Tågtider
Essonnes Robinson till Sartrouville Tågtider 9 september 2024 kl. 12:20
12:33 | Essonnes Robinson | 1:23 2 byten 19 stopp DJUVA DLOPA ATROC | 1:23 | 2 byten 19 stopp | DJUVA DLOPA ATROC | DJUVA | |
12:36 | Corbeil-Essonnes | ||||||
12:40 | Évry - Val de Seine | ||||||
12:43 | Grand Bourg | ||||||
12:46 | Ris-Orangis | ||||||
12:50 | Viry-Châtillon | ||||||
12:54 | Juvisy | ||||||
13:00 | Juvisy | DLOPA | |||||
13:04 | Vigneux-sur-Seine | ||||||
13:09 | Villeneuve-Saint-Georges | ||||||
13:12 | Villeneuve Triage | ||||||
13:15 | Créteil Pompadour | ||||||
13:18 | Le Vert de Maisons | ||||||
13:21 | Maisons-Alfort - Alfortville | ||||||
13:28 | Paris Gare de Lyon | ||||||
13:32 | Châtelet les Halles | ||||||
13:36 | Châtelet les Halles | ATROC | |||||
13:39 | Auber | ||||||
13:42 | Charles de Gaulle - Etoile | ||||||
13:46 | La Défense | ||||||
13:49 | Nanterre Préfecture | ||||||
13:53 | Houilles - Carrières-sur-Seine | ||||||
13:56 | Sartrouville |
12:56 | Essonnes Robinson | 1:44 2 byten 15 stopp DZOVO RPUMA AUZAR | 1:44 | 2 byten 15 stopp | DZOVO RPUMA AUZAR | DZOVO | |
12:59 | Villabé | ||||||
13:02 | Le Plessis Chenet | ||||||
13:04 | Le Coudray-Montceaux | ||||||
13:08 | Saint-Fargeau | ||||||
13:12 | Ponthierry - Pringy | ||||||
13:15 | Boissise-le-Roi | ||||||
13:18 | Vosves | ||||||
13:24 | Melun | ||||||
13:45 | Melun | RPUMA | |||||
14:13 | Paris Gare de Lyon | ||||||
14:17 | Paris Gare de Lyon | AUZAR | |||||
14:20 | Châtelet les Halles | ||||||
14:23 | Auber | ||||||
14:26 | Charles de Gaulle - Etoile | ||||||
14:30 | La Défense | ||||||
14:34 | Nanterre Préfecture | ||||||
14:38 | Houilles - Carrières-sur-Seine | ||||||
14:40 | Sartrouville |
13:33 | Essonnes Robinson | 1:23 2 byten 19 stopp DJUVA DLOPA ATROC | 1:23 | 2 byten 19 stopp | DJUVA DLOPA ATROC | DJUVA | |
13:36 | Corbeil-Essonnes | ||||||
13:40 | Évry - Val de Seine | ||||||
13:43 | Grand Bourg | ||||||
13:46 | Ris-Orangis | ||||||
13:50 | Viry-Châtillon | ||||||
13:54 | Juvisy | ||||||
14:00 | Juvisy | DLOPA | |||||
14:04 | Vigneux-sur-Seine | ||||||
14:09 | Villeneuve-Saint-Georges | ||||||
14:12 | Villeneuve Triage | ||||||
14:15 | Créteil Pompadour | ||||||
14:18 | Le Vert de Maisons | ||||||
14:21 | Maisons-Alfort - Alfortville | ||||||
14:28 | Paris Gare de Lyon | ||||||
14:32 | Châtelet les Halles | ||||||
14:36 | Châtelet les Halles | ATROC | |||||
14:39 | Auber | ||||||
14:42 | Charles de Gaulle - Etoile | ||||||
14:46 | La Défense | ||||||
14:49 | Nanterre Préfecture | ||||||
14:53 | Houilles - Carrières-sur-Seine | ||||||
14:56 | Sartrouville |
14:33 | Essonnes Robinson | 1:23 2 byten 19 stopp DJUVA DLOPA ATRAM | 1:23 | 2 byten 19 stopp | DJUVA DLOPA ATRAM | DJUVA | |
14:36 | Corbeil-Essonnes | ||||||
14:40 | Évry - Val de Seine | ||||||
14:43 | Grand Bourg | ||||||
14:46 | Ris-Orangis | ||||||
14:50 | Viry-Châtillon | ||||||
14:54 | Juvisy | ||||||
15:00 | Juvisy | DLOPA | |||||
15:04 | Vigneux-sur-Seine | ||||||
15:09 | Villeneuve-Saint-Georges | ||||||
15:12 | Villeneuve Triage | ||||||
15:15 | Créteil Pompadour | ||||||
15:18 | Le Vert de Maisons | ||||||
15:21 | Maisons-Alfort - Alfortville | ||||||
15:28 | Paris Gare de Lyon | ||||||
15:32 | Châtelet les Halles | ||||||
15:36 | Châtelet les Halles | ATRAM | |||||
15:39 | Auber | ||||||
15:42 | Charles de Gaulle - Etoile | ||||||
15:46 | La Défense | ||||||
15:49 | Nanterre Préfecture | ||||||
15:53 | Houilles - Carrières-sur-Seine | ||||||
15:56 | Sartrouville |
14:56 | Essonnes Robinson | 1:44 2 byten 15 stopp DZOVO RPUMA AUZEL | 1:44 | 2 byten 15 stopp | DZOVO RPUMA AUZEL | DZOVO | |
14:59 | Villabé | ||||||
15:02 | Le Plessis Chenet | ||||||
15:04 | Le Coudray-Montceaux | ||||||
15:08 | Saint-Fargeau | ||||||
15:12 | Ponthierry - Pringy | ||||||
15:15 | Boissise-le-Roi | ||||||
15:18 | Vosves | ||||||
15:24 | Melun | ||||||
15:45 | Melun | RPUMA | |||||
16:13 | Paris Gare de Lyon | ||||||
16:17 | Paris Gare de Lyon | AUZEL | |||||
16:20 | Châtelet les Halles | ||||||
16:23 | Auber | ||||||
16:26 | Charles de Gaulle - Etoile | ||||||
16:30 | La Défense | ||||||
16:34 | Nanterre Préfecture | ||||||
16:38 | Houilles - Carrières-sur-Seine | ||||||
16:40 | Sartrouville |
15:33 | Essonnes Robinson | 1:23 2 byten 19 stopp DJUVA DLOPA ATRAM | 1:23 | 2 byten 19 stopp | DJUVA DLOPA ATRAM | DJUVA | |
15:36 | Corbeil-Essonnes | ||||||
15:40 | Évry - Val de Seine | ||||||
15:43 | Grand Bourg | ||||||
15:47 | Ris-Orangis | ||||||
15:51 | Viry-Châtillon | ||||||
15:53 | Juvisy | ||||||
16:00 | Juvisy | DLOPA | |||||
16:04 | Vigneux-sur-Seine | ||||||
16:09 | Villeneuve-Saint-Georges | ||||||
16:12 | Villeneuve Triage | ||||||
16:15 | Créteil Pompadour | ||||||
16:18 | Le Vert de Maisons | ||||||
16:21 | Maisons-Alfort - Alfortville | ||||||
16:28 | Paris Gare de Lyon | ||||||
16:32 | Châtelet les Halles | ||||||
16:36 | Châtelet les Halles | ATRAM | |||||
16:38 | Auber | ||||||
16:42 | Charles de Gaulle - Etoile | ||||||
16:46 | La Défense | ||||||
16:49 | Nanterre Préfecture | ||||||
16:54 | Houilles - Carrières-sur-Seine | ||||||
16:56 | Sartrouville |
16:13 | Essonnes Robinson | 1:16 2 byten 16 stopp DJUVA DVUPA ATAXE | 1:16 | 2 byten 16 stopp | DJUVA DVUPA ATAXE | DJUVA | |
16:16 | Corbeil-Essonnes | ||||||
16:20 | Évry - Val de Seine | ||||||
16:23 | Grand Bourg | ||||||
16:27 | Ris-Orangis | ||||||
16:31 | Viry-Châtillon | ||||||
16:33 | Juvisy | ||||||
16:39 | Juvisy | DVUPA | |||||
16:43 | Vigneux-sur-Seine | ||||||
16:48 | Villeneuve-Saint-Georges | ||||||
16:57 | Maisons-Alfort - Alfortville | ||||||
17:02 | Paris Gare de Lyon | ||||||
17:04 | Paris Gare de Lyon | ATAXE | |||||
17:07 | Châtelet les Halles | ||||||
17:10 | Auber | ||||||
17:13 | Charles de Gaulle - Etoile | ||||||
17:18 | La Défense | ||||||
17:22 | Nanterre Préfecture | ||||||
17:26 | Houilles - Carrières-sur-Seine | ||||||
17:29 | Sartrouville |
16:43 | Essonnes Robinson | 1:15 2 byten 16 stopp DJUVA DVUPA AUZEL | 1:15 | 2 byten 16 stopp | DJUVA DVUPA AUZEL | DJUVA | |
16:46 | Corbeil-Essonnes | ||||||
16:50 | Évry - Val de Seine | ||||||
16:53 | Grand Bourg | ||||||
16:57 | Ris-Orangis | ||||||
17:01 | Viry-Châtillon | ||||||
17:03 | Juvisy | ||||||
17:09 | Juvisy | DVUPA | |||||
17:13 | Vigneux-sur-Seine | ||||||
17:18 | Villeneuve-Saint-Georges | ||||||
17:27 | Maisons-Alfort - Alfortville | ||||||
17:32 | Paris Gare de Lyon | ||||||
17:34 | Paris Gare de Lyon | AUZEL | |||||
17:37 | Châtelet les Halles | ||||||
17:40 | Auber | ||||||
17:43 | Charles de Gaulle - Etoile | ||||||
17:48 | La Défense | ||||||
17:51 | Nanterre Préfecture | ||||||
17:56 | Houilles - Carrières-sur-Seine | ||||||
17:58 | Sartrouville |
16:54 | Essonnes Robinson | 1:25 2 byten 17 stopp DROSA DVUPA ATAXE | 1:25 | 2 byten 17 stopp | DROSA DVUPA ATAXE | DROSA | |
16:56 | Corbeil-Essonnes | ||||||
17:05 | Corbeil-Essonnes | DVUPA | |||||
17:08 | Le Bras de Fer | ||||||
17:11 | Évry - Courcouronnes | ||||||
17:14 | Orangis Bois de l'Épine | ||||||
17:17 | Grigny Centre | ||||||
17:20 | Viry-Châtillon | ||||||
17:24 | Juvisy | ||||||
17:28 | Vigneux-sur-Seine | ||||||
17:33 | Villeneuve-Saint-Georges | ||||||
17:42 | Maisons-Alfort - Alfortville | ||||||
17:49 | Paris Gare de Lyon | ||||||
17:53 | Châtelet les Halles | ||||||
17:57 | Châtelet les Halles | ATAXE | |||||
18:00 | Auber | ||||||
18:03 | Charles de Gaulle - Etoile | ||||||
18:08 | La Défense | ||||||
18:12 | Nanterre Préfecture | ||||||
18:16 | Houilles - Carrières-sur-Seine | ||||||
18:19 | Sartrouville |
17:09 | Essonnes Robinson | 1:22 2 byten 17 stopp DROSA DVUPA ATAXE | 1:22 | 2 byten 17 stopp | DROSA DVUPA ATAXE | DROSA | |
17:11 | Corbeil-Essonnes | ||||||
17:19 | Corbeil-Essonnes | DVUPA | |||||
17:22 | Le Bras de Fer | ||||||
17:25 | Évry - Courcouronnes | ||||||
17:28 | Orangis Bois de l'Épine | ||||||
17:32 | Grigny Centre | ||||||
17:35 | Viry-Châtillon | ||||||
17:39 | Juvisy | ||||||
17:43 | Vigneux-sur-Seine | ||||||
17:48 | Villeneuve-Saint-Georges | ||||||
17:57 | Maisons-Alfort - Alfortville | ||||||
18:04 | Paris Gare de Lyon | ||||||
18:08 | Châtelet les Halles | ||||||
18:10 | Châtelet les Halles | ATAXE | |||||
18:13 | Auber | ||||||
18:16 | Charles de Gaulle - Etoile | ||||||
18:20 | La Défense | ||||||
18:24 | Nanterre Préfecture | ||||||
18:29 | Houilles - Carrières-sur-Seine | ||||||
18:31 | Sartrouville |
17:24 | Essonnes Robinson | 1:20 2 byten 17 stopp DROSA DVUPA ATAXE | 1:20 | 2 byten 17 stopp | DROSA DVUPA ATAXE | DROSA | |
17:26 | Corbeil-Essonnes | ||||||
17:34 | Corbeil-Essonnes | DVUPA | |||||
17:37 | Le Bras de Fer | ||||||
17:40 | Évry - Courcouronnes | ||||||
17:43 | Orangis Bois de l'Épine | ||||||
17:47 | Grigny Centre | ||||||
17:50 | Viry-Châtillon | ||||||
17:54 | Juvisy | ||||||
17:58 | Vigneux-sur-Seine | ||||||
18:03 | Villeneuve-Saint-Georges | ||||||
18:12 | Maisons-Alfort - Alfortville | ||||||
18:17 | Paris Gare de Lyon | ||||||
18:19 | Paris Gare de Lyon | ATAXE | |||||
18:22 | Châtelet les Halles | ||||||
18:25 | Auber | ||||||
18:28 | Charles de Gaulle - Etoile | ||||||
18:33 | La Défense | ||||||
18:37 | Nanterre Préfecture | ||||||
18:41 | Houilles - Carrières-sur-Seine | ||||||
18:44 | Sartrouville |
Restid
Restiden mellan Essonnes Robinson och Sartrouville är 1:14