skift | ||
Frankfurt (Main) Hauptbahnhof | 12:14 | 14:14 |
Frankfurt (Main) Flughafen Fernbahnhof | 12:30 | 14:30 |
Köln Ehrenfeld Bf Ehrenfeld | - | 15:47 |
Siegburg Bf | 13:23 | - |
Köln Hbf | 13:42 | - |
Aachen, Hauptbahnhof | 14:16 | 16:17 |
Linje | ICE 314 ICE International | ICE 14 ICE International |
Rejsetid | 6:45 | 6:46 |
Raguhn Bitterfeld Hannover Hauptbahnhof Köln Hbf Aachen, Hauptbahnhof
Raguhn | 08:31 |
Jeßnitz(Anh) | 08:34 |
Wolfen(Bitterfeld) | 08:37 |
Greppin | 08:39 |
Bitterfeld | 08:42 |
Linje | S8 |
Skift | |
Bitterfeld | 09:05 |
Dessau Hbf | 09:19 |
Magdeburg Hbf | 10:03 |
Braunschweig, Hauptbahnhof | 10:49 |
Hannover Hauptbahnhof | 11:23 |
Linje | IC 2046 InterCity |
Skift | |
Hannover Hauptbahnhof | 11:31 |
Bielefeld Hbf | 12:22 |
Hamm (Westf.) Hbf | 12:54 |
Hagen Hbf | 13:23 |
Wuppertal Hbf | 13:40 |
Köln Hbf | 14:09 |
Linje | ICE 952 InterCityExpress |
Skift | |
Köln Hbf | 14:15 |
Köln Ehrenfeld Bf Ehrenfeld | 14:21 |
Kerpen Horrem Bf | 14:30 |
Düren, Bf | 14:41 |
Langerwehe, Bf | 14:48 |
Eschweiler, Hbf | 14:54 |
Stolberg, Hbf | 14:58 |
Aachen, Rothe Erde Bf | 15:04 |
Aachen, Hauptbahnhof | 15:07 |
Linje | RE1 (RRX) |
Rejsetid | 6:36 |
Raguhn Wolfen(Bitterfeld) Halle(Saale)Hbf Frankfurt (Main) Südbahnhof Frankfurt (Main) Flughafen Fernbahnhof Köln Hbf Aachen, Hauptbahnhof
Raguhn | 07:31 |
Jeßnitz(Anh) | 07:34 |
Wolfen(Bitterfeld) | 07:36 |
Linje | S2 |
Skift | |
Wolfen(Bitterfeld) | 08:01 |
Greppin | 08:04 |
Bitterfeld | 08:16 |
Roitzsch(Bitterf) | 08:21 |
Brehna | 08:24 |
Landsberg(b. Halle/Saale) | 08:28 |
Hohenthurm | 08:31 |
Halle(Saale)Hbf | 08:37 |
Linje | S8 |
Skift | |
Halle(Saale)Hbf | 08:44 |
Erfurt Hbf | 09:20 |
Eisenach | 09:51 |
Fulda Bahnhof | 10:42 |
Frankfurt (Main) Südbahnhof | 11:33 |
Linje | FLX 1241 FlixTrain |
Skift | |
Frankfurt (Main) Südbahnhof | 11:45 |
Frankfurt (Main) Flughafen Fernbahnhof | 11:55 |
Linje | ICE 928 InterCityExpress |
Skift | |
Frankfurt (Main) Flughafen Fernbahnhof | 12:09 |
Köln Hbf | 13:04 |
Linje | ICE 2410 InterCityExpress |
Skift | |
Köln Hbf | 13:15 |
Köln Ehrenfeld Bf Ehrenfeld | 13:21 |
Kerpen Horrem Bf | 13:30 |
Düren, Bf | 13:41 |
Langerwehe, Bf | 13:48 |
Eschweiler, Hbf | 13:54 |
Stolberg, Hbf | 13:58 |
Aachen, Rothe Erde Bf | 14:04 |
Aachen, Hauptbahnhof | 14:07 |
Linje | RE1 (RRX) |
Rejsetid | 6:36 |
Lørdag den 14. september 2024 kl. 07.00
Raguhn Leipzig, Hauptbahnhof Frankfurt (Main) Hauptbahnhof Aachen, Hauptbahnhof
Raguhn | 07:31 | 09:31 |
Jeßnitz(Anh) | 07:34 | 09:34 |
Wolfen(Bitterfeld) | 07:37 | 09:37 |
Greppin | 07:39 | 09:39 |
Bitterfeld | 07:45 | 09:45 |
Petersroda | 07:49 | 09:49 |
Delitzsch, Unterer Bahnhof | 07:54 | 09:54 |
Zschortau, Bahnhof | 07:58 | 09:58 |
Rackwitz, Bahnhof | 08:01 | 10:01 |
Leipzig, Bf. Messe | 08:05 | 10:05 |
Leipzig Essener Straße | 08:08 | 10:08 |
Leipzig, Nord | 08:10 | 10:10 |
Leipzig, Hauptbahnhof | 08:13 | 10:13 |
Linje | S2 | S2 |
Skift | ||
Leipzig, Hauptbahnhof | 08:48 | 10:48 |
Erfurt Hbf | 09:30 | 11:30 |
Eisenach | 09:56 | 11:55 |
Fulda Bahnhof | 10:50 | 12:50 |
Frankfurt (Main) Hauptbahnhof | 11:44 | 13:44 |
Linje | ICE 73 InterCityExpress | ICE 75 InterCityExpress |
Skift | ||
Frankfurt (Main) Hauptbahnhof | 12:14 | 14:14 |
Frankfurt (Main) Flughafen Fernbahnhof | 12:30 | 14:30 |
Köln Ehrenfeld Bf Ehrenfeld | - | 15:47 |
Siegburg Bf | 13:23 | - |
Köln Hbf | 13:42 | - |
Aachen, Hauptbahnhof | 14:16 | 16:17 |
Linje | ICE 314 ICE International | ICE 14 ICE International |
Rejsetid | 6:45 | 6:46 |
Raguhn Bitterfeld Hannover Hauptbahnhof Köln Hbf Aachen, Hauptbahnhof
Raguhn | 08:31 |
Jeßnitz(Anh) | 08:34 |
Wolfen(Bitterfeld) | 08:37 |
Greppin | 08:39 |
Bitterfeld | 08:42 |
Linje | S8 |
Skift | |
Bitterfeld | 09:05 |
Dessau Hbf | 09:19 |
Magdeburg Hbf | 10:03 |
Braunschweig, Hauptbahnhof | 10:49 |
Hannover Hauptbahnhof | 11:23 |
Linje | IC 2046 InterCity |
Skift | |
Hannover Hauptbahnhof | 11:31 |
Bielefeld Hbf | 12:22 |
Hamm (Westf.) Hbf | 12:54 |
Hagen Hbf | 13:23 |
Wuppertal Hbf | 13:40 |
Köln Hbf | 14:09 |
Linje | ICE 952 InterCityExpress |
Skift | |
Köln Hbf | 14:15 |
Köln Ehrenfeld Bf Ehrenfeld | 14:21 |
Kerpen Horrem Bf | 14:30 |
Düren, Bf | 14:41 |
Langerwehe, Bf | 14:48 |
Eschweiler, Hbf | 14:54 |
Stolberg, Hbf | 14:58 |
Aachen, Rothe Erde Bf | 15:04 |
Aachen, Hauptbahnhof | 15:07 |
Linje | RE1 (RRX) |
Rejsetid | 6:36 |
Raguhn Bitterfeld Halle(Saale)Hbf Frankfurt (Main) Südbahnhof Frankfurt (Main) Flughafen Fernbahnhof Köln Hbf Aachen, Hauptbahnhof
Raguhn | 07:31 |
Jeßnitz(Anh) | 07:34 |
Wolfen(Bitterfeld) | 07:37 |
Greppin | 07:39 |
Bitterfeld | 07:42 |
Linje | S2 |
Skift | |
Bitterfeld | 07:47 |
Roitzsch(Bitterf) | 07:51 |
Brehna | 07:54 |
Landsberg(b. Halle/Saale) | 07:58 |
Hohenthurm | 08:01 |
Halle(Saale)Hbf | 08:07 |
Linje | S8 |
Skift | |
Halle(Saale)Hbf | 08:44 |
Erfurt Hbf | 09:20 |
Eisenach | 09:51 |
Fulda Bahnhof | 10:42 |
Frankfurt (Main) Südbahnhof | 11:33 |
Linje | FLX 1241 FlixTrain |
Skift | |
Frankfurt (Main) Südbahnhof | 11:45 |
Frankfurt (Main) Flughafen Fernbahnhof | 11:55 |
Linje | ICE 928 InterCityExpress |
Skift | |
Frankfurt (Main) Flughafen Fernbahnhof | 12:09 |
Köln Hbf | 13:04 |
Linje | ICE 2410 InterCityExpress |
Skift | |
Köln Hbf | 13:15 |
Köln Ehrenfeld Bf Ehrenfeld | 13:21 |
Kerpen Horrem Bf | 13:30 |
Düren, Bf | 13:41 |
Langerwehe, Bf | 13:48 |
Eschweiler, Hbf | 13:54 |
Stolberg, Hbf | 13:58 |
Aachen, Rothe Erde Bf | 14:04 |
Aachen, Hauptbahnhof | 14:07 |
Linje | RE1 (RRX) |
Rejsetid | 6:36 |
Søndag den 15. september 2024 kl. 07.00
Raguhn Leipzig, Hauptbahnhof Frankfurt (Main) Hauptbahnhof Aachen, Hauptbahnhof
Raguhn | 07:31 | 09:31 |
Jeßnitz(Anh) | 07:34 | 09:34 |
Wolfen(Bitterfeld) | 07:37 | 09:37 |
Greppin | 07:39 | 09:39 |
Bitterfeld | 07:45 | 09:45 |
Petersroda | 07:49 | 09:49 |
Delitzsch, Unterer Bahnhof | 07:54 | 09:54 |
Zschortau, Bahnhof | 07:58 | 09:58 |
Rackwitz, Bahnhof | 08:01 | 10:01 |
Leipzig, Bf. Messe | 08:05 | 10:05 |
Leipzig Essener Straße | 08:08 | 10:08 |
Leipzig, Nord | 08:10 | 10:10 |
Leipzig, Hauptbahnhof | 08:13 | 10:13 |
Linje | S2 | S2 |
Skift | ||
Leipzig, Hauptbahnhof | 08:48 | 10:48 |
Erfurt Hbf | 09:30 | 11:30 |
Eisenach | 09:56 | 11:55 |
Fulda Bahnhof | 10:50 | 12:50 |
Frankfurt (Main) Hauptbahnhof | 11:44 | 13:44 |
Linje | ICE 73 InterCityExpress | ICE 75 InterCityExpress |
Skift | ||
Frankfurt (Main) Hauptbahnhof | 12:14 | 14:14 |
Frankfurt (Main) Flughafen Fernbahnhof | 12:30 | 14:30 |
Köln Ehrenfeld Bf Ehrenfeld | - | 15:47 |
Siegburg Bf | 13:23 | - |
Köln Hbf | 13:42 | - |
Aachen, Hauptbahnhof | 14:16 | 16:17 |
Linje | ICE 314 ICE International | ICE 14 ICE International |
Rejsetid | 6:45 | 6:46 |
Raguhn Bitterfeld Leipzig, Hauptbahnhof Frankfurt (Main) Hauptbahnhof Köln Hbf Aachen, Hauptbahnhof
Raguhn | 08:31 |
Jeßnitz(Anh) | 08:34 |
Wolfen(Bitterfeld) | 08:37 |
Greppin | 08:39 |
Bitterfeld | 08:42 |
Linje | S8 |
Skift | |
Bitterfeld | 08:45 |
Petersroda | 08:49 |
Delitzsch, Unterer Bahnhof | 08:54 |
Zschortau, Bahnhof | 08:58 |
Rackwitz, Bahnhof | 09:01 |
Leipzig, Bf. Messe | 09:05 |
Leipzig Essener Straße | 09:08 |
Leipzig, Nord | 09:10 |
Leipzig, Hauptbahnhof | 09:13 |
Linje | S2 |
Skift | |
Leipzig, Hauptbahnhof | 09:33 |
Erfurt Hbf | 10:18 |
Gotha | 10:33 |
Eisenach | 10:48 |
Bad Hersfeld Bahnhof | 11:16 |
Fulda Bahnhof | 11:43 |
Frankfurt (Main) Hauptbahnhof | 12:36 |
Linje | ICE 1652 InterCityExpress |
Skift | |
Frankfurt (Main) Hauptbahnhof | 12:54 |
Frankfurt (Main) Flughafen Fernbahnhof | 13:09 |
Köln Hbf | 14:04 |
Linje | ICE 1910 InterCityExpress |
Skift | |
Köln Hbf | 14:15 |
Köln Ehrenfeld Bf Ehrenfeld | 14:21 |
Kerpen Horrem Bf | 14:30 |
Düren, Bf | 14:41 |
Langerwehe, Bf | 14:48 |
Eschweiler, Hbf | 14:54 |
Stolberg, Hbf | 14:58 |
Aachen, Rothe Erde Bf | 15:04 |
Aachen, Hauptbahnhof | 15:07 |
Linje | RE1 (RRX) |
Rejsetid | 6:36 |
Raguhn Bitterfeld Halle(Saale)Hbf Frankfurt (Main) Südbahnhof Frankfurt (Main) Flughafen Fernbahnhof Köln Hbf Aachen, Hauptbahnhof
Raguhn | 07:31 |
Jeßnitz(Anh) | 07:34 |
Wolfen(Bitterfeld) | 07:37 |
Greppin | 07:39 |
Bitterfeld | 07:42 |
Linje | S2 |
Skift | |
Bitterfeld | 07:47 |
Roitzsch(Bitterf) | 07:51 |
Brehna | 07:54 |
Landsberg(b. Halle/Saale) | 07:58 |
Hohenthurm | 08:01 |
Halle(Saale)Hbf | 08:07 |
Linje | S8 |
Skift | |
Halle(Saale)Hbf | 08:44 |
Erfurt Hbf | 09:20 |
Eisenach | 09:51 |
Fulda Bahnhof | 10:42 |
Frankfurt (Main) Südbahnhof | 11:33 |
Linje | FLX 1241 FlixTrain |
Skift | |
Frankfurt (Main) Südbahnhof | 11:45 |
Frankfurt (Main) Flughafen Fernbahnhof | 11:55 |
Linje | ICE 928 InterCityExpress |
Skift | |
Frankfurt (Main) Flughafen Fernbahnhof | 12:09 |
Köln Hbf | 13:04 |
Linje | ICE 2410 InterCityExpress |
Skift | |
Köln Hbf | 13:15 |
Köln Ehrenfeld Bf Ehrenfeld | 13:21 |
Kerpen Horrem Bf | 13:30 |
Düren, Bf | 13:41 |
Langerwehe, Bf | 13:48 |
Eschweiler, Hbf | 13:54 |
Stolberg, Hbf | 13:58 |
Aachen, Rothe Erde Bf | 14:04 |
Aachen, Hauptbahnhof | 14:07 |
Linje | RE1 (RRX) |
Rejsetid | 6:36 |