Tågtider
Saint-Ghislain till Kontich-lint Tågtider 9 september 2024 kl. 05:50
06:05 | Saint-Ghislain | 2:19 3 byten 11 stopp IC905 IC3706 IC4506 S11980 Spår 1 | 2:19 | 3 byten 11 stopp | IC905 IC3706 IC4506 S11980 Spår 1 | IC905 Spår 1 | |
06:13 | Mons | ||||||
06:18 | Mons | IC3706 Spår 3 | |||||
06:29 | Jurbise | ||||||
06:38 | Soignies | ||||||
06:45 | Braine-Le-Comte | ||||||
07:06 | Bruxelles-Midi | ||||||
07:11 | Bruxelles-Central | ||||||
07:15 | Bruxelles-Nord | ||||||
07:31 | Bruxelles-Nord | IC4506 Spår 11 | |||||
07:48 | Malines | ||||||
08:00 | Anvers-Berchem | ||||||
08:10 | Anvers-Berchem | S11980 Spår 5 | |||||
08:14 | Mortsel | ||||||
08:21 | Hove | ||||||
08:24 | Kontich-Lint |
06:31 | Saint-Ghislain | 2:04 1 byte 16 stopp IC1706 S11956 Spår 3 | 2:04 | 1 byte 16 stopp | IC1706 S11956 Spår 3 | IC1706 Spår 3 | |
06:36 | Quaregnon | ||||||
06:40 | Jemappes | ||||||
06:50 | Mons | ||||||
07:00 | Jurbise | ||||||
07:09 | Soignies | ||||||
07:16 | Braine-Le-Comte | ||||||
07:27 | Hal | ||||||
07:38 | Bruxelles-Midi | ||||||
07:43 | Bruxelles-Central | ||||||
07:47 | Bruxelles-Nord | ||||||
07:49 | Bruxelles-Nord | S11956 Spår 10 | |||||
07:53 | Schaerbeek | ||||||
08:00 | Vilvorde | ||||||
08:16 | Malines | ||||||
08:21 | Malines-Nekkerspoel | ||||||
08:27 | Sint-Katelijne-Waver | ||||||
08:31 | Duffel | ||||||
08:35 | Kontich-Lint |
06:45 | Saint-Ghislain | 2:39 2 byten 12 stopp P7802 IC4507 S11981 Spår 3 | 2:39 | 2 byten 12 stopp | P7802 IC4507 S11981 Spår 3 | P7802 Spår 3 | |
06:54 | Jemappes | ||||||
07:08 | Mons | ||||||
07:20 | Jurbise | ||||||
07:31 | Soignies | ||||||
07:40 | Braine-Le-Comte | ||||||
07:54 | Hal | ||||||
08:07 | Bruxelles-Midi | ||||||
08:11 | Bruxelles-Central | ||||||
08:23 | Bruxelles-Central | IC4507 Spår 5 | |||||
08:31 | Bruxelles-Nord | ||||||
08:48 | Malines | ||||||
09:00 | Anvers-Berchem | ||||||
09:10 | Anvers-Berchem | S11981 Spår 5 | |||||
09:21 | Hove | ||||||
09:24 | Kontich-Lint |
07:05 | Saint-Ghislain | 2:30 2 byten 15 stopp IC906 IC3407 S11957 Spår 1 | 2:30 | 2 byten 15 stopp | IC906 IC3407 S11957 Spår 1 | IC906 Spår 1 | |
07:15 | Mons | ||||||
07:30 | La louvière-Sud | ||||||
07:38 | La louvière-Sud | IC3407 Spår 4 | |||||
07:44 | La louvière-Centre | ||||||
07:58 | Ecaussinnes | ||||||
08:06 | Braine-Le-Comte | ||||||
08:15 | Tubize | ||||||
08:21 | Hal | ||||||
08:34 | Bruxelles-Midi | ||||||
08:39 | Bruxelles-Central | ||||||
08:45 | Bruxelles-Nord | ||||||
08:53 | Vilvorde | ||||||
09:00 | Vilvorde | S11957 Spår 3 | |||||
09:16 | Malines | ||||||
09:21 | Malines-Nekkerspoel | ||||||
09:27 | Sint-Katelijne-Waver | ||||||
09:31 | Duffel | ||||||
09:35 | Kontich-Lint |
07:31 | Saint-Ghislain | 2:29 1 byte 16 stopp IC1707 S11758 Spår 3 | 2:29 | 1 byte 16 stopp | IC1707 S11758 Spår 3 | IC1707 Spår 3 | |
07:36 | Quaregnon | ||||||
07:40 | Jemappes | ||||||
07:50 | Mons | ||||||
08:00 | Jurbise | ||||||
08:09 | Soignies | ||||||
08:16 | Braine-Le-Comte | ||||||
08:27 | Hal | ||||||
08:38 | Bruxelles-Midi | ||||||
08:43 | Bruxelles-Central | ||||||
08:47 | Bruxelles-Nord | ||||||
09:15 | Bruxelles-Nord | S11758 Spår 11 | |||||
09:19 | Schaerbeek | ||||||
09:27 | Vilvorde | ||||||
09:42 | Malines | ||||||
09:47 | Malines-Nekkerspoel | ||||||
09:52 | Sint-Katelijne-Waver | ||||||
09:56 | Duffel | ||||||
10:00 | Kontich-Lint |
08:05 | Saint-Ghislain | 2:55 2 byten 18 stopp IC907 IC2008 S11759 Spår 1 | 2:55 | 2 byten 18 stopp | IC907 IC2008 S11759 Spår 1 | IC907 Spår 1 | |
08:15 | Mons | ||||||
08:31 | La louvière-Sud | ||||||
08:47 | Charleroi-Central | ||||||
08:50 | Charleroi-Central | IC2008 Spår 5 | |||||
08:56 | Marchienne-Au-Pont | ||||||
09:10 | Luttre | ||||||
09:19 | Nivelles | ||||||
09:28 | Braine-L'alleud | ||||||
09:37 | Braine-L'alleud | S11759 Spår 2 | |||||
09:41 | Waterloo | ||||||
09:45 | Rhode-Saint-Genèse | ||||||
10:03 | Bruxelles-Midi | ||||||
10:08 | Bruxelles-Central | ||||||
10:15 | Bruxelles-Nord | ||||||
10:19 | Schaerbeek | ||||||
10:27 | Vilvorde | ||||||
10:42 | Malines | ||||||
10:47 | Malines-Nekkerspoel | ||||||
10:52 | Sint-Katelijne-Waver | ||||||
10:56 | Duffel | ||||||
11:00 | Kontich-Lint |
08:31 | Saint-Ghislain | 2:04 1 byte 16 stopp IC1708 S11958 Spår 3 | 2:04 | 1 byte 16 stopp | IC1708 S11958 Spår 3 | IC1708 Spår 3 | |
08:36 | Quaregnon | ||||||
08:40 | Jemappes | ||||||
08:50 | Mons | ||||||
09:00 | Jurbise | ||||||
09:09 | Soignies | ||||||
09:16 | Braine-Le-Comte | ||||||
09:26 | Hal | ||||||
09:38 | Bruxelles-Midi | ||||||
09:43 | Bruxelles-Central | ||||||
09:47 | Bruxelles-Nord | ||||||
09:49 | Bruxelles-Nord | S11958 Spår 11 | |||||
09:53 | Schaerbeek | ||||||
10:00 | Vilvorde | ||||||
10:16 | Malines | ||||||
10:21 | Malines-Nekkerspoel | ||||||
10:27 | Sint-Katelijne-Waver | ||||||
10:31 | Duffel | ||||||
10:35 | Kontich-Lint |
09:05 | Saint-Ghislain | 2:19 3 byten 10 stopp IC908 IC3709 IC4509 S11983 Spår 1 | 2:19 | 3 byten 10 stopp | IC908 IC3709 IC4509 S11983 Spår 1 | IC908 Spår 1 | |
09:13 | Mons | ||||||
09:19 | Mons | IC3709 Spår 7 | |||||
09:30 | Jurbise | ||||||
09:40 | Soignies | ||||||
09:47 | Braine-Le-Comte | ||||||
10:09 | Bruxelles-Midi | ||||||
10:14 | Bruxelles-Central | ||||||
10:18 | Bruxelles-Nord | ||||||
10:32 | Bruxelles-Nord | IC4509 Spår 11 | |||||
10:48 | Malines | ||||||
11:00 | Anvers-Berchem | ||||||
11:10 | Anvers-Berchem | S11983 Spår 5 | |||||
11:21 | Hove | ||||||
11:24 | Kontich-Lint |
09:31 | Saint-Ghislain | 2:04 1 byte 16 stopp IC1709 S11959 Spår 3 | 2:04 | 1 byte 16 stopp | IC1709 S11959 Spår 3 | IC1709 Spår 3 | |
09:36 | Quaregnon | ||||||
09:40 | Jemappes | ||||||
09:50 | Mons | ||||||
10:00 | Jurbise | ||||||
10:09 | Soignies | ||||||
10:16 | Braine-Le-Comte | ||||||
10:26 | Hal | ||||||
10:38 | Bruxelles-Midi | ||||||
10:43 | Bruxelles-Central | ||||||
10:47 | Bruxelles-Nord | ||||||
10:49 | Bruxelles-Nord | S11959 Spår 11 | |||||
10:53 | Schaerbeek | ||||||
11:00 | Vilvorde | ||||||
11:16 | Malines | ||||||
11:21 | Malines-Nekkerspoel | ||||||
11:27 | Sint-Katelijne-Waver | ||||||
11:31 | Duffel | ||||||
11:35 | Kontich-Lint |
10:31 | Saint-Ghislain | 2:04 1 byte 16 stopp IC1710 S11960 Spår 3 | 2:04 | 1 byte 16 stopp | IC1710 S11960 Spår 3 | IC1710 Spår 3 | |
10:36 | Quaregnon | ||||||
10:40 | Jemappes | ||||||
10:50 | Mons | ||||||
11:00 | Jurbise | ||||||
11:09 | Soignies | ||||||
11:16 | Braine-Le-Comte | ||||||
11:26 | Hal | ||||||
11:38 | Bruxelles-Midi | ||||||
11:43 | Bruxelles-Central | ||||||
11:47 | Bruxelles-Nord | ||||||
11:49 | Bruxelles-Nord | S11960 Spår 11 | |||||
11:53 | Schaerbeek | ||||||
12:00 | Vilvorde | ||||||
12:16 | Malines | ||||||
12:21 | Malines-Nekkerspoel | ||||||
12:27 | Sint-Katelijne-Waver | ||||||
12:31 | Duffel | ||||||
12:35 | Kontich-Lint |
11:31 | Saint-Ghislain | 2:04 1 byte 16 stopp IC1711 S11961 Spår 3 | 2:04 | 1 byte 16 stopp | IC1711 S11961 Spår 3 | IC1711 Spår 3 | |
11:36 | Quaregnon | ||||||
11:40 | Jemappes | ||||||
11:50 | Mons | ||||||
12:00 | Jurbise | ||||||
12:09 | Soignies | ||||||
12:16 | Braine-Le-Comte | ||||||
12:26 | Hal | ||||||
12:38 | Bruxelles-Midi | ||||||
12:43 | Bruxelles-Central | ||||||
12:47 | Bruxelles-Nord | ||||||
12:49 | Bruxelles-Nord | S11961 Spår 11 | |||||
12:53 | Schaerbeek | ||||||
13:00 | Vilvorde | ||||||
13:16 | Malines | ||||||
13:21 | Malines-Nekkerspoel | ||||||
13:27 | Sint-Katelijne-Waver | ||||||
13:31 | Duffel | ||||||
13:35 | Kontich-Lint |
Restid
Restiden mellan Saint-Ghislain och Kontich-lint är 2:05