Tågtider
Courbevoie till Igny Tågtider 8 september 2024 kl. 09:40
10:18 | Courbevoie | 59 min 2 byten 19 stopp LPEBU BKARI CCIME | 59 min | 2 byten 19 stopp | LPEBU BKARI CCIME | LPEBU | |
10:21 | Bécon les Bruyères | ||||||
10:28 | Paris Saint Lazare | ||||||
10:41 | Châtelet les Halles | BKARI | |||||
10:43 | Saint-Michel Notre-Dame | ||||||
10:45 | Luxembourg | ||||||
10:47 | Port Royal | ||||||
10:49 | Denfert-Rochereau | ||||||
10:51 | Cité Universitaire | ||||||
10:53 | Gentilly | ||||||
10:55 | Laplace | ||||||
10:57 | Arcueil - Cachan | ||||||
10:58 | Bagneux | ||||||
11:01 | Bourg-la-Reine | ||||||
11:03 | Parc de Sceaux | ||||||
11:04 | La Croix de Berny | ||||||
11:06 | Antony | ||||||
11:08 | Fontaine Michalon | ||||||
11:09 | Les Baconnets | ||||||
11:11 | Massy - Verrières | ||||||
11:13 | Massy - Palaiseau | ||||||
11:15 | Massy - Palaiseau | CCIME | |||||
11:18 | Igny |
10:38 | Courbevoie | 1:09 2 byten 19 stopp LPEBU BKARI CCIME | 1:09 | 2 byten 19 stopp | LPEBU BKARI CCIME | LPEBU | |
10:41 | Bécon les Bruyères | ||||||
10:48 | Paris Saint Lazare | ||||||
11:11 | Châtelet les Halles | BKARI | |||||
11:13 | Saint-Michel Notre-Dame | ||||||
11:15 | Luxembourg | ||||||
11:17 | Port Royal | ||||||
11:19 | Denfert-Rochereau | ||||||
11:21 | Cité Universitaire | ||||||
11:23 | Gentilly | ||||||
11:25 | Laplace | ||||||
11:27 | Arcueil - Cachan | ||||||
11:28 | Bagneux | ||||||
11:31 | Bourg-la-Reine | ||||||
11:33 | Parc de Sceaux | ||||||
11:34 | La Croix de Berny | ||||||
11:36 | Antony | ||||||
11:38 | Fontaine Michalon | ||||||
11:39 | Les Baconnets | ||||||
11:41 | Massy - Verrières | ||||||
11:43 | Massy - Palaiseau | ||||||
11:45 | Massy - Palaiseau | CCIME | |||||
11:48 | Igny |
10:48 | Courbevoie | 1:00 3 byten 13 stopp LSEBU ANEGE BPIER CCIME | 1:00 | 3 byten 13 stopp | LSEBU ANEGE BPIER CCIME | LSEBU | |
10:49 | La Défense | ||||||
10:54 | La Défense | ANEGE | |||||
10:58 | Charles de Gaulle - Etoile | ||||||
11:02 | Auber | ||||||
11:04 | Châtelet les Halles | ||||||
11:08 | Châtelet les Halles | BPIER | |||||
11:10 | Saint-Michel Notre-Dame | ||||||
11:12 | Luxembourg | ||||||
11:14 | Port Royal | ||||||
11:16 | Denfert-Rochereau | ||||||
11:18 | Cité Universitaire | ||||||
11:24 | Bourg-la-Reine | ||||||
11:26 | La Croix de Berny | ||||||
11:28 | Antony | ||||||
11:32 | Massy - Palaiseau | ||||||
11:45 | Massy - Palaiseau | CCIME | |||||
11:48 | Igny |
11:08 | Courbevoie | 52 min 2 byten 11 stopp LSEBU UVERI CMICK | 52 min | 2 byten 11 stopp | LSEBU UVERI CMICK | LSEBU | |
11:10 | La Défense | ||||||
11:12 | Puteaux | ||||||
11:16 | Le Val d'Or | ||||||
11:18 | Saint-Cloud | ||||||
11:24 | Saint-Cloud | UVERI | |||||
11:28 | Sèvres - Ville-d'Avray | ||||||
11:31 | Chaville Rive Droite | ||||||
11:36 | Versailles Chantiers | ||||||
11:45 | Versailles Chantiers | CMICK | |||||
11:49 | Petit Jouy Les Loges | ||||||
11:52 | Jouy-en-Josas | ||||||
11:55 | Vauboyen | ||||||
11:58 | Bièvres | ||||||
12:00 | Igny |
11:48 | Courbevoie | 1:00 3 byten 13 stopp LSEBU ANEGE BPIST CCIME | 1:00 | 3 byten 13 stopp | LSEBU ANEGE BPIST CCIME | LSEBU | |
11:49 | La Défense | ||||||
11:54 | La Défense | ANEGE | |||||
11:58 | Charles de Gaulle - Etoile | ||||||
12:02 | Auber | ||||||
12:04 | Châtelet les Halles | ||||||
12:08 | Châtelet les Halles | BPIST | |||||
12:10 | Saint-Michel Notre-Dame | ||||||
12:12 | Luxembourg | ||||||
12:14 | Port Royal | ||||||
12:16 | Denfert-Rochereau | ||||||
12:18 | Cité Universitaire | ||||||
12:24 | Bourg-la-Reine | ||||||
12:26 | La Croix de Berny | ||||||
12:28 | Antony | ||||||
12:32 | Massy - Palaiseau | ||||||
12:45 | Massy - Palaiseau | CCIME | |||||
12:48 | Igny |
12:08 | Courbevoie | 52 min 2 byten 11 stopp LSEBU UVERI CMICK | 52 min | 2 byten 11 stopp | LSEBU UVERI CMICK | LSEBU | |
12:10 | La Défense | ||||||
12:12 | Puteaux | ||||||
12:16 | Le Val d'Or | ||||||
12:18 | Saint-Cloud | ||||||
12:24 | Saint-Cloud | UVERI | |||||
12:28 | Sèvres - Ville-d'Avray | ||||||
12:31 | Chaville Rive Droite | ||||||
12:36 | Versailles Chantiers | ||||||
12:45 | Versailles Chantiers | CMICK | |||||
12:49 | Petit Jouy Les Loges | ||||||
12:52 | Jouy-en-Josas | ||||||
12:55 | Vauboyen | ||||||
12:58 | Bièvres | ||||||
13:00 | Igny |
12:38 | Courbevoie | 1:09 2 byten 19 stopp LPEBU BKALI CCIME | 1:09 | 2 byten 19 stopp | LPEBU BKALI CCIME | LPEBU | |
12:41 | Bécon les Bruyères | ||||||
12:48 | Paris Saint Lazare | ||||||
13:11 | Châtelet les Halles | BKALI | |||||
13:13 | Saint-Michel Notre-Dame | ||||||
13:15 | Luxembourg | ||||||
13:17 | Port Royal | ||||||
13:19 | Denfert-Rochereau | ||||||
13:21 | Cité Universitaire | ||||||
13:23 | Gentilly | ||||||
13:25 | Laplace | ||||||
13:27 | Arcueil - Cachan | ||||||
13:28 | Bagneux | ||||||
13:31 | Bourg-la-Reine | ||||||
13:33 | Parc de Sceaux | ||||||
13:34 | La Croix de Berny | ||||||
13:36 | Antony | ||||||
13:38 | Fontaine Michalon | ||||||
13:39 | Les Baconnets | ||||||
13:41 | Massy - Verrières | ||||||
13:43 | Massy - Palaiseau | ||||||
13:45 | Massy - Palaiseau | CCIME | |||||
13:48 | Igny |
13:18 | Courbevoie | 59 min 2 byten 19 stopp LPEBU BKALI CCIME | 59 min | 2 byten 19 stopp | LPEBU BKALI CCIME | LPEBU | |
13:21 | Bécon les Bruyères | ||||||
13:28 | Paris Saint Lazare | ||||||
13:41 | Châtelet les Halles | BKALI | |||||
13:43 | Saint-Michel Notre-Dame | ||||||
13:45 | Luxembourg | ||||||
13:47 | Port Royal | ||||||
13:49 | Denfert-Rochereau | ||||||
13:51 | Cité Universitaire | ||||||
13:53 | Gentilly | ||||||
13:55 | Laplace | ||||||
13:57 | Arcueil - Cachan | ||||||
13:58 | Bagneux | ||||||
14:01 | Bourg-la-Reine | ||||||
14:03 | Parc de Sceaux | ||||||
14:04 | La Croix de Berny | ||||||
14:06 | Antony | ||||||
14:08 | Fontaine Michalon | ||||||
14:09 | Les Baconnets | ||||||
14:11 | Massy - Verrières | ||||||
14:13 | Massy - Palaiseau | ||||||
14:15 | Massy - Palaiseau | CCIME | |||||
14:18 | Igny |
13:48 | Courbevoie | 1:00 3 byten 13 stopp LSEBU ANELY BPIST CCIME | 1:00 | 3 byten 13 stopp | LSEBU ANELY BPIST CCIME | LSEBU | |
13:49 | La Défense | ||||||
13:54 | La Défense | ANELY | |||||
13:58 | Charles de Gaulle - Etoile | ||||||
14:02 | Auber | ||||||
14:04 | Châtelet les Halles | ||||||
14:08 | Châtelet les Halles | BPIST | |||||
14:10 | Saint-Michel Notre-Dame | ||||||
14:12 | Luxembourg | ||||||
14:14 | Port Royal | ||||||
14:16 | Denfert-Rochereau | ||||||
14:18 | Cité Universitaire | ||||||
14:24 | Bourg-la-Reine | ||||||
14:26 | La Croix de Berny | ||||||
14:28 | Antony | ||||||
14:32 | Massy - Palaiseau | ||||||
14:45 | Massy - Palaiseau | CCIME | |||||
14:48 | Igny |
14:08 | Courbevoie | 1:10 3 byten 13 stopp LSEBU ANELY BPIST CCIME | 1:10 | 3 byten 13 stopp | LSEBU ANELY BPIST CCIME | LSEBU | |
14:09 | La Défense | ||||||
14:14 | La Défense | ANELY | |||||
14:18 | Charles de Gaulle - Etoile | ||||||
14:22 | Auber | ||||||
14:24 | Châtelet les Halles | ||||||
14:38 | Châtelet les Halles | BPIST | |||||
14:40 | Saint-Michel Notre-Dame | ||||||
14:42 | Luxembourg | ||||||
14:44 | Port Royal | ||||||
14:46 | Denfert-Rochereau | ||||||
14:48 | Cité Universitaire | ||||||
14:54 | Bourg-la-Reine | ||||||
14:56 | La Croix de Berny | ||||||
14:58 | Antony | ||||||
15:02 | Massy - Palaiseau | ||||||
15:15 | Massy - Palaiseau | CCIME | |||||
15:18 | Igny |
14:38 | Courbevoie | 1:09 2 byten 11 stopp LPEBU BPIST CCIME | 1:09 | 2 byten 11 stopp | LPEBU BPIST CCIME | LPEBU | |
14:41 | Bécon les Bruyères | ||||||
14:48 | Paris Saint Lazare | ||||||
15:08 | Châtelet les Halles | BPIST | |||||
15:10 | Saint-Michel Notre-Dame | ||||||
15:12 | Luxembourg | ||||||
15:14 | Port Royal | ||||||
15:16 | Denfert-Rochereau | ||||||
15:18 | Cité Universitaire | ||||||
15:24 | Bourg-la-Reine | ||||||
15:26 | La Croix de Berny | ||||||
15:28 | Antony | ||||||
15:32 | Massy - Palaiseau | ||||||
15:45 | Massy - Palaiseau | CCIME | |||||
15:48 | Igny |
Restid
Restiden mellan Courbevoie och Igny är 46 minuter