Tågtider
Saint-Ghislain till Genk Tågtider 9 september 2024 kl. 06:20
06:31 | Saint-Ghislain | 3:20 1 byte 18 stopp IC1706 IC1506 Spår 3 | 3:20 | 1 byte 18 stopp | IC1706 IC1506 Spår 3 | IC1706 Spår 3 | |
06:36 | Quaregnon | ||||||
06:40 | Jemappes | ||||||
06:50 | Mons | ||||||
07:00 | Jurbise | ||||||
07:09 | Soignies | ||||||
07:16 | Braine-Le-Comte | ||||||
07:27 | Hal | ||||||
07:38 | Bruxelles-Midi | ||||||
07:43 | Bruxelles-Central | ||||||
07:49 | Bruxelles-Nord | ||||||
08:10 | Louvain | ||||||
08:24 | Tirlemont | ||||||
08:33 | Landen | ||||||
09:06 | Landen | IC1506 Spår 1 | |||||
09:15 | Saint-Trond | ||||||
09:24 | Alken | ||||||
09:33 | Hasselt | ||||||
09:40 | Kiewit | ||||||
09:45 | Bokrijk | ||||||
09:51 | Genk |
07:31 | Saint-Ghislain | 3:20 1 byte 18 stopp IC1707 IC1507 Spår 3 | 3:20 | 1 byte 18 stopp | IC1707 IC1507 Spår 3 | IC1707 Spår 3 | |
07:36 | Quaregnon | ||||||
07:40 | Jemappes | ||||||
07:50 | Mons | ||||||
08:00 | Jurbise | ||||||
08:09 | Soignies | ||||||
08:16 | Braine-Le-Comte | ||||||
08:27 | Hal | ||||||
08:38 | Bruxelles-Midi | ||||||
08:43 | Bruxelles-Central | ||||||
08:49 | Bruxelles-Nord | ||||||
09:10 | Louvain | ||||||
09:24 | Tirlemont | ||||||
09:33 | Landen | ||||||
10:06 | Landen | IC1507 Spår 1 | |||||
10:15 | Saint-Trond | ||||||
10:24 | Alken | ||||||
10:33 | Hasselt | ||||||
10:40 | Kiewit | ||||||
10:45 | Bokrijk | ||||||
10:51 | Genk |
08:31 | Saint-Ghislain | 4:20 1 byte 18 stopp IC1708 IC1509 Spår 3 | 4:20 | 1 byte 18 stopp | IC1708 IC1509 Spår 3 | IC1708 Spår 3 | |
08:36 | Quaregnon | ||||||
08:40 | Jemappes | ||||||
08:50 | Mons | ||||||
09:00 | Jurbise | ||||||
09:09 | Soignies | ||||||
09:16 | Braine-Le-Comte | ||||||
09:26 | Hal | ||||||
09:38 | Bruxelles-Midi | ||||||
09:43 | Bruxelles-Central | ||||||
09:49 | Bruxelles-Nord | ||||||
10:10 | Louvain | ||||||
10:24 | Tirlemont | ||||||
10:33 | Landen | ||||||
12:06 | Landen | IC1509 Spår 1 | |||||
12:15 | Saint-Trond | ||||||
12:24 | Alken | ||||||
12:33 | Hasselt | ||||||
12:40 | Kiewit | ||||||
12:45 | Bokrijk | ||||||
12:51 | Genk |
09:31 | Saint-Ghislain | 7:20 1 byte 18 stopp IC1709 IC1513 Spår 3 | 7:20 | 1 byte 18 stopp | IC1709 IC1513 Spår 3 | IC1709 Spår 3 | |
09:36 | Quaregnon | ||||||
09:40 | Jemappes | ||||||
09:50 | Mons | ||||||
10:00 | Jurbise | ||||||
10:09 | Soignies | ||||||
10:16 | Braine-Le-Comte | ||||||
10:26 | Hal | ||||||
10:38 | Bruxelles-Midi | ||||||
10:43 | Bruxelles-Central | ||||||
10:49 | Bruxelles-Nord | ||||||
11:10 | Louvain | ||||||
11:24 | Tirlemont | ||||||
11:33 | Landen | ||||||
16:06 | Landen | IC1513 Spår 1 | |||||
16:15 | Saint-Trond | ||||||
16:24 | Alken | ||||||
16:33 | Hasselt | ||||||
16:40 | Kiewit | ||||||
16:45 | Bokrijk | ||||||
16:51 | Genk |
10:05 | Saint-Ghislain | 2:46 2 byten 15 stopp IC909 IC3710 IC1509 Spår 1 | 2:46 | 2 byten 15 stopp | IC909 IC3710 IC1509 Spår 1 | IC909 Spår 1 | |
10:13 | Mons | ||||||
10:19 | Mons | IC3710 Spår 7 | |||||
10:30 | Jurbise | ||||||
10:40 | Soignies | ||||||
10:47 | Braine-Le-Comte | ||||||
11:09 | Bruxelles-Midi | ||||||
11:14 | Bruxelles-Central | ||||||
11:18 | Bruxelles-Nord | ||||||
11:22 | Bruxelles-Nord | IC1509 Spår 5 | |||||
11:42 | Louvain | ||||||
11:55 | Tirlemont | ||||||
12:06 | Landen | ||||||
12:15 | Saint-Trond | ||||||
12:24 | Alken | ||||||
12:33 | Hasselt | ||||||
12:40 | Kiewit | ||||||
12:45 | Bokrijk | ||||||
12:51 | Genk |
10:31 | Saint-Ghislain | 3:20 1 byte 18 stopp IC1710 IC1510 Spår 3 | 3:20 | 1 byte 18 stopp | IC1710 IC1510 Spår 3 | IC1710 Spår 3 | |
10:36 | Quaregnon | ||||||
10:40 | Jemappes | ||||||
10:50 | Mons | ||||||
11:00 | Jurbise | ||||||
11:09 | Soignies | ||||||
11:16 | Braine-Le-Comte | ||||||
11:26 | Hal | ||||||
11:38 | Bruxelles-Midi | ||||||
11:43 | Bruxelles-Central | ||||||
11:49 | Bruxelles-Nord | ||||||
12:10 | Louvain | ||||||
12:24 | Tirlemont | ||||||
12:33 | Landen | ||||||
13:06 | Landen | IC1510 Spår 1 | |||||
13:15 | Saint-Trond | ||||||
13:24 | Alken | ||||||
13:33 | Hasselt | ||||||
13:40 | Kiewit | ||||||
13:45 | Bokrijk | ||||||
13:51 | Genk |
11:31 | Saint-Ghislain | 3:20 1 byte 18 stopp IC1711 IC1511 Spår 3 | 3:20 | 1 byte 18 stopp | IC1711 IC1511 Spår 3 | IC1711 Spår 3 | |
11:36 | Quaregnon | ||||||
11:40 | Jemappes | ||||||
11:50 | Mons | ||||||
12:00 | Jurbise | ||||||
12:09 | Soignies | ||||||
12:16 | Braine-Le-Comte | ||||||
12:26 | Hal | ||||||
12:38 | Bruxelles-Midi | ||||||
12:43 | Bruxelles-Central | ||||||
12:49 | Bruxelles-Nord | ||||||
13:10 | Louvain | ||||||
13:24 | Tirlemont | ||||||
13:33 | Landen | ||||||
14:06 | Landen | IC1511 Spår 1 | |||||
14:15 | Saint-Trond | ||||||
14:24 | Alken | ||||||
14:33 | Hasselt | ||||||
14:40 | Kiewit | ||||||
14:45 | Bokrijk | ||||||
14:51 | Genk |
12:29 | Saint-Ghislain | 3:22 1 byte 18 stopp IC1712 IC1512 Spår 4 | 3:22 | 1 byte 18 stopp | IC1712 IC1512 Spår 4 | IC1712 Spår 4 | |
12:34 | Quaregnon | ||||||
12:38 | Jemappes | ||||||
12:50 | Mons | ||||||
13:00 | Jurbise | ||||||
13:09 | Soignies | ||||||
13:16 | Braine-Le-Comte | ||||||
13:26 | Hal | ||||||
13:38 | Bruxelles-Midi | ||||||
13:43 | Bruxelles-Central | ||||||
13:49 | Bruxelles-Nord | ||||||
14:10 | Louvain | ||||||
14:24 | Tirlemont | ||||||
14:33 | Landen | ||||||
15:06 | Landen | IC1512 Spår 1 | |||||
15:15 | Saint-Trond | ||||||
15:24 | Alken | ||||||
15:33 | Hasselt | ||||||
15:40 | Kiewit | ||||||
15:45 | Bokrijk | ||||||
15:51 | Genk |
13:31 | Saint-Ghislain | 3:20 1 byte 18 stopp IC1713 IC1513 Spår 3 | 3:20 | 1 byte 18 stopp | IC1713 IC1513 Spår 3 | IC1713 Spår 3 | |
13:36 | Quaregnon | ||||||
13:40 | Jemappes | ||||||
13:50 | Mons | ||||||
14:00 | Jurbise | ||||||
14:09 | Soignies | ||||||
14:16 | Braine-Le-Comte | ||||||
14:26 | Hal | ||||||
14:38 | Bruxelles-Midi | ||||||
14:43 | Bruxelles-Central | ||||||
14:49 | Bruxelles-Nord | ||||||
15:10 | Louvain | ||||||
15:24 | Tirlemont | ||||||
15:33 | Landen | ||||||
16:06 | Landen | IC1513 Spår 1 | |||||
16:15 | Saint-Trond | ||||||
16:24 | Alken | ||||||
16:33 | Hasselt | ||||||
16:40 | Kiewit | ||||||
16:45 | Bokrijk | ||||||
16:51 | Genk |
14:31 | Saint-Ghislain | 5:20 1 byte 18 stopp IC1714 IC1516 Spår 3 | 5:20 | 1 byte 18 stopp | IC1714 IC1516 Spår 3 | IC1714 Spår 3 | |
14:36 | Quaregnon | ||||||
14:40 | Jemappes | ||||||
14:50 | Mons | ||||||
15:00 | Jurbise | ||||||
15:09 | Soignies | ||||||
15:16 | Braine-Le-Comte | ||||||
15:26 | Hal | ||||||
15:38 | Bruxelles-Midi | ||||||
15:43 | Bruxelles-Central | ||||||
15:49 | Bruxelles-Nord | ||||||
16:10 | Louvain | ||||||
16:24 | Tirlemont | ||||||
16:33 | Landen | ||||||
19:06 | Landen | IC1516 Spår 1 | |||||
19:15 | Saint-Trond | ||||||
19:24 | Alken | ||||||
19:33 | Hasselt | ||||||
19:40 | Kiewit | ||||||
19:45 | Bokrijk | ||||||
19:51 | Genk |
15:05 | Saint-Ghislain | 2:46 2 byten 15 stopp IC914 IC3715 IC1514 Spår 1 | 2:46 | 2 byten 15 stopp | IC914 IC3715 IC1514 Spår 1 | IC914 Spår 1 | |
15:13 | Mons | ||||||
15:19 | Mons | IC3715 Spår 5 | |||||
15:29 | Jurbise | ||||||
15:38 | Soignies | ||||||
15:45 | Braine-Le-Comte | ||||||
16:07 | Bruxelles-Midi | ||||||
16:12 | Bruxelles-Central | ||||||
16:16 | Bruxelles-Nord | ||||||
16:23 | Bruxelles-Nord | IC1514 Spår 6 | |||||
16:43 | Louvain | ||||||
16:56 | Tirlemont | ||||||
17:06 | Landen | ||||||
17:15 | Saint-Trond | ||||||
17:24 | Alken | ||||||
17:33 | Hasselt | ||||||
17:40 | Kiewit | ||||||
17:45 | Bokrijk | ||||||
17:51 | Genk |
Restid
Restiden mellan Saint-Ghislain och Genk är 2:46