Tågtider
Essonnes Robinson till Chars Tågtider 10 september 2024 kl. 07:40
09:04 | Essonnes Robinson | 8:33 2 byten 19 stopp DZOSO RPUMA JGETA | 8:33 | 2 byten 19 stopp | DZOSO RPUMA JGETA | DZOSO | |
09:07 | Villabé | ||||||
09:10 | Le Plessis Chenet | ||||||
09:12 | Le Coudray-Montceaux | ||||||
09:16 | Saint-Fargeau | ||||||
09:21 | Ponthierry - Pringy | ||||||
09:23 | Boissise-le-Roi | ||||||
09:27 | Vosves | ||||||
09:32 | Melun | ||||||
09:45 | Melun | RPUMA | |||||
10:13 | Paris Gare de Lyon | ||||||
16:44 | Paris Saint Lazare | JGETA | |||||
16:54 | Argenteuil | ||||||
16:58 | Val d'Argenteuil | ||||||
17:04 | Herblay | ||||||
17:08 | Conflans-Sainte-Honorine | ||||||
17:17 | Pontoise | ||||||
17:21 | Osny | ||||||
17:25 | Boissy-l'Aillerie | ||||||
17:27 | Montgeroult - Courcelles | ||||||
17:31 | Us | ||||||
17:34 | Santeuil - Le Perchay | ||||||
17:38 | Chars |
16:04 | Essonnes Robinson | 2:36 2 byten 19 stopp DZOSO RPUMA JGETA | 2:36 | 2 byten 19 stopp | DZOSO RPUMA JGETA | DZOSO | |
16:07 | Villabé | ||||||
16:10 | Le Plessis Chenet | ||||||
16:12 | Le Coudray-Montceaux | ||||||
16:16 | Saint-Fargeau | ||||||
16:21 | Ponthierry - Pringy | ||||||
16:23 | Boissise-le-Roi | ||||||
16:27 | Vosves | ||||||
16:32 | Melun | ||||||
16:45 | Melun | RPUMA | |||||
17:13 | Paris Gare de Lyon | ||||||
17:46 | Paris Saint Lazare | JGETA | |||||
17:57 | Argenteuil | ||||||
18:01 | Val d'Argenteuil | ||||||
18:07 | Herblay | ||||||
18:12 | Conflans-Sainte-Honorine | ||||||
18:20 | Pontoise | ||||||
18:24 | Osny | ||||||
18:28 | Boissy-l'Aillerie | ||||||
18:30 | Montgeroult - Courcelles | ||||||
18:34 | Us | ||||||
18:37 | Santeuil - Le Perchay | ||||||
18:41 | Chars |
16:13 | Essonnes Robinson | 2:04 2 byten 15 stopp DJUVA CSARA JGEMA | 2:04 | 2 byten 15 stopp | DJUVA CSARA JGEMA | DJUVA | |
16:16 | Corbeil-Essonnes | ||||||
16:20 | Évry - Val de Seine | ||||||
16:23 | Grand Bourg | ||||||
16:27 | Ris-Orangis | ||||||
16:31 | Viry-Châtillon | ||||||
16:33 | Juvisy | ||||||
16:44 | Juvisy | CSARA | |||||
16:55 | Bibliothèque François Mitterrand | ||||||
17:26 | Paris Saint Lazare | JGEMA | |||||
17:37 | Argenteuil | ||||||
17:41 | Val d'Argenteuil | ||||||
17:47 | Herblay | ||||||
17:52 | Conflans-Sainte-Honorine | ||||||
18:00 | Pontoise | ||||||
18:04 | Osny | ||||||
18:08 | Boissy-l'Aillerie | ||||||
18:12 | Us | ||||||
18:17 | Chars |
16:43 | Essonnes Robinson | 1:58 2 byten 17 stopp DJUVA CSARA JGETA | 1:58 | 2 byten 17 stopp | DJUVA CSARA JGETA | DJUVA | |
16:46 | Corbeil-Essonnes | ||||||
16:50 | Évry - Val de Seine | ||||||
16:53 | Grand Bourg | ||||||
16:57 | Ris-Orangis | ||||||
17:01 | Viry-Châtillon | ||||||
17:03 | Juvisy | ||||||
17:14 | Juvisy | CSARA | |||||
17:25 | Bibliothèque François Mitterrand | ||||||
17:46 | Paris Saint Lazare | JGETA | |||||
17:57 | Argenteuil | ||||||
18:01 | Val d'Argenteuil | ||||||
18:07 | Herblay | ||||||
18:12 | Conflans-Sainte-Honorine | ||||||
18:20 | Pontoise | ||||||
18:24 | Osny | ||||||
18:28 | Boissy-l'Aillerie | ||||||
18:30 | Montgeroult - Courcelles | ||||||
18:34 | Us | ||||||
18:37 | Santeuil - Le Perchay | ||||||
18:41 | Chars |
16:54 | Essonnes Robinson | 2:23 3 byten 28 stopp DROSA DVUPA HODDA JGEMA | 2:23 | 3 byten 28 stopp | DROSA DVUPA HODDA JGEMA | DROSA | |
16:56 | Corbeil-Essonnes | ||||||
17:05 | Corbeil-Essonnes | DVUPA | |||||
17:08 | Le Bras de Fer | ||||||
17:11 | Évry - Courcouronnes | ||||||
17:14 | Orangis Bois de l'Épine | ||||||
17:17 | Grigny Centre | ||||||
17:20 | Viry-Châtillon | ||||||
17:24 | Juvisy | ||||||
17:28 | Vigneux-sur-Seine | ||||||
17:33 | Villeneuve-Saint-Georges | ||||||
17:42 | Maisons-Alfort - Alfortville | ||||||
17:49 | Paris Gare de Lyon | ||||||
17:54 | Châtelet les Halles | ||||||
17:58 | Paris Gare du Nord | ||||||
18:03 | Stade de France Saint-Denis | ||||||
18:05 | Saint-Denis | ||||||
18:17 | Saint-Denis | HODDA | |||||
18:21 | Épinay - Villetaneuse | ||||||
18:25 | Enghien-les-Bains | ||||||
18:30 | Ermont - Eaubonne | ||||||
18:32 | Cernay | ||||||
18:35 | Franconville - Le Plessis-Bouchard | ||||||
18:39 | Montigny - Beauchamp | ||||||
18:43 | Pierrelaye | ||||||
18:46 | Saint-Ouen-l'Aumône Liesse | ||||||
18:49 | Saint-Ouen-l'Aumône | ||||||
18:52 | Pontoise | ||||||
19:00 | Pontoise | JGEMA | |||||
19:04 | Osny | ||||||
19:08 | Boissy-l'Aillerie | ||||||
19:12 | Us | ||||||
19:17 | Chars |
17:09 | Essonnes Robinson | 2:32 3 byten 30 stopp DROSA DVUPA HODDA JGETA | 2:32 | 3 byten 30 stopp | DROSA DVUPA HODDA JGETA | DROSA | |
17:11 | Corbeil-Essonnes | ||||||
17:19 | Corbeil-Essonnes | DVUPA | |||||
17:22 | Le Bras de Fer | ||||||
17:25 | Évry - Courcouronnes | ||||||
17:28 | Orangis Bois de l'Épine | ||||||
17:32 | Grigny Centre | ||||||
17:35 | Viry-Châtillon | ||||||
17:39 | Juvisy | ||||||
17:43 | Vigneux-sur-Seine | ||||||
17:48 | Villeneuve-Saint-Georges | ||||||
17:57 | Maisons-Alfort - Alfortville | ||||||
18:04 | Paris Gare de Lyon | ||||||
18:09 | Châtelet les Halles | ||||||
18:13 | Paris Gare du Nord | ||||||
18:18 | Stade de France Saint-Denis | ||||||
18:20 | Saint-Denis | ||||||
18:32 | Saint-Denis | HODDA | |||||
18:36 | Épinay - Villetaneuse | ||||||
18:40 | Enghien-les-Bains | ||||||
18:45 | Ermont - Eaubonne | ||||||
18:47 | Cernay | ||||||
18:50 | Franconville - Le Plessis-Bouchard | ||||||
18:54 | Montigny - Beauchamp | ||||||
18:58 | Pierrelaye | ||||||
19:01 | Saint-Ouen-l'Aumône Liesse | ||||||
19:04 | Saint-Ouen-l'Aumône | ||||||
19:06 | Pontoise | ||||||
19:20 | Pontoise | JGETA | |||||
19:24 | Osny | ||||||
19:28 | Boissy-l'Aillerie | ||||||
19:30 | Montgeroult - Courcelles | ||||||
19:34 | Us | ||||||
19:37 | Santeuil - Le Perchay | ||||||
19:41 | Chars |
17:19 | Essonnes Robinson | 2:58 2 byten 17 stopp DZOVO RPOMA JGEMA | 2:58 | 2 byten 17 stopp | DZOVO RPOMA JGEMA | DZOVO | |
17:22 | Villabé | ||||||
17:25 | Le Plessis Chenet | ||||||
17:27 | Le Coudray-Montceaux | ||||||
17:31 | Saint-Fargeau | ||||||
17:36 | Ponthierry - Pringy | ||||||
17:38 | Boissise-le-Roi | ||||||
17:42 | Vosves | ||||||
17:47 | Melun | ||||||
18:15 | Melun | RPOMA | |||||
18:43 | Paris Gare de Lyon | ||||||
19:27 | Paris Saint Lazare | JGEMA | |||||
19:37 | Argenteuil | ||||||
19:41 | Val d'Argenteuil | ||||||
19:47 | Herblay | ||||||
19:52 | Conflans-Sainte-Honorine | ||||||
20:00 | Pontoise | ||||||
20:04 | Osny | ||||||
20:08 | Boissy-l'Aillerie | ||||||
20:12 | Us | ||||||
20:17 | Chars |
18:09 | Essonnes Robinson | 3:51 3 byten 30 stopp DROSA DVUPA HODDA JGOCA | 3:51 | 3 byten 30 stopp | DROSA DVUPA HODDA JGOCA | DROSA | |
18:11 | Corbeil-Essonnes | ||||||
18:19 | Corbeil-Essonnes | DVUPA | |||||
18:22 | Le Bras de Fer | ||||||
18:25 | Évry - Courcouronnes | ||||||
18:28 | Orangis Bois de l'Épine | ||||||
18:32 | Grigny Centre | ||||||
18:35 | Viry-Châtillon | ||||||
18:39 | Juvisy | ||||||
18:43 | Vigneux-sur-Seine | ||||||
18:48 | Villeneuve-Saint-Georges | ||||||
18:57 | Maisons-Alfort - Alfortville | ||||||
19:04 | Paris Gare de Lyon | ||||||
19:09 | Châtelet les Halles | ||||||
19:13 | Paris Gare du Nord | ||||||
19:18 | Stade de France Saint-Denis | ||||||
19:20 | Saint-Denis | ||||||
19:32 | Saint-Denis | HODDA | |||||
19:36 | Épinay - Villetaneuse | ||||||
19:40 | Enghien-les-Bains | ||||||
19:45 | Ermont - Eaubonne | ||||||
19:47 | Cernay | ||||||
19:50 | Franconville - Le Plessis-Bouchard | ||||||
19:54 | Montigny - Beauchamp | ||||||
19:58 | Pierrelaye | ||||||
20:01 | Saint-Ouen-l'Aumône Liesse | ||||||
20:04 | Saint-Ouen-l'Aumône | ||||||
20:06 | Pontoise | ||||||
21:38 | Pontoise | JGOCA | |||||
21:43 | Osny | ||||||
21:47 | Boissy-l'Aillerie | ||||||
21:49 | Montgeroult - Courcelles | ||||||
21:53 | Us | ||||||
21:56 | Santeuil - Le Perchay | ||||||
22:00 | Chars |
18:24 | Essonnes Robinson | 2:29 3 byten 32 stopp DROSA DVUPA HOPOC JGOCA | 2:29 | 3 byten 32 stopp | DROSA DVUPA HOPOC JGOCA | DROSA | |
18:26 | Corbeil-Essonnes | ||||||
18:34 | Corbeil-Essonnes | DVUPA | |||||
18:37 | Le Bras de Fer | ||||||
18:40 | Évry - Courcouronnes | ||||||
18:43 | Orangis Bois de l'Épine | ||||||
18:47 | Grigny Centre | ||||||
18:50 | Viry-Châtillon | ||||||
18:54 | Juvisy | ||||||
18:58 | Vigneux-sur-Seine | ||||||
19:03 | Villeneuve-Saint-Georges | ||||||
19:12 | Maisons-Alfort - Alfortville | ||||||
19:19 | Paris Gare de Lyon | ||||||
19:24 | Châtelet les Halles | ||||||
19:28 | Paris Gare du Nord | ||||||
19:33 | Stade de France Saint-Denis | ||||||
19:35 | Saint-Denis | ||||||
19:47 | Saint-Denis | HOPOC | |||||
19:51 | Épinay - Villetaneuse | ||||||
19:53 | La Barre Ormesson | ||||||
19:55 | Enghien-les-Bains | ||||||
19:58 | Champ de Courses d'Enghien | ||||||
20:01 | Ermont - Eaubonne | ||||||
20:03 | Cernay | ||||||
20:06 | Franconville - Le Plessis-Bouchard | ||||||
20:10 | Montigny - Beauchamp | ||||||
20:13 | Pierrelaye | ||||||
20:17 | Saint-Ouen-l'Aumône Liesse | ||||||
20:20 | Saint-Ouen-l'Aumône | ||||||
20:22 | Pontoise | ||||||
20:34 | Pontoise | JGOCA | |||||
20:37 | Osny | ||||||
20:41 | Boissy-l'Aillerie | ||||||
20:43 | Montgeroult - Courcelles | ||||||
20:47 | Us | ||||||
20:50 | Santeuil - Le Perchay | ||||||
20:53 | Chars |
19:09 | Essonnes Robinson | 2:51 2 byten 25 stopp DROSA DVUPA JGOCA | 2:51 | 2 byten 25 stopp | DROSA DVUPA JGOCA | DROSA | |
19:11 | Corbeil-Essonnes | ||||||
19:19 | Corbeil-Essonnes | DVUPA | |||||
19:22 | Le Bras de Fer | ||||||
19:25 | Évry - Courcouronnes | ||||||
19:28 | Orangis Bois de l'Épine | ||||||
19:32 | Grigny Centre | ||||||
19:35 | Viry-Châtillon | ||||||
19:39 | Juvisy | ||||||
19:43 | Vigneux-sur-Seine | ||||||
19:48 | Villeneuve-Saint-Georges | ||||||
19:57 | Maisons-Alfort - Alfortville | ||||||
20:02 | Paris Gare de Lyon | ||||||
20:58 | Paris Saint Lazare | JGOCA | |||||
21:10 | Argenteuil | ||||||
21:13 | Val d'Argenteuil | ||||||
21:18 | Cormeilles-en-Parisis | ||||||
21:21 | La Frette - Montigny | ||||||
21:24 | Herblay | ||||||
21:28 | Conflans-Sainte-Honorine | ||||||
21:32 | Éragny - Neuville | ||||||
21:35 | Saint-Ouen-l'Aumône Quartier de l'Église | ||||||
21:38 | Pontoise | ||||||
21:43 | Osny | ||||||
21:47 | Boissy-l'Aillerie | ||||||
21:49 | Montgeroult - Courcelles | ||||||
21:53 | Us | ||||||
21:56 | Santeuil - Le Perchay | ||||||
22:00 | Chars |
20:54 | Essonnes Robinson | 11:22 2 byten 25 stopp DROSA DVUPA JGOCA | 11:22 | 2 byten 25 stopp | DROSA DVUPA JGOCA | DROSA | |
20:56 | Corbeil-Essonnes | ||||||
05:34 | Corbeil-Essonnes | DVUPA | |||||
05:37 | Le Bras de Fer | ||||||
05:40 | Évry - Courcouronnes | ||||||
05:43 | Orangis Bois de l'Épine | ||||||
05:47 | Grigny Centre | ||||||
05:50 | Viry-Châtillon | ||||||
05:54 | Juvisy | ||||||
05:58 | Vigneux-sur-Seine | ||||||
06:03 | Villeneuve-Saint-Georges | ||||||
06:12 | Maisons-Alfort - Alfortville | ||||||
06:17 | Paris Gare de Lyon | ||||||
07:17 | Paris Saint Lazare | JGOCA | |||||
07:27 | Argenteuil | ||||||
07:30 | Val d'Argenteuil | ||||||
07:34 | Cormeilles-en-Parisis | ||||||
07:37 | La Frette - Montigny | ||||||
07:39 | Herblay | ||||||
07:44 | Conflans-Sainte-Honorine | ||||||
07:48 | Éragny - Neuville | ||||||
07:51 | Saint-Ouen-l'Aumône Quartier de l'Église | ||||||
07:54 | Pontoise | ||||||
08:00 | Osny | ||||||
08:03 | Boissy-l'Aillerie | ||||||
08:06 | Montgeroult - Courcelles | ||||||
08:09 | Us | ||||||
08:13 | Santeuil - Le Perchay | ||||||
08:16 | Chars |
Restid
Restiden mellan Essonnes Robinson och Chars är 2:04