Bäch till Sursee Tidtabell
Söndag 8 september 2024 kl. 07:00
Bäch Sz Thalwil Luzern Sursee
Bäch Sz | 07:16 | 08:16 |
Wädenswil | 07:23 | 08:23 |
Horgen | 07:30 | 08:30 |
Thalwil | 07:35 | 08:35 |
Nummer | 102778 | 102778 |
Linje | S8 | S8 |
Anslutningar | ||
Thalwil | 07:45 | 08:45 |
Zug | 08:03 | 09:03 |
Rotkreuz | 08:11 | 09:11 |
Luzern | 08:25 | 09:25 |
Linje | IR75 | IR75 |
Anslutningar | ||
Luzern | 08:30 | 09:30 |
Sursee | 08:47 | 09:47 |
Linje | IR27 | IR27 |
Restid | 1:31 | 1:31 |
Bäch Sz Oberrieden Oberrieden Dorf Zug Luzern Sursee
Bäch Sz | 08:46 |
Wädenswil | 08:53 |
Horgen | 09:00 |
Oberrieden | 09:02 |
Nummer | 102778 |
Linje | S8 |
Anslutningar | |
Oberrieden Dorf | 09:10 |
Zug | 09:26 |
Nummer | 102778 |
Linje | S24 |
Anslutningar | |
Zug | 09:32 |
Luzern | 09:51 |
Linje | IR70 |
Anslutningar | |
Luzern | 10:00 |
Sursee | 10:17 |
Linje | IR15 |
Restid | 1:31 |
Bäch Sz Thalwil Zug Luzern Sursee
Bäch Sz | 07:46 |
Wädenswil | 07:53 |
Horgen | 08:00 |
Thalwil | 08:05 |
Nummer | 102778 |
Linje | S8 |
Anslutningar | |
Thalwil | 08:08 |
Zug | 08:26 |
Nummer | 102778 |
Linje | S24 |
Anslutningar | |
Zug | 08:32 |
Luzern | 08:51 |
Linje | IR70 |
Anslutningar | |
Luzern | 09:00 |
Sursee | 09:17 |
Linje | IR15 |
Restid | 1:31 |
Wollerau Biberbrugg Arth-Goldau Luzern Sursee
Wollerau | 07:18 |
Samstagern | 07:25 |
Schindellegi-Feusisberg | 07:29 |
Biberbrugg | 07:34 |
Nummer | 102778 |
Linje | S40 |
Anslutningar | |
Biberbrugg | 07:38 |
Arth-Goldau | 08:04 |
Nummer | 102778 |
Linje | S31 |
Anslutningar | |
Arth-Goldau | 08:15 |
Luzern | 08:41 |
Linje | IR26 |
Anslutningar | |
Luzern | 08:44 |
Emmenbrücke Gersag | 08:52 |
Sursee | 09:10 |
Nummer | 102778 |
Linje | S1 |
Restid | 1:52 |
Måndag 9 september 2024 kl. 07:00
Bäch Sz Thalwil Luzern Sursee
Bäch Sz | 07:16 | 08:16 |
Wädenswil | 07:23 | 08:23 |
Horgen | 07:30 | 08:30 |
Thalwil | 07:35 | 08:35 |
Nummer | 102778 | 102778 |
Linje | S8 | S8 |
Anslutningar | ||
Thalwil | 07:45 | 08:45 |
Zug | 08:03 | 09:03 |
Rotkreuz | 08:11 | 09:11 |
Luzern | 08:25 | 09:25 |
Linje | IR75 | IR75 |
Anslutningar | ||
Luzern | 08:30 | 09:30 |
Sursee | 08:47 | 09:47 |
Linje | IR27 | IR27 |
Restid | 1:31 | 1:31 |
Bäch Sz Oberrieden Oberrieden Dorf Zug Luzern Sursee
Bäch Sz | 08:46 |
Wädenswil | 08:53 |
Horgen | 09:00 |
Oberrieden | 09:02 |
Nummer | 102778 |
Linje | S8 |
Anslutningar | |
Oberrieden Dorf | 09:10 |
Zug | 09:26 |
Nummer | 102778 |
Linje | S24 |
Anslutningar | |
Zug | 09:32 |
Luzern | 09:51 |
Linje | IR70 |
Anslutningar | |
Luzern | 10:00 |
Sursee | 10:17 |
Linje | IR15 |
Restid | 1:31 |
Bäch Sz Thalwil Zug Luzern Sursee
Bäch Sz | 07:46 |
Wädenswil | 07:53 |
Horgen | 08:00 |
Thalwil | 08:05 |
Nummer | 102778 |
Linje | S8 |
Anslutningar | |
Thalwil | 08:08 |
Zug | 08:26 |
Nummer | 102778 |
Linje | S24 |
Anslutningar | |
Zug | 08:32 |
Luzern | 08:51 |
Linje | IR70 |
Anslutningar | |
Luzern | 09:00 |
Sursee | 09:17 |
Linje | IR15 |
Restid | 1:31 |
Wollerau Biberbrugg Arth-Goldau Luzern Sursee
Wollerau | 07:18 |
Samstagern | 07:25 |
Schindellegi-Feusisberg | 07:29 |
Biberbrugg | 07:34 |
Nummer | 102778 |
Linje | S40 |
Anslutningar | |
Biberbrugg | 07:38 |
Arth-Goldau | 08:04 |
Nummer | 102778 |
Linje | S31 |
Anslutningar | |
Arth-Goldau | 08:15 |
Luzern | 08:41 |
Linje | IR26 |
Anslutningar | |
Luzern | 08:44 |
Emmenbrücke Gersag | 08:52 |
Sursee | 09:10 |
Nummer | 102778 |
Linje | S1 |
Restid | 1:52 |
Tisdag 10 september 2024 kl. 07:00
Bäch Sz Thalwil Luzern Sursee
Bäch Sz | 07:16 | 08:16 |
Wädenswil | 07:23 | 08:23 |
Horgen | 07:30 | 08:30 |
Thalwil | 07:35 | 08:35 |
Nummer | 102778 | 102778 |
Linje | S8 | S8 |
Anslutningar | ||
Thalwil | 07:45 | 08:45 |
Zug | 08:03 | 09:03 |
Rotkreuz | 08:11 | 09:11 |
Luzern | 08:25 | 09:25 |
Linje | IR75 | IR75 |
Anslutningar | ||
Luzern | 08:30 | 09:30 |
Sursee | 08:47 | 09:47 |
Linje | IR27 | IR27 |
Restid | 1:31 | 1:31 |
Bäch Sz Oberrieden Oberrieden Dorf Zug Luzern Sursee
Bäch Sz | 08:46 |
Wädenswil | 08:53 |
Horgen | 09:00 |
Oberrieden | 09:02 |
Nummer | 102778 |
Linje | S8 |
Anslutningar | |
Oberrieden Dorf | 09:10 |
Zug | 09:26 |
Nummer | 102778 |
Linje | S24 |
Anslutningar | |
Zug | 09:32 |
Luzern | 09:51 |
Linje | IR70 |
Anslutningar | |
Luzern | 10:00 |
Sursee | 10:17 |
Linje | IR15 |
Restid | 1:31 |
Bäch Sz Thalwil Zug Luzern Sursee
Bäch Sz | 07:46 |
Wädenswil | 07:53 |
Horgen | 08:00 |
Thalwil | 08:05 |
Nummer | 102778 |
Linje | S8 |
Anslutningar | |
Thalwil | 08:08 |
Zug | 08:26 |
Nummer | 102778 |
Linje | S24 |
Anslutningar | |
Zug | 08:32 |
Luzern | 08:51 |
Linje | IR70 |
Anslutningar | |
Luzern | 09:00 |
Sursee | 09:17 |
Linje | IR15 |
Restid | 1:31 |
Wollerau Biberbrugg Arth-Goldau Luzern Sursee
Wollerau | 07:18 |
Samstagern | 07:25 |
Schindellegi-Feusisberg | 07:29 |
Biberbrugg | 07:34 |
Nummer | 102778 |
Linje | S40 |
Anslutningar | |
Biberbrugg | 07:38 |
Arth-Goldau | 08:04 |
Nummer | 102778 |
Linje | S31 |
Anslutningar | |
Arth-Goldau | 08:15 |
Luzern | 08:41 |
Linje | IR26 |
Anslutningar | |
Luzern | 08:44 |
Emmenbrücke Gersag | 08:52 |
Sursee | 09:10 |
Nummer | 102778 |
Linje | S1 |
Restid | 1:52 |
Onsdag 11 september 2024 kl. 07:00
Bäch Sz Thalwil Luzern Sursee
Bäch Sz | 07:16 | 08:16 |
Wädenswil | 07:23 | 08:23 |
Horgen | 07:30 | 08:30 |
Thalwil | 07:35 | 08:35 |
Nummer | 102778 | 102778 |
Linje | S8 | S8 |
Anslutningar | ||
Thalwil | 07:45 | 08:45 |
Zug | 08:03 | 09:03 |
Rotkreuz | 08:11 | 09:11 |
Luzern | 08:25 | 09:25 |
Linje | IR75 | IR75 |
Anslutningar | ||
Luzern | 08:30 | 09:30 |
Sursee | 08:47 | 09:47 |
Linje | IR27 | IR27 |
Restid | 1:31 | 1:31 |
Bäch Sz Oberrieden Oberrieden Dorf Zug Luzern Sursee
Bäch Sz | 08:46 |
Wädenswil | 08:53 |
Horgen | 09:00 |
Oberrieden | 09:02 |
Nummer | 102778 |
Linje | S8 |
Anslutningar | |
Oberrieden Dorf | 09:10 |
Zug | 09:26 |
Nummer | 102778 |
Linje | S24 |
Anslutningar | |
Zug | 09:32 |
Luzern | 09:51 |
Linje | IR70 |
Anslutningar | |
Luzern | 10:00 |
Sursee | 10:17 |
Linje | IR15 |
Restid | 1:31 |
Bäch Sz Thalwil Zug Luzern Sursee
Bäch Sz | 07:46 |
Wädenswil | 07:53 |
Horgen | 08:00 |
Thalwil | 08:05 |
Nummer | 102778 |
Linje | S8 |
Anslutningar | |
Thalwil | 08:08 |
Zug | 08:26 |
Nummer | 102778 |
Linje | S24 |
Anslutningar | |
Zug | 08:32 |
Luzern | 08:51 |
Linje | IR70 |
Anslutningar | |
Luzern | 09:00 |
Sursee | 09:17 |
Linje | IR15 |
Restid | 1:31 |
Wollerau Biberbrugg Arth-Goldau Luzern Sursee
Wollerau | 07:18 |
Samstagern | 07:25 |
Schindellegi-Feusisberg | 07:29 |
Biberbrugg | 07:34 |
Nummer | 102778 |
Linje | S40 |
Anslutningar | |
Biberbrugg | 07:38 |
Arth-Goldau | 08:04 |
Nummer | 102778 |
Linje | S31 |
Anslutningar | |
Arth-Goldau | 08:15 |
Luzern | 08:41 |
Linje | IR26 |
Anslutningar | |
Luzern | 08:44 |
Emmenbrücke Gersag | 08:52 |
Sursee | 09:10 |
Nummer | 102778 |
Linje | S1 |
Restid | 1:52 |
Torsdag 12 september 2024 kl. 07:00
Bäch Sz Thalwil Luzern Sursee
Bäch Sz | 07:16 | 08:16 |
Wädenswil | 07:23 | 08:23 |
Horgen | 07:30 | 08:30 |
Thalwil | 07:35 | 08:35 |
Nummer | 102778 | 102778 |
Linje | S8 | S8 |
Anslutningar | ||
Thalwil | 07:45 | 08:45 |
Zug | 08:03 | 09:03 |
Rotkreuz | 08:11 | 09:11 |
Luzern | 08:25 | 09:25 |
Linje | IR75 | IR75 |
Anslutningar | ||
Luzern | 08:30 | 09:30 |
Sursee | 08:47 | 09:47 |
Linje | IR27 | IR27 |
Restid | 1:31 | 1:31 |
Bäch Sz Oberrieden Oberrieden Dorf Zug Luzern Sursee
Bäch Sz | 08:46 |
Wädenswil | 08:53 |
Horgen | 09:00 |
Oberrieden | 09:02 |
Nummer | 102778 |
Linje | S8 |
Anslutningar | |
Oberrieden Dorf | 09:10 |
Zug | 09:26 |
Nummer | 102778 |
Linje | S24 |
Anslutningar | |
Zug | 09:32 |
Luzern | 09:51 |
Linje | IR70 |
Anslutningar | |
Luzern | 10:00 |
Sursee | 10:17 |
Linje | IR15 |
Restid | 1:31 |
Bäch Sz Thalwil Zug Luzern Sursee
Bäch Sz | 07:46 |
Wädenswil | 07:53 |
Horgen | 08:00 |
Thalwil | 08:05 |
Nummer | 102778 |
Linje | S8 |
Anslutningar | |
Thalwil | 08:08 |
Zug | 08:26 |
Nummer | 102778 |
Linje | S24 |
Anslutningar | |
Zug | 08:32 |
Luzern | 08:51 |
Linje | IR70 |
Anslutningar | |
Luzern | 09:00 |
Sursee | 09:17 |
Linje | IR15 |
Restid | 1:31 |
Wollerau Biberbrugg Arth-Goldau Luzern Sursee
Wollerau | 07:18 |
Samstagern | 07:25 |
Schindellegi-Feusisberg | 07:29 |
Biberbrugg | 07:34 |
Nummer | 102778 |
Linje | S40 |
Anslutningar | |
Biberbrugg | 07:38 |
Arth-Goldau | 08:04 |
Nummer | 102778 |
Linje | S31 |
Anslutningar | |
Arth-Goldau | 08:15 |
Luzern | 08:41 |
Linje | IR26 |
Anslutningar | |
Luzern | 08:44 |
Emmenbrücke Gersag | 08:52 |
Sursee | 09:10 |
Nummer | 102778 |
Linje | S1 |
Restid | 1:52 |
Fredag 13 september 2024 kl. 07:00
Bäch Sz Thalwil Luzern Sursee
Bäch Sz | 07:16 | 08:16 |
Wädenswil | 07:23 | 08:23 |
Horgen | 07:30 | 08:30 |
Thalwil | 07:35 | 08:35 |
Nummer | 102778 | 102778 |
Linje | S8 | S8 |
Anslutningar | ||
Thalwil | 07:45 | 08:45 |
Zug | 08:03 | 09:03 |
Rotkreuz | 08:11 | 09:11 |
Luzern | 08:25 | 09:25 |
Linje | IR75 | IR75 |
Anslutningar | ||
Luzern | 08:30 | 09:30 |
Sursee | 08:47 | 09:47 |
Linje | IR27 | IR27 |
Restid | 1:31 | 1:31 |
Bäch Sz Oberrieden Oberrieden Dorf Zug Luzern Sursee
Bäch Sz | 08:46 |
Wädenswil | 08:53 |
Horgen | 09:00 |
Oberrieden | 09:02 |
Nummer | 102778 |
Linje | S8 |
Anslutningar | |
Oberrieden Dorf | 09:10 |
Zug | 09:26 |
Nummer | 102778 |
Linje | S24 |
Anslutningar | |
Zug | 09:32 |
Luzern | 09:51 |
Linje | IR70 |
Anslutningar | |
Luzern | 10:00 |
Sursee | 10:17 |
Linje | IR15 |
Restid | 1:31 |
Bäch Sz Thalwil Zug Luzern Sursee
Bäch Sz | 07:46 |
Wädenswil | 07:53 |
Horgen | 08:00 |
Thalwil | 08:05 |
Nummer | 102778 |
Linje | S8 |
Anslutningar | |
Thalwil | 08:08 |
Zug | 08:26 |
Nummer | 102778 |
Linje | S24 |
Anslutningar | |
Zug | 08:32 |
Luzern | 08:51 |
Linje | IR70 |
Anslutningar | |
Luzern | 09:00 |
Sursee | 09:17 |
Linje | IR15 |
Restid | 1:31 |
Wollerau Biberbrugg Arth-Goldau Luzern Sursee
Wollerau | 07:18 |
Samstagern | 07:25 |
Schindellegi-Feusisberg | 07:29 |
Biberbrugg | 07:34 |
Nummer | 102778 |
Linje | S40 |
Anslutningar | |
Biberbrugg | 07:38 |
Arth-Goldau | 08:04 |
Nummer | 102778 |
Linje | S31 |
Anslutningar | |
Arth-Goldau | 08:15 |
Luzern | 08:41 |
Linje | IR26 |
Anslutningar | |
Luzern | 08:44 |
Emmenbrücke Gersag | 08:52 |
Sursee | 09:10 |
Nummer | 102778 |
Linje | S1 |
Restid | 1:52 |
Lördag 14 september 2024 kl. 07:00
Bäch Sz Thalwil Luzern Sursee
Bäch Sz | 07:16 | 08:16 |
Wädenswil | 07:23 | 08:23 |
Horgen | 07:30 | 08:30 |
Thalwil | 07:35 | 08:35 |
Nummer | 102778 | 102778 |
Linje | S8 | S8 |
Anslutningar | ||
Thalwil | 07:45 | 08:45 |
Zug | 08:03 | 09:03 |
Rotkreuz | 08:11 | 09:11 |
Luzern | 08:25 | 09:25 |
Linje | IR75 | IR75 |
Anslutningar | ||
Luzern | 08:30 | 09:30 |
Sursee | 08:47 | 09:47 |
Linje | IR27 | IR27 |
Restid | 1:31 | 1:31 |
Bäch Sz Zürich Hb Olten Sursee
Bäch Sz | 07:46 |
Wädenswil | 07:53 |
Horgen | 08:00 |
Thalwil | 08:06 |
Zürich Wollishofen | 08:14 |
Zürich Enge | 08:18 |
Zürich Hb | 08:23 |
Nummer | 102778 |
Linje | S8 |
Anslutningar | |
Zürich Hb | 08:30 |
Olten | 09:00 |
Linje | IC5 |
Anslutningar | |
Olten | 09:06 |
Zofingen | 09:13 |
Sursee | 09:30 |
Nummer | 24 |
RE | |
Restid | 1:44 |
Bäch Sz Thalwil Zug Luzern Sursee
Bäch Sz | 08:46 |
Wädenswil | 08:53 |
Horgen | 09:00 |
Thalwil | 09:05 |
Nummer | 102778 |
Linje | S8 |
Anslutningar | |
Thalwil | 09:08 |
Zug | 09:26 |
Nummer | 102778 |
Linje | S24 |
Anslutningar | |
Zug | 09:32 |
Luzern | 09:51 |
Linje | IR70 |
Anslutningar | |
Luzern | 10:05 |
Emmenbrücke | 10:11 |
Sursee | 10:26 |
Nummer | 24 |
RE | |
Restid | 1:40 |
Wollerau Biberbrugg Arth-Goldau Luzern Sursee
Wollerau | 07:18 |
Samstagern | 07:25 |
Schindellegi-Feusisberg | 07:29 |
Biberbrugg | 07:34 |
Nummer | 102778 |
Linje | S40 |
Anslutningar | |
Biberbrugg | 07:38 |
Arth-Goldau | 08:04 |
Nummer | 102778 |
Linje | S31 |
Anslutningar | |
Arth-Goldau | 08:15 |
Luzern | 08:41 |
Linje | IR26 |
Anslutningar | |
Luzern | 08:44 |
Emmenbrücke Gersag | 08:52 |
Sursee | 09:10 |
Nummer | 102778 |
Linje | S1 |
Restid | 1:52 |