Andermatt till Diesbach-Betschwanden Tidtabell
Söndag 8 september 2024 kl. 07:00
Andermatt Disentis/Mustér Chur Ziegelbrücke Schwanden Gl Diesbach-Betschwanden
Andermatt | 09:28 |
Oberalppass | 09:50 |
Disentis/Mustér | 10:39 |
Nummer | 45 |
R | |
Anslutningar | |
Disentis/Mustér | 10:44 |
Rabius-Surrein | 10:57 |
Trun | 11:02 |
Tavanasa-Breil/Brigels | 11:09 |
Ilanz | 11:24 |
Versam-Safien | 11:38 |
Domat/Ems | 11:54 |
Chur | 12:02 |
Nummer | 7 |
RE | |
Anslutningar | |
Chur | 12:16 |
Landquart | 12:25 |
Walenstadt | 12:44 |
Ziegelbrücke | 12:58 |
Linje | IR35 |
Anslutningar | |
Ziegelbrücke | 13:01 |
Glarus | 13:16 |
Schwanden Gl | 13:24 |
Nummer | 102778 |
Linje | S6 |
Anslutningar | |
Schwanden Gl | 15:01 |
Leuggelbach | 15:06 |
Diesbach-Betschwanden | 15:10 |
Nummer | 102778 |
Linje | S25 |
Restid | 5:42 |
Andermatt Göschenen Arth-Goldau Pfäffikon Sz Schwanden Gl Diesbach-Betschwanden
Andermatt | 07:29 | 08:50 | 12:50 | 13:29 |
Göschenen | 07:44 | 09:06 | 13:06 | 13:44 |
Nummer | 44 | 44 | 44 | 44 |
R | R | R | R | |
Anslutningar | ||||
Göschenen | 08:09 | 09:09 | 13:09 | 14:09 |
Erstfeld | 08:34 | 09:34 | 13:34 | 14:34 |
Flüelen | 08:44 | 09:44 | 13:44 | 14:44 |
Brunnen | 08:55 | 09:55 | 13:55 | 14:55 |
Schwyz | 08:59 | 09:59 | 13:59 | 14:59 |
Arth-Goldau | 09:07 | 10:07 | 14:07 | 15:07 |
Linje | IR46 | IR26 | IR26 | IR46 |
Anslutningar | ||||
Arth-Goldau | 09:16 | 10:16 | 14:16 | 15:16 |
Pfäffikon Sz | 09:54 | 10:54 | 14:54 | 15:54 |
Nummer | VAE | VAE | VAE | VAE |
IR | IR | IR | IR | |
Anslutningar | ||||
Pfäffikon Sz | 10:07 | 11:07 | 15:07 | 16:07 |
Ziegelbrücke | 10:34 | 11:34 | 15:34 | 16:34 |
Glarus | 10:46 | 11:46 | 15:46 | 16:46 |
Schwanden Gl | 10:54 | 11:54 | 15:54 | 16:54 |
Nummer | 102778 | 102778 | 102778 | 102778 |
Linje | S25 | S25 | S25 | S25 |
Anslutningar | ||||
Schwanden Gl | 11:01 | 13:01 | 16:01 | 17:01 |
Leuggelbach | 11:06 | 13:06 | 16:06 | 17:06 |
Diesbach-Betschwanden | 11:10 | 13:10 | 16:10 | 17:10 |
Nummer | 102778 | 102778 | 102778 | 102778 |
Linje | S25 | S25 | S25 | S25 |
Restid | 3:41 | 4:20 | 3:20 | 3:41 |
Måndag 9 september 2024 kl. 07:00
Andermatt Disentis/Mustér Chur Ziegelbrücke Diesbach-Betschwanden
Andermatt | 09:28 |
Oberalppass | 09:50 |
Disentis/Mustér | 10:39 |
Nummer | 45 |
R | |
Anslutningar | |
Disentis/Mustér | 10:44 |
Rabius-Surrein | 10:57 |
Trun | 11:02 |
Tavanasa-Breil/Brigels | 11:09 |
Ilanz | 11:24 |
Versam-Safien | 11:38 |
Domat/Ems | 11:54 |
Chur | 12:02 |
Nummer | 7 |
RE | |
Anslutningar | |
Chur | 12:16 |
Landquart | 12:25 |
Walenstadt | 12:44 |
Ziegelbrücke | 12:58 |
Linje | IR35 |
Anslutningar | |
Ziegelbrücke | 14:34 |
Glarus | 14:46 |
Schwanden Gl | 14:59 |
Diesbach-Betschwanden | 15:09 |
Nummer | 102778 |
Linje | S25 |
Restid | 5:41 |
Andermatt Göschenen Arth-Goldau Pfäffikon Sz Diesbach-Betschwanden
Andermatt | 07:29 | 08:50 |
Göschenen | 07:44 | 09:06 |
Nummer | 44 | 44 |
R | R | |
Anslutningar | ||
Göschenen | 08:09 | 09:09 |
Erstfeld | 08:34 | 09:34 |
Flüelen | 08:44 | 09:44 |
Brunnen | 08:55 | 09:55 |
Schwyz | 08:59 | 09:59 |
Arth-Goldau | 09:07 | 10:07 |
Linje | IR46 | IR26 |
Anslutningar | ||
Arth-Goldau | 09:16 | 10:16 |
Pfäffikon Sz | 09:54 | 10:54 |
Nummer | VAE | VAE |
IR | IR | |
Anslutningar | ||
Pfäffikon Sz | 10:07 | 11:07 |
Ziegelbrücke | 10:34 | 11:34 |
Glarus | 10:46 | 11:46 |
Schwanden Gl | 10:59 | 11:59 |
Diesbach-Betschwanden | 11:09 | 12:09 |
Nummer | 102778 | 102778 |
Linje | S25 | S25 |
Restid | 3:40 | 3:19 |
Tisdag 10 september 2024 kl. 07:00
Andermatt Disentis/Mustér Chur Ziegelbrücke Diesbach-Betschwanden
Andermatt | 09:28 | 10:28 |
Oberalppass | 09:50 | 10:50 |
Disentis/Mustér | 10:39 | 11:39 |
Nummer | 45 | 45 |
R | R | |
Anslutningar | ||
Disentis/Mustér | 10:44 | 11:44 |
Rabius-Surrein | 10:57 | 11:57 |
Trun | 11:02 | 12:02 |
Tavanasa-Breil/Brigels | 11:09 | 12:09 |
Ilanz | 11:24 | 12:24 |
Versam-Safien | 11:38 | 12:38 |
Domat/Ems | 11:54 | 12:54 |
Chur | 12:02 | 13:02 |
Nummer | 7 | 7 |
RE | RE | |
Anslutningar | ||
Chur | 12:16 | 13:16 |
Landquart | 12:25 | 13:25 |
Walenstadt | 12:44 | 13:44 |
Ziegelbrücke | 12:58 | 13:58 |
Linje | IR35 | IR35 |
Anslutningar | ||
Ziegelbrücke | 14:34 | 15:34 |
Glarus | 14:46 | 15:46 |
Schwanden Gl | 14:59 | 15:59 |
Diesbach-Betschwanden | 15:09 | 16:09 |
Nummer | 102778 | 102778 |
Linje | S25 | S25 |
Restid | 5:41 | 5:41 |
Andermatt Göschenen Arth-Goldau Pfäffikon Sz Diesbach-Betschwanden
Andermatt | 07:29 | 08:50 |
Göschenen | 07:44 | 09:06 |
Nummer | 44 | 44 |
R | R | |
Anslutningar | ||
Göschenen | 08:09 | 09:09 |
Erstfeld | 08:34 | 09:34 |
Flüelen | 08:44 | 09:44 |
Brunnen | 08:55 | 09:55 |
Schwyz | 08:59 | 09:59 |
Arth-Goldau | 09:07 | 10:07 |
Linje | IR46 | IR26 |
Anslutningar | ||
Arth-Goldau | 09:16 | 10:16 |
Pfäffikon Sz | 09:54 | 10:54 |
Nummer | VAE | VAE |
IR | IR | |
Anslutningar | ||
Pfäffikon Sz | 10:07 | 11:07 |
Ziegelbrücke | 10:34 | 11:34 |
Glarus | 10:46 | 11:46 |
Schwanden Gl | 10:59 | 11:59 |
Diesbach-Betschwanden | 11:09 | 12:09 |
Nummer | 102778 | 102778 |
Linje | S25 | S25 |
Restid | 3:40 | 3:19 |
Onsdag 11 september 2024 kl. 07:00
Andermatt Göschenen Arth-Goldau Pfäffikon Sz Diesbach-Betschwanden
Andermatt | 07:29 | 08:50 |
Göschenen | 07:44 | 09:06 |
Nummer | 44 | 44 |
R | R | |
Anslutningar | ||
Göschenen | 08:09 | 09:09 |
Erstfeld | 08:34 | 09:34 |
Flüelen | 08:44 | 09:44 |
Brunnen | 08:55 | 09:55 |
Schwyz | 08:59 | 09:59 |
Arth-Goldau | 09:07 | 10:07 |
Linje | IR46 | IR26 |
Anslutningar | ||
Arth-Goldau | 09:16 | 10:16 |
Pfäffikon Sz | 09:54 | 10:54 |
Nummer | VAE | VAE |
IR | IR | |
Anslutningar | ||
Pfäffikon Sz | 10:07 | 11:07 |
Ziegelbrücke | 10:34 | 11:34 |
Glarus | 10:46 | 11:46 |
Schwanden Gl | 10:59 | 11:59 |
Diesbach-Betschwanden | 11:09 | 12:09 |
Nummer | 102778 | 102778 |
Linje | S25 | S25 |
Restid | 3:40 | 3:19 |
Torsdag 12 september 2024 kl. 07:00
Andermatt Göschenen Arth-Goldau Pfäffikon Sz Diesbach-Betschwanden
Andermatt | 07:29 | 08:50 |
Göschenen | 07:44 | 09:06 |
Nummer | 44 | 44 |
R | R | |
Anslutningar | ||
Göschenen | 08:09 | 09:09 |
Erstfeld | 08:34 | 09:34 |
Flüelen | 08:44 | 09:44 |
Brunnen | 08:55 | 09:55 |
Schwyz | 08:59 | 09:59 |
Arth-Goldau | 09:07 | 10:07 |
Linje | IR46 | IR26 |
Anslutningar | ||
Arth-Goldau | 09:16 | 10:16 |
Pfäffikon Sz | 09:54 | 10:54 |
Nummer | VAE | VAE |
IR | IR | |
Anslutningar | ||
Pfäffikon Sz | 10:07 | 11:07 |
Ziegelbrücke | 10:34 | 11:34 |
Glarus | 10:46 | 11:46 |
Schwanden Gl | 10:59 | 11:59 |
Diesbach-Betschwanden | 11:09 | 12:09 |
Nummer | 102778 | 102778 |
Linje | S25 | S25 |
Restid | 3:40 | 3:19 |
Fredag 13 september 2024 kl. 07:00
Andermatt Göschenen Arth-Goldau Pfäffikon Sz Diesbach-Betschwanden
Andermatt | 07:29 | 08:50 |
Göschenen | 07:44 | 09:06 |
Nummer | 44 | 44 |
R | R | |
Anslutningar | ||
Göschenen | 08:09 | 09:09 |
Erstfeld | 08:34 | 09:34 |
Flüelen | 08:44 | 09:44 |
Brunnen | 08:55 | 09:55 |
Schwyz | 08:59 | 09:59 |
Arth-Goldau | 09:07 | 10:07 |
Linje | IR46 | IR26 |
Anslutningar | ||
Arth-Goldau | 09:16 | 10:16 |
Pfäffikon Sz | 09:54 | 10:54 |
Nummer | VAE | VAE |
IR | IR | |
Anslutningar | ||
Pfäffikon Sz | 10:07 | 11:07 |
Ziegelbrücke | 10:34 | 11:34 |
Glarus | 10:46 | 11:46 |
Schwanden Gl | 10:59 | 11:59 |
Diesbach-Betschwanden | 11:09 | 12:09 |
Nummer | 102778 | 102778 |
Linje | S25 | S25 |
Restid | 3:40 | 3:19 |
Lördag 14 september 2024 kl. 07:00
Andermatt Göschenen Arth-Goldau Pfäffikon Sz Diesbach-Betschwanden
Andermatt | 07:29 | 08:50 |
Göschenen | 07:44 | 09:06 |
Nummer | 44 | 44 |
R | R | |
Anslutningar | ||
Göschenen | 08:09 | 09:09 |
Erstfeld | 08:34 | 09:34 |
Flüelen | 08:44 | 09:44 |
Brunnen | 08:55 | 09:55 |
Schwyz | 08:59 | 09:59 |
Arth-Goldau | 09:07 | 10:07 |
Linje | IR46 | IR26 |
Anslutningar | ||
Arth-Goldau | 09:16 | 10:16 |
Pfäffikon Sz | 09:54 | 10:54 |
Nummer | VAE | VAE |
IR | IR | |
Anslutningar | ||
Pfäffikon Sz | 10:07 | 11:07 |
Ziegelbrücke | 10:34 | 11:34 |
Glarus | 10:46 | 11:46 |
Schwanden Gl | 10:59 | 11:59 |
Diesbach-Betschwanden | 11:09 | 12:09 |
Nummer | 102778 | 102778 |
Linje | S25 | S25 |
Restid | 3:40 | 3:19 |