Andermatt til Gibswil Rutetabell
Søndag 28. juli 2024 07:00
Andermatt Disentis/Mustér Chur Pfäffikon Sz Rüti Zh Gibswil
Andermatt | 10:28 |
Oberalppass | 10:50 |
Disentis/Mustér | 11:39 |
Nummer | 45 |
R | |
Bytte | |
Disentis/Mustér | 11:44 |
Rabius-Surrein | 11:57 |
Trun | 12:02 |
Tavanasa-Breil/Brigels | 12:09 |
Ilanz | 12:24 |
Versam-Safien | 12:38 |
Domat/Ems | 12:54 |
Chur | 13:02 |
Nummer | 7 |
RE | |
Bytte | |
Chur | 13:16 |
Landquart | 13:25 |
Walenstadt | 13:44 |
Ziegelbrücke | 14:00 |
Siebnen-Wangen | 14:10 |
Pfäffikon Sz | 14:17 |
Linje | IR35 |
Bytte | |
Pfäffikon Sz | 14:22 |
Rapperswil Sg | 14:29 |
Rüti Zh | 14:36 |
Nummer | 102778 |
Linje | S5 |
Bytte | |
Rüti Zh | 14:41 |
Wald ZH | 14:50 |
Gibswil | 14:55 |
Nummer | 102778 |
Linje | S26 |
Reisetid | 4 t 27 |
Andermatt Göschenen Arth-Goldau Rapperswil Sg Rüti Zh Gibswil
Andermatt | 07:29 | 08:50 | 09:50 |
Göschenen | 07:44 | 09:06 | 10:06 |
Nummer | 44 | 44 | 44 |
R | R | R | |
Bytte | |||
Göschenen | 08:09 | 09:09 | 10:09 |
Erstfeld | 08:34 | 09:34 | 10:34 |
Flüelen | 08:44 | 09:44 | 10:44 |
Brunnen | 08:55 | 09:55 | 10:55 |
Schwyz | 08:59 | 09:59 | 10:59 |
Arth-Goldau | 09:07 | 10:07 | 11:07 |
Linje | IR46 | IR26 | IR46 |
Bytte | |||
Arth-Goldau | 09:16 | 10:16 | 11:16 |
Rapperswil Sg | 10:02 | 11:02 | 12:02 |
Nummer | VAE | VAE | VAE |
IR | IR | IR | |
Bytte | |||
Rapperswil Sg | 10:14 | 11:14 | 12:14 |
Rüti Zh | 10:21 | 11:21 | 12:21 |
Nummer | 102778 | 102778 | 102778 |
Linje | S15 | S15 | S15 |
Bytte | |||
Rüti Zh | 10:41 | 11:41 | 12:41 |
Wald ZH | 10:50 | 11:50 | 12:50 |
Gibswil | 10:55 | 11:55 | 12:55 |
Nummer | 102778 | 102778 | 102778 |
Linje | S26 | S26 | S26 |
Reisetid | 3 t 26 | 3 t 05 | 3 t 05 |
Mandag 29. juli 2024 07:00
Andermatt Disentis/Mustér Chur Pfäffikon Sz Rüti Zh Gibswil
Andermatt | 10:28 |
Oberalppass | 10:50 |
Disentis/Mustér | 11:39 |
Nummer | 45 |
R | |
Bytte | |
Disentis/Mustér | 11:44 |
Rabius-Surrein | 11:57 |
Trun | 12:02 |
Tavanasa-Breil/Brigels | 12:09 |
Ilanz | 12:24 |
Versam-Safien | 12:38 |
Domat/Ems | 12:54 |
Chur | 13:02 |
Nummer | 7 |
RE | |
Bytte | |
Chur | 13:16 |
Landquart | 13:25 |
Walenstadt | 13:44 |
Ziegelbrücke | 14:00 |
Siebnen-Wangen | 14:10 |
Pfäffikon Sz | 14:17 |
Linje | IR35 |
Bytte | |
Pfäffikon Sz | 14:22 |
Rapperswil Sg | 14:29 |
Rüti Zh | 14:36 |
Nummer | 102778 |
Linje | S5 |
Bytte | |
Rüti Zh | 14:41 |
Wald ZH | 14:50 |
Gibswil | 14:55 |
Nummer | 102778 |
Linje | S26 |
Reisetid | 4 t 27 |
Andermatt Göschenen Arth-Goldau Rapperswil Sg Rüti Zh Gibswil
Andermatt | 07:29 | 08:50 | 09:50 |
Göschenen | 07:44 | 09:06 | 10:06 |
Nummer | 44 | 44 | 44 |
R | R | R | |
Bytte | |||
Göschenen | 08:09 | 09:09 | 10:09 |
Erstfeld | 08:34 | 09:34 | 10:34 |
Flüelen | 08:44 | 09:44 | 10:44 |
Brunnen | 08:55 | 09:55 | 10:55 |
Schwyz | 08:59 | 09:59 | 10:59 |
Arth-Goldau | 09:07 | 10:07 | 11:07 |
Linje | IR46 | IR26 | IR46 |
Bytte | |||
Arth-Goldau | 09:16 | 10:16 | 11:16 |
Rapperswil Sg | 10:02 | 11:02 | 12:02 |
Nummer | VAE | VAE | VAE |
IR | IR | IR | |
Bytte | |||
Rapperswil Sg | 10:14 | 11:14 | 12:14 |
Rüti Zh | 10:21 | 11:21 | 12:21 |
Nummer | 102778 | 102778 | 102778 |
Linje | S15 | S15 | S15 |
Bytte | |||
Rüti Zh | 10:41 | 11:41 | 12:41 |
Wald ZH | 10:50 | 11:50 | 12:50 |
Gibswil | 10:55 | 11:55 | 12:55 |
Nummer | 102778 | 102778 | 102778 |
Linje | S26 | S26 | S26 |
Reisetid | 3 t 26 | 3 t 05 | 3 t 05 |
Tirsdag 30. juli 2024 07:00
Andermatt Disentis/Mustér Chur Pfäffikon Sz Rüti Zh Gibswil
Andermatt | 10:28 |
Oberalppass | 10:50 |
Disentis/Mustér | 11:39 |
Nummer | 45 |
R | |
Bytte | |
Disentis/Mustér | 11:44 |
Rabius-Surrein | 11:57 |
Trun | 12:02 |
Tavanasa-Breil/Brigels | 12:09 |
Ilanz | 12:24 |
Versam-Safien | 12:38 |
Domat/Ems | 12:54 |
Chur | 13:02 |
Nummer | 7 |
RE | |
Bytte | |
Chur | 13:16 |
Landquart | 13:25 |
Walenstadt | 13:44 |
Ziegelbrücke | 14:00 |
Siebnen-Wangen | 14:10 |
Pfäffikon Sz | 14:17 |
Linje | IR35 |
Bytte | |
Pfäffikon Sz | 14:22 |
Rapperswil Sg | 14:29 |
Rüti Zh | 14:36 |
Nummer | 102778 |
Linje | S5 |
Bytte | |
Rüti Zh | 14:41 |
Wald ZH | 14:50 |
Gibswil | 14:55 |
Nummer | 102778 |
Linje | S26 |
Reisetid | 4 t 27 |
Andermatt Göschenen Arth-Goldau Rapperswil Sg Rüti Zh Gibswil
Andermatt | 07:29 | 08:50 | 09:50 |
Göschenen | 07:44 | 09:06 | 10:06 |
Nummer | 44 | 44 | 44 |
R | R | R | |
Bytte | |||
Göschenen | 08:09 | 09:09 | 10:09 |
Erstfeld | 08:34 | 09:34 | 10:34 |
Flüelen | 08:44 | 09:44 | 10:44 |
Brunnen | 08:55 | 09:55 | 10:55 |
Schwyz | 08:59 | 09:59 | 10:59 |
Arth-Goldau | 09:07 | 10:07 | 11:07 |
Linje | IR46 | IR26 | IR46 |
Bytte | |||
Arth-Goldau | 09:16 | 10:16 | 11:16 |
Rapperswil Sg | 10:02 | 11:02 | 12:02 |
Nummer | VAE | VAE | VAE |
IR | IR | IR | |
Bytte | |||
Rapperswil Sg | 10:14 | 11:14 | 12:14 |
Rüti Zh | 10:21 | 11:21 | 12:21 |
Nummer | 102778 | 102778 | 102778 |
Linje | S15 | S15 | S15 |
Bytte | |||
Rüti Zh | 10:41 | 11:41 | 12:41 |
Wald ZH | 10:50 | 11:50 | 12:50 |
Gibswil | 10:55 | 11:55 | 12:55 |
Nummer | 102778 | 102778 | 102778 |
Linje | S26 | S26 | S26 |
Reisetid | 3 t 26 | 3 t 05 | 3 t 05 |
Onsdag 31. juli 2024 07:00
Andermatt Disentis/Mustér Chur Pfäffikon Sz Rüti Zh Gibswil
Andermatt | 10:28 |
Oberalppass | 10:50 |
Disentis/Mustér | 11:39 |
Nummer | 45 |
R | |
Bytte | |
Disentis/Mustér | 11:44 |
Rabius-Surrein | 11:57 |
Trun | 12:02 |
Tavanasa-Breil/Brigels | 12:09 |
Ilanz | 12:24 |
Versam-Safien | 12:38 |
Domat/Ems | 12:54 |
Chur | 13:02 |
Nummer | 7 |
RE | |
Bytte | |
Chur | 13:16 |
Landquart | 13:25 |
Walenstadt | 13:44 |
Ziegelbrücke | 14:00 |
Siebnen-Wangen | 14:10 |
Pfäffikon Sz | 14:17 |
Linje | IR35 |
Bytte | |
Pfäffikon Sz | 14:22 |
Rapperswil Sg | 14:29 |
Rüti Zh | 14:36 |
Nummer | 102778 |
Linje | S5 |
Bytte | |
Rüti Zh | 14:41 |
Wald ZH | 14:50 |
Gibswil | 14:55 |
Nummer | 102778 |
Linje | S26 |
Reisetid | 4 t 27 |
Andermatt Göschenen Arth-Goldau Rapperswil Sg Rüti Zh Gibswil
Andermatt | 07:29 | 08:50 | 09:50 |
Göschenen | 07:44 | 09:06 | 10:06 |
Nummer | 44 | 44 | 44 |
R | R | R | |
Bytte | |||
Göschenen | 08:09 | 09:09 | 10:09 |
Erstfeld | 08:34 | 09:34 | 10:34 |
Flüelen | 08:44 | 09:44 | 10:44 |
Brunnen | 08:55 | 09:55 | 10:55 |
Schwyz | 08:59 | 09:59 | 10:59 |
Arth-Goldau | 09:07 | 10:07 | 11:07 |
Linje | IR46 | IR26 | IR46 |
Bytte | |||
Arth-Goldau | 09:16 | 10:16 | 11:16 |
Rapperswil Sg | 10:02 | 11:02 | 12:02 |
Nummer | VAE | VAE | VAE |
IR | IR | IR | |
Bytte | |||
Rapperswil Sg | 10:14 | 11:14 | 12:14 |
Rüti Zh | 10:21 | 11:21 | 12:21 |
Nummer | 102778 | 102778 | 102778 |
Linje | S15 | S15 | S15 |
Bytte | |||
Rüti Zh | 10:41 | 11:41 | 12:41 |
Wald ZH | 10:50 | 11:50 | 12:50 |
Gibswil | 10:55 | 11:55 | 12:55 |
Nummer | 102778 | 102778 | 102778 |
Linje | S26 | S26 | S26 |
Reisetid | 3 t 26 | 3 t 05 | 3 t 05 |
Torsdag 1. august 2024 07:00
Andermatt Disentis/Mustér Chur Pfäffikon Sz Rüti Zh Gibswil
Andermatt | 10:28 |
Oberalppass | 10:50 |
Disentis/Mustér | 11:39 |
Nummer | 45 |
R | |
Bytte | |
Disentis/Mustér | 11:44 |
Rabius-Surrein | 11:57 |
Trun | 12:02 |
Tavanasa-Breil/Brigels | 12:09 |
Ilanz | 12:24 |
Versam-Safien | 12:38 |
Domat/Ems | 12:54 |
Chur | 13:02 |
Nummer | 7 |
RE | |
Bytte | |
Chur | 13:16 |
Landquart | 13:25 |
Walenstadt | 13:44 |
Ziegelbrücke | 14:00 |
Siebnen-Wangen | 14:10 |
Pfäffikon Sz | 14:17 |
Linje | IR35 |
Bytte | |
Pfäffikon Sz | 14:22 |
Rapperswil Sg | 14:29 |
Rüti Zh | 14:36 |
Nummer | 102778 |
Linje | S5 |
Bytte | |
Rüti Zh | 14:41 |
Wald ZH | 14:50 |
Gibswil | 14:55 |
Nummer | 102778 |
Linje | S26 |
Reisetid | 4 t 27 |
Andermatt Göschenen Arth-Goldau Rapperswil Sg Rüti Zh Gibswil
Andermatt | 07:29 | 08:50 | 09:50 |
Göschenen | 07:44 | 09:06 | 10:06 |
Nummer | 44 | 44 | 44 |
R | R | R | |
Bytte | |||
Göschenen | 08:09 | 09:09 | 10:09 |
Erstfeld | 08:34 | 09:34 | 10:34 |
Flüelen | 08:44 | 09:44 | 10:44 |
Brunnen | 08:55 | 09:55 | 10:55 |
Schwyz | 08:59 | 09:59 | 10:59 |
Arth-Goldau | 09:07 | 10:07 | 11:07 |
Linje | IR46 | IR26 | IR46 |
Bytte | |||
Arth-Goldau | 09:16 | 10:16 | 11:16 |
Rapperswil Sg | 10:02 | 11:02 | 12:02 |
Nummer | VAE | VAE | VAE |
IR | IR | IR | |
Bytte | |||
Rapperswil Sg | 10:14 | 11:14 | 12:14 |
Rüti Zh | 10:21 | 11:21 | 12:21 |
Nummer | 102778 | 102778 | 102778 |
Linje | S15 | S15 | S15 |
Bytte | |||
Rüti Zh | 10:41 | 11:41 | 12:41 |
Wald ZH | 10:50 | 11:50 | 12:50 |
Gibswil | 10:55 | 11:55 | 12:55 |
Nummer | 102778 | 102778 | 102778 |
Linje | S26 | S26 | S26 |
Reisetid | 3 t 26 | 3 t 05 | 3 t 05 |
Fredag 2. august 2024 07:00
Andermatt Disentis/Mustér Chur Pfäffikon Sz Rüti Zh Gibswil
Andermatt | 10:28 |
Oberalppass | 10:50 |
Disentis/Mustér | 11:39 |
Nummer | 45 |
R | |
Bytte | |
Disentis/Mustér | 11:44 |
Rabius-Surrein | 11:57 |
Trun | 12:02 |
Tavanasa-Breil/Brigels | 12:09 |
Ilanz | 12:24 |
Versam-Safien | 12:38 |
Domat/Ems | 12:54 |
Chur | 13:02 |
Nummer | 7 |
RE | |
Bytte | |
Chur | 13:16 |
Landquart | 13:25 |
Walenstadt | 13:44 |
Ziegelbrücke | 14:00 |
Siebnen-Wangen | 14:10 |
Pfäffikon Sz | 14:17 |
Linje | IR35 |
Bytte | |
Pfäffikon Sz | 14:22 |
Rapperswil Sg | 14:29 |
Rüti Zh | 14:36 |
Nummer | 102778 |
Linje | S5 |
Bytte | |
Rüti Zh | 14:41 |
Wald ZH | 14:50 |
Gibswil | 14:55 |
Nummer | 102778 |
Linje | S26 |
Reisetid | 4 t 27 |
Andermatt Göschenen Arth-Goldau Rapperswil Sg Rüti Zh Gibswil
Andermatt | 07:29 | 08:50 | 09:50 |
Göschenen | 07:44 | 09:06 | 10:06 |
Nummer | 44 | 44 | 44 |
R | R | R | |
Bytte | |||
Göschenen | 08:09 | 09:09 | 10:09 |
Erstfeld | 08:34 | 09:34 | 10:34 |
Flüelen | 08:44 | 09:44 | 10:44 |
Brunnen | 08:55 | 09:55 | 10:55 |
Schwyz | 08:59 | 09:59 | 10:59 |
Arth-Goldau | 09:07 | 10:07 | 11:07 |
Linje | IR46 | IR26 | IR46 |
Bytte | |||
Arth-Goldau | 09:16 | 10:16 | 11:16 |
Rapperswil Sg | 10:02 | 11:02 | 12:02 |
Nummer | VAE | VAE | VAE |
IR | IR | IR | |
Bytte | |||
Rapperswil Sg | 10:14 | 11:14 | 12:14 |
Rüti Zh | 10:21 | 11:21 | 12:21 |
Nummer | 102778 | 102778 | 102778 |
Linje | S15 | S15 | S15 |
Bytte | |||
Rüti Zh | 10:41 | 11:41 | 12:41 |
Wald ZH | 10:50 | 11:50 | 12:50 |
Gibswil | 10:55 | 11:55 | 12:55 |
Nummer | 102778 | 102778 | 102778 |
Linje | S26 | S26 | S26 |
Reisetid | 3 t 26 | 3 t 05 | 3 t 05 |
Lørdag 3. august 2024 07:00
Andermatt Disentis/Mustér Chur Pfäffikon Sz Rüti Zh Gibswil
Andermatt | 10:28 |
Oberalppass | 10:50 |
Disentis/Mustér | 11:39 |
Nummer | 45 |
R | |
Bytte | |
Disentis/Mustér | 11:44 |
Rabius-Surrein | 11:57 |
Trun | 12:02 |
Tavanasa-Breil/Brigels | 12:09 |
Ilanz | 12:24 |
Versam-Safien | 12:38 |
Domat/Ems | 12:54 |
Chur | 13:02 |
Nummer | 7 |
RE | |
Bytte | |
Chur | 13:16 |
Landquart | 13:25 |
Walenstadt | 13:44 |
Ziegelbrücke | 14:00 |
Siebnen-Wangen | 14:10 |
Pfäffikon Sz | 14:17 |
Linje | IR35 |
Bytte | |
Pfäffikon Sz | 14:22 |
Rapperswil Sg | 14:29 |
Rüti Zh | 14:36 |
Nummer | 102778 |
Linje | S5 |
Bytte | |
Rüti Zh | 14:41 |
Wald ZH | 14:50 |
Gibswil | 14:55 |
Nummer | 102778 |
Linje | S26 |
Reisetid | 4 t 27 |
Andermatt Göschenen Arth-Goldau Rapperswil Sg Rüti Zh Gibswil
Andermatt | 07:29 | 08:50 | 09:50 |
Göschenen | 07:44 | 09:06 | 10:06 |
Nummer | 44 | 44 | 44 |
R | R | R | |
Bytte | |||
Göschenen | 08:09 | 09:09 | 10:09 |
Erstfeld | 08:34 | 09:34 | 10:34 |
Flüelen | 08:44 | 09:44 | 10:44 |
Brunnen | 08:55 | 09:55 | 10:55 |
Schwyz | 08:59 | 09:59 | 10:59 |
Arth-Goldau | 09:07 | 10:07 | 11:07 |
Linje | IR46 | IR26 | IR46 |
Bytte | |||
Arth-Goldau | 09:16 | 10:16 | 11:16 |
Rapperswil Sg | 10:02 | 11:02 | 12:02 |
Nummer | VAE | VAE | VAE |
IR | IR | IR | |
Bytte | |||
Rapperswil Sg | 10:14 | 11:14 | 12:14 |
Rüti Zh | 10:21 | 11:21 | 12:21 |
Nummer | 102778 | 102778 | 102778 |
Linje | S15 | S15 | S15 |
Bytte | |||
Rüti Zh | 10:41 | 11:41 | 12:41 |
Wald ZH | 10:50 | 11:50 | 12:50 |
Gibswil | 10:55 | 11:55 | 12:55 |
Nummer | 102778 | 102778 | 102778 |
Linje | S26 | S26 | S26 |
Reisetid | 3 t 26 | 3 t 05 | 3 t 05 |