Tågtider
Magdeburg-Eichenweiler till Greppin Tågtider 8 september 2024 kl. 17:20
17:28 | Magdeburg-Eichenweiler | 4:48 4 byten 17 stopp RB 36 RE 31 RE 24 RB 50 RE13 | 4:48 | 4 byten 17 stopp | RB 36 RE 31 RE 24 RB 50 RE13 | RB 36 | |
17:31 | Magdeburg-Neustadt | ||||||
17:35 | Magdeburg Hbf | ||||||
18:07 | Magdeburg Hbf | RE 31 | |||||
18:42 | Oschersleben (Bode) | ||||||
18:50 | Nienhagen (bei Halberstadt) | ||||||
18:57 | Halberstadt | ||||||
20:02 | Halberstadt | RE 24 | |||||
20:14 | Gatersleben | ||||||
20:23 | Aschersleben | ||||||
20:49 | Aschersleben | RB 50 | |||||
20:53 | Schierstedt | ||||||
21:02 | Güsten | ||||||
21:06 | Ilberstedt | ||||||
21:13 | Bernburg Hbf | ||||||
21:20 | Baalberge | ||||||
21:37 | Köthen | ||||||
21:44 | Elsnigk (Anhalt) | ||||||
21:53 | Dessau-Alten | ||||||
21:56 | Dessau Hbf | ||||||
21:58 | Dessau Hbf | RE13 | |||||
22:14 | Wolfen (Bitterfeld) | ||||||
22:16 | Greppin |
18:26 | Magdeburg-Eichenweiler | 5:28 3 byten 15 stopp RB 36 RB 43 RE 4 S8 | 5:28 | 3 byten 15 stopp | RB 36 RB 43 RE 4 S8 | RB 36 | |
18:33 | Magdeburg Hbf | ||||||
18:42 | Magdeburg Hbf | RB 43 | |||||
18:50 | Magdeburg-Buckau | ||||||
19:01 | Dodendorf | ||||||
19:04 | Osterweddingen | ||||||
19:18 | Hadmersleben | ||||||
19:32 | Nienhagen (bei Halberstadt) | ||||||
19:40 | Halberstadt | ||||||
21:01 | Halberstadt | RE 4 | |||||
21:26 | Aschersleben | ||||||
21:37 | Sandersleben (Anhalt) | ||||||
21:42 | Belleben | ||||||
21:50 | Könnern | ||||||
22:08 | Halle (Saale) Hbf | ||||||
23:26 | Halle (Saale) Hbf | S8 | |||||
23:32 | Hohenthurm | ||||||
23:36 | Landsberg (b. Halle/Saale) | ||||||
23:52 | Bitterfeld | ||||||
23:54 | Greppin |
20:26 | Magdeburg-Eichenweiler | 7:54 3 byten 20 stopp RB 36 RE 11 RE 4 S8 | 7:54 | 3 byten 20 stopp | RB 36 RE 11 RE 4 S8 | RB 36 | |
20:33 | Magdeburg Hbf | ||||||
21:07 | Magdeburg Hbf | RE 11 | |||||
21:20 | Dodendorf | ||||||
21:23 | Osterweddingen | ||||||
21:26 | Langenweddingen | ||||||
22:01 | Halberstadt | ||||||
22:06 | Wegeleben | ||||||
23:10 | Wegeleben | RE 4 | |||||
23:19 | Gatersleben | ||||||
23:23 | Nachterstedt-Hoym | ||||||
23:33 | Aschersleben | ||||||
23:42 | Freckleben | ||||||
23:47 | Sandersleben (Anhalt) | ||||||
23:52 | Belleben | ||||||
00:00 | Könnern | ||||||
00:10 | Nauendorf (Saalkreis) | ||||||
00:14 | Wallwitz (Saalkreis) | ||||||
00:21 | Halle-Trotha | ||||||
00:28 | Halle (Saale) Hbf | ||||||
03:55 | Halle (Saale) Hbf | S8 | |||||
04:09 | Brehna | ||||||
04:12 | Roitzsch (Bitterf) | ||||||
04:18 | Bitterfeld | ||||||
04:20 | Greppin |
21:28 | Magdeburg-Eichenweiler | 9:22 4 byten 19 stopp RB 36 RE 11 RE 24 S8 S2 | 9:22 | 4 byten 19 stopp | RB 36 RE 11 RE 24 S8 S2 | RB 36 | |
21:31 | Magdeburg-Neustadt | ||||||
21:35 | Magdeburg Hbf | ||||||
22:08 | Magdeburg Hbf | RE 11 | |||||
22:14 | Magdeburg SKET Industriepark | ||||||
22:18 | Beyendorf | ||||||
22:27 | Langenweddingen | ||||||
22:47 | Oschersleben (Bode) | ||||||
22:55 | Nienhagen (bei Halberstadt) | ||||||
23:02 | Halberstadt | ||||||
04:46 | Halberstadt | RE 24 | |||||
05:01 | Gatersleben | ||||||
05:05 | Nachterstedt-Hoym | ||||||
05:20 | Aschersleben | ||||||
05:29 | Freckleben | ||||||
05:37 | Sandersleben (Anhalt) | ||||||
05:42 | Belleben | ||||||
05:50 | Könnern | ||||||
06:08 | Halle (Saale) Hbf | ||||||
06:20 | Halle (Saale) Hbf | S8 | |||||
06:34 | Brehna | ||||||
06:37 | Roitzsch (Bitterf) | ||||||
06:43 | Bitterfeld | ||||||
06:48 | Bitterfeld | S2 | |||||
06:50 | Greppin |
Restid
Restiden mellan Magdeburg-Eichenweiler och Greppin är 2:08