Find rejse
Tog fra Essonnes Robinson til Épluches Togtider 9. september 2024 kl. 12.20
12:33 | Essonnes Robinson | 2:15 4 skift 29 stop DJUVA CLARA BERIO HPOMA HTOLI | 2:15 | 4 skift 29 stop | DJUVA CLARA BERIO HPOMA HTOLI | DJUVA | |
12:36 | Corbeil-Essonnes | ||||||
12:40 | Évry - Val de Seine | ||||||
12:43 | Grand Bourg | ||||||
12:46 | Ris-Orangis | ||||||
12:50 | Viry-Châtillon | ||||||
12:54 | Juvisy | ||||||
12:59 | Juvisy | CLARA | |||||
13:11 | Bibliothèque François Mitterrand | ||||||
13:14 | Paris Austerlitz | ||||||
13:17 | Saint-Michel Notre-Dame | ||||||
13:21 | Saint-Michel Notre-Dame | BERIO | |||||
13:23 | Châtelet les Halles | ||||||
13:26 | Paris Gare du Nord | ||||||
13:34 | Paris Gare du Nord | HPOMA | |||||
13:40 | Saint-Denis | ||||||
13:44 | Épinay - Villetaneuse | ||||||
13:47 | Deuil - Montmagny | ||||||
13:50 | Groslay | ||||||
13:53 | Sarcelles - Saint-Brice | ||||||
13:56 | Écouen - Ézanville | ||||||
13:59 | Domont | ||||||
14:02 | Bouffémont - Moisselles | ||||||
14:06 | Montsoult - Maffliers | ||||||
14:12 | Presles - Courcelles | ||||||
14:15 | Nointel - Mours | ||||||
14:19 | Persan - Beaumont | ||||||
14:26 | Persan - Beaumont | HTOLI | |||||
14:31 | Champagne-sur-Oise | ||||||
14:34 | L'Isle-Adam - Parmain | ||||||
14:38 | Valmondois | ||||||
14:41 | Auvers-sur-Oise | ||||||
14:44 | Chaponval | ||||||
14:47 | Pont Petit | ||||||
14:48 | Gare Épluches |
13:33 | Essonnes Robinson | 2:09 3 skift 28 stop DJUVA DLOPA HOPOC HTSOL | 2:09 | 3 skift 28 stop | DJUVA DLOPA HOPOC HTSOL | DJUVA | |
13:36 | Corbeil-Essonnes | ||||||
13:40 | Évry - Val de Seine | ||||||
13:43 | Grand Bourg | ||||||
13:46 | Ris-Orangis | ||||||
13:50 | Viry-Châtillon | ||||||
13:54 | Juvisy | ||||||
14:00 | Juvisy | DLOPA | |||||
14:04 | Vigneux-sur-Seine | ||||||
14:09 | Villeneuve-Saint-Georges | ||||||
14:12 | Villeneuve Triage | ||||||
14:15 | Créteil Pompadour | ||||||
14:18 | Le Vert de Maisons | ||||||
14:21 | Maisons-Alfort - Alfortville | ||||||
14:28 | Paris Gare de Lyon | ||||||
14:33 | Châtelet les Halles | ||||||
14:38 | Paris Gare du Nord | ||||||
14:43 | Stade de France Saint-Denis | ||||||
14:45 | Saint-Denis | ||||||
14:47 | Saint-Denis | HOPOC | |||||
14:51 | Épinay - Villetaneuse | ||||||
14:53 | La Barre Ormesson | ||||||
14:55 | Enghien-les-Bains | ||||||
14:58 | Champ de Courses d'Enghien | ||||||
15:01 | Ermont - Eaubonne | ||||||
15:03 | Cernay | ||||||
15:06 | Franconville - Le Plessis-Bouchard | ||||||
15:10 | Montigny - Beauchamp | ||||||
15:13 | Pierrelaye | ||||||
15:17 | Saint-Ouen-l'Aumône Liesse | ||||||
15:19 | Saint-Ouen-l'Aumône | ||||||
15:39 | Saint-Ouen-l'Aumône | HTSOL | |||||
15:42 | Gare Épluches |
14:33 | Essonnes Robinson | 2:14 3 skift 32 stop DJUVA CLARA CNORA HTSOL | 2:14 | 3 skift 32 stop | DJUVA CLARA CNORA HTSOL | DJUVA | |
14:36 | Corbeil-Essonnes | ||||||
14:40 | Évry - Val de Seine | ||||||
14:43 | Grand Bourg | ||||||
14:46 | Ris-Orangis | ||||||
14:50 | Viry-Châtillon | ||||||
14:54 | Juvisy | ||||||
14:57 | Juvisy | CLARA | |||||
15:11 | Bibliothèque François Mitterrand | ||||||
15:14 | Paris Austerlitz | ||||||
15:18 | Saint-Michel Notre-Dame | ||||||
15:21 | Musée d'Orsay | ||||||
15:23 | Invalides | ||||||
15:28 | Invalides | CNORA | |||||
15:31 | Pont de l'Alma | ||||||
15:33 | Champ de Mars Tour Eiffel | ||||||
15:36 | Avenue du Président Kennedy Maison de Radio France | ||||||
15:37 | Boulainvilliers | ||||||
15:40 | Avenue Henri Martin | ||||||
15:42 | Avenue Foch | ||||||
15:45 | Neuilly Porte Maillot | ||||||
15:48 | Péreire Levallois | ||||||
15:51 | Porte de Clichy | ||||||
15:54 | Saint-Ouen | ||||||
15:58 | Les Grésillons | ||||||
16:00 | Gennevilliers | ||||||
16:03 | Épinay-sur-Seine | ||||||
16:06 | Saint-Gratien | ||||||
16:10 | Ermont - Eaubonne | ||||||
16:13 | Cernay | ||||||
16:15 | Franconville - Le Plessis-Bouchard | ||||||
16:19 | Montigny - Beauchamp | ||||||
16:23 | Pierrelaye | ||||||
16:26 | Saint-Ouen-l'Aumône Liesse | ||||||
16:29 | Saint-Ouen-l'Aumône | ||||||
16:45 | Saint-Ouen-l'Aumône | HTSOL | |||||
16:47 | Gare Épluches |
14:56 | Essonnes Robinson | 2:46 4 skift 28 stop DZOVO RPUMA DFACA HVERA HTOLI | 2:46 | 4 skift 28 stop | DZOVO RPUMA DFACA HVERA HTOLI | DZOVO | |
14:59 | Villabé | ||||||
15:02 | Le Plessis Chenet | ||||||
15:04 | Le Coudray-Montceaux | ||||||
15:08 | Saint-Fargeau | ||||||
15:12 | Ponthierry - Pringy | ||||||
15:15 | Boissise-le-Roi | ||||||
15:18 | Vosves | ||||||
15:24 | Melun | ||||||
15:45 | Melun | RPUMA | |||||
16:13 | Paris Gare de Lyon | ||||||
16:20 | Paris Gare de Lyon | DFACA | |||||
16:24 | Châtelet les Halles | ||||||
16:27 | Paris Gare du Nord | ||||||
16:38 | Paris Gare du Nord | HVERA | |||||
16:46 | Épinay - Villetaneuse | ||||||
16:49 | La Barre Ormesson | ||||||
16:51 | Enghien-les-Bains | ||||||
16:56 | Ermont - Eaubonne | ||||||
16:58 | Ermont Halte | ||||||
17:00 | Gros Noyer Saint-Prix | ||||||
17:03 | Saint-Leu-la-Forêt | ||||||
17:06 | Vaucelles | ||||||
17:08 | Taverny | ||||||
17:10 | Bessancourt | ||||||
17:13 | Frépillon | ||||||
17:15 | Méry-sur-Oise | ||||||
17:18 | Mériel | ||||||
17:22 | Valmondois | ||||||
17:31 | Valmondois | HTOLI | |||||
17:35 | Auvers-sur-Oise | ||||||
17:39 | Chaponval | ||||||
17:41 | Pont Petit | ||||||
17:43 | Gare Épluches |
15:33 | Essonnes Robinson | 2:11 3 skift 26 stop DJUVA DLOPA HODDA HTRIA | 2:11 | 3 skift 26 stop | DJUVA DLOPA HODDA HTRIA | DJUVA | |
15:36 | Corbeil-Essonnes | ||||||
15:40 | Évry - Val de Seine | ||||||
15:43 | Grand Bourg | ||||||
15:47 | Ris-Orangis | ||||||
15:51 | Viry-Châtillon | ||||||
15:53 | Juvisy | ||||||
16:00 | Juvisy | DLOPA | |||||
16:04 | Vigneux-sur-Seine | ||||||
16:09 | Villeneuve-Saint-Georges | ||||||
16:12 | Villeneuve Triage | ||||||
16:15 | Créteil Pompadour | ||||||
16:18 | Le Vert de Maisons | ||||||
16:21 | Maisons-Alfort - Alfortville | ||||||
16:28 | Paris Gare de Lyon | ||||||
16:33 | Châtelet les Halles | ||||||
16:38 | Paris Gare du Nord | ||||||
16:43 | Stade de France Saint-Denis | ||||||
16:45 | Saint-Denis | ||||||
16:47 | Saint-Denis | HODDA | |||||
16:52 | Épinay - Villetaneuse | ||||||
16:55 | Enghien-les-Bains | ||||||
17:00 | Ermont - Eaubonne | ||||||
17:02 | Cernay | ||||||
17:05 | Franconville - Le Plessis-Bouchard | ||||||
17:09 | Montigny - Beauchamp | ||||||
17:13 | Pierrelaye | ||||||
17:16 | Saint-Ouen-l'Aumône Liesse | ||||||
17:19 | Saint-Ouen-l'Aumône | ||||||
17:41 | Saint-Ouen-l'Aumône | HTRIA | |||||
17:44 | Gare Épluches |
16:13 | Essonnes Robinson | 2:02 3 skift 23 stop DJUVA DVUPA HODDA HTSOL | 2:02 | 3 skift 23 stop | DJUVA DVUPA HODDA HTSOL | DJUVA | |
16:16 | Corbeil-Essonnes | ||||||
16:20 | Évry - Val de Seine | ||||||
16:23 | Grand Bourg | ||||||
16:27 | Ris-Orangis | ||||||
16:31 | Viry-Châtillon | ||||||
16:33 | Juvisy | ||||||
16:39 | Juvisy | DVUPA | |||||
16:43 | Vigneux-sur-Seine | ||||||
16:48 | Villeneuve-Saint-Georges | ||||||
16:57 | Maisons-Alfort - Alfortville | ||||||
17:04 | Paris Gare de Lyon | ||||||
17:09 | Châtelet les Halles | ||||||
17:13 | Paris Gare du Nord | ||||||
17:18 | Stade de France Saint-Denis | ||||||
17:20 | Saint-Denis | ||||||
17:32 | Saint-Denis | HODDA | |||||
17:36 | Épinay - Villetaneuse | ||||||
17:40 | Enghien-les-Bains | ||||||
17:45 | Ermont - Eaubonne | ||||||
17:47 | Cernay | ||||||
17:50 | Franconville - Le Plessis-Bouchard | ||||||
17:54 | Montigny - Beauchamp | ||||||
17:58 | Pierrelaye | ||||||
18:01 | Saint-Ouen-l'Aumône Liesse | ||||||
18:03 | Saint-Ouen-l'Aumône | ||||||
18:13 | Saint-Ouen-l'Aumône | HTSOL | |||||
18:15 | Gare Épluches |
16:43 | Essonnes Robinson | 2:01 3 skift 23 stop DJUVA DVUPA HODDA HTRIA | 2:01 | 3 skift 23 stop | DJUVA DVUPA HODDA HTRIA | DJUVA | |
16:46 | Corbeil-Essonnes | ||||||
16:50 | Évry - Val de Seine | ||||||
16:53 | Grand Bourg | ||||||
16:57 | Ris-Orangis | ||||||
17:01 | Viry-Châtillon | ||||||
17:03 | Juvisy | ||||||
17:09 | Juvisy | DVUPA | |||||
17:13 | Vigneux-sur-Seine | ||||||
17:18 | Villeneuve-Saint-Georges | ||||||
17:27 | Maisons-Alfort - Alfortville | ||||||
17:34 | Paris Gare de Lyon | ||||||
17:39 | Châtelet les Halles | ||||||
17:43 | Paris Gare du Nord | ||||||
17:48 | Stade de France Saint-Denis | ||||||
17:50 | Saint-Denis | ||||||
18:02 | Saint-Denis | HODDA | |||||
18:06 | Épinay - Villetaneuse | ||||||
18:10 | Enghien-les-Bains | ||||||
18:15 | Ermont - Eaubonne | ||||||
18:17 | Cernay | ||||||
18:20 | Franconville - Le Plessis-Bouchard | ||||||
18:24 | Montigny - Beauchamp | ||||||
18:28 | Pierrelaye | ||||||
18:31 | Saint-Ouen-l'Aumône Liesse | ||||||
18:34 | Saint-Ouen-l'Aumône | ||||||
18:41 | Saint-Ouen-l'Aumône | HTRIA | |||||
18:44 | Gare Épluches |
17:09 | Essonnes Robinson | 2:06 3 skift 24 stop DROSA DVUPA HODDA HTSOL | 2:06 | 3 skift 24 stop | DROSA DVUPA HODDA HTSOL | DROSA | |
17:11 | Corbeil-Essonnes | ||||||
17:19 | Corbeil-Essonnes | DVUPA | |||||
17:22 | Le Bras de Fer | ||||||
17:25 | Évry - Courcouronnes | ||||||
17:28 | Orangis Bois de l'Épine | ||||||
17:32 | Grigny Centre | ||||||
17:35 | Viry-Châtillon | ||||||
17:39 | Juvisy | ||||||
17:43 | Vigneux-sur-Seine | ||||||
17:48 | Villeneuve-Saint-Georges | ||||||
17:57 | Maisons-Alfort - Alfortville | ||||||
18:04 | Paris Gare de Lyon | ||||||
18:09 | Châtelet les Halles | ||||||
18:13 | Paris Gare du Nord | ||||||
18:18 | Stade de France Saint-Denis | ||||||
18:20 | Saint-Denis | ||||||
18:32 | Saint-Denis | HODDA | |||||
18:36 | Épinay - Villetaneuse | ||||||
18:40 | Enghien-les-Bains | ||||||
18:45 | Ermont - Eaubonne | ||||||
18:47 | Cernay | ||||||
18:50 | Franconville - Le Plessis-Bouchard | ||||||
18:54 | Montigny - Beauchamp | ||||||
18:58 | Pierrelaye | ||||||
19:01 | Saint-Ouen-l'Aumône Liesse | ||||||
19:04 | Saint-Ouen-l'Aumône | ||||||
19:13 | Saint-Ouen-l'Aumône | HTSOL | |||||
19:15 | Gare Épluches |
17:24 | Essonnes Robinson | 2:19 3 skift 30 stop DROSA DVUPA HVERA HTOLI | 2:19 | 3 skift 30 stop | DROSA DVUPA HVERA HTOLI | DROSA | |
17:26 | Corbeil-Essonnes | ||||||
17:34 | Corbeil-Essonnes | DVUPA | |||||
17:37 | Le Bras de Fer | ||||||
17:40 | Évry - Courcouronnes | ||||||
17:43 | Orangis Bois de l'Épine | ||||||
17:47 | Grigny Centre | ||||||
17:50 | Viry-Châtillon | ||||||
17:54 | Juvisy | ||||||
17:58 | Vigneux-sur-Seine | ||||||
18:03 | Villeneuve-Saint-Georges | ||||||
18:12 | Maisons-Alfort - Alfortville | ||||||
18:19 | Paris Gare de Lyon | ||||||
18:24 | Châtelet les Halles | ||||||
18:27 | Paris Gare du Nord | ||||||
18:38 | Paris Gare du Nord | HVERA | |||||
18:46 | Épinay - Villetaneuse | ||||||
18:49 | La Barre Ormesson | ||||||
18:51 | Enghien-les-Bains | ||||||
18:56 | Ermont - Eaubonne | ||||||
18:58 | Ermont Halte | ||||||
19:00 | Gros Noyer Saint-Prix | ||||||
19:03 | Saint-Leu-la-Forêt | ||||||
19:06 | Vaucelles | ||||||
19:08 | Taverny | ||||||
19:10 | Bessancourt | ||||||
19:13 | Frépillon | ||||||
19:15 | Méry-sur-Oise | ||||||
19:18 | Mériel | ||||||
19:22 | Valmondois | ||||||
19:31 | Valmondois | HTOLI | |||||
19:35 | Auvers-sur-Oise | ||||||
19:39 | Chaponval | ||||||
19:41 | Pont Petit | ||||||
19:43 | Gare Épluches |
18:09 | Essonnes Robinson | 2:06 3 skift 24 stop DROSA DVUPA HODDA HTSOL | 2:06 | 3 skift 24 stop | DROSA DVUPA HODDA HTSOL | DROSA | |
18:11 | Corbeil-Essonnes | ||||||
18:19 | Corbeil-Essonnes | DVUPA | |||||
18:22 | Le Bras de Fer | ||||||
18:25 | Évry - Courcouronnes | ||||||
18:28 | Orangis Bois de l'Épine | ||||||
18:32 | Grigny Centre | ||||||
18:35 | Viry-Châtillon | ||||||
18:39 | Juvisy | ||||||
18:43 | Vigneux-sur-Seine | ||||||
18:48 | Villeneuve-Saint-Georges | ||||||
18:57 | Maisons-Alfort - Alfortville | ||||||
19:04 | Paris Gare de Lyon | ||||||
19:09 | Châtelet les Halles | ||||||
19:13 | Paris Gare du Nord | ||||||
19:18 | Stade de France Saint-Denis | ||||||
19:20 | Saint-Denis | ||||||
19:32 | Saint-Denis | HODDA | |||||
19:36 | Épinay - Villetaneuse | ||||||
19:40 | Enghien-les-Bains | ||||||
19:45 | Ermont - Eaubonne | ||||||
19:47 | Cernay | ||||||
19:50 | Franconville - Le Plessis-Bouchard | ||||||
19:54 | Montigny - Beauchamp | ||||||
19:58 | Pierrelaye | ||||||
20:01 | Saint-Ouen-l'Aumône Liesse | ||||||
20:03 | Saint-Ouen-l'Aumône | ||||||
20:13 | Saint-Ouen-l'Aumône | HTSOL | |||||
20:15 | Gare Épluches |
18:24 | Essonnes Robinson | 3:24 3 skift 30 stop DROSA DVUPA HVERA HTOLI | 3:24 | 3 skift 30 stop | DROSA DVUPA HVERA HTOLI | DROSA | |
18:26 | Corbeil-Essonnes | ||||||
18:34 | Corbeil-Essonnes | DVUPA | |||||
18:37 | Le Bras de Fer | ||||||
18:40 | Évry - Courcouronnes | ||||||
18:43 | Orangis Bois de l'Épine | ||||||
18:47 | Grigny Centre | ||||||
18:50 | Viry-Châtillon | ||||||
18:54 | Juvisy | ||||||
18:58 | Vigneux-sur-Seine | ||||||
19:03 | Villeneuve-Saint-Georges | ||||||
19:12 | Maisons-Alfort - Alfortville | ||||||
19:19 | Paris Gare de Lyon | ||||||
19:24 | Châtelet les Halles | ||||||
19:27 | Paris Gare du Nord | ||||||
19:38 | Paris Gare du Nord | HVERA | |||||
19:46 | Épinay - Villetaneuse | ||||||
19:49 | La Barre Ormesson | ||||||
19:51 | Enghien-les-Bains | ||||||
19:56 | Ermont - Eaubonne | ||||||
19:59 | Ermont Halte | ||||||
20:01 | Gros Noyer Saint-Prix | ||||||
20:04 | Saint-Leu-la-Forêt | ||||||
20:06 | Vaucelles | ||||||
20:08 | Taverny | ||||||
20:11 | Bessancourt | ||||||
20:13 | Frépillon | ||||||
20:16 | Méry-sur-Oise | ||||||
20:19 | Mériel | ||||||
20:22 | Valmondois | ||||||
21:38 | Valmondois | HTOLI | |||||
21:41 | Auvers-sur-Oise | ||||||
21:44 | Chaponval | ||||||
21:47 | Pont Petit | ||||||
21:48 | Gare Épluches |
Rejsetid
Rejsetiden mellem Essonnes Robinson og Épluches er 1:55