Tågtider
Courbevoie till Ponthierry - Pringy Tågtider 8 september 2024 kl. 11:50
12:18 | Courbevoie | 1:57 2 byten 18 stopp LPEBU DZACO DJUVA | 1:57 | 2 byten 18 stopp | LPEBU DZACO DJUVA | LPEBU | |
12:21 | Bécon les Bruyères | ||||||
12:28 | Paris Saint Lazare | ||||||
12:49 | Châtelet les Halles | DZACO | |||||
12:54 | Paris Gare de Lyon | ||||||
13:01 | Maisons-Alfort - Alfortville | ||||||
13:05 | Créteil Pompadour | ||||||
13:12 | Villeneuve-Saint-Georges | ||||||
13:17 | Montgeron - Crosne | ||||||
13:20 | Yerres | ||||||
13:23 | Brunoy | ||||||
13:26 | Boussy-Saint-Antoine | ||||||
13:29 | Combs-la-Ville - Quincy | ||||||
13:34 | Lieusaint - Moissy | ||||||
13:38 | Savigny-le-Temple - Nandy | ||||||
13:42 | Cesson | ||||||
13:46 | Le Mée | ||||||
13:49 | Melun | ||||||
14:05 | Melun | DJUVA | |||||
14:10 | Vosves | ||||||
14:14 | Boissise-le-Roi | ||||||
14:16 | Ponthierry - Pringy |
13:18 | Courbevoie | 1:53 2 byten 13 stopp LPEBU CELBA DZOVO | 1:53 | 2 byten 13 stopp | LPEBU CELBA DZOVO | LPEBU | |
13:21 | Bécon les Bruyères | ||||||
13:28 | Paris Saint Lazare | ||||||
14:04 | Bibliothèque François Mitterrand | CELBA | |||||
14:14 | Juvisy | ||||||
14:35 | Juvisy | DZOVO | |||||
14:38 | Viry-Châtillon | ||||||
14:42 | Ris-Orangis | ||||||
14:45 | Grand Bourg | ||||||
14:48 | Évry - Val de Seine | ||||||
14:53 | Corbeil-Essonnes | ||||||
14:56 | Essonnes Robinson | ||||||
14:59 | Villabé | ||||||
15:02 | Le Plessis Chenet | ||||||
15:04 | Le Coudray-Montceaux | ||||||
15:08 | Saint-Fargeau | ||||||
15:12 | Ponthierry - Pringy |
13:28 | Courbevoie | 1:44 3 byten 23 stopp LSEBU ANELY DROPO DZOVO | 1:44 | 3 byten 23 stopp | LSEBU ANELY DROPO DZOVO | LSEBU | |
13:29 | La Défense | ||||||
13:34 | La Défense | ANELY | |||||
13:38 | Charles de Gaulle - Etoile | ||||||
13:42 | Auber | ||||||
13:45 | Châtelet les Halles | ||||||
13:47 | Paris Gare de Lyon | ||||||
14:01 | Paris Gare de Lyon | DROPO | |||||
14:08 | Maisons-Alfort - Alfortville | ||||||
14:10 | Le Vert de Maisons | ||||||
14:14 | Créteil Pompadour | ||||||
14:18 | Villeneuve Triage | ||||||
14:21 | Villeneuve-Saint-Georges | ||||||
14:25 | Vigneux-sur-Seine | ||||||
14:29 | Juvisy | ||||||
14:32 | Viry-Châtillon | ||||||
14:35 | Grigny Centre | ||||||
14:39 | Orangis Bois de l'Épine | ||||||
14:42 | Évry - Courcouronnes | ||||||
14:44 | Le Bras de Fer | ||||||
14:48 | Corbeil-Essonnes | ||||||
14:53 | Corbeil-Essonnes | DZOVO | |||||
14:56 | Essonnes Robinson | ||||||
14:59 | Villabé | ||||||
15:02 | Le Plessis Chenet | ||||||
15:04 | Le Coudray-Montceaux | ||||||
15:08 | Saint-Fargeau | ||||||
15:12 | Ponthierry - Pringy |
13:48 | Courbevoie | 1:28 3 byten 8 stopp LSEBU ANELY RGAMO DJUVA | 1:28 | 3 byten 8 stopp | LSEBU ANELY RGAMO DJUVA | LSEBU | |
13:49 | La Défense | ||||||
13:54 | La Défense | ANELY | |||||
13:58 | Charles de Gaulle - Etoile | ||||||
14:02 | Auber | ||||||
14:05 | Châtelet les Halles | ||||||
14:07 | Paris Gare de Lyon | ||||||
14:16 | Paris Gare de Lyon | RGAMO | |||||
14:42 | Melun | ||||||
15:05 | Melun | DJUVA | |||||
15:10 | Vosves | ||||||
15:14 | Boissise-le-Roi | ||||||
15:16 | Ponthierry - Pringy |
14:38 | Courbevoie | 1:33 2 byten 13 stopp LPEBU CDEBA DZOVO | 1:33 | 2 byten 13 stopp | LPEBU CDEBA DZOVO | LPEBU | |
14:41 | Bécon les Bruyères | ||||||
14:48 | Paris Saint Lazare | ||||||
15:19 | Bibliothèque François Mitterrand | CDEBA | |||||
15:29 | Juvisy | ||||||
15:35 | Juvisy | DZOVO | |||||
15:38 | Viry-Châtillon | ||||||
15:42 | Ris-Orangis | ||||||
15:45 | Grand Bourg | ||||||
15:48 | Évry - Val de Seine | ||||||
15:53 | Corbeil-Essonnes | ||||||
15:56 | Essonnes Robinson | ||||||
15:59 | Villabé | ||||||
16:02 | Le Plessis Chenet | ||||||
16:04 | Le Coudray-Montceaux | ||||||
16:08 | Saint-Fargeau | ||||||
16:12 | Ponthierry - Pringy |
15:38 | Courbevoie | 1:33 2 byten 13 stopp LPEBU CDEBA DZOVO | 1:33 | 2 byten 13 stopp | LPEBU CDEBA DZOVO | LPEBU | |
15:41 | Bécon les Bruyères | ||||||
15:48 | Paris Saint Lazare | ||||||
16:19 | Bibliothèque François Mitterrand | CDEBA | |||||
16:29 | Juvisy | ||||||
16:35 | Juvisy | DZOVO | |||||
16:38 | Viry-Châtillon | ||||||
16:42 | Ris-Orangis | ||||||
16:45 | Grand Bourg | ||||||
16:48 | Évry - Val de Seine | ||||||
16:53 | Corbeil-Essonnes | ||||||
16:56 | Essonnes Robinson | ||||||
16:59 | Villabé | ||||||
17:02 | Le Plessis Chenet | ||||||
17:04 | Le Coudray-Montceaux | ||||||
17:08 | Saint-Fargeau | ||||||
17:12 | Ponthierry - Pringy |
16:38 | Courbevoie | 1:33 2 byten 13 stopp LPEBU CDEBA DZOVO | 1:33 | 2 byten 13 stopp | LPEBU CDEBA DZOVO | LPEBU | |
16:41 | Bécon les Bruyères | ||||||
16:48 | Paris Saint Lazare | ||||||
17:19 | Bibliothèque François Mitterrand | CDEBA | |||||
17:29 | Juvisy | ||||||
17:35 | Juvisy | DZOVO | |||||
17:38 | Viry-Châtillon | ||||||
17:42 | Ris-Orangis | ||||||
17:45 | Grand Bourg | ||||||
17:48 | Évry - Val de Seine | ||||||
17:53 | Corbeil-Essonnes | ||||||
17:56 | Essonnes Robinson | ||||||
17:59 | Villabé | ||||||
18:02 | Le Plessis Chenet | ||||||
18:04 | Le Coudray-Montceaux | ||||||
18:08 | Saint-Fargeau | ||||||
18:12 | Ponthierry - Pringy |
17:38 | Courbevoie | 1:33 2 byten 13 stopp LPEBU CDEBA DZOVO | 1:33 | 2 byten 13 stopp | LPEBU CDEBA DZOVO | LPEBU | |
17:41 | Bécon les Bruyères | ||||||
17:48 | Paris Saint Lazare | ||||||
18:19 | Bibliothèque François Mitterrand | CDEBA | |||||
18:29 | Juvisy | ||||||
18:35 | Juvisy | DZOVO | |||||
18:38 | Viry-Châtillon | ||||||
18:42 | Ris-Orangis | ||||||
18:45 | Grand Bourg | ||||||
18:48 | Évry - Val de Seine | ||||||
18:53 | Corbeil-Essonnes | ||||||
18:56 | Essonnes Robinson | ||||||
18:59 | Villabé | ||||||
19:02 | Le Plessis Chenet | ||||||
19:04 | Le Coudray-Montceaux | ||||||
19:08 | Saint-Fargeau | ||||||
19:12 | Ponthierry - Pringy |
17:48 | Courbevoie | 1:28 3 byten 8 stopp LSEBU ANELY RGAMO DJUVA | 1:28 | 3 byten 8 stopp | LSEBU ANELY RGAMO DJUVA | LSEBU | |
17:49 | La Défense | ||||||
17:54 | La Défense | ANELY | |||||
17:58 | Charles de Gaulle - Etoile | ||||||
18:02 | Auber | ||||||
18:05 | Châtelet les Halles | ||||||
18:07 | Paris Gare de Lyon | ||||||
18:17 | Paris Gare de Lyon | RGAMO | |||||
18:42 | Melun | ||||||
19:05 | Melun | DJUVA | |||||
19:10 | Vosves | ||||||
19:14 | Boissise-le-Roi | ||||||
19:16 | Ponthierry - Pringy |
18:28 | Courbevoie | 1:44 3 byten 23 stopp LSEBU ANELY DROPO DZOVO | 1:44 | 3 byten 23 stopp | LSEBU ANELY DROPO DZOVO | LSEBU | |
18:29 | La Défense | ||||||
18:34 | La Défense | ANELY | |||||
18:38 | Charles de Gaulle - Etoile | ||||||
18:42 | Auber | ||||||
18:45 | Châtelet les Halles | ||||||
18:47 | Paris Gare de Lyon | ||||||
19:01 | Paris Gare de Lyon | DROPO | |||||
19:08 | Maisons-Alfort - Alfortville | ||||||
19:10 | Le Vert de Maisons | ||||||
19:14 | Créteil Pompadour | ||||||
19:18 | Villeneuve Triage | ||||||
19:21 | Villeneuve-Saint-Georges | ||||||
19:25 | Vigneux-sur-Seine | ||||||
19:29 | Juvisy | ||||||
19:32 | Viry-Châtillon | ||||||
19:35 | Grigny Centre | ||||||
19:39 | Orangis Bois de l'Épine | ||||||
19:42 | Évry - Courcouronnes | ||||||
19:44 | Le Bras de Fer | ||||||
19:48 | Corbeil-Essonnes | ||||||
19:53 | Corbeil-Essonnes | DZOVO | |||||
19:56 | Essonnes Robinson | ||||||
19:59 | Villabé | ||||||
20:02 | Le Plessis Chenet | ||||||
20:04 | Le Coudray-Montceaux | ||||||
20:08 | Saint-Fargeau | ||||||
20:12 | Ponthierry - Pringy |
19:18 | Courbevoie | 1:53 2 byten 13 stopp LPEBU CELBA DZOVO | 1:53 | 2 byten 13 stopp | LPEBU CELBA DZOVO | LPEBU | |
19:21 | Bécon les Bruyères | ||||||
19:28 | Paris Saint Lazare | ||||||
20:04 | Bibliothèque François Mitterrand | CELBA | |||||
20:14 | Juvisy | ||||||
20:35 | Juvisy | DZOVO | |||||
20:38 | Viry-Châtillon | ||||||
20:42 | Ris-Orangis | ||||||
20:45 | Grand Bourg | ||||||
20:48 | Évry - Val de Seine | ||||||
20:53 | Corbeil-Essonnes | ||||||
20:56 | Essonnes Robinson | ||||||
20:59 | Villabé | ||||||
21:02 | Le Plessis Chenet | ||||||
21:04 | Le Coudray-Montceaux | ||||||
21:08 | Saint-Fargeau | ||||||
21:12 | Ponthierry - Pringy |
Restid
Restiden mellan Courbevoie och Ponthierry - Pringy är 1:02