Rapperswil til Baldegg Kloster Rutetabell
Mandag 9. september 2024 kl. 07:00
Rapperswil SG Luzern Baldegg Kloster
Rapperswil SG | 08:56 |
Pfäffikon Sz | 09:02 |
Biberbrugg | 09:20 |
Rothenthurm | 09:29 |
Arth-Goldau | 09:49 |
Küssnacht am Rigi | 10:01 |
Luzern Verkehrshaus | 10:13 |
Luzern | 10:21 |
Nummer | VAE |
IR | |
Bytte | |
Luzern | 10:32 |
Emmenbrücke Gersag | 10:40 |
Waldibrücke | 10:45 |
Hochdorf | 10:59 |
Baldegg Kloster | 11:01 |
Nummer | 102778 |
Linje | S9 |
Reisetid | 2 t 05 |
Rapperswil Sg Zürich Hb Lenzburg Baldegg Kloster
Rapperswil Sg | 07:14 | 07:59 |
Wetzikon Zh | 07:30 | 08:15 |
Uster | 07:36 | 08:21 |
Zürich Hb | 07:50 | 08:35 |
Nummer | 102778 | 102778 |
Linje | S15 | S5 |
Bytte | ||
Zürich Hb | 08:08 | 08:38 |
Lenzburg | 08:27 | 08:57 |
Nummer | 37 | |
Linje | IR37 | |
RE | ||
Bytte | ||
Lenzburg | 08:38 | 09:04 |
Beinwil am See | 09:02 | 09:28 |
Hitzkirch | 09:13 | 09:43 |
Baldegg Kloster | 09:21 | 09:52 |
Nummer | 102778 | 102778 |
Linje | S9 | S9 |
Reisetid | 2 t 07 | 1 t 53 |
Rapperswil Sg Pfäffikon Sz Thalwil Luzern Baldegg Kloster
Rapperswil Sg | 07:06 |
Pfäffikon Sz | 07:11 |
Nummer | 102778 |
Linje | S40 |
Bytte | |
Pfäffikon Sz | 07:19 |
Wädenswil | 07:29 |
Thalwil | 07:38 |
Linje | IR35 |
Bytte | |
Thalwil | 07:45 |
Zug | 08:03 |
Rotkreuz | 08:11 |
Luzern | 08:25 |
Linje | IR75 |
Bytte | |
Luzern | 08:32 |
Emmenbrücke Gersag | 08:40 |
Waldibrücke | 08:45 |
Hochdorf | 08:59 |
Baldegg Kloster | 09:01 |
Nummer | 102778 |
Linje | S9 |
Reisetid | 1 t 55 |
Rapperswil Sg Pfäffikon Sz Thalwil Zug Luzern Baldegg Kloster
Rapperswil Sg | 21:32 |
Pfäffikon Sz | 21:38 |
Nummer | 102778 |
Linje | S5 |
Bytte | |
Pfäffikon Sz | 21:41 |
Wädenswil | 21:53 |
Horgen | 22:00 |
Thalwil | 22:05 |
Nummer | 102778 |
Linje | S8 |
Bytte | |
Thalwil | 22:08 |
Zug | 22:26 |
Nummer | 102778 |
Linje | S24 |
Bytte | |
Zug | 22:32 |
Luzern | 22:51 |
Linje | IR70 |
Bytte | |
Luzern | 23:02 |
Emmenbrücke Gersag | 23:10 |
Hochdorf | 23:29 |
Baldegg Kloster | 23:31 |
Nummer | 102778 |
Linje | S9 |
Reisetid | 1 t 59 |
Tirsdag 10. september 2024 kl. 07:00
Rapperswil SG Luzern Baldegg Kloster
Rapperswil SG | 08:56 |
Pfäffikon Sz | 09:02 |
Biberbrugg | 09:20 |
Rothenthurm | 09:29 |
Arth-Goldau | 09:49 |
Küssnacht am Rigi | 10:01 |
Luzern Verkehrshaus | 10:13 |
Luzern | 10:21 |
Nummer | VAE |
IR | |
Bytte | |
Luzern | 10:32 |
Emmenbrücke Gersag | 10:40 |
Waldibrücke | 10:45 |
Hochdorf | 10:59 |
Baldegg Kloster | 11:01 |
Nummer | 102778 |
Linje | S9 |
Reisetid | 2 t 05 |
Rapperswil Sg Zürich Hb Lenzburg Baldegg Kloster
Rapperswil Sg | 07:09 | 07:59 |
Wetzikon Zh | - | 08:15 |
Uster | - | 08:21 |
Feldbach | 07:16 | - |
Stäfa | 07:23 | - |
Uetikon | 07:29 | - |
Meilen | 07:33 | - |
Zürich Stadelhofen | 07:45 | - |
Zürich Hb | 07:47 | 08:35 |
Nummer | 102778 | 102778 |
Linje | S7 | S5 |
Bytte | ||
Zürich Hb | 08:08 | 08:38 |
Lenzburg | 08:27 | 08:57 |
Nummer | 37 | |
Linje | IR37 | |
RE | ||
Bytte | ||
Lenzburg | 08:38 | 09:04 |
Beinwil am See | 09:02 | 09:28 |
Hitzkirch | 09:13 | 09:43 |
Baldegg Kloster | 09:21 | 09:52 |
Nummer | 102778 | 102778 |
Linje | S9 | S9 |
Reisetid | 2 t 12 | 1 t 53 |
Rapperswil Sg Zürich Hb Luzern Baldegg Kloster
Rapperswil Sg | 07:14 |
Wetzikon Zh | 07:30 |
Uster | 07:36 |
Zürich Hb | 07:50 |
Nummer | 102778 |
Linje | S15 |
Bytte | |
Zürich Hb | 08:10 |
Zug | 08:32 |
Luzern | 08:51 |
Linje | IR70 |
Bytte | |
Luzern | 09:02 |
Emmenbrücke Gersag | 09:10 |
Hochdorf | 09:29 |
Baldegg Kloster | 09:31 |
Nummer | 102778 |
Linje | S9 |
Reisetid | 2 t 17 |
Rapperswil Sg Pfäffikon Sz Thalwil Luzern Baldegg Kloster
Rapperswil Sg | 07:06 |
Pfäffikon Sz | 07:11 |
Nummer | 102778 |
Linje | S40 |
Bytte | |
Pfäffikon Sz | 07:19 |
Wädenswil | 07:29 |
Thalwil | 07:38 |
Linje | IR35 |
Bytte | |
Thalwil | 07:45 |
Zug | 08:03 |
Rotkreuz | 08:11 |
Luzern | 08:25 |
Linje | IR75 |
Bytte | |
Luzern | 08:32 |
Emmenbrücke Gersag | 08:40 |
Waldibrücke | 08:45 |
Hochdorf | 08:59 |
Baldegg Kloster | 09:01 |
Nummer | 102778 |
Linje | S9 |
Reisetid | 1 t 55 |
Onsdag 11. september 2024 kl. 07:00
Rapperswil SG Luzern Baldegg Kloster
Rapperswil SG | 08:56 |
Pfäffikon Sz | 09:02 |
Biberbrugg | 09:20 |
Rothenthurm | 09:29 |
Arth-Goldau | 09:49 |
Küssnacht am Rigi | 10:01 |
Luzern Verkehrshaus | 10:13 |
Luzern | 10:21 |
Nummer | VAE |
IR | |
Bytte | |
Luzern | 10:32 |
Emmenbrücke Gersag | 10:40 |
Waldibrücke | 10:45 |
Hochdorf | 10:59 |
Baldegg Kloster | 11:01 |
Nummer | 102778 |
Linje | S9 |
Reisetid | 2 t 05 |
Rapperswil Sg Zürich Hb Lenzburg Baldegg Kloster
Rapperswil Sg | 07:14 | 07:59 | 08:09 |
Feldbach | - | - | 08:16 |
Stäfa | - | - | 08:23 |
Uetikon | - | - | 08:29 |
Meilen | - | - | 08:33 |
Zürich Stadelhofen | - | - | 08:45 |
Wetzikon Zh | 07:30 | 08:15 | - |
Uster | 07:36 | 08:21 | - |
Zürich Hb | 07:50 | 08:35 | 08:47 |
Nummer | 102778 | 102778 | 102778 |
Linje | S15 | S5 | S7 |
Bytte | |||
Zürich Hb | 08:08 | 08:38 | 09:08 |
Lenzburg | 08:27 | 08:57 | 09:27 |
Nummer | 37 | ||
Linje | IR37 | IR37 | |
RE | |||
Bytte | |||
Lenzburg | 08:38 | 09:04 | 10:04 |
Beinwil am See | 09:02 | 09:28 | 10:28 |
Hitzkirch | 09:13 | 09:43 | 10:43 |
Baldegg Kloster | 09:21 | 09:52 | 10:52 |
Nummer | 102778 | 102778 | 102778 |
Linje | S9 | S9 | S9 |
Reisetid | 2 t 07 | 1 t 53 | 2 t 43 |
Rapperswil Sg Pfäffikon Sz Thalwil Luzern Baldegg Kloster
Rapperswil Sg | 07:06 |
Pfäffikon Sz | 07:11 |
Nummer | 102778 |
Linje | S40 |
Bytte | |
Pfäffikon Sz | 07:19 |
Wädenswil | 07:29 |
Thalwil | 07:38 |
Linje | IR35 |
Bytte | |
Thalwil | 07:45 |
Zug | 08:03 |
Rotkreuz | 08:11 |
Luzern | 08:25 |
Linje | IR75 |
Bytte | |
Luzern | 08:32 |
Emmenbrücke Gersag | 08:40 |
Waldibrücke | 08:45 |
Hochdorf | 08:59 |
Baldegg Kloster | 09:01 |
Nummer | 102778 |
Linje | S9 |
Reisetid | 1 t 55 |
Torsdag 12. september 2024 kl. 07:00
Rapperswil SG Luzern Baldegg Kloster
Rapperswil SG | 08:56 |
Pfäffikon Sz | 09:02 |
Biberbrugg | 09:20 |
Rothenthurm | 09:29 |
Arth-Goldau | 09:49 |
Küssnacht am Rigi | 10:01 |
Luzern Verkehrshaus | 10:13 |
Luzern | 10:21 |
Nummer | VAE |
IR | |
Bytte | |
Luzern | 10:32 |
Emmenbrücke Gersag | 10:40 |
Waldibrücke | 10:45 |
Hochdorf | 10:59 |
Baldegg Kloster | 11:01 |
Nummer | 102778 |
Linje | S9 |
Reisetid | 2 t 05 |
Rapperswil Sg Zürich Hb Lenzburg Baldegg Kloster
Rapperswil Sg | 07:14 | 07:59 | 08:09 |
Feldbach | - | - | 08:16 |
Stäfa | - | - | 08:23 |
Uetikon | - | - | 08:29 |
Meilen | - | - | 08:33 |
Zürich Stadelhofen | - | - | 08:45 |
Wetzikon Zh | 07:30 | 08:15 | - |
Uster | 07:36 | 08:21 | - |
Zürich Hb | 07:50 | 08:35 | 08:47 |
Nummer | 102778 | 102778 | 102778 |
Linje | S15 | S5 | S7 |
Bytte | |||
Zürich Hb | 08:08 | 08:38 | 09:08 |
Lenzburg | 08:27 | 08:57 | 09:27 |
Nummer | 37 | ||
Linje | IR37 | IR37 | |
RE | |||
Bytte | |||
Lenzburg | 08:38 | 09:04 | 10:04 |
Beinwil am See | 09:02 | 09:28 | 10:28 |
Hitzkirch | 09:13 | 09:43 | 10:43 |
Baldegg Kloster | 09:21 | 09:52 | 10:52 |
Nummer | 102778 | 102778 | 102778 |
Linje | S9 | S9 | S9 |
Reisetid | 2 t 07 | 1 t 53 | 2 t 43 |
Rapperswil Sg Pfäffikon Sz Thalwil Luzern Baldegg Kloster
Rapperswil Sg | 07:06 |
Pfäffikon Sz | 07:11 |
Nummer | 102778 |
Linje | S40 |
Bytte | |
Pfäffikon Sz | 07:19 |
Wädenswil | 07:29 |
Thalwil | 07:38 |
Linje | IR35 |
Bytte | |
Thalwil | 07:45 |
Zug | 08:03 |
Rotkreuz | 08:11 |
Luzern | 08:25 |
Linje | IR75 |
Bytte | |
Luzern | 08:32 |
Emmenbrücke Gersag | 08:40 |
Waldibrücke | 08:45 |
Hochdorf | 08:59 |
Baldegg Kloster | 09:01 |
Nummer | 102778 |
Linje | S9 |
Reisetid | 1 t 55 |
Fredag 13. september 2024 kl. 07:00
Rapperswil SG Luzern Baldegg Kloster
Rapperswil SG | 08:56 |
Pfäffikon Sz | 09:02 |
Biberbrugg | 09:20 |
Rothenthurm | 09:29 |
Arth-Goldau | 09:49 |
Küssnacht am Rigi | 10:01 |
Luzern Verkehrshaus | 10:13 |
Luzern | 10:21 |
Nummer | VAE |
IR | |
Bytte | |
Luzern | 10:32 |
Emmenbrücke Gersag | 10:40 |
Waldibrücke | 10:45 |
Hochdorf | 10:59 |
Baldegg Kloster | 11:01 |
Nummer | 102778 |
Linje | S9 |
Reisetid | 2 t 05 |
Rapperswil Sg Zürich Hb Lenzburg Baldegg Kloster
Rapperswil Sg | 07:14 | 07:59 | 08:09 |
Feldbach | - | - | 08:16 |
Stäfa | - | - | 08:23 |
Uetikon | - | - | 08:29 |
Meilen | - | - | 08:33 |
Zürich Stadelhofen | - | - | 08:45 |
Wetzikon Zh | 07:30 | 08:15 | - |
Uster | 07:36 | 08:21 | - |
Zürich Hb | 07:50 | 08:35 | 08:47 |
Nummer | 102778 | 102778 | 102778 |
Linje | S15 | S5 | S7 |
Bytte | |||
Zürich Hb | 08:08 | 08:38 | 09:08 |
Lenzburg | 08:27 | 08:57 | 09:27 |
Nummer | 37 | ||
Linje | IR37 | IR37 | |
RE | |||
Bytte | |||
Lenzburg | 08:38 | 09:04 | 10:04 |
Beinwil am See | 09:02 | 09:28 | 10:28 |
Hitzkirch | 09:13 | 09:43 | 10:43 |
Baldegg Kloster | 09:21 | 09:52 | 10:52 |
Nummer | 102778 | 102778 | 102778 |
Linje | S9 | S9 | S9 |
Reisetid | 2 t 07 | 1 t 53 | 2 t 43 |
Rapperswil Sg Pfäffikon Sz Thalwil Luzern Baldegg Kloster
Rapperswil Sg | 07:06 |
Pfäffikon Sz | 07:11 |
Nummer | 102778 |
Linje | S40 |
Bytte | |
Pfäffikon Sz | 07:19 |
Wädenswil | 07:29 |
Thalwil | 07:38 |
Linje | IR35 |
Bytte | |
Thalwil | 07:45 |
Zug | 08:03 |
Rotkreuz | 08:11 |
Luzern | 08:25 |
Linje | IR75 |
Bytte | |
Luzern | 08:32 |
Emmenbrücke Gersag | 08:40 |
Waldibrücke | 08:45 |
Hochdorf | 08:59 |
Baldegg Kloster | 09:01 |
Nummer | 102778 |
Linje | S9 |
Reisetid | 1 t 55 |
Lørdag 14. september 2024 kl. 07:00
Rapperswil Sg Luzern Baldegg Kloster
Rapperswil Sg | 08:56 |
Pfäffikon Sz | 09:02 |
Biberbrugg | 09:20 |
Rothenthurm | 09:29 |
Arth-Goldau | 09:49 |
Küssnacht am Rigi | 10:01 |
Luzern Verkehrshaus | 10:13 |
Luzern | 10:21 |
Nummer | VAE |
IR | |
Bytte | |
Luzern | 10:32 |
Emmenbrücke Gersag | 10:40 |
Waldibrücke | 10:45 |
Hochdorf | 10:59 |
Baldegg Kloster | 11:01 |
Nummer | 102778 |
Linje | S9 |
Reisetid | 2 t 05 |
Rapperswil Sg Zürich Hb Lenzburg Baldegg Kloster
Rapperswil Sg | 07:14 | 07:59 |
Wetzikon Zh | 07:30 | 08:15 |
Uster | 07:36 | 08:21 |
Zürich Hb | 07:50 | 08:35 |
Nummer | 102778 | 102778 |
Linje | S15 | S5 |
Bytte | ||
Zürich Hb | 08:08 | 08:38 |
Lenzburg | 08:27 | 08:57 |
Nummer | 37 | |
Linje | IR37 | |
RE | ||
Bytte | ||
Lenzburg | 08:38 | 09:04 |
Beinwil am See | 09:02 | 09:28 |
Hitzkirch | 09:13 | 09:43 |
Baldegg Kloster | 09:21 | 09:52 |
Nummer | 102778 | 102778 |
Linje | S9 | S9 |
Reisetid | 2 t 07 | 1 t 53 |
Rapperswil Sg Pfäffikon Sz Thalwil Luzern Baldegg Kloster
Rapperswil Sg | 07:06 |
Pfäffikon Sz | 07:11 |
Nummer | 102778 |
Linje | S40 |
Bytte | |
Pfäffikon Sz | 07:19 |
Wädenswil | 07:29 |
Thalwil | 07:38 |
Linje | IR35 |
Bytte | |
Thalwil | 07:45 |
Zug | 08:03 |
Rotkreuz | 08:11 |
Luzern | 08:25 |
Linje | IR75 |
Bytte | |
Luzern | 08:32 |
Emmenbrücke Gersag | 08:40 |
Waldibrücke | 08:45 |
Hochdorf | 08:59 |
Baldegg Kloster | 09:01 |
Nummer | 102778 |
Linje | S9 |
Reisetid | 1 t 55 |
Søndag 15. september 2024 kl. 07:00
Rapperswil Sg Luzern Baldegg Kloster
Rapperswil Sg | 08:56 |
Pfäffikon Sz | 09:02 |
Biberbrugg | 09:20 |
Rothenthurm | 09:29 |
Arth-Goldau | 09:49 |
Küssnacht am Rigi | 10:01 |
Luzern Verkehrshaus | 10:13 |
Luzern | 10:21 |
Nummer | VAE |
IR | |
Bytte | |
Luzern | 10:32 |
Emmenbrücke Gersag | 10:40 |
Waldibrücke | 10:45 |
Hochdorf | 10:59 |
Baldegg Kloster | 11:01 |
Nummer | 102778 |
Linje | S9 |
Reisetid | 2 t 05 |
Rapperswil Sg Zürich Hb Lenzburg Baldegg Kloster
Rapperswil Sg | 07:14 | 07:59 | 08:14 |
Wetzikon Zh | 07:30 | 08:15 | 08:30 |
Uster | 07:36 | 08:21 | 08:36 |
Zürich Hb | 07:50 | 08:35 | 08:50 |
Nummer | 102778 | 102778 | 102778 |
Linje | S15 | S5 | S15 |
Bytte | |||
Zürich Hb | 08:08 | 08:38 | 09:08 |
Lenzburg | 08:27 | 08:57 | 09:27 |
Nummer | 37 | ||
Linje | IR37 | IR37 | |
RE | |||
Bytte | |||
Lenzburg | 08:38 | 09:04 | 09:38 |
Beinwil am See | 09:02 | 09:28 | 10:02 |
Hitzkirch | 09:13 | 09:43 | 10:13 |
Baldegg Kloster | 09:21 | 09:52 | 10:21 |
Nummer | 102778 | 102778 | 102778 |
Linje | S9 | S9 | S9 |
Reisetid | 2 t 07 | 1 t 53 | 2 t 07 |
Rapperswil Sg Pfäffikon Sz Thalwil Luzern Baldegg Kloster
Rapperswil Sg | 07:06 |
Pfäffikon Sz | 07:11 |
Nummer | 102778 |
Linje | S40 |
Bytte | |
Pfäffikon Sz | 07:19 |
Wädenswil | 07:29 |
Thalwil | 07:38 |
Linje | IR35 |
Bytte | |
Thalwil | 07:45 |
Zug | 08:03 |
Rotkreuz | 08:11 |
Luzern | 08:25 |
Linje | IR75 |
Bytte | |
Luzern | 08:32 |
Emmenbrücke Gersag | 08:40 |
Waldibrücke | 08:45 |
Hochdorf | 08:59 |
Baldegg Kloster | 09:01 |
Nummer | 102778 |
Linje | S9 |
Reisetid | 1 t 55 |