Huttwil till Göschenen Tidtabell
Måndag 9 september 2024 kl. 07:00
Huttwil Langenthal Olten Göschenen
Huttwil | 11:15 |
Langenthal | 11:35 |
Nummer | 102778 |
Linje | S6 |
Anslutningar | |
Langenthal | 11:41 |
Olten | 11:54 |
Linje | IR17 |
Anslutningar | |
Olten | 12:30 |
Luzern | 13:18 |
Arth-Goldau | 13:54 |
Schwyz | 14:02 |
Brunnen | 14:06 |
Flüelen | 14:15 |
Altdorf Ur | 14:18 |
Erstfeld | 14:25 |
Göschenen | 14:50 |
Linje | IR26 |
Restid | 3:35 |
Huttwil Wolhusen Luzern Göschenen
Huttwil | 07:43 |
Willisau | 08:00 |
Wolhusen | 08:11 |
Nummer | 102778 |
Linje | S6 |
Anslutningar | |
Wolhusen | 08:20 |
Malters | 08:31 |
Luzern | 08:43 |
Nummer | 102778 |
Linje | S6 |
Anslutningar | |
Luzern | 09:18 |
Arth-Goldau | 09:54 |
Schwyz | 10:02 |
Brunnen | 10:06 |
Flüelen | 10:15 |
Altdorf Ur | 10:18 |
Erstfeld | 10:25 |
Göschenen | 10:50 |
Linje | IR26 |
Restid | 3:07 |
Huttwil Langenthal Olten Altdorf Ur Göschenen
Huttwil | 10:44 |
Lotzwil | 10:59 |
Langenthal | 11:04 |
Nummer | 102778 |
Linje | S7 |
Anslutningar | |
Langenthal | 11:09 |
Olten | 11:24 |
Linje | IR35 |
Anslutningar | |
Olten | 11:30 |
Luzern | 12:18 |
Arth-Goldau | 12:49 |
Altdorf Ur | 13:08 |
Linje | IC21 |
Anslutningar | |
Altdorf Ur | 13:18 |
Erstfeld | 13:25 |
Göschenen | 13:50 |
Linje | IR46 |
Restid | 3:06 |
Huttwil Wolhusen Luzern Altdorf Ur Göschenen
Huttwil | 07:13 |
Willisau | 07:30 |
Wolhusen | 07:41 |
Nummer | 102778 |
Linje | S7 |
Anslutningar | |
Wolhusen | 07:45 |
Luzern | 08:03 |
Nummer | 7 |
RE | |
Anslutningar | |
Luzern | 08:18 |
Arth-Goldau | 08:49 |
Altdorf Ur | 09:08 |
Linje | IC21 |
Anslutningar | |
Altdorf Ur | 09:18 |
Erstfeld | 09:25 |
Göschenen | 09:50 |
Linje | IR46 |
Restid | 2:37 |
Huttwil Wolhusen Luzern Schwyz Göschenen
Huttwil | 08:43 |
Willisau | 09:00 |
Wolhusen | 09:11 |
Nummer | 102778 |
Linje | S6 |
Anslutningar | |
Wolhusen | 09:20 |
Malters | 09:31 |
Luzern | 09:43 |
Nummer | 102778 |
Linje | S6 |
Anslutningar | |
Luzern | 10:06 |
Küssnacht am Rigi | 10:26 |
Immensee | 10:30 |
Arth-Goldau | 10:39 |
Schwyz | 10:48 |
Nummer | 102778 |
Linje | S3 |
Anslutningar | |
Schwyz | 11:02 |
Brunnen | 11:06 |
Flüelen | 11:15 |
Altdorf Ur | 11:18 |
Erstfeld | 11:25 |
Göschenen | 11:50 |
Linje | IR46 |
Restid | 3:07 |
Tisdag 10 september 2024 kl. 07:00
Huttwil Wolhusen Luzern Göschenen
Huttwil | 07:43 | 09:43 |
Willisau | 08:00 | 10:00 |
Wolhusen | 08:11 | 10:11 |
Nummer | 102778 | 102778 |
Linje | S6 | S6 |
Anslutningar | ||
Wolhusen | 08:20 | 10:20 |
Malters | 08:31 | 10:31 |
Luzern | 08:43 | 10:43 |
Nummer | 102778 | 102778 |
Linje | S6 | S6 |
Anslutningar | ||
Luzern | 09:18 | 11:18 |
Arth-Goldau | 09:54 | 11:54 |
Schwyz | 10:02 | 12:02 |
Brunnen | 10:06 | 12:06 |
Flüelen | 10:15 | 12:15 |
Altdorf Ur | 10:18 | 12:18 |
Erstfeld | 10:25 | 12:25 |
Göschenen | 10:50 | 12:50 |
Linje | IR26 | IR26 |
Restid | 3:07 | 3:07 |
Huttwil Wolhusen Luzern Altdorf Ur Göschenen
Huttwil | 07:13 |
Willisau | 07:30 |
Wolhusen | 07:41 |
Nummer | 102778 |
Linje | S7 |
Anslutningar | |
Wolhusen | 07:45 |
Luzern | 08:03 |
Nummer | 7 |
RE | |
Anslutningar | |
Luzern | 08:18 |
Arth-Goldau | 08:49 |
Altdorf Ur | 09:08 |
Linje | IC21 |
Anslutningar | |
Altdorf Ur | 09:18 |
Erstfeld | 09:25 |
Göschenen | 09:50 |
Linje | IR46 |
Restid | 2:37 |
Huttwil Wolhusen Luzern Schwyz Göschenen
Huttwil | 08:43 |
Willisau | 09:00 |
Wolhusen | 09:11 |
Nummer | 102778 |
Linje | S6 |
Anslutningar | |
Wolhusen | 09:20 |
Malters | 09:31 |
Luzern | 09:43 |
Nummer | 102778 |
Linje | S6 |
Anslutningar | |
Luzern | 10:06 |
Küssnacht am Rigi | 10:26 |
Immensee | 10:30 |
Arth-Goldau | 10:39 |
Schwyz | 10:48 |
Nummer | 102778 |
Linje | S3 |
Anslutningar | |
Schwyz | 11:02 |
Brunnen | 11:06 |
Flüelen | 11:15 |
Altdorf Ur | 11:18 |
Erstfeld | 11:25 |
Göschenen | 11:50 |
Linje | IR46 |
Restid | 3:07 |
Onsdag 11 september 2024 kl. 07:00
Huttwil Wolhusen Luzern Göschenen
Huttwil | 07:43 |
Willisau | 08:00 |
Wolhusen | 08:11 |
Nummer | 102778 |
Linje | S6 |
Anslutningar | |
Wolhusen | 08:20 |
Malters | 08:31 |
Luzern | 08:43 |
Nummer | 102778 |
Linje | S6 |
Anslutningar | |
Luzern | 09:18 |
Arth-Goldau | 09:54 |
Schwyz | 10:02 |
Brunnen | 10:06 |
Flüelen | 10:15 |
Altdorf Ur | 10:18 |
Erstfeld | 10:25 |
Göschenen | 10:50 |
Linje | IR26 |
Restid | 3:07 |
Huttwil Wolhusen Luzern Altdorf Ur Göschenen
Huttwil | 07:13 |
Willisau | 07:30 |
Wolhusen | 07:41 |
Nummer | 102778 |
Linje | S7 |
Anslutningar | |
Wolhusen | 07:45 |
Luzern | 08:03 |
Nummer | 7 |
RE | |
Anslutningar | |
Luzern | 08:18 |
Arth-Goldau | 08:49 |
Altdorf Ur | 09:08 |
Linje | IC21 |
Anslutningar | |
Altdorf Ur | 09:18 |
Erstfeld | 09:25 |
Göschenen | 09:50 |
Linje | IR46 |
Restid | 2:37 |
Huttwil Wolhusen Luzern Schwyz Göschenen
Huttwil | 08:43 |
Willisau | 09:00 |
Wolhusen | 09:11 |
Nummer | 102778 |
Linje | S6 |
Anslutningar | |
Wolhusen | 09:20 |
Malters | 09:31 |
Luzern | 09:43 |
Nummer | 102778 |
Linje | S6 |
Anslutningar | |
Luzern | 10:06 |
Küssnacht am Rigi | 10:26 |
Immensee | 10:30 |
Arth-Goldau | 10:39 |
Schwyz | 10:48 |
Nummer | 102778 |
Linje | S3 |
Anslutningar | |
Schwyz | 11:02 |
Brunnen | 11:06 |
Flüelen | 11:15 |
Altdorf Ur | 11:18 |
Erstfeld | 11:25 |
Göschenen | 11:50 |
Linje | IR46 |
Restid | 3:07 |
Torsdag 12 september 2024 kl. 07:00
Huttwil Wolhusen Luzern Göschenen
Huttwil | 07:43 | 09:43 |
Willisau | 08:00 | 10:00 |
Wolhusen | 08:11 | 10:11 |
Nummer | 102778 | 102778 |
Linje | S6 | S6 |
Anslutningar | ||
Wolhusen | 08:20 | 10:20 |
Malters | 08:31 | 10:31 |
Luzern | 08:43 | 10:43 |
Nummer | 102778 | 102778 |
Linje | S6 | S6 |
Anslutningar | ||
Luzern | 09:18 | 11:18 |
Arth-Goldau | 09:54 | 11:54 |
Schwyz | 10:02 | 12:02 |
Brunnen | 10:06 | 12:06 |
Flüelen | 10:15 | 12:15 |
Altdorf Ur | 10:18 | 12:18 |
Erstfeld | 10:25 | 12:25 |
Göschenen | 10:50 | 12:50 |
Linje | IR26 | IR26 |
Restid | 3:07 | 3:07 |
Huttwil Wolhusen Luzern Altdorf Ur Göschenen
Huttwil | 07:13 |
Willisau | 07:30 |
Wolhusen | 07:41 |
Nummer | 102778 |
Linje | S7 |
Anslutningar | |
Wolhusen | 07:45 |
Luzern | 08:03 |
Nummer | 7 |
RE | |
Anslutningar | |
Luzern | 08:18 |
Arth-Goldau | 08:49 |
Altdorf Ur | 09:08 |
Linje | IC21 |
Anslutningar | |
Altdorf Ur | 09:18 |
Erstfeld | 09:25 |
Göschenen | 09:50 |
Linje | IR46 |
Restid | 2:37 |
Huttwil Wolhusen Luzern Schwyz Göschenen
Huttwil | 08:43 |
Willisau | 09:00 |
Wolhusen | 09:11 |
Nummer | 102778 |
Linje | S6 |
Anslutningar | |
Wolhusen | 09:20 |
Malters | 09:31 |
Luzern | 09:43 |
Nummer | 102778 |
Linje | S6 |
Anslutningar | |
Luzern | 10:06 |
Küssnacht am Rigi | 10:26 |
Immensee | 10:30 |
Arth-Goldau | 10:39 |
Schwyz | 10:48 |
Nummer | 102778 |
Linje | S3 |
Anslutningar | |
Schwyz | 11:02 |
Brunnen | 11:06 |
Flüelen | 11:15 |
Altdorf Ur | 11:18 |
Erstfeld | 11:25 |
Göschenen | 11:50 |
Linje | IR46 |
Restid | 3:07 |
Fredag 13 september 2024 kl. 07:00
Huttwil Wolhusen Luzern Göschenen
Huttwil | 07:43 |
Willisau | 08:00 |
Wolhusen | 08:11 |
Nummer | 102778 |
Linje | S6 |
Anslutningar | |
Wolhusen | 08:20 |
Malters | 08:31 |
Luzern | 08:43 |
Nummer | 102778 |
Linje | S6 |
Anslutningar | |
Luzern | 09:18 |
Arth-Goldau | 09:54 |
Schwyz | 10:02 |
Brunnen | 10:06 |
Flüelen | 10:15 |
Altdorf Ur | 10:18 |
Erstfeld | 10:25 |
Göschenen | 10:50 |
Linje | IR26 |
Restid | 3:07 |
Huttwil Wolhusen Luzern Altdorf Ur Göschenen
Huttwil | 07:13 |
Willisau | 07:30 |
Wolhusen | 07:41 |
Nummer | 102778 |
Linje | S7 |
Anslutningar | |
Wolhusen | 07:45 |
Luzern | 08:03 |
Nummer | 7 |
RE | |
Anslutningar | |
Luzern | 08:18 |
Arth-Goldau | 08:49 |
Altdorf Ur | 09:08 |
Linje | IC21 |
Anslutningar | |
Altdorf Ur | 09:18 |
Erstfeld | 09:25 |
Göschenen | 09:50 |
Linje | IR46 |
Restid | 2:37 |
Huttwil Wolhusen Luzern Schwyz Göschenen
Huttwil | 08:43 |
Willisau | 09:00 |
Wolhusen | 09:11 |
Nummer | 102778 |
Linje | S6 |
Anslutningar | |
Wolhusen | 09:20 |
Malters | 09:31 |
Luzern | 09:43 |
Nummer | 102778 |
Linje | S6 |
Anslutningar | |
Luzern | 10:06 |
Küssnacht am Rigi | 10:26 |
Immensee | 10:30 |
Arth-Goldau | 10:39 |
Schwyz | 10:48 |
Nummer | 102778 |
Linje | S3 |
Anslutningar | |
Schwyz | 11:02 |
Brunnen | 11:06 |
Flüelen | 11:15 |
Altdorf Ur | 11:18 |
Erstfeld | 11:25 |
Göschenen | 11:50 |
Linje | IR46 |
Restid | 3:07 |
Lördag 14 september 2024 kl. 07:00
Huttwil Wolhusen Luzern Göschenen
Huttwil | 07:43 | 09:43 |
Willisau | 08:00 | 10:00 |
Wolhusen | 08:11 | 10:11 |
Nummer | 102778 | 102778 |
Linje | S6 | S6 |
Anslutningar | ||
Wolhusen | 08:20 | 10:20 |
Malters | 08:31 | 10:31 |
Luzern | 08:43 | 10:43 |
Nummer | 102778 | 102778 |
Linje | S6 | S6 |
Anslutningar | ||
Luzern | 09:18 | 11:18 |
Arth-Goldau | 09:54 | 11:54 |
Schwyz | 10:02 | 12:02 |
Brunnen | 10:06 | 12:06 |
Flüelen | 10:15 | 12:15 |
Altdorf Ur | 10:18 | 12:18 |
Erstfeld | 10:25 | 12:25 |
Göschenen | 10:50 | 12:50 |
Linje | IR26 | IR26 |
Restid | 3:07 | 3:07 |
Huttwil Wolhusen Luzern Altdorf Ur Göschenen
Huttwil | 08:43 |
Willisau | 09:00 |
Wolhusen | 09:11 |
Nummer | 102778 |
Linje | S6 |
Anslutningar | |
Wolhusen | 09:20 |
Malters | 09:31 |
Luzern | 09:43 |
Nummer | 102778 |
Linje | S6 |
Anslutningar | |
Luzern | 09:46 |
Arth-Goldau | 10:20 |
Altdorf Ur | 10:40 |
Nummer | 10365 |
IC | |
Anslutningar | |
Altdorf Ur | 11:18 |
Erstfeld | 11:25 |
Göschenen | 11:50 |
Linje | IR46 |
Restid | 3:07 |
Söndag 15 september 2024 kl. 07:00
Huttwil Wolhusen Luzern Göschenen
Huttwil | 07:43 | 09:43 |
Willisau | 08:00 | 10:00 |
Wolhusen | 08:11 | 10:11 |
Nummer | 102778 | 102778 |
Linje | S6 | S6 |
Anslutningar | ||
Wolhusen | 08:20 | 10:20 |
Malters | 08:31 | 10:31 |
Luzern | 08:43 | 10:43 |
Nummer | 102778 | 102778 |
Linje | S6 | S6 |
Anslutningar | ||
Luzern | 09:18 | 11:18 |
Arth-Goldau | 09:54 | 11:54 |
Schwyz | 10:02 | 12:02 |
Brunnen | 10:06 | 12:06 |
Flüelen | 10:15 | 12:15 |
Altdorf Ur | 10:18 | 12:18 |
Erstfeld | 10:25 | 12:25 |
Göschenen | 10:50 | 12:50 |
Linje | IR26 | IR26 |
Restid | 3:07 | 3:07 |
Huttwil Wolhusen Luzern Schwyz Göschenen
Huttwil | 08:43 | 10:43 |
Willisau | 09:00 | 11:00 |
Wolhusen | 09:11 | 11:11 |
Nummer | 102778 | 102778 |
Linje | S6 | S6 |
Anslutningar | ||
Wolhusen | 09:20 | 11:20 |
Malters | 09:31 | 11:31 |
Luzern | 09:43 | 11:43 |
Nummer | 102778 | 102778 |
Linje | S6 | S6 |
Anslutningar | ||
Luzern | 10:06 | 12:06 |
Küssnacht am Rigi | 10:26 | 12:26 |
Immensee | 10:30 | 12:30 |
Arth-Goldau | 10:39 | 12:39 |
Schwyz | 10:48 | 12:48 |
Nummer | 102778 | 102778 |
Linje | S3 | S3 |
Anslutningar | ||
Schwyz | 11:02 | 13:02 |
Brunnen | 11:06 | 13:06 |
Flüelen | 11:15 | 13:15 |
Altdorf Ur | 11:18 | 13:18 |
Erstfeld | 11:25 | 13:25 |
Göschenen | 11:50 | 13:50 |
Linje | IR46 | IR46 |
Restid | 3:07 | 3:07 |