Find rejse
Tog fra Saint-Gratien til Essonnes Robinson Togtider 9. september 2024 kl. 11.00
11:54 | Saint-Gratien | 2:38 2 skift 12 stop CMONA RKUMO DJUVA | 2:38 | 2 skift 12 stop | CMONA RKUMO DJUVA | CMONA | |
11:56 | Épinay-sur-Seine | ||||||
11:59 | Gennevilliers | ||||||
12:02 | Les Grésillons | ||||||
12:05 | Saint-Ouen | ||||||
12:46 | Paris Gare de Lyon | RKUMO | |||||
13:12 | Melun | ||||||
14:05 | Melun | DJUVA | |||||
14:10 | Vosves | ||||||
14:14 | Boissise-le-Roi | ||||||
14:16 | Ponthierry - Pringy | ||||||
14:21 | Saint-Fargeau | ||||||
14:25 | Le Coudray-Montceaux | ||||||
14:27 | Le Plessis Chenet | ||||||
14:30 | Villabé | ||||||
14:32 | Essonnes Robinson |
13:24 | Saint-Gratien | 1:31 2 skift 24 stop CMONA CDEBO DZOVO | 1:31 | 2 skift 24 stop | CMONA CDEBO DZOVO | CMONA | |
13:26 | Épinay-sur-Seine | ||||||
13:29 | Gennevilliers | ||||||
13:32 | Les Grésillons | ||||||
13:36 | Saint-Ouen | ||||||
13:39 | Porte de Clichy | ||||||
13:42 | Péreire Levallois | ||||||
13:45 | Neuilly Porte Maillot | ||||||
13:48 | Avenue Foch | ||||||
13:50 | Avenue Henri Martin | ||||||
13:52 | Boulainvilliers | ||||||
13:54 | Avenue du Président Kennedy Maison de Radio France | ||||||
13:57 | Champ de Mars Tour Eiffel | ||||||
13:59 | Pont de l'Alma | ||||||
14:02 | Invalides | ||||||
14:04 | Musée d'Orsay | ||||||
14:08 | Saint-Michel Notre-Dame | ||||||
14:11 | Paris Austerlitz | ||||||
14:17 | Paris Austerlitz | CDEBO | |||||
14:20 | Bibliothèque François Mitterrand | ||||||
14:31 | Juvisy | ||||||
14:35 | Juvisy | DZOVO | |||||
14:38 | Viry-Châtillon | ||||||
14:42 | Ris-Orangis | ||||||
14:45 | Grand Bourg | ||||||
14:48 | Évry - Val de Seine | ||||||
14:53 | Corbeil-Essonnes | ||||||
14:56 | Essonnes Robinson |
13:38 | Saint-Gratien | 1:17 2 skift 10 stop CROMI CDEBO DZOVO | 1:17 | 2 skift 10 stop | CROMI CDEBO DZOVO | CROMI | |
13:41 | Épinay-sur-Seine | ||||||
13:44 | Gennevilliers | ||||||
13:47 | Les Grésillons | ||||||
13:50 | Saint-Ouen | ||||||
14:20 | Bibliothèque François Mitterrand | CDEBO | |||||
14:31 | Juvisy | ||||||
14:35 | Juvisy | DZOVO | |||||
14:38 | Viry-Châtillon | ||||||
14:42 | Ris-Orangis | ||||||
14:45 | Grand Bourg | ||||||
14:48 | Évry - Val de Seine | ||||||
14:53 | Corbeil-Essonnes | ||||||
14:56 | Essonnes Robinson |
13:54 | Saint-Gratien | 2:18 2 skift 12 stop CMONA RKUMO DJUVA | 2:18 | 2 skift 12 stop | CMONA RKUMO DJUVA | CMONA | |
13:56 | Épinay-sur-Seine | ||||||
13:59 | Gennevilliers | ||||||
14:02 | Les Grésillons | ||||||
14:05 | Saint-Ouen | ||||||
14:46 | Paris Gare de Lyon | RKUMO | |||||
15:12 | Melun | ||||||
15:45 | Melun | DJUVA | |||||
15:50 | Vosves | ||||||
15:54 | Boissise-le-Roi | ||||||
15:56 | Ponthierry - Pringy | ||||||
16:01 | Saint-Fargeau | ||||||
16:05 | Le Coudray-Montceaux | ||||||
16:07 | Le Plessis Chenet | ||||||
16:10 | Villabé | ||||||
16:12 | Essonnes Robinson |
15:08 | Saint-Gratien | 1:32 2 skift 10 stop CROMI CDEBO DZOVO | 1:32 | 2 skift 10 stop | CROMI CDEBO DZOVO | CROMI | |
15:11 | Épinay-sur-Seine | ||||||
15:14 | Gennevilliers | ||||||
15:17 | Les Grésillons | ||||||
15:20 | Saint-Ouen | ||||||
15:50 | Bibliothèque François Mitterrand | CDEBO | |||||
16:01 | Juvisy | ||||||
16:19 | Juvisy | DZOVO | |||||
16:22 | Viry-Châtillon | ||||||
16:26 | Ris-Orangis | ||||||
16:29 | Grand Bourg | ||||||
16:33 | Évry - Val de Seine | ||||||
16:38 | Corbeil-Essonnes | ||||||
16:41 | Essonnes Robinson |
15:24 | Saint-Gratien | 1:55 2 skift 24 stop CMONA CDEBO DZOVO | 1:55 | 2 skift 24 stop | CMONA CDEBO DZOVO | CMONA | |
15:26 | Épinay-sur-Seine | ||||||
15:29 | Gennevilliers | ||||||
15:32 | Les Grésillons | ||||||
15:36 | Saint-Ouen | ||||||
15:39 | Porte de Clichy | ||||||
15:42 | Péreire Levallois | ||||||
15:45 | Neuilly Porte Maillot | ||||||
15:48 | Avenue Foch | ||||||
15:50 | Avenue Henri Martin | ||||||
15:52 | Boulainvilliers | ||||||
15:54 | Avenue du Président Kennedy Maison de Radio France | ||||||
15:57 | Champ de Mars Tour Eiffel | ||||||
15:59 | Pont de l'Alma | ||||||
16:02 | Invalides | ||||||
16:04 | Musée d'Orsay | ||||||
16:08 | Saint-Michel Notre-Dame | ||||||
16:12 | Paris Austerlitz | ||||||
16:15 | Bibliothèque François Mitterrand | ||||||
16:20 | Bibliothèque François Mitterrand | CDEBO | |||||
16:31 | Juvisy | ||||||
16:55 | Juvisy | DZOVO | |||||
16:58 | Viry-Châtillon | ||||||
17:02 | Ris-Orangis | ||||||
17:05 | Grand Bourg | ||||||
17:08 | Évry - Val de Seine | ||||||
17:17 | Corbeil-Essonnes | ||||||
17:19 | Essonnes Robinson |
15:36 | Saint-Gratien | 1:42 3 skift 22 stop CNORA HAVOP DROPO DZOVO | 1:42 | 3 skift 22 stop | CNORA HAVOP DROPO DZOVO | CNORA | |
15:39 | Ermont - Eaubonne | ||||||
15:42 | Ermont - Eaubonne | HAVOP | |||||
15:45 | Champ de Courses d'Enghien | ||||||
15:47 | Enghien-les-Bains | ||||||
15:49 | La Barre Ormesson | ||||||
15:52 | Épinay - Villetaneuse | ||||||
15:55 | Saint-Denis | ||||||
16:02 | Paris Gare du Nord | ||||||
16:06 | Paris Gare du Nord | DROPO | |||||
16:10 | Châtelet les Halles | ||||||
16:16 | Paris Gare de Lyon | ||||||
16:23 | Maisons-Alfort - Alfortville | ||||||
16:25 | Le Vert de Maisons | ||||||
16:29 | Créteil Pompadour | ||||||
16:33 | Villeneuve Triage | ||||||
16:36 | Villeneuve-Saint-Georges | ||||||
16:40 | Vigneux-sur-Seine | ||||||
16:44 | Juvisy | ||||||
16:47 | Viry-Châtillon | ||||||
16:50 | Grigny Centre | ||||||
16:54 | Orangis Bois de l'Épine | ||||||
16:57 | Évry - Courcouronnes | ||||||
17:00 | Le Bras de Fer | ||||||
17:03 | Corbeil-Essonnes | ||||||
17:17 | Corbeil-Essonnes | DZOVO | |||||
17:19 | Essonnes Robinson |
15:38 | Saint-Gratien | 1:44 2 skift 12 stop CROMI RKUMO DROSA | 1:44 | 2 skift 12 stop | CROMI RKUMO DROSA | CROMI | |
15:41 | Épinay-sur-Seine | ||||||
15:44 | Gennevilliers | ||||||
15:47 | Les Grésillons | ||||||
15:50 | Saint-Ouen | ||||||
16:21 | Paris Gare de Lyon | RKUMO | |||||
16:47 | Melun | ||||||
16:56 | Melun | DROSA | |||||
17:01 | Vosves | ||||||
17:05 | Boissise-le-Roi | ||||||
17:07 | Ponthierry - Pringy | ||||||
17:12 | Saint-Fargeau | ||||||
17:16 | Le Coudray-Montceaux | ||||||
17:18 | Le Plessis Chenet | ||||||
17:21 | Villabé | ||||||
17:23 | Essonnes Robinson |
15:51 | Saint-Gratien | 1:42 3 skift 21 stop CGOTA HAPOR DROPE DZOSO | 1:42 | 3 skift 21 stop | CGOTA HAPOR DROPE DZOSO | CGOTA | |
15:54 | Ermont - Eaubonne | ||||||
15:57 | Ermont - Eaubonne | HAPOR | |||||
16:00 | Champ de Courses d'Enghien | ||||||
16:02 | Enghien-les-Bains | ||||||
16:04 | La Barre Ormesson | ||||||
16:07 | Épinay - Villetaneuse | ||||||
16:10 | Saint-Denis | ||||||
16:17 | Paris Gare du Nord | ||||||
16:21 | Paris Gare du Nord | DROPE | |||||
16:25 | Châtelet les Halles | ||||||
16:31 | Paris Gare de Lyon | ||||||
16:38 | Maisons-Alfort - Alfortville | ||||||
16:40 | Le Vert de Maisons | ||||||
16:44 | Créteil Pompadour | ||||||
16:48 | Villeneuve Triage | ||||||
16:51 | Villeneuve-Saint-Georges | ||||||
16:55 | Vigneux-sur-Seine | ||||||
16:59 | Juvisy | ||||||
17:04 | Grigny Centre | ||||||
17:08 | Orangis Bois de l'Épine | ||||||
17:11 | Évry - Courcouronnes | ||||||
17:13 | Le Bras de Fer | ||||||
17:17 | Corbeil-Essonnes | ||||||
17:32 | Corbeil-Essonnes | DZOSO | |||||
17:34 | Essonnes Robinson |
15:54 | Saint-Gratien | 1:44 2 skift 12 stop CMONA RGAME DROSA | 1:44 | 2 skift 12 stop | CMONA RGAME DROSA | CMONA | |
15:56 | Épinay-sur-Seine | ||||||
15:59 | Gennevilliers | ||||||
16:02 | Les Grésillons | ||||||
16:05 | Saint-Ouen | ||||||
16:32 | Paris Gare de Lyon | RGAME | |||||
16:58 | Melun | ||||||
17:11 | Melun | DROSA | |||||
17:16 | Vosves | ||||||
17:20 | Boissise-le-Roi | ||||||
17:22 | Ponthierry - Pringy | ||||||
17:27 | Saint-Fargeau | ||||||
17:31 | Le Coudray-Montceaux | ||||||
17:33 | Le Plessis Chenet | ||||||
17:36 | Villabé | ||||||
17:38 | Essonnes Robinson |
16:06 | Saint-Gratien | 1:42 3 skift 21 stop CNORA HAVOL DROPE DZOSO | 1:42 | 3 skift 21 stop | CNORA HAVOL DROPE DZOSO | CNORA | |
16:09 | Ermont - Eaubonne | ||||||
16:12 | Ermont - Eaubonne | HAVOL | |||||
16:15 | Champ de Courses d'Enghien | ||||||
16:17 | Enghien-les-Bains | ||||||
16:19 | La Barre Ormesson | ||||||
16:22 | Épinay - Villetaneuse | ||||||
16:25 | Saint-Denis | ||||||
16:32 | Paris Gare du Nord | ||||||
16:36 | Paris Gare du Nord | DROPE | |||||
16:40 | Châtelet les Halles | ||||||
16:46 | Paris Gare de Lyon | ||||||
16:53 | Maisons-Alfort - Alfortville | ||||||
16:55 | Le Vert de Maisons | ||||||
16:59 | Créteil Pompadour | ||||||
17:03 | Villeneuve Triage | ||||||
17:06 | Villeneuve-Saint-Georges | ||||||
17:10 | Vigneux-sur-Seine | ||||||
17:14 | Juvisy | ||||||
17:19 | Grigny Centre | ||||||
17:23 | Orangis Bois de l'Épine | ||||||
17:26 | Évry - Courcouronnes | ||||||
17:28 | Le Bras de Fer | ||||||
17:32 | Corbeil-Essonnes | ||||||
17:47 | Corbeil-Essonnes | DZOSO | |||||
17:49 | Essonnes Robinson |
Rejsetid
Rejsetiden mellem Saint-Gratien og Essonnes Robinson er 1:32