Tågtider
Essonnes Robinson till Nanterre Université Tågtider 4 augusti 2024 08:20
08:33 | Essonnes Robinson | 1:20 2 byten 18 stopp DJUVA DLOPA AZEBU | 1:20 | 2 byten 18 stopp | DJUVA DLOPA AZEBU | DJUVA | |
08:36 | Corbeil-Essonnes | ||||||
08:40 | Évry - Val de Seine | ||||||
08:43 | Grand Bourg | ||||||
08:46 | Ris-Orangis | ||||||
08:50 | Viry-Châtillon | ||||||
08:54 | Juvisy | ||||||
09:00 | Juvisy | DLOPA | |||||
09:04 | Vigneux-sur-Seine | ||||||
09:09 | Villeneuve-Saint-Georges | ||||||
09:12 | Villeneuve Triage | ||||||
09:15 | Créteil Pompadour | ||||||
09:18 | Le Vert de Maisons | ||||||
09:21 | Maisons-Alfort - Alfortville | ||||||
09:28 | Paris Gare de Lyon | ||||||
09:32 | Châtelet les Halles | ||||||
09:39 | Châtelet les Halles | AZEBU | |||||
09:42 | Auber | ||||||
09:45 | Charles de Gaulle - Etoile | ||||||
09:49 | La Défense | ||||||
09:52 | Nanterre Préfecture | ||||||
09:53 | Nanterre Université |
08:56 | Essonnes Robinson | 1:42 2 byten 14 stopp DZOVO RPUMA AZEBU | 1:42 | 2 byten 14 stopp | DZOVO RPUMA AZEBU | DZOVO | |
08:59 | Villabé | ||||||
09:02 | Le Plessis Chenet | ||||||
09:04 | Le Coudray-Montceaux | ||||||
09:08 | Saint-Fargeau | ||||||
09:12 | Ponthierry - Pringy | ||||||
09:15 | Boissise-le-Roi | ||||||
09:18 | Vosves | ||||||
09:24 | Melun | ||||||
09:45 | Melun | RPUMA | |||||
10:13 | Paris Gare de Lyon | ||||||
10:21 | Paris Gare de Lyon | AZEBU | |||||
10:24 | Châtelet les Halles | ||||||
10:27 | Auber | ||||||
10:30 | Charles de Gaulle - Etoile | ||||||
10:34 | La Défense | ||||||
10:37 | Nanterre Préfecture | ||||||
10:38 | Nanterre Université |
09:33 | Essonnes Robinson | 1:20 2 byten 18 stopp DJUVA DSOPA AZEBU | 1:20 | 2 byten 18 stopp | DJUVA DSOPA AZEBU | DJUVA | |
09:36 | Corbeil-Essonnes | ||||||
09:40 | Évry - Val de Seine | ||||||
09:43 | Grand Bourg | ||||||
09:46 | Ris-Orangis | ||||||
09:50 | Viry-Châtillon | ||||||
09:54 | Juvisy | ||||||
10:00 | Juvisy | DSOPA | |||||
10:04 | Vigneux-sur-Seine | ||||||
10:09 | Villeneuve-Saint-Georges | ||||||
10:12 | Villeneuve Triage | ||||||
10:15 | Créteil Pompadour | ||||||
10:18 | Le Vert de Maisons | ||||||
10:21 | Maisons-Alfort - Alfortville | ||||||
10:28 | Paris Gare de Lyon | ||||||
10:32 | Châtelet les Halles | ||||||
10:39 | Châtelet les Halles | AZEBU | |||||
10:42 | Auber | ||||||
10:45 | Charles de Gaulle - Etoile | ||||||
10:49 | La Défense | ||||||
10:52 | Nanterre Préfecture | ||||||
10:53 | Nanterre Université |
10:33 | Essonnes Robinson | 1:20 2 byten 18 stopp DJUVA DSOPA AZEBU | 1:20 | 2 byten 18 stopp | DJUVA DSOPA AZEBU | DJUVA | |
10:36 | Corbeil-Essonnes | ||||||
10:40 | Évry - Val de Seine | ||||||
10:43 | Grand Bourg | ||||||
10:46 | Ris-Orangis | ||||||
10:50 | Viry-Châtillon | ||||||
10:54 | Juvisy | ||||||
11:00 | Juvisy | DSOPA | |||||
11:04 | Vigneux-sur-Seine | ||||||
11:09 | Villeneuve-Saint-Georges | ||||||
11:12 | Villeneuve Triage | ||||||
11:15 | Créteil Pompadour | ||||||
11:18 | Le Vert de Maisons | ||||||
11:21 | Maisons-Alfort - Alfortville | ||||||
11:28 | Paris Gare de Lyon | ||||||
11:32 | Châtelet les Halles | ||||||
11:39 | Châtelet les Halles | AZEBU | |||||
11:42 | Auber | ||||||
11:45 | Charles de Gaulle - Etoile | ||||||
11:49 | La Défense | ||||||
11:52 | Nanterre Préfecture | ||||||
11:53 | Nanterre Université |
10:56 | Essonnes Robinson | 1:39 2 byten 14 stopp DZOVO RPUMA AZEUS | 1:39 | 2 byten 14 stopp | DZOVO RPUMA AZEUS | DZOVO | |
10:59 | Villabé | ||||||
11:02 | Le Plessis Chenet | ||||||
11:04 | Le Coudray-Montceaux | ||||||
11:08 | Saint-Fargeau | ||||||
11:12 | Ponthierry - Pringy | ||||||
11:15 | Boissise-le-Roi | ||||||
11:18 | Vosves | ||||||
11:24 | Melun | ||||||
11:45 | Melun | RPUMA | |||||
12:13 | Paris Gare de Lyon | ||||||
12:18 | Paris Gare de Lyon | AZEUS | |||||
12:22 | Châtelet les Halles | ||||||
12:24 | Auber | ||||||
12:27 | Charles de Gaulle - Etoile | ||||||
12:32 | La Défense | ||||||
12:34 | Nanterre Préfecture | ||||||
12:36 | Nanterre Université |
11:33 | Essonnes Robinson | 1:18 2 byten 18 stopp DJUVA DSOPA AZEUS | 1:18 | 2 byten 18 stopp | DJUVA DSOPA AZEUS | DJUVA | |
11:36 | Corbeil-Essonnes | ||||||
11:40 | Évry - Val de Seine | ||||||
11:43 | Grand Bourg | ||||||
11:46 | Ris-Orangis | ||||||
11:50 | Viry-Châtillon | ||||||
11:54 | Juvisy | ||||||
12:00 | Juvisy | DSOPA | |||||
12:04 | Vigneux-sur-Seine | ||||||
12:09 | Villeneuve-Saint-Georges | ||||||
12:12 | Villeneuve Triage | ||||||
12:15 | Créteil Pompadour | ||||||
12:18 | Le Vert de Maisons | ||||||
12:21 | Maisons-Alfort - Alfortville | ||||||
12:28 | Paris Gare de Lyon | ||||||
12:32 | Châtelet les Halles | ||||||
12:37 | Châtelet les Halles | AZEUS | |||||
12:39 | Auber | ||||||
12:42 | Charles de Gaulle - Etoile | ||||||
12:47 | La Défense | ||||||
12:49 | Nanterre Préfecture | ||||||
12:51 | Nanterre Université |
12:33 | Essonnes Robinson | 1:18 2 byten 18 stopp DJUVA DLOPA AZEUS | 1:18 | 2 byten 18 stopp | DJUVA DLOPA AZEUS | DJUVA | |
12:36 | Corbeil-Essonnes | ||||||
12:40 | Évry - Val de Seine | ||||||
12:43 | Grand Bourg | ||||||
12:46 | Ris-Orangis | ||||||
12:50 | Viry-Châtillon | ||||||
12:54 | Juvisy | ||||||
13:00 | Juvisy | DLOPA | |||||
13:04 | Vigneux-sur-Seine | ||||||
13:09 | Villeneuve-Saint-Georges | ||||||
13:12 | Villeneuve Triage | ||||||
13:15 | Créteil Pompadour | ||||||
13:18 | Le Vert de Maisons | ||||||
13:21 | Maisons-Alfort - Alfortville | ||||||
13:28 | Paris Gare de Lyon | ||||||
13:32 | Châtelet les Halles | ||||||
13:37 | Châtelet les Halles | AZEUS | |||||
13:39 | Auber | ||||||
13:42 | Charles de Gaulle - Etoile | ||||||
13:47 | La Défense | ||||||
13:49 | Nanterre Préfecture | ||||||
13:51 | Nanterre Université |
Restid
Restiden mellan Essonnes Robinson och Nanterre Université är 1:11