Eisenhüttenstadt till Luckau-Uckro Tidtabell
Måndag 9 september 2024 kl. 07:00
Eisenhüttenstadt, Bahnhof Doberlug-Kirchhain, Bahnhof Luckau-Uckro, Bahnhof
Eisenhüttenstadt, Bahnhof | 07:57 | 08:57 | 11:57 | 12:57 |
Neuzelle, Bahnhof | 08:02 | 09:02 | 12:02 | 13:02 |
Wellmitz, Bahnhof | 08:07 | 09:07 | 12:07 | 13:07 |
Guben, Bahnhof | 08:18 | 09:18 | 12:18 | 13:18 |
Jänschwalde, Ost Bhf | 08:30 | 09:30 | 12:30 | 13:30 |
Jänschwalde, Bahnhof | 08:33 | 09:33 | 12:33 | 13:33 |
Peitz, Ost Bhf | 08:37 | 09:37 | 12:37 | 13:37 |
Cottbus, Willmersdorf Nord Bhf | - | 09:44 | - | 13:44 |
Cottbus, Sandow Bhf | 08:51 | 09:51 | 12:51 | 13:51 |
Cottbus, Hauptbahnhof | 09:03 | 10:03 | 13:03 | 14:03 |
Calau, Bahnhof | 09:19 | 10:22 | 13:19 | 14:22 |
Gollmitz, Bahnhof | - | 10:28 | - | 14:28 |
Finsterwalde, Bahnhof | 09:33 | 10:37 | 13:33 | 14:37 |
Doberlug-Kirchhain, Bahnhof | 09:40 | 10:44 | 13:40 | 14:44 |
Linje | RE10 | RB43 | RE10 | RB43 |
Anslutningar | ||||
Doberlug-Kirchhain, Bahnhof | 10:29 | 12:29 | 14:29 | 16:29 |
Walddrehna, Bahnhof | 10:37 | 12:37 | 14:37 | 16:37 |
Luckau-Uckro, Bahnhof | 10:43 | 12:43 | 14:43 | 16:43 |
Linje | RE8 | RE8 | RE8 | RE8 |
Restid | 2:46 | 3:46 | 2:46 | 3:46 |
Eisenhüttenstadt, Bahnhof Finsterwalde, Bahnhof Luckau-Uckro, Bahnhof
Eisenhüttenstadt, Bahnhof | 13:57 |
Neuzelle, Bahnhof | 14:02 |
Wellmitz, Bahnhof | 14:07 |
Guben, Bahnhof | 14:18 |
Jänschwalde, Ost Bhf | 14:30 |
Jänschwalde, Bahnhof | 14:33 |
Peitz, Ost Bhf | 14:37 |
Cottbus, Sandow Bhf | 14:51 |
Cottbus, Hauptbahnhof | 15:03 |
Calau, Bahnhof | 15:19 |
Finsterwalde, Bahnhof | 15:32 |
Linje | RE10 |
Anslutningar | |
Finsterwalde, Bahnhof | 17:27 |
Luckau-Uckro, Bahnhof | 17:44 |
Linje | RE8 |
Restid | 3:47 |
Tisdag 10 september 2024 kl. 07:00
Eisenhüttenstadt, Bahnhof Doberlug-Kirchhain, Bahnhof Luckau-Uckro, Bahnhof
Eisenhüttenstadt, Bahnhof | 07:57 | 08:57 | 11:57 | 12:57 |
Neuzelle, Bahnhof | 08:02 | 09:02 | 12:02 | 13:02 |
Wellmitz, Bahnhof | 08:07 | 09:07 | 12:07 | 13:07 |
Guben, Bahnhof | 08:18 | 09:18 | 12:18 | 13:18 |
Jänschwalde, Ost Bhf | 08:30 | 09:30 | 12:30 | 13:30 |
Jänschwalde, Bahnhof | 08:33 | 09:33 | 12:33 | 13:33 |
Peitz, Ost Bhf | 08:37 | 09:37 | 12:37 | 13:37 |
Cottbus, Willmersdorf Nord Bhf | - | 09:44 | - | 13:44 |
Cottbus, Sandow Bhf | 08:51 | 09:51 | 12:51 | 13:51 |
Cottbus, Hauptbahnhof | 09:03 | 10:03 | 13:03 | 14:03 |
Calau, Bahnhof | 09:19 | 10:22 | 13:19 | 14:22 |
Gollmitz, Bahnhof | - | 10:28 | - | 14:28 |
Finsterwalde, Bahnhof | 09:33 | 10:37 | 13:33 | 14:37 |
Doberlug-Kirchhain, Bahnhof | 09:40 | 10:44 | 13:40 | 14:44 |
Linje | RE10 | RB43 | RE10 | RB43 |
Anslutningar | ||||
Doberlug-Kirchhain, Bahnhof | 10:29 | 12:29 | 14:29 | 16:29 |
Walddrehna, Bahnhof | 10:37 | 12:37 | 14:37 | 16:37 |
Luckau-Uckro, Bahnhof | 10:43 | 12:43 | 14:43 | 16:43 |
Linje | RE8 | RE8 | RE8 | RE8 |
Restid | 2:46 | 3:46 | 2:46 | 3:46 |
Eisenhüttenstadt, Bahnhof Finsterwalde, Bahnhof Luckau-Uckro, Bahnhof
Eisenhüttenstadt, Bahnhof | 13:57 |
Neuzelle, Bahnhof | 14:02 |
Wellmitz, Bahnhof | 14:07 |
Guben, Bahnhof | 14:18 |
Jänschwalde, Ost Bhf | 14:30 |
Jänschwalde, Bahnhof | 14:33 |
Peitz, Ost Bhf | 14:37 |
Cottbus, Sandow Bhf | 14:51 |
Cottbus, Hauptbahnhof | 15:03 |
Calau, Bahnhof | 15:19 |
Finsterwalde, Bahnhof | 15:32 |
Linje | RE10 |
Anslutningar | |
Finsterwalde, Bahnhof | 17:27 |
Luckau-Uckro, Bahnhof | 17:44 |
Linje | RE8 |
Restid | 3:47 |
Onsdag 11 september 2024 kl. 07:00
Eisenhüttenstadt, Bahnhof Doberlug-Kirchhain, Bahnhof Luckau-Uckro, Bahnhof
Eisenhüttenstadt, Bahnhof | 07:57 | 08:57 | 11:57 | 12:57 |
Neuzelle, Bahnhof | 08:02 | 09:02 | 12:02 | 13:02 |
Wellmitz, Bahnhof | 08:07 | 09:07 | 12:07 | 13:07 |
Guben, Bahnhof | 08:18 | 09:18 | 12:18 | 13:18 |
Jänschwalde, Ost Bhf | 08:30 | 09:30 | 12:30 | 13:30 |
Jänschwalde, Bahnhof | 08:33 | 09:33 | 12:33 | 13:33 |
Peitz, Ost Bhf | 08:37 | 09:37 | 12:37 | 13:37 |
Cottbus, Willmersdorf Nord Bhf | - | 09:44 | - | 13:44 |
Cottbus, Sandow Bhf | 08:51 | 09:51 | 12:51 | 13:51 |
Cottbus, Hauptbahnhof | 09:03 | 10:03 | 13:03 | 14:03 |
Calau, Bahnhof | 09:19 | 10:22 | 13:19 | 14:22 |
Gollmitz, Bahnhof | - | 10:28 | - | 14:28 |
Finsterwalde, Bahnhof | 09:33 | 10:37 | 13:33 | 14:37 |
Doberlug-Kirchhain, Bahnhof | 09:40 | 10:44 | 13:40 | 14:44 |
Linje | RE10 | RB43 | RE10 | RB43 |
Anslutningar | ||||
Doberlug-Kirchhain, Bahnhof | 10:29 | 12:29 | 14:29 | 16:29 |
Walddrehna, Bahnhof | 10:37 | 12:37 | 14:37 | 16:37 |
Luckau-Uckro, Bahnhof | 10:43 | 12:43 | 14:43 | 16:43 |
Linje | RE8 | RE8 | RE8 | RE8 |
Restid | 2:46 | 3:46 | 2:46 | 3:46 |
Eisenhüttenstadt, Bahnhof Finsterwalde, Bahnhof Luckau-Uckro, Bahnhof
Eisenhüttenstadt, Bahnhof | 13:57 |
Neuzelle, Bahnhof | 14:02 |
Wellmitz, Bahnhof | 14:07 |
Guben, Bahnhof | 14:18 |
Jänschwalde, Ost Bhf | 14:30 |
Jänschwalde, Bahnhof | 14:33 |
Peitz, Ost Bhf | 14:37 |
Cottbus, Sandow Bhf | 14:51 |
Cottbus, Hauptbahnhof | 15:03 |
Calau, Bahnhof | 15:19 |
Finsterwalde, Bahnhof | 15:32 |
Linje | RE10 |
Anslutningar | |
Finsterwalde, Bahnhof | 17:27 |
Luckau-Uckro, Bahnhof | 17:44 |
Linje | RE8 |
Restid | 3:47 |
Torsdag 12 september 2024 kl. 07:00
Eisenhüttenstadt, Bahnhof Doberlug-Kirchhain, Bahnhof Luckau-Uckro, Bahnhof
Eisenhüttenstadt, Bahnhof | 07:57 | 08:57 | 11:57 | 12:57 |
Neuzelle, Bahnhof | 08:02 | 09:02 | 12:02 | 13:02 |
Wellmitz, Bahnhof | 08:07 | 09:07 | 12:07 | 13:07 |
Guben, Bahnhof | 08:18 | 09:18 | 12:18 | 13:18 |
Jänschwalde, Ost Bhf | 08:30 | 09:30 | 12:30 | 13:30 |
Jänschwalde, Bahnhof | 08:33 | 09:33 | 12:33 | 13:33 |
Peitz, Ost Bhf | 08:37 | 09:37 | 12:37 | 13:37 |
Cottbus, Willmersdorf Nord Bhf | - | 09:44 | - | 13:44 |
Cottbus, Sandow Bhf | 08:51 | 09:51 | 12:51 | 13:51 |
Cottbus, Hauptbahnhof | 09:03 | 10:03 | 13:03 | 14:03 |
Calau, Bahnhof | 09:19 | 10:22 | 13:19 | 14:22 |
Gollmitz, Bahnhof | - | 10:28 | - | 14:28 |
Finsterwalde, Bahnhof | 09:33 | 10:37 | 13:33 | 14:37 |
Doberlug-Kirchhain, Bahnhof | 09:40 | 10:44 | 13:40 | 14:44 |
Linje | RE10 | RB43 | RE10 | RB43 |
Anslutningar | ||||
Doberlug-Kirchhain, Bahnhof | 10:29 | 12:29 | 14:29 | 16:29 |
Walddrehna, Bahnhof | 10:37 | 12:37 | 14:37 | 16:37 |
Luckau-Uckro, Bahnhof | 10:43 | 12:43 | 14:43 | 16:43 |
Linje | RE8 | RE8 | RE8 | RE8 |
Restid | 2:46 | 3:46 | 2:46 | 3:46 |
Eisenhüttenstadt, Bahnhof Finsterwalde, Bahnhof Luckau-Uckro, Bahnhof
Eisenhüttenstadt, Bahnhof | 13:57 |
Neuzelle, Bahnhof | 14:02 |
Wellmitz, Bahnhof | 14:07 |
Guben, Bahnhof | 14:18 |
Jänschwalde, Ost Bhf | 14:30 |
Jänschwalde, Bahnhof | 14:33 |
Peitz, Ost Bhf | 14:37 |
Cottbus, Sandow Bhf | 14:51 |
Cottbus, Hauptbahnhof | 15:03 |
Calau, Bahnhof | 15:19 |
Finsterwalde, Bahnhof | 15:32 |
Linje | RE10 |
Anslutningar | |
Finsterwalde, Bahnhof | 17:27 |
Luckau-Uckro, Bahnhof | 17:44 |
Linje | RE8 |
Restid | 3:47 |
Fredag 13 september 2024 kl. 07:00
Eisenhüttenstadt, Bahnhof Doberlug-Kirchhain, Bahnhof Luckau-Uckro, Bahnhof
Eisenhüttenstadt, Bahnhof | 07:57 | 08:57 | 11:57 | 12:57 |
Neuzelle, Bahnhof | 08:02 | 09:02 | 12:02 | 13:02 |
Wellmitz, Bahnhof | 08:07 | 09:07 | 12:07 | 13:07 |
Guben, Bahnhof | 08:18 | 09:18 | 12:18 | 13:18 |
Jänschwalde, Ost Bhf | 08:30 | 09:30 | 12:30 | 13:30 |
Jänschwalde, Bahnhof | 08:33 | 09:33 | 12:33 | 13:33 |
Peitz, Ost Bhf | 08:37 | 09:37 | 12:37 | 13:37 |
Cottbus, Willmersdorf Nord Bhf | - | 09:44 | - | 13:44 |
Cottbus, Sandow Bhf | 08:51 | 09:51 | 12:51 | 13:51 |
Cottbus, Hauptbahnhof | 09:03 | 10:03 | 13:03 | 14:03 |
Calau, Bahnhof | 09:19 | 10:22 | 13:19 | 14:22 |
Gollmitz, Bahnhof | - | 10:28 | - | 14:28 |
Finsterwalde, Bahnhof | 09:33 | 10:37 | 13:33 | 14:37 |
Doberlug-Kirchhain, Bahnhof | 09:40 | 10:44 | 13:40 | 14:44 |
Linje | RE10 | RB43 | RE10 | RB43 |
Anslutningar | ||||
Doberlug-Kirchhain, Bahnhof | 10:29 | 12:29 | 14:29 | 16:29 |
Walddrehna, Bahnhof | 10:37 | 12:37 | 14:37 | 16:37 |
Luckau-Uckro, Bahnhof | 10:43 | 12:43 | 14:43 | 16:43 |
Linje | RE8 | RE8 | RE8 | RE8 |
Restid | 2:46 | 3:46 | 2:46 | 3:46 |
Eisenhüttenstadt, Bahnhof Finsterwalde, Bahnhof Luckau-Uckro, Bahnhof
Eisenhüttenstadt, Bahnhof | 13:57 |
Neuzelle, Bahnhof | 14:02 |
Wellmitz, Bahnhof | 14:07 |
Guben, Bahnhof | 14:18 |
Jänschwalde, Ost Bhf | 14:30 |
Jänschwalde, Bahnhof | 14:33 |
Peitz, Ost Bhf | 14:37 |
Cottbus, Sandow Bhf | 14:51 |
Cottbus, Hauptbahnhof | 15:03 |
Calau, Bahnhof | 15:19 |
Finsterwalde, Bahnhof | 15:32 |
Linje | RE10 |
Anslutningar | |
Finsterwalde, Bahnhof | 17:27 |
Luckau-Uckro, Bahnhof | 17:44 |
Linje | RE8 |
Restid | 3:47 |
Lördag 14 september 2024 kl. 07:00
Eisenhüttenstadt, Bahnhof Doberlug-Kirchhain, Bahnhof Luckau-Uckro, Bahnhof
Eisenhüttenstadt, Bahnhof | 07:57 | 08:57 | 11:57 | 16:57 |
Neuzelle, Bahnhof | 08:02 | 09:02 | 12:02 | 17:02 |
Wellmitz, Bahnhof | 08:07 | 09:07 | 12:07 | 17:07 |
Guben, Bahnhof | 08:18 | 09:18 | 12:18 | 17:18 |
Jänschwalde, Ost Bhf | 08:30 | 09:30 | 12:30 | 17:30 |
Jänschwalde, Bahnhof | 08:33 | 09:33 | 12:33 | 17:33 |
Peitz, Ost Bhf | 08:37 | 09:37 | 12:37 | 17:37 |
Cottbus, Willmersdorf Nord Bhf | - | 09:44 | - | 17:44 |
Cottbus, Sandow Bhf | 08:51 | 09:51 | 12:51 | 17:51 |
Cottbus, Hauptbahnhof | 09:03 | 10:03 | 13:03 | 18:03 |
Calau, Bahnhof | 09:19 | 10:22 | 13:19 | 18:22 |
Gollmitz, Bahnhof | - | 10:28 | - | 18:28 |
Finsterwalde, Bahnhof | 09:33 | 10:37 | 13:33 | 18:37 |
Doberlug-Kirchhain, Bahnhof | 09:40 | 10:44 | 13:40 | 18:44 |
Linje | RE10 | RB43 | RE10 | RB43 |
Anslutningar | ||||
Doberlug-Kirchhain, Bahnhof | 10:29 | 12:29 | 14:29 | 20:21 |
Walddrehna, Bahnhof | 10:37 | 12:37 | 14:37 | 20:30 |
Luckau-Uckro, Bahnhof | 10:43 | 12:43 | 14:43 | 20:36 |
Linje | RE8 | RE8 | RE8 | RE8 |
Restid | 2:46 | 3:46 | 2:46 | 3:39 |
Eisenhüttenstadt, Bahnhof Frankfurt (Oder), Bahnhof S Erkner Bhf Berlin Hauptbahnhof Luckau-Uckro, Bahnhof
Eisenhüttenstadt, Bahnhof | 12:00 |
Frankfurt (Oder), Bahnhof | 12:21 |
Linje | RE10 |
Anslutningar | |
Frankfurt (Oder), Bahnhof | 12:26 |
Frankfurt (Oder), Rosengarten Bhf | 12:31 |
Pillgram, Bahnhof | 12:35 |
Jacobsdorf (Mark), Bahnhof | 12:38 |
Briesen (Mark), Bahnhof | 12:42 |
Berkenbrück (LOS), Bahnhof | 12:48 |
Fürstenwalde, Bahnhof | 12:54 |
Grünheide, Fangschleuse Bhf | 13:04 |
S Erkner Bhf | 13:09 |
Linje | RE1 |
Anslutningar | |
S Erkner Bhf | 13:14 |
S Wilhelmshagen (Berlin) | 13:17 |
S Rahnsdorf (Berlin) | 13:20 |
S Friedrichshagen (Berlin) | 13:25 |
S Hirschgarten (Berlin) | 13:27 |
S Köpenick (Berlin) | 13:30 |
S Wuhlheide (Berlin) | 13:33 |
S Karlshorst (Berlin) | 13:36 |
S Betriebsbahnhof Rummelsburg (Berlin) | 13:39 |
S Rummelsburg (Berlin) | 13:41 |
S Ostkreuz Bhf (Berlin) | 13:43 |
Warschauer Str. (Berlin) | 13:46 |
S Ostbahnhof (Berlin) | 13:48 |
Jannowitzbrücke (Berlin) | 13:50 |
Alexanderplatz Bhf (Berlin) | 13:53 |
S Hackescher Markt (Berlin) | 13:54 |
Friedrichstr. Bhf (Berlin) | 13:57 |
Berlin Hauptbahnhof | 13:59 |
Linje | S3 |
Anslutningar | |
Berlin Hauptbahnhof | 15:42 |
S Südkreuz Bhf (Berlin) | 15:54 |
S Lichterfelde Ost Bhf (Berlin) | 15:59 |
S Blankenfelde (TF) Bhf | 16:15 |
Dahlewitz, Bahnhof | 16:17 |
Rangsdorf, Bahnhof | 16:22 |
Dabendorf, Bahnhof | 16:27 |
Zossen, Bahnhof | 16:31 |
Wünsdorf-Waldstadt, Bahnhof | 16:40 |
Neuhof (bei Zossen), Bahnhof | 16:43 |
Baruth, Bahnhof | 16:51 |
Klasdorf-Glashütte, Bahnhof | 16:55 |
Golßen, Bahnhof | 16:59 |
Drahnsdorf, Bahnhof | 17:04 |
Luckau-Uckro, Bahnhof | 17:08 |
Linje | RE8 |
Restid | 5:08 |
Söndag 15 september 2024 kl. 07:00
Eisenhüttenstadt, Bahnhof Doberlug-Kirchhain, Bahnhof Luckau-Uckro, Bahnhof
Eisenhüttenstadt, Bahnhof | 07:57 | 08:57 | 11:57 | 16:57 |
Neuzelle, Bahnhof | 08:02 | 09:02 | 12:02 | 17:02 |
Wellmitz, Bahnhof | 08:07 | 09:07 | 12:07 | 17:07 |
Guben, Bahnhof | 08:18 | 09:18 | 12:18 | 17:18 |
Jänschwalde, Ost Bhf | 08:30 | 09:30 | 12:30 | 17:30 |
Jänschwalde, Bahnhof | 08:33 | 09:33 | 12:33 | 17:33 |
Peitz, Ost Bhf | 08:37 | 09:37 | 12:37 | 17:37 |
Cottbus, Willmersdorf Nord Bhf | - | 09:44 | - | 17:44 |
Cottbus, Sandow Bhf | 08:51 | 09:51 | 12:51 | 17:51 |
Cottbus, Hauptbahnhof | 09:03 | 10:03 | 13:03 | 18:03 |
Calau, Bahnhof | 09:19 | 10:22 | 13:19 | 18:22 |
Gollmitz, Bahnhof | - | 10:28 | - | 18:28 |
Finsterwalde, Bahnhof | 09:33 | 10:37 | 13:33 | 18:37 |
Doberlug-Kirchhain, Bahnhof | 09:40 | 10:44 | 13:40 | 18:44 |
Linje | RE10 | RB43 | RE10 | RB43 |
Anslutningar | ||||
Doberlug-Kirchhain, Bahnhof | 10:29 | 12:29 | 14:29 | 20:21 |
Walddrehna, Bahnhof | 10:37 | 12:37 | 14:37 | 20:30 |
Luckau-Uckro, Bahnhof | 10:43 | 12:43 | 14:43 | 20:36 |
Linje | RE8 | RE8 | RE8 | RE8 |
Restid | 2:46 | 3:46 | 2:46 | 3:39 |
Eisenhüttenstadt, Bahnhof Frankfurt (Oder), Bahnhof S Erkner Bhf Berlin Hauptbahnhof Luckau-Uckro, Bahnhof
Eisenhüttenstadt, Bahnhof | 12:00 |
Frankfurt (Oder), Bahnhof | 12:21 |
Linje | RE10 |
Anslutningar | |
Frankfurt (Oder), Bahnhof | 12:26 |
Frankfurt (Oder), Rosengarten Bhf | 12:31 |
Pillgram, Bahnhof | 12:35 |
Jacobsdorf (Mark), Bahnhof | 12:38 |
Briesen (Mark), Bahnhof | 12:42 |
Berkenbrück (LOS), Bahnhof | 12:48 |
Fürstenwalde, Bahnhof | 12:54 |
Grünheide, Fangschleuse Bhf | 13:04 |
S Erkner Bhf | 13:09 |
Linje | RE1 |
Anslutningar | |
S Erkner Bhf | 13:14 |
S Wilhelmshagen (Berlin) | 13:17 |
S Rahnsdorf (Berlin) | 13:20 |
S Friedrichshagen (Berlin) | 13:25 |
S Hirschgarten (Berlin) | 13:27 |
S Köpenick (Berlin) | 13:30 |
S Wuhlheide (Berlin) | 13:33 |
S Karlshorst (Berlin) | 13:36 |
S Betriebsbahnhof Rummelsburg (Berlin) | 13:39 |
S Rummelsburg (Berlin) | 13:41 |
S Ostkreuz Bhf (Berlin) | 13:43 |
Warschauer Str. (Berlin) | 13:46 |
S Ostbahnhof (Berlin) | 13:48 |
Jannowitzbrücke (Berlin) | 13:50 |
Alexanderplatz Bhf (Berlin) | 13:53 |
S Hackescher Markt (Berlin) | 13:54 |
Friedrichstr. Bhf (Berlin) | 13:57 |
Berlin Hauptbahnhof | 13:59 |
Linje | S3 |
Anslutningar | |
Berlin Hauptbahnhof | 15:42 |
S Südkreuz Bhf (Berlin) | 15:54 |
S Lichterfelde Ost Bhf (Berlin) | 15:59 |
S Blankenfelde (TF) Bhf | 16:15 |
Dahlewitz, Bahnhof | 16:17 |
Rangsdorf, Bahnhof | 16:22 |
Dabendorf, Bahnhof | 16:27 |
Zossen, Bahnhof | 16:31 |
Wünsdorf-Waldstadt, Bahnhof | 16:40 |
Neuhof (bei Zossen), Bahnhof | 16:43 |
Baruth, Bahnhof | 16:51 |
Klasdorf-Glashütte, Bahnhof | 16:55 |
Golßen, Bahnhof | 16:59 |
Drahnsdorf, Bahnhof | 17:04 |
Luckau-Uckro, Bahnhof | 17:08 |
Linje | RE8 |
Restid | 5:08 |