Lugano Flp till Pontresina Tidtabell
Måndag 12 augusti 2024 07:00
Lugano Zürich Hb Chur Samedan Pontresina
Lugano | 07:30 | 08:02 |
Bellinzona | 07:47 | 08:17 |
Arth-Goldau | 09:45 | 10:15 |
Zug | 10:01 | 10:31 |
Zürich Hb | 10:27 | 10:55 |
Linje | IC2 | IC2 |
Anslutningar | ||
Zürich Hb | 10:38 | 11:12 |
Pfäffikon Sz | - | 11:41 |
Ziegelbrücke | - | 12:00 |
Sargans | 11:33 | - |
Landquart | 11:42 | 12:34 |
Chur | 11:52 | 12:43 |
Linje | IC3 | IR35 |
Anslutningar | ||
Chur | 11:58 | 12:58 |
Thusis | 12:29 | 13:29 |
Tiefencastel | 12:46 | 13:46 |
Filisur | 13:01 | 14:01 |
Bergün/Bravuogn | 13:14 | 14:14 |
Preda | 13:32 | 14:32 |
Samedan | 13:45 | 14:45 |
Linje | IR38 | IR38 |
Anslutningar | ||
Samedan | 13:48 | 14:48 |
Pontresina | 13:57 | 14:57 |
Nummer | 15 | 15 |
R | R | |
Restid | 6:27 | 6:55 |
Lugano Zürich Hb Chur Reichenau-Tamins St. Moritz Pontresina
Lugano | 09:30 |
Bellinzona | 09:47 |
Arth-Goldau | 11:45 |
Zug | 12:01 |
Zürich Hb | 12:27 |
Nummer | 314 |
EC | |
Anslutningar | |
Zürich Hb | 12:38 |
Sargans | 13:33 |
Landquart | 13:42 |
Chur | 13:52 |
Linje | IC3 |
Anslutningar | |
Chur | 13:55 |
Domat/Ems | 14:02 |
Reichenau-Tamins | 14:05 |
Nummer | 7 |
RE | |
Anslutningar | |
Reichenau-Tamins | 14:08 |
Thusis | 14:29 |
Tiefencastel | 14:46 |
Filisur | 15:01 |
Bergün/Bravuogn | 15:14 |
Preda | 15:32 |
Samedan | 15:49 |
Celerina | 15:53 |
St. Moritz | 16:00 |
Linje | IR38 |
Anslutningar | |
St. Moritz | 16:14 |
Pontresina | 16:22 |
Nummer | BEX |
PE | |
Restid | 6:52 |
Lugano Zürich Hb Landquart Klosters Platz Sagliains Pontresina
Lugano | 10:02 |
Bellinzona | 10:17 |
Arth-Goldau | 12:15 |
Zug | 12:31 |
Zürich Hb | 12:55 |
Linje | IC2 |
Anslutningar | |
Zürich Hb | 13:12 |
Pfäffikon Sz | 13:41 |
Ziegelbrücke | 14:00 |
Landquart | 14:33 |
Linje | IR35 |
Anslutningar | |
Landquart | 14:47 |
Malans GR | 14:50 |
Schiers | 15:00 |
Küblis | 15:11 |
Klosters Platz | 15:28 |
Nummer | 24 |
RE | |
Anslutningar | |
Klosters Platz | 15:30 |
Sagliains | 15:51 |
Nummer | 4 |
RE | |
Anslutningar | |
Sagliains | 15:53 |
Susch | 15:57 |
Cinuos-chel-Brail | 16:17 |
Zuoz | 16:26 |
Samedan | 16:48 |
Pontresina | 16:57 |
Nummer | 15 |
R | |
Restid | 6:55 |
Lugano Zürich Hb Landquart Klosters Platz Zuoz Pontresina
Lugano | 08:30 |
Bellinzona | 08:47 |
Arth-Goldau | 10:45 |
Zug | 11:01 |
Zürich Hb | 11:27 |
Nummer | 312 |
EC | |
Anslutningar | |
Zürich Hb | 11:38 |
Sargans | 12:33 |
Landquart | 12:41 |
Linje | IC3 |
Anslutningar | |
Landquart | 12:47 |
Malans GR | 12:50 |
Schiers | 13:00 |
Küblis | 13:11 |
Klosters Platz | 13:28 |
Nummer | 24 |
RE | |
Anslutningar | |
Klosters Platz | 14:00 |
Zernez | 14:28 |
Zuoz | 14:45 |
Nummer | 3 |
RE | |
Anslutningar | |
Zuoz | 15:26 |
Samedan | 15:48 |
Pontresina | 15:57 |
Nummer | 15 |
R | |
Restid | 7:27 |
Tisdag 13 augusti 2024 07:00
Lugano Zürich Hb Chur Samedan Pontresina
Lugano | 07:30 | 08:02 |
Bellinzona | 07:47 | 08:17 |
Arth-Goldau | 09:45 | 10:15 |
Zug | 10:01 | 10:31 |
Zürich Hb | 10:27 | 10:55 |
Linje | IC2 | IC2 |
Anslutningar | ||
Zürich Hb | 10:38 | 11:12 |
Pfäffikon Sz | - | 11:41 |
Ziegelbrücke | - | 12:00 |
Sargans | 11:33 | - |
Landquart | 11:42 | 12:34 |
Chur | 11:52 | 12:43 |
Linje | IC3 | IR35 |
Anslutningar | ||
Chur | 11:58 | 12:58 |
Thusis | 12:29 | 13:29 |
Tiefencastel | 12:46 | 13:46 |
Filisur | 13:01 | 14:01 |
Bergün/Bravuogn | 13:14 | 14:14 |
Preda | 13:32 | 14:32 |
Samedan | 13:45 | 14:45 |
Linje | IR38 | IR38 |
Anslutningar | ||
Samedan | 13:48 | 14:48 |
Pontresina | 13:57 | 14:57 |
Nummer | 15 | 15 |
R | R | |
Restid | 6:27 | 6:55 |
Lugano Zürich Hb Chur Reichenau-Tamins St. Moritz Pontresina
Lugano | 09:30 |
Bellinzona | 09:47 |
Arth-Goldau | 11:45 |
Zug | 12:01 |
Zürich Hb | 12:27 |
Nummer | 314 |
EC | |
Anslutningar | |
Zürich Hb | 12:38 |
Sargans | 13:33 |
Landquart | 13:42 |
Chur | 13:52 |
Linje | IC3 |
Anslutningar | |
Chur | 13:55 |
Domat/Ems | 14:02 |
Reichenau-Tamins | 14:05 |
Nummer | 7 |
RE | |
Anslutningar | |
Reichenau-Tamins | 14:08 |
Thusis | 14:29 |
Tiefencastel | 14:46 |
Filisur | 15:01 |
Bergün/Bravuogn | 15:14 |
Preda | 15:32 |
Samedan | 15:49 |
Celerina | 15:53 |
St. Moritz | 16:00 |
Linje | IR38 |
Anslutningar | |
St. Moritz | 16:14 |
Pontresina | 16:22 |
Nummer | BEX |
PE | |
Restid | 6:52 |
Lugano Zürich Hb Landquart Klosters Platz Sagliains Pontresina
Lugano | 10:02 |
Bellinzona | 10:17 |
Arth-Goldau | 12:15 |
Zug | 12:31 |
Zürich Hb | 12:55 |
Linje | IC2 |
Anslutningar | |
Zürich Hb | 13:12 |
Pfäffikon Sz | 13:41 |
Ziegelbrücke | 14:00 |
Landquart | 14:33 |
Linje | IR35 |
Anslutningar | |
Landquart | 14:47 |
Malans GR | 14:50 |
Schiers | 15:00 |
Küblis | 15:11 |
Klosters Platz | 15:28 |
Nummer | 24 |
RE | |
Anslutningar | |
Klosters Platz | 15:30 |
Sagliains | 15:51 |
Nummer | 4 |
RE | |
Anslutningar | |
Sagliains | 15:53 |
Susch | 15:57 |
Cinuos-chel-Brail | 16:17 |
Zuoz | 16:26 |
Samedan | 16:48 |
Pontresina | 16:57 |
Nummer | 15 |
R | |
Restid | 6:55 |
Lugano Zürich Hb Landquart Klosters Platz Zuoz Pontresina
Lugano | 08:30 |
Bellinzona | 08:47 |
Arth-Goldau | 10:45 |
Zug | 11:01 |
Zürich Hb | 11:27 |
Nummer | 312 |
EC | |
Anslutningar | |
Zürich Hb | 11:38 |
Sargans | 12:33 |
Landquart | 12:41 |
Linje | IC3 |
Anslutningar | |
Landquart | 12:47 |
Malans GR | 12:50 |
Schiers | 13:00 |
Küblis | 13:11 |
Klosters Platz | 13:28 |
Nummer | 24 |
RE | |
Anslutningar | |
Klosters Platz | 14:00 |
Zernez | 14:28 |
Zuoz | 14:45 |
Nummer | 3 |
RE | |
Anslutningar | |
Zuoz | 15:26 |
Samedan | 15:48 |
Pontresina | 15:57 |
Nummer | 15 |
R | |
Restid | 7:27 |
Onsdag 14 augusti 2024 07:00
Lugano Zürich Hb Chur Samedan Pontresina
Lugano | 07:30 | 08:02 |
Bellinzona | 07:47 | 08:17 |
Arth-Goldau | 09:45 | 10:15 |
Zug | 10:01 | 10:31 |
Zürich Hb | 10:27 | 10:55 |
Linje | IC2 | IC2 |
Anslutningar | ||
Zürich Hb | 10:38 | 11:12 |
Pfäffikon Sz | - | 11:41 |
Ziegelbrücke | - | 12:00 |
Sargans | 11:33 | - |
Landquart | 11:42 | 12:34 |
Chur | 11:52 | 12:43 |
Linje | IC3 | IR35 |
Anslutningar | ||
Chur | 11:58 | 12:58 |
Thusis | 12:29 | 13:29 |
Tiefencastel | 12:46 | 13:46 |
Filisur | 13:01 | 14:01 |
Bergün/Bravuogn | 13:14 | 14:14 |
Preda | 13:32 | 14:32 |
Samedan | 13:45 | 14:45 |
Linje | IR38 | IR38 |
Anslutningar | ||
Samedan | 13:48 | 14:48 |
Pontresina | 13:57 | 14:57 |
Nummer | 15 | 15 |
R | R | |
Restid | 6:27 | 6:55 |
Lugano Zürich Hb Chur Reichenau-Tamins St. Moritz Pontresina
Lugano | 09:30 |
Bellinzona | 09:47 |
Arth-Goldau | 11:45 |
Zug | 12:01 |
Zürich Hb | 12:27 |
Nummer | 314 |
EC | |
Anslutningar | |
Zürich Hb | 12:38 |
Sargans | 13:33 |
Landquart | 13:42 |
Chur | 13:52 |
Linje | IC3 |
Anslutningar | |
Chur | 13:55 |
Domat/Ems | 14:02 |
Reichenau-Tamins | 14:05 |
Nummer | 7 |
RE | |
Anslutningar | |
Reichenau-Tamins | 14:08 |
Thusis | 14:29 |
Tiefencastel | 14:46 |
Filisur | 15:01 |
Bergün/Bravuogn | 15:14 |
Preda | 15:32 |
Samedan | 15:49 |
Celerina | 15:53 |
St. Moritz | 16:00 |
Linje | IR38 |
Anslutningar | |
St. Moritz | 16:14 |
Pontresina | 16:22 |
Nummer | BEX |
PE | |
Restid | 6:52 |
Lugano Zürich Hb Landquart Klosters Platz Sagliains Pontresina
Lugano | 10:02 |
Bellinzona | 10:17 |
Arth-Goldau | 12:15 |
Zug | 12:31 |
Zürich Hb | 12:55 |
Linje | IC2 |
Anslutningar | |
Zürich Hb | 13:12 |
Pfäffikon Sz | 13:41 |
Ziegelbrücke | 14:00 |
Landquart | 14:33 |
Linje | IR35 |
Anslutningar | |
Landquart | 14:47 |
Malans GR | 14:50 |
Schiers | 15:00 |
Küblis | 15:11 |
Klosters Platz | 15:28 |
Nummer | 24 |
RE | |
Anslutningar | |
Klosters Platz | 15:30 |
Sagliains | 15:51 |
Nummer | 4 |
RE | |
Anslutningar | |
Sagliains | 15:53 |
Susch | 15:57 |
Cinuos-chel-Brail | 16:17 |
Zuoz | 16:26 |
Samedan | 16:48 |
Pontresina | 16:57 |
Nummer | 15 |
R | |
Restid | 6:55 |
Lugano Zürich Hb Landquart Klosters Platz Zuoz Pontresina
Lugano | 08:30 |
Bellinzona | 08:47 |
Arth-Goldau | 10:45 |
Zug | 11:01 |
Zürich Hb | 11:27 |
Nummer | 312 |
EC | |
Anslutningar | |
Zürich Hb | 11:38 |
Sargans | 12:33 |
Landquart | 12:41 |
Linje | IC3 |
Anslutningar | |
Landquart | 12:47 |
Malans GR | 12:50 |
Schiers | 13:00 |
Küblis | 13:11 |
Klosters Platz | 13:28 |
Nummer | 24 |
RE | |
Anslutningar | |
Klosters Platz | 14:00 |
Zernez | 14:28 |
Zuoz | 14:45 |
Nummer | 3 |
RE | |
Anslutningar | |
Zuoz | 15:26 |
Samedan | 15:48 |
Pontresina | 15:57 |
Nummer | 15 |
R | |
Restid | 7:27 |
Torsdag 15 augusti 2024 07:00
Lugano Zürich Hb Chur Samedan Pontresina
Lugano | 07:30 | 08:02 |
Bellinzona | 07:47 | 08:17 |
Arth-Goldau | 09:45 | 10:15 |
Zug | 10:01 | 10:31 |
Zürich Hb | 10:27 | 10:55 |
Linje | IC2 | IC2 |
Anslutningar | ||
Zürich Hb | 10:38 | 11:12 |
Pfäffikon Sz | - | 11:41 |
Ziegelbrücke | - | 12:00 |
Sargans | 11:33 | - |
Landquart | 11:42 | 12:34 |
Chur | 11:52 | 12:43 |
Linje | IC3 | IR35 |
Anslutningar | ||
Chur | 11:58 | 12:58 |
Thusis | 12:29 | 13:29 |
Tiefencastel | 12:46 | 13:46 |
Filisur | 13:01 | 14:01 |
Bergün/Bravuogn | 13:14 | 14:14 |
Preda | 13:32 | 14:32 |
Samedan | 13:45 | 14:45 |
Linje | IR38 | IR38 |
Anslutningar | ||
Samedan | 13:48 | 14:48 |
Pontresina | 13:57 | 14:57 |
Nummer | 15 | 15 |
R | R | |
Restid | 6:27 | 6:55 |
Lugano Zürich Hb Chur Reichenau-Tamins St. Moritz Pontresina
Lugano | 09:30 |
Bellinzona | 09:47 |
Arth-Goldau | 11:45 |
Zug | 12:01 |
Zürich Hb | 12:27 |
Nummer | 314 |
EC | |
Anslutningar | |
Zürich Hb | 12:38 |
Sargans | 13:33 |
Landquart | 13:42 |
Chur | 13:52 |
Linje | IC3 |
Anslutningar | |
Chur | 13:55 |
Domat/Ems | 14:02 |
Reichenau-Tamins | 14:05 |
Nummer | 7 |
RE | |
Anslutningar | |
Reichenau-Tamins | 14:08 |
Thusis | 14:29 |
Tiefencastel | 14:46 |
Filisur | 15:01 |
Bergün/Bravuogn | 15:14 |
Preda | 15:32 |
Samedan | 15:49 |
Celerina | 15:53 |
St. Moritz | 16:00 |
Linje | IR38 |
Anslutningar | |
St. Moritz | 16:14 |
Pontresina | 16:22 |
Nummer | BEX |
PE | |
Restid | 6:52 |
Lugano Zürich Hb Landquart Klosters Platz Sagliains Pontresina
Lugano | 10:02 |
Bellinzona | 10:17 |
Arth-Goldau | 12:15 |
Zug | 12:31 |
Zürich Hb | 12:55 |
Linje | IC2 |
Anslutningar | |
Zürich Hb | 13:12 |
Pfäffikon Sz | 13:41 |
Ziegelbrücke | 14:00 |
Landquart | 14:33 |
Linje | IR35 |
Anslutningar | |
Landquart | 14:47 |
Malans GR | 14:50 |
Schiers | 15:00 |
Küblis | 15:11 |
Klosters Platz | 15:28 |
Nummer | 24 |
RE | |
Anslutningar | |
Klosters Platz | 15:30 |
Sagliains | 15:51 |
Nummer | 4 |
RE | |
Anslutningar | |
Sagliains | 15:53 |
Susch | 15:57 |
Cinuos-chel-Brail | 16:17 |
Zuoz | 16:26 |
Samedan | 16:48 |
Pontresina | 16:57 |
Nummer | 15 |
R | |
Restid | 6:55 |
Lugano Zürich Hb Landquart Klosters Platz Zuoz Pontresina
Lugano | 08:30 |
Bellinzona | 08:47 |
Arth-Goldau | 10:45 |
Zug | 11:01 |
Zürich Hb | 11:27 |
Nummer | 312 |
EC | |
Anslutningar | |
Zürich Hb | 11:38 |
Sargans | 12:33 |
Landquart | 12:41 |
Linje | IC3 |
Anslutningar | |
Landquart | 12:47 |
Malans GR | 12:50 |
Schiers | 13:00 |
Küblis | 13:11 |
Klosters Platz | 13:28 |
Nummer | 24 |
RE | |
Anslutningar | |
Klosters Platz | 14:00 |
Zernez | 14:28 |
Zuoz | 14:45 |
Nummer | 3 |
RE | |
Anslutningar | |
Zuoz | 15:26 |
Samedan | 15:48 |
Pontresina | 15:57 |
Nummer | 15 |
R | |
Restid | 7:27 |
Fredag 16 augusti 2024 07:00
Lugano Zürich Hb Chur Samedan Pontresina
Lugano | 07:30 | 08:02 |
Bellinzona | 07:47 | 08:17 |
Arth-Goldau | 09:45 | 10:15 |
Zug | 10:01 | 10:31 |
Zürich Hb | 10:27 | 10:55 |
Linje | IC2 | IC2 |
Anslutningar | ||
Zürich Hb | 10:38 | 11:12 |
Pfäffikon Sz | - | 11:41 |
Ziegelbrücke | - | 12:00 |
Sargans | 11:33 | - |
Landquart | 11:42 | 12:34 |
Chur | 11:52 | 12:43 |
Linje | IC3 | IR35 |
Anslutningar | ||
Chur | 11:58 | 12:58 |
Thusis | 12:29 | 13:29 |
Tiefencastel | 12:46 | 13:46 |
Filisur | 13:01 | 14:01 |
Bergün/Bravuogn | 13:14 | 14:14 |
Preda | 13:32 | 14:32 |
Samedan | 13:45 | 14:45 |
Linje | IR38 | IR38 |
Anslutningar | ||
Samedan | 13:48 | 14:48 |
Pontresina | 13:57 | 14:57 |
Nummer | 15 | 15 |
R | R | |
Restid | 6:27 | 6:55 |
Lugano Zürich Hb Chur Reichenau-Tamins St. Moritz Pontresina
Lugano | 09:30 |
Bellinzona | 09:47 |
Arth-Goldau | 11:45 |
Zug | 12:01 |
Zürich Hb | 12:27 |
Nummer | 314 |
EC | |
Anslutningar | |
Zürich Hb | 12:38 |
Sargans | 13:33 |
Landquart | 13:42 |
Chur | 13:52 |
Linje | IC3 |
Anslutningar | |
Chur | 13:55 |
Domat/Ems | 14:02 |
Reichenau-Tamins | 14:05 |
Nummer | 7 |
RE | |
Anslutningar | |
Reichenau-Tamins | 14:08 |
Thusis | 14:29 |
Tiefencastel | 14:46 |
Filisur | 15:01 |
Bergün/Bravuogn | 15:14 |
Preda | 15:32 |
Samedan | 15:49 |
Celerina | 15:53 |
St. Moritz | 16:00 |
Linje | IR38 |
Anslutningar | |
St. Moritz | 16:14 |
Pontresina | 16:22 |
Nummer | BEX |
PE | |
Restid | 6:52 |
Lugano Zürich Hb Landquart Klosters Platz Sagliains Pontresina
Lugano | 10:02 |
Bellinzona | 10:17 |
Arth-Goldau | 12:15 |
Zug | 12:31 |
Zürich Hb | 12:55 |
Linje | IC2 |
Anslutningar | |
Zürich Hb | 13:12 |
Pfäffikon Sz | 13:41 |
Ziegelbrücke | 14:00 |
Landquart | 14:33 |
Linje | IR35 |
Anslutningar | |
Landquart | 14:47 |
Malans GR | 14:50 |
Schiers | 15:00 |
Küblis | 15:11 |
Klosters Platz | 15:28 |
Nummer | 24 |
RE | |
Anslutningar | |
Klosters Platz | 15:30 |
Sagliains | 15:51 |
Nummer | 4 |
RE | |
Anslutningar | |
Sagliains | 15:53 |
Susch | 15:57 |
Cinuos-chel-Brail | 16:17 |
Zuoz | 16:26 |
Samedan | 16:48 |
Pontresina | 16:57 |
Nummer | 15 |
R | |
Restid | 6:55 |
Lugano Zürich Hb Landquart Klosters Platz Zuoz Pontresina
Lugano | 08:30 |
Bellinzona | 08:47 |
Arth-Goldau | 10:45 |
Zug | 11:01 |
Zürich Hb | 11:27 |
Nummer | 312 |
EC | |
Anslutningar | |
Zürich Hb | 11:38 |
Sargans | 12:33 |
Landquart | 12:41 |
Linje | IC3 |
Anslutningar | |
Landquart | 12:47 |
Malans GR | 12:50 |
Schiers | 13:00 |
Küblis | 13:11 |
Klosters Platz | 13:28 |
Nummer | 24 |
RE | |
Anslutningar | |
Klosters Platz | 14:00 |
Zernez | 14:28 |
Zuoz | 14:45 |
Nummer | 3 |
RE | |
Anslutningar | |
Zuoz | 15:26 |
Samedan | 15:48 |
Pontresina | 15:57 |
Nummer | 15 |
R | |
Restid | 7:27 |
Lördag 17 augusti 2024 07:00
Lugano Zürich Hb Chur Samedan Pontresina
Lugano | 07:30 | 08:30 |
Bellinzona | 07:47 | 08:47 |
Arth-Goldau | 09:45 | 10:45 |
Zug | 10:01 | 11:01 |
Zürich Hb | 10:27 | 11:27 |
Nummer | 312 | |
Linje | IC2 | |
EC | ||
Anslutningar | ||
Zürich Hb | 10:38 | 11:38 |
Sargans | 11:33 | 12:33 |
Landquart | 11:42 | 12:42 |
Chur | 11:52 | 12:52 |
Nummer | 903 | |
Linje | IC3 | |
IC | ||
Anslutningar | ||
Chur | 11:58 | 12:58 |
Thusis | 12:29 | 13:29 |
Tiefencastel | 12:46 | 13:46 |
Filisur | 13:01 | 14:01 |
Bergün/Bravuogn | 13:14 | 14:14 |
Preda | 13:32 | 14:32 |
Samedan | 13:45 | 14:45 |
Linje | IR38 | IR38 |
Anslutningar | ||
Samedan | 13:48 | 15:48 |
Pontresina | 13:57 | 15:57 |
Nummer | 15 | 15 |
R | R | |
Restid | 6:27 | 7:27 |
Lugano Zürich Hb Chur Reichenau-Tamins St. Moritz Pontresina
Lugano | 09:30 |
Bellinzona | 09:47 |
Arth-Goldau | 11:45 |
Zug | 12:01 |
Zürich Hb | 12:27 |
Nummer | 314 |
EC | |
Anslutningar | |
Zürich Hb | 12:38 |
Sargans | 13:33 |
Landquart | 13:42 |
Chur | 13:52 |
Linje | IC3 |
Anslutningar | |
Chur | 13:55 |
Domat/Ems | 14:02 |
Reichenau-Tamins | 14:05 |
Nummer | 7 |
RE | |
Anslutningar | |
Reichenau-Tamins | 14:08 |
Thusis | 14:29 |
Tiefencastel | 14:46 |
Filisur | 15:01 |
Bergün/Bravuogn | 15:14 |
Preda | 15:32 |
Samedan | 15:49 |
Celerina | 15:53 |
St. Moritz | 16:00 |
Linje | IR38 |
Anslutningar | |
St. Moritz | 16:14 |
Pontresina | 16:22 |
Nummer | BEX |
PE | |
Restid | 6:52 |
Lugano Zürich Hb Landquart Klosters Platz Zuoz Pontresina
Lugano | 08:02 | 10:02 |
Bellinzona | 08:17 | 10:17 |
Arth-Goldau | 10:15 | 12:15 |
Zug | 10:31 | 12:31 |
Zürich Hb | 10:55 | 12:55 |
Linje | IC2 | IC2 |
Anslutningar | ||
Zürich Hb | 11:07 | 13:07 |
Sargans | 12:03 | 14:03 |
Landquart | 12:11 | 14:11 |
Linje | IC3 | IC3 |
Anslutningar | ||
Landquart | 12:17 | 14:17 |
Malans GR | 12:20 | 14:20 |
Schiers | 12:31 | 14:31 |
Küblis | 12:41 | 14:41 |
Klosters Platz | 12:58 | 14:58 |
Nummer | 13 | 13 |
RE | RE | |
Anslutningar | ||
Klosters Platz | 13:00 | 15:00 |
Zernez | 13:28 | 15:28 |
Zuoz | 13:45 | 15:45 |
Nummer | 3 | 3 |
RE | RE | |
Anslutningar | ||
Zuoz | 14:26 | 16:26 |
Samedan | 14:48 | 16:48 |
Pontresina | 14:57 | 16:57 |
Nummer | 15 | 15 |
R | R | |
Restid | 6:55 | 6:55 |
Söndag 18 augusti 2024 07:00
Lugano Zürich Hb Chur Samedan Pontresina
Lugano | 07:30 | 08:30 |
Bellinzona | 07:47 | 08:47 |
Arth-Goldau | 09:45 | 10:45 |
Zug | 10:01 | 11:01 |
Zürich Hb | 10:27 | 11:27 |
Nummer | 312 | |
Linje | IC2 | |
EC | ||
Anslutningar | ||
Zürich Hb | 10:38 | 11:38 |
Sargans | 11:33 | 12:33 |
Landquart | 11:42 | 12:42 |
Chur | 11:52 | 12:52 |
Nummer | 903 | |
Linje | IC3 | |
IC | ||
Anslutningar | ||
Chur | 11:58 | 12:58 |
Thusis | 12:29 | 13:29 |
Tiefencastel | 12:46 | 13:46 |
Filisur | 13:01 | 14:01 |
Bergün/Bravuogn | 13:14 | 14:14 |
Preda | 13:32 | 14:32 |
Samedan | 13:45 | 14:45 |
Linje | IR38 | IR38 |
Anslutningar | ||
Samedan | 13:48 | 15:48 |
Pontresina | 13:57 | 15:57 |
Nummer | 15 | 15 |
R | R | |
Restid | 6:27 | 7:27 |
Lugano Zürich Hb Chur Reichenau-Tamins St. Moritz Pontresina
Lugano | 09:30 |
Bellinzona | 09:47 |
Arth-Goldau | 11:45 |
Zug | 12:01 |
Zürich Hb | 12:27 |
Nummer | 314 |
EC | |
Anslutningar | |
Zürich Hb | 12:38 |
Sargans | 13:33 |
Landquart | 13:42 |
Chur | 13:52 |
Linje | IC3 |
Anslutningar | |
Chur | 13:55 |
Domat/Ems | 14:02 |
Reichenau-Tamins | 14:05 |
Nummer | 7 |
RE | |
Anslutningar | |
Reichenau-Tamins | 14:08 |
Thusis | 14:29 |
Tiefencastel | 14:46 |
Filisur | 15:01 |
Bergün/Bravuogn | 15:14 |
Preda | 15:32 |
Samedan | 15:49 |
Celerina | 15:53 |
St. Moritz | 16:00 |
Linje | IR38 |
Anslutningar | |
St. Moritz | 16:14 |
Pontresina | 16:22 |
Nummer | BEX |
PE | |
Restid | 6:52 |
Lugano Zürich Hb Landquart Klosters Platz Zuoz Pontresina
Lugano | 08:02 | 10:02 |
Bellinzona | 08:17 | 10:17 |
Arth-Goldau | 10:15 | 12:15 |
Zug | 10:31 | 12:31 |
Zürich Hb | 10:55 | 12:55 |
Linje | IC2 | IC2 |
Anslutningar | ||
Zürich Hb | 11:07 | 13:07 |
Sargans | 12:03 | 14:03 |
Landquart | 12:11 | 14:11 |
Linje | IC3 | IC3 |
Anslutningar | ||
Landquart | 12:17 | 14:17 |
Malans GR | 12:20 | 14:20 |
Schiers | 12:31 | 14:31 |
Küblis | 12:41 | 14:41 |
Klosters Platz | 12:58 | 14:58 |
Nummer | 13 | 13 |
RE | RE | |
Anslutningar | ||
Klosters Platz | 13:00 | 15:00 |
Zernez | 13:28 | 15:28 |
Zuoz | 13:45 | 15:45 |
Nummer | 3 | 3 |
RE | RE | |
Anslutningar | ||
Zuoz | 14:26 | 16:26 |
Samedan | 14:48 | 16:48 |
Pontresina | 14:57 | 16:57 |
Nummer | 15 | 15 |
R | R | |
Restid | 6:55 | 6:55 |