Berlin-Lichtenberg till Karstädt Tidtabell
Söndag 8 september 2024 kl. 07:00
Lichtenberg Bhf (Berlin) Berlin Hauptbahnhof Güstrow, Bahnhof Lübstorf, Bahnhof Karstädt (PR), Bahnhof
Lichtenberg Bhf (Berlin) | 16:22 |
Berlin Hauptbahnhof | 16:42 |
Linje | U5 |
Anslutningar | |
Berlin Hauptbahnhof | 16:46 |
Gesundbrunnen Bhf (Berlin) | 16:55 |
S Oranienburg Bhf | 17:16 |
Gransee, Bahnhof | 17:33 |
Dannenwalde (bei Gransee), Bahnhof | 17:39 |
Neustrelitz, Hauptbahnhof | 18:06 |
Kratzeburg, Bahnhof | 18:16 |
Waren (Müritz), Bahnhof | 18:30 |
Langhagen, Bahnhof | 18:44 |
Güstrow, Bahnhof | 19:00 |
Linje | RE5 |
Anslutningar | |
Güstrow, Bahnhof | 22:08 |
Bützow | 22:19 |
Blankenberg(Meckl) | 22:32 |
Ventschow | 22:39 |
Bad Kleinen, Bahnhof | 23:06 |
Lübstorf, Bahnhof | 23:11 |
Linje | RE4 |
Anslutningar | |
Lübstorf, Bahnhof | 04:36 |
Schwerin, Hauptbahnhof | 05:00 |
Schwerin, Bahnhof Mitte | 05:02 |
Schwerin, Bahnhof Süd | 05:07 |
Holthusen, Bahnhof | 05:10 |
Sülstorf, Bahnhof | 05:15 |
Rastow, Bahnhof | 05:20 |
Lüblow(Meckl), Bahnhof | 05:25 |
Ludwigslust, Bahnhof | 05:33 |
Grabow (Mecklenburg), Bahnhof | 05:39 |
Karstädt (PR), Bahnhof | 05:48 |
Linje | RE8 |
Restid | 13:26 |
Lichtenberg Bhf (Berlin) S Oranienburg Bhf Güstrow, Bahnhof Lübstorf, Bahnhof Karstädt (PR), Bahnhof
Lichtenberg Bhf (Berlin) | 16:42 |
S Hohenschönhausen Bhf (Berlin) | 16:50 |
S Oranienburg Bhf | 17:09 |
Linje | RB32 |
Anslutningar | |
S Oranienburg Bhf | 17:16 |
Gransee, Bahnhof | 17:33 |
Dannenwalde (bei Gransee), Bahnhof | 17:39 |
Neustrelitz, Hauptbahnhof | 18:06 |
Kratzeburg, Bahnhof | 18:16 |
Waren (Müritz), Bahnhof | 18:30 |
Langhagen, Bahnhof | 18:44 |
Güstrow, Bahnhof | 19:00 |
Linje | RE5 |
Anslutningar | |
Güstrow, Bahnhof | 22:08 |
Bützow | 22:19 |
Blankenberg(Meckl) | 22:32 |
Ventschow | 22:39 |
Bad Kleinen, Bahnhof | 23:06 |
Lübstorf, Bahnhof | 23:11 |
Linje | RE4 |
Anslutningar | |
Lübstorf, Bahnhof | 04:36 |
Schwerin, Hauptbahnhof | 05:00 |
Schwerin, Bahnhof Mitte | 05:02 |
Schwerin, Bahnhof Süd | 05:07 |
Holthusen, Bahnhof | 05:10 |
Sülstorf, Bahnhof | 05:15 |
Rastow, Bahnhof | 05:20 |
Lüblow(Meckl), Bahnhof | 05:25 |
Ludwigslust, Bahnhof | 05:33 |
Grabow (Mecklenburg), Bahnhof | 05:39 |
Karstädt (PR), Bahnhof | 05:48 |
Linje | RE8 |
Restid | 13:06 |
Lichtenberg Bhf (Berlin) S Oranienburg Bhf Güstrow, Bahnhof Schwerin, Hauptbahnhof Karstädt (PR), Bahnhof
Lichtenberg Bhf (Berlin) | 17:54 | 18:42 |
S Hohenschönhausen Bhf (Berlin) | 18:03 | 18:50 |
S Oranienburg Bhf | 18:21 | 19:09 |
Linje | RB12 | RB32 |
Anslutningar | ||
S Oranienburg Bhf | 19:16 | 19:16 |
Gransee, Bahnhof | 19:33 | 19:33 |
Dannenwalde (bei Gransee), Bahnhof | 19:39 | 19:39 |
Neustrelitz, Hauptbahnhof | 20:06 | 20:06 |
Kratzeburg, Bahnhof | 20:16 | 20:16 |
Waren (Müritz), Bahnhof | 20:30 | 20:30 |
Langhagen, Bahnhof | 20:44 | 20:44 |
Güstrow, Bahnhof | 21:00 | 21:00 |
Linje | RE5 | RE5 |
Anslutningar | ||
Güstrow, Bahnhof | 22:08 | 22:08 |
Bützow | 22:19 | 22:19 |
Blankenberg(Meckl) | 22:32 | 22:32 |
Ventschow | 22:39 | 22:39 |
Bad Kleinen, Bahnhof | 23:06 | 23:06 |
Schwerin, Hauptbahnhof | 23:18 | 23:18 |
Linje | RE4 | RE4 |
Anslutningar | ||
Schwerin, Hauptbahnhof | 05:00 | 05:00 |
Schwerin, Bahnhof Mitte | 05:02 | 05:02 |
Schwerin, Bahnhof Süd | 05:07 | 05:07 |
Holthusen, Bahnhof | 05:10 | 05:10 |
Sülstorf, Bahnhof | 05:15 | 05:15 |
Rastow, Bahnhof | 05:20 | 05:20 |
Lüblow(Meckl), Bahnhof | 05:25 | 05:25 |
Ludwigslust, Bahnhof | 05:33 | 05:33 |
Grabow (Mecklenburg), Bahnhof | 05:39 | 05:39 |
Karstädt (PR), Bahnhof | 05:48 | 05:48 |
Linje | RE8 | RE8 |
Restid | 11:54 | 11:06 |
Måndag 9 september 2024 kl. 07:00
Lichtenberg Bhf (Berlin) S Oranienburg Bhf Güstrow, Bahnhof Schwerin, Hauptbahnhof Karstädt (PR), Bahnhof
Lichtenberg Bhf (Berlin) | 16:42 |
S Hohenschönhausen Bhf (Berlin) | 16:50 |
S Oranienburg Bhf | 17:09 |
Linje | RB32 |
Anslutningar | |
S Oranienburg Bhf | 17:16 |
Gransee, Bahnhof | 17:33 |
Dannenwalde (bei Gransee), Bahnhof | 17:39 |
Neustrelitz, Hauptbahnhof | 18:06 |
Kratzeburg, Bahnhof | 18:16 |
Waren (Müritz), Bahnhof | 18:30 |
Langhagen, Bahnhof | 18:44 |
Güstrow, Bahnhof | 19:00 |
Linje | RE5 |
Anslutningar | |
Güstrow, Bahnhof | 22:08 |
Bützow | 22:19 |
Blankenberg(Meckl) | 22:32 |
Ventschow | 22:39 |
Bad Kleinen, Bahnhof | 23:06 |
Schwerin, Hauptbahnhof | 23:18 |
Linje | RE4 |
Anslutningar | |
Schwerin, Hauptbahnhof | 05:00 |
Schwerin, Bahnhof Mitte | 05:02 |
Schwerin, Bahnhof Süd | 05:07 |
Holthusen, Bahnhof | 05:10 |
Sülstorf, Bahnhof | 05:15 |
Rastow, Bahnhof | 05:20 |
Lüblow(Meckl), Bahnhof | 05:25 |
Ludwigslust, Bahnhof | 05:33 |
Grabow (Mecklenburg), Bahnhof | 05:39 |
Karstädt (PR), Bahnhof | 05:48 |
Linje | RE8 |
Restid | 13:06 |
Tisdag 10 september 2024 kl. 07:00
Lichtenberg Bhf (Berlin) S Oranienburg Bhf Güstrow, Bahnhof Schwerin, Hauptbahnhof Karstädt (PR), Bahnhof
Lichtenberg Bhf (Berlin) | 16:42 |
S Hohenschönhausen Bhf (Berlin) | 16:50 |
S Oranienburg Bhf | 17:09 |
Linje | RB32 |
Anslutningar | |
S Oranienburg Bhf | 17:16 |
Gransee, Bahnhof | 17:33 |
Dannenwalde (bei Gransee), Bahnhof | 17:39 |
Neustrelitz, Hauptbahnhof | 18:06 |
Kratzeburg, Bahnhof | 18:16 |
Waren (Müritz), Bahnhof | 18:30 |
Langhagen, Bahnhof | 18:44 |
Güstrow, Bahnhof | 19:00 |
Linje | RE5 |
Anslutningar | |
Güstrow, Bahnhof | 22:08 |
Bützow | 22:19 |
Blankenberg(Meckl) | 22:32 |
Ventschow | 22:39 |
Bad Kleinen, Bahnhof | 23:06 |
Schwerin, Hauptbahnhof | 23:18 |
Linje | RE4 |
Anslutningar | |
Schwerin, Hauptbahnhof | 05:00 |
Schwerin, Bahnhof Mitte | 05:02 |
Schwerin, Bahnhof Süd | 05:07 |
Holthusen, Bahnhof | 05:10 |
Sülstorf, Bahnhof | 05:15 |
Rastow, Bahnhof | 05:20 |
Lüblow(Meckl), Bahnhof | 05:25 |
Ludwigslust, Bahnhof | 05:33 |
Grabow (Mecklenburg), Bahnhof | 05:39 |
Karstädt (PR), Bahnhof | 05:48 |
Linje | RE8 |
Restid | 13:06 |
Onsdag 11 september 2024 kl. 07:00
Lichtenberg Bhf (Berlin) S Oranienburg Bhf Güstrow, Bahnhof Bad Kleinen, Bahnhof Karstädt (PR), Bahnhof
Lichtenberg Bhf (Berlin) | 16:42 |
S Hohenschönhausen Bhf (Berlin) | 16:50 |
S Oranienburg Bhf | 17:09 |
Linje | RB32 |
Anslutningar | |
S Oranienburg Bhf | 17:16 |
Gransee, Bahnhof | 17:33 |
Dannenwalde (bei Gransee), Bahnhof | 17:39 |
Neustrelitz, Hauptbahnhof | 18:06 |
Kratzeburg, Bahnhof | 18:16 |
Waren (Müritz), Bahnhof | 18:30 |
Langhagen, Bahnhof | 18:44 |
Güstrow, Bahnhof | 19:00 |
Linje | RE5 |
Anslutningar | |
Güstrow, Bahnhof | 20:08 |
Bützow | 20:19 |
Blankenberg(Meckl) | 20:32 |
Ventschow | 20:39 |
Bad Kleinen, Bahnhof | 20:46 |
Linje | RE4 |
Anslutningar | |
Bad Kleinen, Bahnhof | 21:39 |
Lübstorf, Bahnhof | 21:44 |
Schwerin, Hauptbahnhof | 22:00 |
Schwerin, Bahnhof Mitte | 22:02 |
Schwerin, Bahnhof Süd | 22:07 |
Holthusen, Bahnhof | 22:10 |
Sülstorf, Bahnhof | 22:15 |
Rastow, Bahnhof | 22:20 |
Lüblow(Meckl), Bahnhof | 22:25 |
Ludwigslust, Bahnhof | 22:33 |
Grabow (Mecklenburg), Bahnhof | 22:39 |
Karstädt (PR), Bahnhof | 22:48 |
Linje | RE8 |
Restid | 6:06 |
Lördag 14 september 2024 kl. 07:00
Lichtenberg Bhf (Berlin) S Oranienburg Bhf Güstrow, Bahnhof Schwerin, Hauptbahnhof Karstädt (PR), Bahnhof
Lichtenberg Bhf (Berlin) | 16:42 |
S Hohenschönhausen Bhf (Berlin) | 16:50 |
S Oranienburg Bhf | 17:09 |
Linje | RB32 |
Anslutningar | |
S Oranienburg Bhf | 17:16 |
Gransee, Bahnhof | 17:33 |
Dannenwalde (bei Gransee), Bahnhof | 17:39 |
Neustrelitz, Hauptbahnhof | 18:06 |
Kratzeburg, Bahnhof | 18:16 |
Waren (Müritz), Bahnhof | 18:30 |
Langhagen, Bahnhof | 18:44 |
Güstrow, Bahnhof | 19:00 |
Linje | RE5 |
Anslutningar | |
Güstrow, Bahnhof | 22:08 |
Bützow | 22:19 |
Blankenberg(Meckl) | 22:32 |
Ventschow | 22:39 |
Bad Kleinen, Bahnhof | 23:06 |
Schwerin, Hauptbahnhof | 23:18 |
Linje | RE4 |
Anslutningar | |
Schwerin, Hauptbahnhof | 05:00 |
Schwerin, Bahnhof Mitte | 05:02 |
Schwerin, Bahnhof Süd | 05:07 |
Holthusen, Bahnhof | 05:10 |
Sülstorf, Bahnhof | 05:15 |
Rastow, Bahnhof | 05:20 |
Lüblow(Meckl), Bahnhof | 05:25 |
Ludwigslust, Bahnhof | 05:33 |
Grabow (Mecklenburg), Bahnhof | 05:39 |
Karstädt (PR), Bahnhof | 05:48 |
Linje | RE8 |
Restid | 13:06 |