Find rejse
Tog fra Dreux til Fontaine-le-Port Togtider 8. juli 2024 kl. 02.40
05:22 | Dreux | 3:37 4 skift 22 stop NPADO UDEFI ANOTE RKUMO RKOHO | 3:37 | 4 skift 22 stop | NPADO UDEFI ANOTE RKUMO RKOHO | NPADO | |
05:30 | Marchezais - Broué | ||||||
05:36 | Houdan | ||||||
05:42 | Tacoignières - Richebourg | ||||||
05:45 | Orgerus - Béhoust | ||||||
05:50 | Garancières - La Queue | ||||||
05:55 | Montfort-l'Amaury - Méré | ||||||
05:59 | Gare de Villiers Neauphle Pontchartrain | ||||||
06:06 | Plaisir - Grignon | ||||||
06:18 | Versailles Chantiers | ||||||
06:40 | Versailles Chantiers | UDEFI | |||||
06:46 | Chaville Rive Droite | ||||||
06:49 | Sèvres - Ville-d'Avray | ||||||
06:53 | Saint-Cloud | ||||||
06:57 | Suresnes Mont Valérien | ||||||
07:00 | Puteaux | ||||||
07:02 | La Défense | ||||||
07:06 | La Défense | ANOTE | |||||
07:11 | Charles de Gaulle - Etoile | ||||||
07:14 | Auber | ||||||
07:16 | Châtelet les Halles | ||||||
07:19 | Paris Gare de Lyon | ||||||
07:46 | Paris Gare de Lyon | RKUMO | |||||
08:12 | Melun | ||||||
08:49 | Melun | RKOHO | |||||
08:53 | Livry-sur-Seine | ||||||
08:56 | Chartrettes | ||||||
08:59 | Fontaine-le-Port |
06:52 | Dreux | 3:06 4 skift 22 stop NPADO UDEFI AQJON RGAMO RKOHO | 3:06 | 4 skift 22 stop | NPADO UDEFI AQJON RGAMO RKOHO | NPADO | |
07:00 | Marchezais - Broué | ||||||
07:06 | Houdan | ||||||
07:12 | Tacoignières - Richebourg | ||||||
07:15 | Orgerus - Béhoust | ||||||
07:20 | Garancières - La Queue | ||||||
07:25 | Montfort-l'Amaury - Méré | ||||||
07:29 | Gare de Villiers Neauphle Pontchartrain | ||||||
07:36 | Plaisir - Grignon | ||||||
07:48 | Versailles Chantiers | ||||||
07:55 | Versailles Chantiers | UDEFI | |||||
08:01 | Chaville Rive Droite | ||||||
08:04 | Sèvres - Ville-d'Avray | ||||||
08:08 | Saint-Cloud | ||||||
08:12 | Suresnes Mont Valérien | ||||||
08:15 | Puteaux | ||||||
08:17 | La Défense | ||||||
08:36 | La Défense | AQJON | |||||
08:40 | Charles de Gaulle - Etoile | ||||||
08:44 | Auber | ||||||
08:46 | Châtelet les Halles | ||||||
08:49 | Paris Gare de Lyon | ||||||
09:16 | Paris Gare de Lyon | RGAMO | |||||
09:42 | Melun | ||||||
09:48 | Melun | RKOHO | |||||
09:52 | Livry-sur-Seine | ||||||
09:55 | Chartrettes | ||||||
09:58 | Fontaine-le-Port |
07:18 | Dreux | 3:40 3 skift 22 stop TER3402 BIRUS DZACO RKOHO | 3:40 | 3 skift 22 stop | TER3402 BIRUS DZACO RKOHO | TER3402 | |
08:04 | Versailles Chantiers | ||||||
08:16 | Paris Montparnasse Vaugirard | ||||||
08:27 | Denfert-Rochereau | BIRUS | |||||
08:28 | Port Royal | ||||||
08:30 | Luxembourg | ||||||
08:32 | Saint-Michel Notre-Dame | ||||||
08:34 | Châtelet les Halles | ||||||
08:46 | Châtelet les Halles | DZACO | |||||
08:51 | Paris Gare de Lyon | ||||||
08:58 | Maisons-Alfort - Alfortville | ||||||
09:02 | Créteil Pompadour | ||||||
09:09 | Villeneuve-Saint-Georges | ||||||
09:14 | Montgeron - Crosne | ||||||
09:17 | Yerres | ||||||
09:20 | Brunoy | ||||||
09:23 | Boussy-Saint-Antoine | ||||||
09:26 | Combs-la-Ville - Quincy | ||||||
09:31 | Lieusaint - Moissy | ||||||
09:35 | Savigny-le-Temple - Nandy | ||||||
09:39 | Cesson | ||||||
09:43 | Le Mée | ||||||
09:46 | Melun | ||||||
10:48 | Melun | RKOHO | |||||
10:52 | Livry-sur-Seine | ||||||
10:55 | Chartrettes | ||||||
10:58 | Fontaine-le-Port |
07:52 | Dreux | 4:06 4 skift 34 stop NPADO UDEFI ANATO DZACO RKOHO | 4:06 | 4 skift 34 stop | NPADO UDEFI ANATO DZACO RKOHO | NPADO | |
08:00 | Marchezais - Broué | ||||||
08:06 | Houdan | ||||||
08:12 | Tacoignières - Richebourg | ||||||
08:15 | Orgerus - Béhoust | ||||||
08:20 | Garancières - La Queue | ||||||
08:25 | Montfort-l'Amaury - Méré | ||||||
08:29 | Gare de Villiers Neauphle Pontchartrain | ||||||
08:36 | Plaisir - Grignon | ||||||
08:48 | Versailles Chantiers | ||||||
08:55 | Versailles Chantiers | UDEFI | |||||
09:01 | Chaville Rive Droite | ||||||
09:04 | Sèvres - Ville-d'Avray | ||||||
09:08 | Saint-Cloud | ||||||
09:12 | Suresnes Mont Valérien | ||||||
09:15 | Puteaux | ||||||
09:17 | La Défense | ||||||
09:25 | La Défense | ANATO | |||||
09:29 | Charles de Gaulle - Etoile | ||||||
09:33 | Auber | ||||||
09:36 | Châtelet les Halles | ||||||
09:38 | Paris Gare de Lyon | ||||||
09:51 | Paris Gare de Lyon | DZACO | |||||
09:58 | Maisons-Alfort - Alfortville | ||||||
10:02 | Créteil Pompadour | ||||||
10:09 | Villeneuve-Saint-Georges | ||||||
10:14 | Montgeron - Crosne | ||||||
10:17 | Yerres | ||||||
10:20 | Brunoy | ||||||
10:23 | Boussy-Saint-Antoine | ||||||
10:26 | Combs-la-Ville - Quincy | ||||||
10:31 | Lieusaint - Moissy | ||||||
10:35 | Savigny-le-Temple - Nandy | ||||||
10:39 | Cesson | ||||||
10:43 | Le Mée | ||||||
10:46 | Melun | ||||||
11:48 | Melun | RKOHO | |||||
11:52 | Livry-sur-Seine | ||||||
11:55 | Chartrettes | ||||||
11:58 | Fontaine-le-Port |
08:18 | Dreux | 4:35 3 skift 9 stop TER3410 TER892303 TER892604 RZOHA | 4:35 | 3 skift 9 stop | TER3410 TER892303 TER892604 RZOHA | TER3410 | |
09:17 | Paris Montparnasse | ||||||
10:35 | Paris Bercy Bourg. Pays d'Auv. | TER892303 | |||||
11:30 | Sens | ||||||
11:43 | Sens | TER892604 | |||||
11:50 | Pont-sur-Yonne | ||||||
12:06 | Montereau | ||||||
12:29 | Montereau | RZOHA | |||||
12:33 | La Grande-Paroisse | ||||||
12:37 | Vernou-sur-Seine | ||||||
12:42 | Champagne-sur-Seine | ||||||
12:46 | Vulaines-sur-Seine - Samoreau | ||||||
12:49 | Héricy | ||||||
12:53 | Fontaine-le-Port |
08:52 | Dreux | 4:06 4 skift 34 stop NPADO UDEFI ANATO DZACO RKOHO | 4:06 | 4 skift 34 stop | NPADO UDEFI ANATO DZACO RKOHO | NPADO | |
09:00 | Marchezais - Broué | ||||||
09:06 | Houdan | ||||||
09:12 | Tacoignières - Richebourg | ||||||
09:15 | Orgerus - Béhoust | ||||||
09:20 | Garancières - La Queue | ||||||
09:25 | Montfort-l'Amaury - Méré | ||||||
09:29 | Gare de Villiers Neauphle Pontchartrain | ||||||
09:36 | Plaisir - Grignon | ||||||
09:48 | Versailles Chantiers | ||||||
10:40 | Versailles Chantiers | UDEFI | |||||
10:46 | Chaville Rive Droite | ||||||
10:49 | Sèvres - Ville-d'Avray | ||||||
10:53 | Saint-Cloud | ||||||
10:57 | Suresnes Mont Valérien | ||||||
11:00 | Puteaux | ||||||
11:02 | La Défense | ||||||
11:10 | La Défense | ANATO | |||||
11:14 | Charles de Gaulle - Etoile | ||||||
11:17 | Auber | ||||||
11:20 | Châtelet les Halles | ||||||
11:22 | Paris Gare de Lyon | ||||||
11:39 | Paris Gare de Lyon | DZACO | |||||
11:46 | Maisons-Alfort - Alfortville | ||||||
11:50 | Créteil Pompadour | ||||||
11:57 | Villeneuve-Saint-Georges | ||||||
12:02 | Montgeron - Crosne | ||||||
12:05 | Yerres | ||||||
12:08 | Brunoy | ||||||
12:11 | Boussy-Saint-Antoine | ||||||
12:14 | Combs-la-Ville - Quincy | ||||||
12:19 | Lieusaint - Moissy | ||||||
12:23 | Savigny-le-Temple - Nandy | ||||||
12:27 | Cesson | ||||||
12:31 | Le Mée | ||||||
12:34 | Melun | ||||||
12:48 | Melun | RKOHO | |||||
12:52 | Livry-sur-Seine | ||||||
12:55 | Chartrettes | ||||||
12:58 | Fontaine-le-Port |
14:52 | Dreux | 3:15 3 skift 26 stop NPADO CELBA TER891201 RKOHO | 3:15 | 3 skift 26 stop | NPADO CELBA TER891201 RKOHO | NPADO | |
15:00 | Marchezais - Broué | ||||||
15:06 | Houdan | ||||||
15:12 | Tacoignières - Richebourg | ||||||
15:15 | Orgerus - Béhoust | ||||||
15:20 | Garancières - La Queue | ||||||
15:25 | Montfort-l'Amaury - Méré | ||||||
15:29 | Gare de Villiers Neauphle Pontchartrain | ||||||
15:35 | Plaisir - Grignon | ||||||
15:48 | Versailles Chantiers | ||||||
15:50 | Versailles Chantiers | CELBA | |||||
15:54 | Viroflay Rive Gauche | ||||||
15:56 | Chaville - Vélizy | ||||||
16:01 | Meudon Val Fleury | ||||||
16:04 | Issy | ||||||
16:07 | Issy Val de Seine | ||||||
16:10 | Pont du Garigliano - Hôpital Européen G. Pompidou | ||||||
16:13 | Javel | ||||||
16:16 | Champ de Mars Tour Eiffel | ||||||
16:19 | Pont de l'Alma | ||||||
16:21 | Invalides | ||||||
16:24 | Musée d'Orsay | ||||||
16:27 | Saint-Michel Notre-Dame | ||||||
16:31 | Paris Austerlitz | ||||||
16:33 | Bibliothèque François Mitterrand | ||||||
17:19 | Paris Gare de Lyon Hall 1 - 2 | TER891201 | |||||
17:46 | Melun | ||||||
17:57 | Melun | RKOHO | |||||
18:01 | Livry-sur-Seine | ||||||
18:04 | Chartrettes | ||||||
18:07 | Fontaine-le-Port |
Rejsetid
Rejsetiden mellem Dreux og Fontaine-le-Port er 2:11