Tågtider
Saint-Ghislain till Groenendaal Tågtider 9 september 2024 kl. 06:10
06:31 | Saint-Ghislain | 1:52 2 byten 11 stopp IC1706 S53357 S86557 Spår 3 | 1:52 | 2 byten 11 stopp | IC1706 S53357 S86557 Spår 3 | IC1706 Spår 3 | |
06:36 | Quaregnon | ||||||
06:40 | Jemappes | ||||||
06:50 | Mons | ||||||
07:00 | Jurbise | ||||||
07:09 | Soignies | ||||||
07:16 | Braine-Le-Comte | ||||||
07:26 | Hal | ||||||
07:44 | Hal | S53357 Spår 2 | |||||
07:59 | Saint-Job | ||||||
08:07 | Etterbeek | ||||||
08:13 | Etterbeek | S86557 Spår 2 | |||||
08:16 | Watermael | ||||||
08:19 | Boitsfort | ||||||
08:23 | Groenendaal |
06:45 | Saint-Ghislain | 2:09 1 byte 13 stopp P7802 S83957 Spår 3 | 2:09 | 1 byte 13 stopp | P7802 S83957 Spår 3 | P7802 Spår 3 | |
06:54 | Jemappes | ||||||
07:08 | Mons | ||||||
07:20 | Jurbise | ||||||
07:31 | Soignies | ||||||
07:40 | Braine-Le-Comte | ||||||
07:54 | Hal | ||||||
08:07 | Bruxelles-Midi | ||||||
08:12 | Bruxelles-Central | ||||||
08:16 | Bruxelles-Nord | ||||||
08:24 | Bruxelles-Nord | S83957 Spår 7 | |||||
08:33 | Bruxelles-Schuman | ||||||
08:42 | Bruxelles-Luxembourg | ||||||
08:46 | Etterbeek | ||||||
08:50 | Boitsfort | ||||||
08:54 | Groenendaal |
07:05 | Saint-Ghislain | 1:58 2 byten 10 stopp IC906 S614578 S83980 Spår 1 | 1:58 | 2 byten 10 stopp | IC906 S614578 S83980 Spår 1 | IC906 Spår 1 | |
07:15 | Mons | ||||||
07:31 | La louvière-Sud | ||||||
07:47 | Charleroi-Central | ||||||
07:50 | Charleroi-Central | S614578 Spår 3 | |||||
07:54 | Charleroi-Ouest | ||||||
08:05 | Fleurus | ||||||
08:31 | Court-Saint-Etienne | ||||||
08:38 | Ottignies | ||||||
08:47 | Ottignies | S83980 Spår 1 | |||||
08:53 | Rixensart | ||||||
08:56 | Genval | ||||||
08:59 | La Hulpe | ||||||
09:03 | Groenendaal |
07:31 | Saint-Ghislain | 1:46 1 byte 15 stopp IC1707 S86558 Spår 3 | 1:46 | 1 byte 15 stopp | IC1707 S86558 Spår 3 | IC1707 Spår 3 | |
07:36 | Quaregnon | ||||||
07:40 | Jemappes | ||||||
07:50 | Mons | ||||||
08:00 | Jurbise | ||||||
08:09 | Soignies | ||||||
08:16 | Braine-Le-Comte | ||||||
08:27 | Hal | ||||||
08:38 | Bruxelles-Midi | ||||||
08:42 | Bruxelles-Central | ||||||
08:46 | Bruxelles-Central | S86558 Spår 3 | |||||
08:52 | Bruxelles-Nord | ||||||
09:00 | Bruxelles-Schuman | ||||||
09:03 | Bruxelles-Luxembourg | ||||||
09:07 | Etterbeek | ||||||
09:10 | Watermael | ||||||
09:13 | Boitsfort | ||||||
09:17 | Groenendaal |
08:05 | Saint-Ghislain | 1:58 2 byten 10 stopp IC907 S614579 S83981 Spår 1 | 1:58 | 2 byten 10 stopp | IC907 S614579 S83981 Spår 1 | IC907 Spår 1 | |
08:15 | Mons | ||||||
08:31 | La louvière-Sud | ||||||
08:47 | Charleroi-Central | ||||||
08:50 | Charleroi-Central | S614579 Spår 3 | |||||
08:54 | Charleroi-Ouest | ||||||
09:05 | Fleurus | ||||||
09:31 | Court-Saint-Etienne | ||||||
09:38 | Ottignies | ||||||
09:47 | Ottignies | S83981 Spår 1 | |||||
09:53 | Rixensart | ||||||
09:56 | Genval | ||||||
09:59 | La Hulpe | ||||||
10:03 | Groenendaal |
08:31 | Saint-Ghislain | 1:46 1 byte 15 stopp IC1708 S86559 Spår 3 | 1:46 | 1 byte 15 stopp | IC1708 S86559 Spår 3 | IC1708 Spår 3 | |
08:36 | Quaregnon | ||||||
08:40 | Jemappes | ||||||
08:50 | Mons | ||||||
09:00 | Jurbise | ||||||
09:09 | Soignies | ||||||
09:16 | Braine-Le-Comte | ||||||
09:26 | Hal | ||||||
09:38 | Bruxelles-Midi | ||||||
09:42 | Bruxelles-Central | ||||||
09:46 | Bruxelles-Central | S86559 Spår 3 | |||||
09:52 | Bruxelles-Nord | ||||||
10:00 | Bruxelles-Schuman | ||||||
10:03 | Bruxelles-Luxembourg | ||||||
10:07 | Etterbeek | ||||||
10:10 | Watermael | ||||||
10:13 | Boitsfort | ||||||
10:17 | Groenendaal |
09:05 | Saint-Ghislain | 1:49 2 byten 11 stopp IC908 IC3709 S83959 Spår 1 | 1:49 | 2 byten 11 stopp | IC908 IC3709 S83959 Spår 1 | IC908 Spår 1 | |
09:13 | Mons | ||||||
09:19 | Mons | IC3709 Spår 7 | |||||
09:30 | Jurbise | ||||||
09:40 | Soignies | ||||||
09:47 | Braine-Le-Comte | ||||||
10:09 | Bruxelles-Midi | ||||||
10:14 | Bruxelles-Central | ||||||
10:18 | Bruxelles-Nord | ||||||
10:30 | Bruxelles-Nord | S83959 Spår 7 | |||||
10:38 | Bruxelles-Schuman | ||||||
10:42 | Bruxelles-Luxembourg | ||||||
10:46 | Etterbeek | ||||||
10:50 | Boitsfort | ||||||
10:54 | Groenendaal |
09:31 | Saint-Ghislain | 1:46 1 byte 15 stopp IC1709 S86560 Spår 3 | 1:46 | 1 byte 15 stopp | IC1709 S86560 Spår 3 | IC1709 Spår 3 | |
09:36 | Quaregnon | ||||||
09:40 | Jemappes | ||||||
09:50 | Mons | ||||||
10:00 | Jurbise | ||||||
10:09 | Soignies | ||||||
10:16 | Braine-Le-Comte | ||||||
10:26 | Hal | ||||||
10:38 | Bruxelles-Midi | ||||||
10:42 | Bruxelles-Central | ||||||
10:46 | Bruxelles-Central | S86560 Spår 3 | |||||
10:52 | Bruxelles-Nord | ||||||
11:00 | Bruxelles-Schuman | ||||||
11:03 | Bruxelles-Luxembourg | ||||||
11:07 | Etterbeek | ||||||
11:10 | Watermael | ||||||
11:13 | Boitsfort | ||||||
11:17 | Groenendaal |
09:55 | Saint-Ghislain | 1:59 2 byten 12 stopp L4680 IC3710 S83960 Spår 1 | 1:59 | 2 byten 12 stopp | L4680 IC3710 S83960 Spår 1 | L4680 Spår 1 | |
10:02 | Jemappes | ||||||
10:08 | Mons | ||||||
10:19 | Mons | IC3710 Spår 7 | |||||
10:30 | Jurbise | ||||||
10:40 | Soignies | ||||||
10:47 | Braine-Le-Comte | ||||||
11:09 | Bruxelles-Midi | ||||||
11:14 | Bruxelles-Central | ||||||
11:18 | Bruxelles-Nord | ||||||
11:30 | Bruxelles-Nord | S83960 Spår 7 | |||||
11:38 | Bruxelles-Schuman | ||||||
11:42 | Bruxelles-Luxembourg | ||||||
11:46 | Etterbeek | ||||||
11:50 | Boitsfort | ||||||
11:54 | Groenendaal |
10:05 | Saint-Ghislain | 1:58 2 byten 10 stopp IC909 S614581 S83983 Spår 1 | 1:58 | 2 byten 10 stopp | IC909 S614581 S83983 Spår 1 | IC909 Spår 1 | |
10:15 | Mons | ||||||
10:32 | La louvière-Sud | ||||||
10:48 | Charleroi-Central | ||||||
10:50 | Charleroi-Central | S614581 Spår 3 | |||||
10:54 | Charleroi-Ouest | ||||||
11:05 | Fleurus | ||||||
11:31 | Court-Saint-Etienne | ||||||
11:38 | Ottignies | ||||||
11:47 | Ottignies | S83983 Spår 1 | |||||
11:53 | Rixensart | ||||||
11:56 | Genval | ||||||
11:59 | La Hulpe | ||||||
12:03 | Groenendaal |
10:31 | Saint-Ghislain | 1:46 1 byte 15 stopp IC1710 S86561 Spår 3 | 1:46 | 1 byte 15 stopp | IC1710 S86561 Spår 3 | IC1710 Spår 3 | |
10:36 | Quaregnon | ||||||
10:40 | Jemappes | ||||||
10:50 | Mons | ||||||
11:00 | Jurbise | ||||||
11:09 | Soignies | ||||||
11:16 | Braine-Le-Comte | ||||||
11:26 | Hal | ||||||
11:38 | Bruxelles-Midi | ||||||
11:42 | Bruxelles-Central | ||||||
11:46 | Bruxelles-Central | S86561 Spår 3 | |||||
11:52 | Bruxelles-Nord | ||||||
12:00 | Bruxelles-Schuman | ||||||
12:03 | Bruxelles-Luxembourg | ||||||
12:07 | Etterbeek | ||||||
12:10 | Watermael | ||||||
12:13 | Boitsfort | ||||||
12:17 | Groenendaal |
Restid
Restiden mellan Saint-Ghislain och Groenendaal är 1:40