Glattbrugg till Cavaglia Tidtabell
Söndag 8 september 2024 kl. 07:00
Opfikon Zürich Hb Chur St. Moritz Cavaglia
Opfikon | 07:59 |
Zürich Oerlikon | 08:03 |
Zürich Hb | 08:10 |
Nummer | 102778 |
Linje | S7 |
Anslutningar | |
Zürich Hb | 08:12 |
Pfäffikon Sz | 08:41 |
Ziegelbrücke | 09:00 |
Landquart | 09:34 |
Chur | 09:43 |
Linje | IR35 |
Anslutningar | |
Chur | 09:58 |
Thusis | 10:29 |
Tiefencastel | 10:46 |
Filisur | 11:01 |
Bergün/Bravuogn | 11:14 |
Preda | 11:32 |
Samedan | 11:49 |
Celerina | 11:53 |
St. Moritz | 12:00 |
Linje | IR38 |
Anslutningar | |
St. Moritz | 12:48 |
Pontresina | 13:04 |
Bernina Diavolezza | 13:23 |
Alp Grüm | 13:44 |
Cavaglia | 13:57 |
Nummer | 9 |
RE | |
Restid | 5:58 |
Glattbrugg Zürich Hb Chur Samedan Pontresina Cavaglia
Glattbrugg | 07:12 |
Zürich Oerlikon | 07:16 |
Zürich Hb | 07:23 |
Nummer | 102778 |
Linje | S9 |
Anslutningar | |
Zürich Hb | 07:38 |
Sargans | 08:33 |
Landquart | 08:42 |
Chur | 08:52 |
Linje | IC3 |
Anslutningar | |
Chur | 08:58 |
Thusis | 09:29 |
Tiefencastel | 09:46 |
Filisur | 10:01 |
Bergün/Bravuogn | 10:14 |
Preda | 10:32 |
Samedan | 10:45 |
Linje | IR38 |
Anslutningar | |
Samedan | 10:48 |
Pontresina | 10:57 |
Nummer | 15 |
R | |
Anslutningar | |
Pontresina | 11:04 |
Bernina Diavolezza | 11:23 |
Alp Grüm | 11:44 |
Cavaglia | 11:57 |
Nummer | 9 |
RE | |
Restid | 4:45 |
Glattbrugg Zürich Hb Landquart Klosters Platz St. Moritz Cavaglia
Glattbrugg | 07:27 |
Zürich Oerlikon | 07:31 |
Zürich Hb | 07:38 |
Nummer | 102778 |
Linje | S15 |
Anslutningar | |
Zürich Hb | 08:07 |
Sargans | 09:03 |
Landquart | 09:11 |
Linje | IC3 |
Anslutningar | |
Landquart | 09:17 |
Malans GR | 09:20 |
Schiers | 09:31 |
Küblis | 09:41 |
Klosters Platz | 09:58 |
Nummer | 13 |
RE | |
Anslutningar | |
Klosters Platz | 10:00 |
Zernez | 10:28 |
Zuoz | 10:47 |
Bever | 10:55 |
Samedan | 11:00 |
Celerina | 11:05 |
St. Moritz | 11:09 |
Nummer | 3 |
RE | |
Anslutningar | |
St. Moritz | 11:48 |
Pontresina | 12:08 |
Bernina Lagalb | 12:31 |
Alp Grüm | 12:53 |
Cavaglia | 13:11 |
Nummer | 19 |
R | |
Restid | 5:44 |
Måndag 9 september 2024 kl. 07:00
Glattbrugg Zürich Hb Chur Samedan Pontresina Cavaglia
Glattbrugg | 07:12 |
Zürich Oerlikon | 07:16 |
Zürich Hb | 07:23 |
Nummer | 102778 |
Linje | S9 |
Anslutningar | |
Zürich Hb | 07:38 |
Sargans | 08:33 |
Landquart | 08:42 |
Chur | 08:52 |
Linje | IC3 |
Anslutningar | |
Chur | 08:58 |
Thusis | 09:29 |
Tiefencastel | 09:46 |
Filisur | 10:01 |
Bergün/Bravuogn | 10:14 |
Preda | 10:32 |
Samedan | 10:45 |
Linje | IR38 |
Anslutningar | |
Samedan | 10:48 |
Pontresina | 10:57 |
Nummer | 15 |
R | |
Anslutningar | |
Pontresina | 11:04 |
Bernina Diavolezza | 11:23 |
Alp Grüm | 11:44 |
Cavaglia | 11:57 |
Nummer | 9 |
RE | |
Restid | 4:45 |
Glattbrugg Zürich Hb Landquart Klosters Platz St. Moritz Cavaglia
Glattbrugg | 07:52 |
Zürich Oerlikon | 07:55 |
Zürich Hb | 08:02 |
Nummer | 102778 |
Linje | S3 |
Anslutningar | |
Zürich Hb | 08:07 |
Sargans | 09:03 |
Landquart | 09:11 |
Linje | IC3 |
Anslutningar | |
Landquart | 09:17 |
Malans GR | 09:20 |
Schiers | 09:31 |
Küblis | 09:41 |
Klosters Platz | 09:58 |
Nummer | 13 |
RE | |
Anslutningar | |
Klosters Platz | 10:00 |
Zernez | 10:28 |
Zuoz | 10:47 |
Bever | 10:55 |
Samedan | 11:00 |
Celerina | 11:05 |
St. Moritz | 11:09 |
Nummer | 3 |
RE | |
Anslutningar | |
St. Moritz | 11:48 |
Pontresina | 12:08 |
Bernina Lagalb | 12:31 |
Alp Grüm | 12:53 |
Cavaglia | 13:11 |
Nummer | 19 |
R | |
Restid | 5:19 |
Tisdag 10 september 2024 kl. 07:00
Glattbrugg Zürich Hb Chur Samedan Pontresina Cavaglia
Glattbrugg | 07:12 |
Zürich Oerlikon | 07:16 |
Zürich Hb | 07:23 |
Nummer | 102778 |
Linje | S9 |
Anslutningar | |
Zürich Hb | 07:38 |
Sargans | 08:33 |
Landquart | 08:42 |
Chur | 08:52 |
Linje | IC3 |
Anslutningar | |
Chur | 08:58 |
Thusis | 09:29 |
Tiefencastel | 09:46 |
Filisur | 10:01 |
Bergün/Bravuogn | 10:14 |
Preda | 10:32 |
Samedan | 10:45 |
Linje | IR38 |
Anslutningar | |
Samedan | 10:48 |
Pontresina | 10:57 |
Nummer | 15 |
R | |
Anslutningar | |
Pontresina | 11:04 |
Bernina Diavolezza | 11:23 |
Alp Grüm | 11:44 |
Cavaglia | 11:57 |
Nummer | 9 |
RE | |
Restid | 4:45 |
Glattbrugg Zürich Hb Landquart Klosters Platz St. Moritz Cavaglia
Glattbrugg | 07:52 |
Zürich Oerlikon | 07:55 |
Zürich Hb | 08:02 |
Nummer | 102778 |
Linje | S3 |
Anslutningar | |
Zürich Hb | 08:07 |
Sargans | 09:03 |
Landquart | 09:11 |
Linje | IC3 |
Anslutningar | |
Landquart | 09:17 |
Malans GR | 09:20 |
Schiers | 09:31 |
Küblis | 09:41 |
Klosters Platz | 09:58 |
Nummer | 13 |
RE | |
Anslutningar | |
Klosters Platz | 10:00 |
Zernez | 10:28 |
Zuoz | 10:47 |
Bever | 10:55 |
Samedan | 11:00 |
Celerina | 11:05 |
St. Moritz | 11:09 |
Nummer | 3 |
RE | |
Anslutningar | |
St. Moritz | 11:48 |
Pontresina | 12:08 |
Bernina Lagalb | 12:31 |
Alp Grüm | 12:53 |
Cavaglia | 13:11 |
Nummer | 19 |
R | |
Restid | 5:19 |
Onsdag 11 september 2024 kl. 07:00
Glattbrugg Zürich Hb Chur Samedan Pontresina Cavaglia
Glattbrugg | 07:12 |
Zürich Oerlikon | 07:16 |
Zürich Hb | 07:23 |
Nummer | 102778 |
Linje | S9 |
Anslutningar | |
Zürich Hb | 07:38 |
Sargans | 08:33 |
Landquart | 08:42 |
Chur | 08:52 |
Linje | IC3 |
Anslutningar | |
Chur | 08:58 |
Thusis | 09:29 |
Tiefencastel | 09:46 |
Filisur | 10:01 |
Bergün/Bravuogn | 10:14 |
Preda | 10:32 |
Samedan | 10:45 |
Linje | IR38 |
Anslutningar | |
Samedan | 10:48 |
Pontresina | 10:57 |
Nummer | 15 |
R | |
Anslutningar | |
Pontresina | 11:04 |
Bernina Diavolezza | 11:23 |
Alp Grüm | 11:44 |
Cavaglia | 11:57 |
Nummer | 9 |
RE | |
Restid | 4:45 |
Glattbrugg Zürich Hb Landquart Klosters Platz St. Moritz Cavaglia
Glattbrugg | 07:52 |
Zürich Oerlikon | 07:55 |
Zürich Hb | 08:02 |
Nummer | 102778 |
Linje | S3 |
Anslutningar | |
Zürich Hb | 08:07 |
Sargans | 09:03 |
Landquart | 09:11 |
Linje | IC3 |
Anslutningar | |
Landquart | 09:17 |
Malans GR | 09:20 |
Schiers | 09:31 |
Küblis | 09:41 |
Klosters Platz | 09:58 |
Nummer | 13 |
RE | |
Anslutningar | |
Klosters Platz | 10:00 |
Zernez | 10:28 |
Zuoz | 10:47 |
Bever | 10:55 |
Samedan | 11:00 |
Celerina | 11:05 |
St. Moritz | 11:09 |
Nummer | 3 |
RE | |
Anslutningar | |
St. Moritz | 11:48 |
Pontresina | 12:08 |
Bernina Lagalb | 12:31 |
Alp Grüm | 12:53 |
Cavaglia | 13:11 |
Nummer | 19 |
R | |
Restid | 5:19 |
Torsdag 12 september 2024 kl. 07:00
Glattbrugg Zürich Hb Chur Samedan Pontresina Cavaglia
Glattbrugg | 07:12 |
Zürich Oerlikon | 07:16 |
Zürich Hb | 07:23 |
Nummer | 102778 |
Linje | S9 |
Anslutningar | |
Zürich Hb | 07:38 |
Sargans | 08:33 |
Landquart | 08:42 |
Chur | 08:52 |
Linje | IC3 |
Anslutningar | |
Chur | 08:58 |
Thusis | 09:29 |
Tiefencastel | 09:46 |
Filisur | 10:01 |
Bergün/Bravuogn | 10:14 |
Preda | 10:32 |
Samedan | 10:45 |
Linje | IR38 |
Anslutningar | |
Samedan | 10:48 |
Pontresina | 10:57 |
Nummer | 15 |
R | |
Anslutningar | |
Pontresina | 11:04 |
Bernina Diavolezza | 11:23 |
Alp Grüm | 11:44 |
Cavaglia | 11:57 |
Nummer | 9 |
RE | |
Restid | 4:45 |
Glattbrugg Zürich Hb Landquart Klosters Platz St. Moritz Cavaglia
Glattbrugg | 07:52 |
Zürich Oerlikon | 07:55 |
Zürich Hb | 08:02 |
Nummer | 102778 |
Linje | S3 |
Anslutningar | |
Zürich Hb | 08:07 |
Sargans | 09:03 |
Landquart | 09:11 |
Linje | IC3 |
Anslutningar | |
Landquart | 09:17 |
Malans GR | 09:20 |
Schiers | 09:31 |
Küblis | 09:41 |
Klosters Platz | 09:58 |
Nummer | 13 |
RE | |
Anslutningar | |
Klosters Platz | 10:00 |
Zernez | 10:28 |
Zuoz | 10:47 |
Bever | 10:55 |
Samedan | 11:00 |
Celerina | 11:05 |
St. Moritz | 11:09 |
Nummer | 3 |
RE | |
Anslutningar | |
St. Moritz | 11:48 |
Pontresina | 12:08 |
Bernina Lagalb | 12:31 |
Alp Grüm | 12:53 |
Cavaglia | 13:11 |
Nummer | 19 |
R | |
Restid | 5:19 |
Fredag 13 september 2024 kl. 07:00
Glattbrugg Zürich Hb Chur Samedan Pontresina Cavaglia
Glattbrugg | 07:12 |
Zürich Oerlikon | 07:16 |
Zürich Hb | 07:23 |
Nummer | 102778 |
Linje | S9 |
Anslutningar | |
Zürich Hb | 07:38 |
Sargans | 08:33 |
Landquart | 08:42 |
Chur | 08:52 |
Linje | IC3 |
Anslutningar | |
Chur | 08:58 |
Thusis | 09:29 |
Tiefencastel | 09:46 |
Filisur | 10:01 |
Bergün/Bravuogn | 10:14 |
Preda | 10:32 |
Samedan | 10:45 |
Linje | IR38 |
Anslutningar | |
Samedan | 10:48 |
Pontresina | 10:57 |
Nummer | 15 |
R | |
Anslutningar | |
Pontresina | 11:04 |
Bernina Diavolezza | 11:23 |
Alp Grüm | 11:44 |
Cavaglia | 11:57 |
Nummer | 9 |
RE | |
Restid | 4:45 |
Glattbrugg Zürich Hb Landquart Klosters Platz St. Moritz Cavaglia
Glattbrugg | 07:52 |
Zürich Oerlikon | 07:55 |
Zürich Hb | 08:02 |
Nummer | 102778 |
Linje | S3 |
Anslutningar | |
Zürich Hb | 08:07 |
Sargans | 09:03 |
Landquart | 09:11 |
Linje | IC3 |
Anslutningar | |
Landquart | 09:17 |
Malans GR | 09:20 |
Schiers | 09:31 |
Küblis | 09:41 |
Klosters Platz | 09:58 |
Nummer | 13 |
RE | |
Anslutningar | |
Klosters Platz | 10:00 |
Zernez | 10:28 |
Zuoz | 10:47 |
Bever | 10:55 |
Samedan | 11:00 |
Celerina | 11:05 |
St. Moritz | 11:09 |
Nummer | 3 |
RE | |
Anslutningar | |
St. Moritz | 11:48 |
Pontresina | 12:08 |
Bernina Lagalb | 12:31 |
Alp Grüm | 12:53 |
Cavaglia | 13:11 |
Nummer | 19 |
R | |
Restid | 5:19 |
Lördag 14 september 2024 kl. 07:00
Opfikon Zürich Hb Chur St. Moritz Cavaglia
Opfikon | 07:59 |
Zürich Oerlikon | 08:03 |
Zürich Hb | 08:10 |
Nummer | 102778 |
Linje | S7 |
Anslutningar | |
Zürich Hb | 08:12 |
Pfäffikon Sz | 08:41 |
Ziegelbrücke | 09:00 |
Landquart | 09:34 |
Chur | 09:43 |
Linje | IR35 |
Anslutningar | |
Chur | 09:55 |
Domat/Ems | 10:02 |
Reichenau-Tamins | 10:08 |
Thusis | 10:29 |
Tiefencastel | 10:46 |
Filisur | 11:01 |
Bergün/Bravuogn | 11:14 |
Preda | 11:32 |
Samedan | 11:49 |
Celerina | 11:53 |
St. Moritz | 12:00 |
Linje | IR38 |
Anslutningar | |
St. Moritz | 12:48 |
Pontresina | 13:04 |
Bernina Diavolezza | 13:23 |
Alp Grüm | 13:44 |
Cavaglia | 13:57 |
Nummer | 9 |
RE | |
Restid | 5:58 |
Glattbrugg Zürich Hb Chur Samedan Pontresina Cavaglia
Glattbrugg | 07:12 |
Zürich Oerlikon | 07:16 |
Zürich Hb | 07:23 |
Nummer | 102778 |
Linje | S9 |
Anslutningar | |
Zürich Hb | 07:38 |
Sargans | 08:33 |
Landquart | 08:42 |
Chur | 08:52 |
Linje | IC3 |
Anslutningar | |
Chur | 08:55 |
Domat/Ems | 09:02 |
Reichenau-Tamins | 09:08 |
Thusis | 09:29 |
Tiefencastel | 09:46 |
Filisur | 10:01 |
Bergün/Bravuogn | 10:14 |
Preda | 10:32 |
Samedan | 10:45 |
Linje | IR38 |
Anslutningar | |
Samedan | 10:48 |
Pontresina | 10:57 |
Nummer | 15 |
R | |
Anslutningar | |
Pontresina | 11:04 |
Bernina Diavolezza | 11:23 |
Alp Grüm | 11:44 |
Cavaglia | 11:57 |
Nummer | 9 |
RE | |
Restid | 4:45 |
Glattbrugg Zürich Hb Landquart Klosters Platz St. Moritz Cavaglia
Glattbrugg | 07:27 |
Zürich Oerlikon | 07:31 |
Zürich Hb | 07:38 |
Nummer | 102778 |
Linje | S15 |
Anslutningar | |
Zürich Hb | 08:07 |
Sargans | 09:03 |
Landquart | 09:11 |
Linje | IC3 |
Anslutningar | |
Landquart | 09:17 |
Malans GR | 09:20 |
Schiers | 09:31 |
Küblis | 09:41 |
Klosters Platz | 09:58 |
Nummer | 13 |
RE | |
Anslutningar | |
Klosters Platz | 10:00 |
Zernez | 10:28 |
Zuoz | 10:47 |
Bever | 10:55 |
Samedan | 11:00 |
Celerina | 11:05 |
St. Moritz | 11:09 |
Nummer | 3 |
RE | |
Anslutningar | |
St. Moritz | 11:48 |
Pontresina | 12:08 |
Bernina Lagalb | 12:31 |
Alp Grüm | 12:53 |
Cavaglia | 13:11 |
Nummer | 19 |
R | |
Restid | 5:44 |