Tågtider
Magdeburg-Eichenweiler till Hagen Hbf Tågtider 30 juli 2024 04:00
04:53 | Magdeburg-Eichenweiler | 8:44 2 byten 23 stopp RE20 RE3 RE7 | 8:44 | 2 byten 23 stopp | RE20 RE3 RE7 | RE20 | |
04:56 | Magdeburg-Rothensee | ||||||
05:18 | Tangerhütte | ||||||
05:31 | Stendal Hbf | ||||||
05:41 | Kläden(Stendal) | ||||||
05:45 | Hohenwulsch | ||||||
05:52 | Brunau-Packebusch | ||||||
06:08 | Salzwedel | ||||||
06:33 | Stederdorf(Kr Uelzen) | ||||||
06:40 | Uelzen | ||||||
06:51 | Uelzen | RE3 | |||||
07:11 | Unterlüß | ||||||
07:47 | Celle | ||||||
07:58 | Großburgwedel | ||||||
08:02 | Isernhagen | ||||||
08:17 | Hannover Hbf | ||||||
12:08 | Rheine Bf | RE7 | |||||
12:23 | Greven Bf | ||||||
12:34 | Münster (Westf) Hbf | ||||||
12:40 | Münster Hiltrup Bf | ||||||
12:47 | Drensteinfurt Bf | ||||||
13:00 | Hamm (Westf) Hbf | ||||||
13:06 | Bönen Bf | ||||||
13:12 | Unna Bf | ||||||
13:18 | Holzwickede Bf | ||||||
13:25 | Schwerte Bf/ZOB | ||||||
13:37 | Hagen Hbf |
05:48 | Magdeburg-Eichenweiler | 9:49 2 byten 25 stopp RE20 RB47 RE7 | 9:49 | 2 byten 25 stopp | RE20 RB47 RE7 | RE20 | |
05:51 | Magdeburg-Rothensee | ||||||
06:13 | Tangerhütte | ||||||
06:31 | Stendal Hbf | ||||||
06:41 | Kläden(Stendal) | ||||||
06:45 | Hohenwulsch | ||||||
06:52 | Brunau-Packebusch | ||||||
07:08 | Salzwedel | ||||||
07:29 | Wieren | ||||||
08:20 | Wieren | RB47 | |||||
08:31 | Bad Bodenteich | ||||||
08:42 | Wittingen | ||||||
08:48 | Knesebeck | ||||||
08:56 | Schönewörde | ||||||
09:01 | Wahrenholz | ||||||
09:21 | Gifhorn | ||||||
09:30 | Rötgesbüttel | ||||||
09:48 | Braunschweig-Gliesmarode | ||||||
09:54 | Braunschweig Hbf | ||||||
14:08 | Rheine Bf | RE7 | |||||
14:34 | Münster (Westf) Hbf | ||||||
14:40 | Münster Hiltrup Bf | ||||||
14:47 | Drensteinfurt Bf | ||||||
15:00 | Hamm (Westf) Hbf | ||||||
15:06 | Bönen Bf | ||||||
15:12 | Unna Bf | ||||||
15:18 | Holzwickede Bf | ||||||
15:25 | Schwerte Bf/ZOB | ||||||
15:37 | Hagen Hbf |
Restid
Restiden mellan Magdeburg-Eichenweiler och Hagen Hbf är 4:10